- Щодо документа
- Суть і мета
- Якими нормативними актами регулюється
- види
- Хто складає і де використовується
- Положення посадової інструкції менеджера з просування
- загальні
- Функціональні обов'язки
- права
- відповідальність
Менеджером з просування називають фахівця, який вивчив особливості товарів, провів аналіз споживчих вимог і розробив стратегію впровадження та збуту продукту. Працівник цієї сфери зазвичай здійснює: розробку цінової політики, визначення ринкових умов та затвердження схем збуту продукції.
Щодо документа
Посадова інструкція менеджера з просування - це ефективний інструмент управління персоналом, що не залежить від масштабів організації. У документі рекомендується відображати знання, вміння і обов'язки, які керівник бажає бачити в своєму підлеглому, а також перелік прав, покладених працівникові.
Основний сенс посадової інструкції - забезпечити прозорість робочого процесу. Тобто тут має говоритися про прямі обов'язки фахівця, рівні його кваліфікації, ступеня відповідальності, критерії, що визначають ефективність його роботи і т.д.
Суть і мета
Правильно складена посадова інструкція, відповідає дійсності, є прекрасним інструментом, що значно полегшує адаптацію і мотивацію персоналу.
Серед основних завдань внутрішнього локального акту можна виділити:
- визначення кваліфікаційного переліку: рівня освіти, досвіду роботи, додаткових курсів і т.д .;
- встановлення посадових функцій фахівця: кола обов'язків, сфери відповідальності, обсягу роботи.
Цілі посадової інструкції:
- забезпечення обґрунтованої відповіді у разі відмови в прийомі на роботу в зв'язку з тим, що претендент не відповідає рівню кваліфікаційних вимог, що пред'являються до вакантної посади;
- розподіл трудових функцій між фахівцями;
- оцінка якості роботи підлеглого, прийнятого з випробувальним терміном;
- визначення ефективності виконуваних обов'язків;
- встановлення невідповідності фахівця займаної посади, зважаючи на недостатній рівень кваліфікації, підтвердженого атестаційною комісією.
може використовувати посадову інструкцію і для доведення правомірності своїх дій при накладенні дисциплінарного стягнення на підлеглого.
Якими нормативними актами регулюється
Будь-яка посадова інструкція повинна відповідати:
- Конституції РФ.
- Трудовому законодавству.
- Колективним договором організації.
Кожен керівник повинен пам'ятати, що свої власні вимоги і побажання можна ставити вище нормативів, встановлених чинним законодавством.
види
Головною метою будь-якої комерційної фірми є збут товару на ринку відповідно до максимально вигідними умовами. Невеликий масштаб підприємства дозволяє керівнику самостійно справлятися з цією функцією або прийняти в штат менеджера з просування і реалізації товару.
Велика компанія з широким номенклатурним переліком, що функціонує на національному і міжнародному ринку і має в своєму розпорядженні великими обсягами поставок, не зможе обійтися без менеджерів певних спеціалізацій:
Існує також окрема категорія фахівців - бренд-менеджери , Керівні продажами продукції, що відноситься до певної категорії або бренду (за кордоном популярна професія бренд-менеджер по закупкам , Що є великою рідкістю для російських підприємств).
Хто складає і де використовується
Посадова інструкція - документ, що визначає організаційно-правовий статус кожного підлеглого в структурі цілого підприємства або окремо взятого відділу. Документ доцільно застосовувати при оцінці ефективності виконання функцій фахівця, при залученні його до відповідальності за порушення трудового розпорядку, прийнятого на підприємстві, а також при обґрунтуванні звільнення відповідно до п. П. 5 і 6 ч. 1 ст. 81 ТК РФ.
Визначення субординації, порядку підлеглості і основних функціональних обов'язків менеджерів по просуванню доцільно довіряти керівникам структурних підрозділів. Після документ має узгодити кадрова і юридична служба . На завершення внутрішній локальний акт повинен бути затверджений генеральним директором .
Положення посадової інструкції менеджера з просування
Посадова інструкція менеджера з просування включає в себе певні розділи.
загальні
Менеджер по просування відноситься до керівного складу. Призначити на посаду і звільнити від неї може тільки директор організації, в безпосередньому підпорядкуванні якого зазвичай знаходиться фахівець. Якщо менеджер по просуванню через якісь причин ( тимчасова непрацездатність , Відпустку і т.д.) відсутній на робочому місці, то керівництво може тимчасово передати його права і обов'язки іншому працівникові.
Зайняти вакантну посаду менеджера з просування можна при наявності вищої економічної освіти, додаткової підготовки в області менеджменту і маркетингу, а також досвіду роботи за цим напрямком 2 роки і більше.
Менеджер з просування повинен бути знаком:
- із законодавчою базою, яка регламентує підприємницьку та комерційну діяльність;
- з ринковою економікою і основами бізнесу;
- з методами складання і проведення рекламних компаній;
- з кон'юнктурою ринку;
- з діловим адмініструванням;
- з торговим і патентного законодавства;
- з правилами встановлення і підтримання ділових контактів;
- з методами, тактиками і стратегіями ціноутворення;
- з закономірністю розвитку ринку і формування попиту на ту чи іншу категорію товару;
- і т.д.
В основі діяльності кожного менеджера повинні лежати:
Функціональні обов'язки
Менеджер з просування повинен бути готовий виконувати наступні функції:
- вивчення особливостей товару, який просувають і основних вимог споживачів;
- маркетингова діяльність;
- аналіз ринку з метою визначення цільових споживчих сегментів;
- організація презентацій товару або тематичного семінару, спрямованих на залучення потенційного покупця;
- складання прогнозів продажів;
- розробка цінової політики продукту відповідно до умов реалізації (застосування системи знижок і пільг для окремих категорій товарів);
- складання бюджету по товару, розрахунок передбачуваного доходу, визначення рентабельності і т.д .;
- координація діяльності мерчандайзерів ;
- виявлення незадовільних параметрів товару і головних вимог покупців для подальшої передачі в конструкторські, виробничі та технологічні підрозділи з метою усунення недоліків;
- відстеження цінової політики і попиту на аналогічні товари;
- координація і контроль роботи підлеглих;
- підготовка необхідних звітів для безпосереднього начальства;
- виконання інших суміжних обов'язків, визначених посадовою інструкцією.
права
Менеджеру надаються такі права:
- Самостійне визначення варіантів просування товару і встановлення ділового зв'язку з потенційним споживачем.
- Підписання та візування офіційних паперів в межах своєї компетенції.
- Внесення пропозицій щодо модернізації своєї діяльності, на розгляд керівника.
- Можливість знайомитися з документацією, що стосується прав і обов'язків по виконуваної функції.
- Направлення запитів від себе особисто або від імені свого безпосереднього начальства з метою отримання інформації, необхідної для виконання обов'язків, викладених в посадовій інструкції.
Про різницю між продукт-менеджером, товарознавцем, менеджером з просування розповість відео нижче:
відповідальність
Менеджер з просування товару може понести покарання дисциплінарного, цивільного, адміністративного або кримінального характеру, в залежності від тяжкості допущеного проступку. Посадова інструкція є внутрішнім локальним актом організації і не повинна зменшувати права працівників, закріплені в чинній законодавчій базі.
Рішення про створення посадової інструкції може прийняти керівник підприємства. Після того, як співробітник ознайомиться і погодиться з положеннями, він повинен підтвердити своє рішення письмово - підписати документ.
Бланк ДІ можна скачати тут .
ДІ менеджера з просування (зразок)