Навигация по сайту

Популярные статьи

Медійна мережа Google

  1. Принцип роботи КМС Google
  2. Недоліки КМС Google і головні відмінності від РСЯ
  3. Де не працює КМС?

Медійна мережа - це сукупність всіх рекламних інструментів, які пропонуються компанією Google

Медійна мережа - це сукупність всіх рекламних інструментів, які пропонуються компанією Google. Сюди сходять мільйони сайтів, Android-додатків, мільйони відео на Youtube, будь-які місця, де можливий показ контекстної реклами.

Завдяки тому, що сотні мільйонів людей відвідують сайти, дивляться відео і використовують програми, реклама через КМС Google обов'язково зможе дійти до цільової аудиторії. Найбільші сайти як в Рунеті, так і за кордоном входять в КМС, тому охоплення передбачає користувачів не тільки в Росії і країнах СНД, а й в країнах Європи, Азії, Америки, що, безсумнівно, зручно для тих рекламодавців, які орієнтуються на зарубіжні ринки.

Принцип роботи КМС Google

КМС Google має потужний інструмент, який називається таргетинг. Це можливість для рекламодавця точково вибирати свою аудиторію, якій будуть показуватися оголошення. В першу чергу, до таргетингу відноситься націлювання на конкретну сукупність ключових слів. Тобто реклама буде показуватися тільки тим користувачам, які будуть вводити в пошукову систему певні ключові слова.

До іншим інструментам таргетингу відносяться:

  • Місце розміщення оголошення - сукупність конкретних сайтів або тематик сайтів;
  • Інтереси користувачів - сьогодні дуже точний параметр, який дозволяє визначити сферу інтересів будь-якого користувача. Дуже часто люди Серф інтернет, залягання в ПС Google, і в цей час пошукова система збирає статистику про відвідуваних сайтах, ніж формує профіль інтересів користувача;
  • Будь-які демографічні дані - стать, вік, сімейний стан, наявність дітей.

Всі варіанти націлювання на клієнтів можна використовувати в сукупності, наприклад показувати рекламу лише чоловікам від 25 до 30 років, які не одружені і не мають дітей, цікавляться мотоциклами і проживають в Московській області. Це дозволяє дуже точно націлювати рекламу на потенційну аудиторію.

Вартість розміщення оголошення розраховується на основі конкурентності в конкретній ніші і націлювання. Рекламодавець в КМС Google платить виключно за кліки - тобто за цільові переходи. Наприклад, реклама об'єктів нерухомості в Москві буде коштувати дуже дорого, один клік може доходити до 5-10 доларів, а ось реклама нерухомості в Саратові буде коштувати набагато менше через меншої кількості пропозицій від рекламодавців. Але навіть в найбільш конкурентних нішах можна налаштувати рекламу так, щоб отримати мінімальну ціну. Для цього потрібно шукати ключові слова, які не використовують ваші конкуренти.

Недоліки КМС Google і головні відмінності від РСЯ

Головним недоліком КМС Google можна назвати величезну кількість сайтів, які прийняті в систему. Спочатку користувач проходить модерацію для свого першого сайту, а для інших модерація проводиться в автоматичному режимі. При цьому умови присутності в мережі досить лояльні і практично будь-який сайт, в тому числі і спеціально створений для заробітку на контекстній рекламі і не представляє інтересу для користувача, може розміщувати у себе рекламу. У РСЯ від Яндекс всі сайти проходять ретельну модерацію і знаходження там неякісних майданчиків виключено. Тому використовуючи КМС Google можна отримувати низькоякісний трафік, який не даватиме продажу.

Другий недолік - це занадто вузькі або занадто широкі націлювання. Нерідко буває, що націлитися на вузьку аудиторію просто неможливо через нестачу налаштувань і бюджет йде а кліки від тих, хто свідомо не буде купувати рекламовані товари або послуги.

І останній - складність прогнозування вартості рекламної кампанії. Практично завжди прогноз від КМС відрізняється від фактичних результатів. Тому дуже складно правильно розрахувати бюджет і дохідність від реклами.

Де не працює КМС?

Не всяка ніша бізнесу може отримати ефект від використання реклами в КМС Google. Дуже багато залежить від самого бізнесу і товарів, які він пропонує. Так, наприклад, B2B крупно-оптові продажі можуть досить погано працювати з використанням КМС, так як в цьому бізнесі орієнтуються більшою мірою на дослідження ринку і сарафанне радіо, ніж на рекламу на сайтах в інтернеті.

Рейтинг статті:

Де не працює КМС?