Навигация по сайту

Популярные статьи

Любов Воропаєва: артисти не пам'ятають добра

Новікова Інна Новікова Інна   В гостях у головного редактора Правди

В гостях у головного редактора "Правди.Ру" Інни Новікової - Любов Воропаєва, поетеса і продюсер, яка здобула славу "залізної леді російського шоу-бізнесу". Переживши інтриги і зрадництва артистів, Любов зрозуміла, що святенник і продюсер - поняття несумісні.

- Любов, вас називають залізною леді шоу-бізнесу, але ж ви лірична поетеса, автор численних хітів про любов. Чому так вийшло і в чому проявляється ваш залізний характер?

- Питання для мене непростий. Залізної леді мене назвав хтось із журналістів, а інші підхопили. І, чесно кажучи, в житті іноді доводиться надягати залізну маску, інакше розтопчуть. А в продюсерській професії, де переважно чоловіки, це особливо актуально. У звичайному житті я м'яка і зовсім не залізна, а ось на роботі, в шоу-бізнесі, я цілком виправдовую цей нік.

- А як ви потрапили в чоловічу професію? І розкажіть докладніше про стан справ в артистичному закулісся. Адже люди в основній своїй масі далекі від шоу-бізнесу. На зображенні, по телевізору все здається таким красивим і зрозумілим, а в дійсності все набагато складніше.

- І слава Богу, що далекі. Але я думаю, що в будь-якому виді діяльності все непросто: є верхівка айсберга, а є основна частина айсберга, яка захована під водою. Що стосується приходу в професію, то все вийшло випадково. Волею доль ми з Віктором Дорохіна, покійним моїм чоловіком, стали першими в СРСР і Росії музичними продюсерами. Прославилися ми тим, що першими у вітчизняному шоу-бізнесі зробили проект за західними канонами.

- А що мається на увазі під західними стандартами, канонами?

- Зараз це вже ази російського шоу-бізнесу, а тоді західні методи просування артистів були в новинку. Західні стандарти - це і знаходження певної ніші на ринку, створення з нуля іміджу артиста, підготовка піар-подушки і піар-кампанії. Музичний матеріал - тільки нішевий, відповідний певної аудиторії. Можна сказати, що західні технології роботи над проектом ми вперше застосували під час розкрутки співачки Каті Семенової: домагалися ефірів на радіо і телебаченні, організували зйомки. Сьогодні це називається іноземним словом "промоушен", а тоді ми навіть не усвідомлювати, які титанічні зусилля вкладаємо в розкрутку.

- Виникає відчуття, що в той час у вас було багато ентузіазму, любові до того, що ви робите, а гроші як такі вас не цікавили. У вас, я знаю, навіть не було контрактів з артистами, все робилося під чесне слово, тому виходило, що в будь-який момент підопічний міг сказати: "Все, ви мені набридли, я пішов далі".

- У нас так зі співачкою Катею Семенової вийшло: ми їй набридли і вона пішла далі. Справа в тому, що Катя, як зараз прийнято говорити, "зазвезділся", а наша праця вона приймала як належне. Розкручуванням Каті ми займалися безкоштовно, тому що нам це було дуже цікаво. Тому, що Катя потім почала збирати стадіони, ми не отримали ні копійки. Через кілька років після відходу Катя нам зателефонувала, попросила вибачення і сказала: "Боже, яка ж я була дурна". Коли її популярність стала падати, вона все зрозуміла і усвідомила, але було вже пізно.

- Але потім у вас, навчених гірким досвідом, з'явилися контракти з артистами ...

- Це сталося, коли ми почали працювати з Женею Белоусовим. Правда, багато питань Віктор і Женя обговорювали без мене. Коли зараз я розповідаю в своїх інтерв'ю про цей епізод, то мені не вірять, адже я - "залізна леді шоу-бізнесу". Але були часи, коли моя справа було "мовчи, жінка, і ми тебескажем, що треба робити". Потім мені чоловік сказав, що з Женею ми працюємо, тобто ділимо прибуток, 50 на 50.

- Можна з упевненістю сказати, що у вас був зародок нормальних, цивілізованих відносин між артистом і продюсером ...

- За сучасними мірками наші відносини з Женею були більш ніж цивілізовані. Сьогодні жоден проект в шоу-бізнесі не працює за принципом "50 на 50": продюсер має більшу частину, а артист - меншу. Зазвичай продюсер забирає 70 - 90 відсотків доходів.

- Тобто буває, що артисту залишається тільки 10 відсотків? І, по-вашому, яке співвідношення часток справедливо?

- Я не буду називати цілу плеяду артистів, які працюють за 10 відсотків, тому що це пов'язано з одним з наших телеканалів, який підписує такі договори з артистами. Але в більшості проектів 70 відсотків йде продюсеру і 30 відсотків - артистові. Що стосується справедливості, то мені складно судити про чужих проектах, тому що я не знаю, які там були фінансові вливання. Воно, може, й справедливо, оскільки всі знають, скільки коштують ротації на радіо і телебаченні. Якщо продюсер забирає більшу частину грошей, то це не означає, що він кладе їх собі в кишеню. Потрібно мати цілу команду: піарників, прес-аташе, персонального візажиста, водія. Дуже великі суми йдуть на звукозаписні студії. Наприклад, є студії, де аранжування і запис однієї пісні коштують 10 тисяч доларів.

- Але якщо все так зрозуміло і можна пояснити, то звідки стільки розглядів, в тому числі доль, між артистами і продюсерами?

- Це було, є і буде у всій шоу-індустрії світу, тому що практично будь-який артист рано чи пізно починає "зірки" і забувати, що слава і гроші - це результат не тільки одних його зусиль. Всі знають, що пам'ять у артистів коротка, а "зоряна хвороба" невиліковна. Треба бути дуже мудрою людиною, таким як, наприклад, Валерій Якович Леонтьєв, перед яким я схиляюсь. Він великий розумник і трудяга, пам'ятає і цінує всіх, хто йому допомагав і допомагає в житті.

- Любов, іноді складається враження, що музичним продюсерам все одно, кого розкручувати і в кого вкладати гроші. Це дійсно так?

- Продюсер, як правило, вкладає в бізнес. Виконавців він відбирає відповідно до запитів музичного ринку, аудиторії. І є ще один момент: продюсери, навчені гірким досвідом, зараз з обережністю вкладають гроші в виконавців, нехай навіть дуже талановитих, тому що багато прикладів фінансових конфліктів. Тому зараз в шоу-бізнесі превалюють родинні та особисті взаємини: папіки допомагають коханим дівчатам, чоловіки - дружин, буває і таке, що чоловіки - улюбленим чоловікам. У цих випадках спонсорам хоча б відплачують любов'ю, ніжністю, щирістю ...

- А у таланту, у якого немає ні грошей, ні зв'язків, ні папіка, є шанс зустріти продюсера, який захоче його розкрутити?

- Я такого доброго продюсера не знаю, зате знаю багато талановитих артистів, які роками шукають спонсорів і не можуть знайти. Справа в тому, що в поп-музиці меценатство не прийнято. І це ніде не прийнято, навіть у передовій Америці.

Читайте також:

Павло Брюн: в російських шоу багато плагіату

Мацкявічюс: "Якщо диктор йде з кадру ..."

Павло Коган: Пілот над океаном музики

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Чому так вийшло і в чому проявляється ваш залізний характер?
А як ви потрапили в чоловічу професію?
А що мається на увазі під західними стандартами, канонами?
Тобто буває, що артисту залишається тільки 10 відсотків?
І, по-вашому, яке співвідношення часток справедливо?
Але якщо все так зрозуміло і можна пояснити, то звідки стільки розглядів, в тому числі доль, між артистами і продюсерами?
Це дійсно так?
А у таланту, у якого немає ні грошей, ні зв'язків, ні папіка, є шанс зустріти продюсера, який захоче його розкрутити?