Навигация по сайту

Популярные статьи

Михайло Самохін Просування особистого бренду

  1. Михайло Самохін Версія для друку - zip word 14K Особистий бренд дає людині величезні можливості...
  2. Що нас «продає»
  3. Візитна картка
  4. Номер телефону
  5. сайт
  6. Хто нас «продає»
  7. висновок

Михайло Самохін

Версія для друку - zip word 14K

Особистий бренд дає людині величезні можливості в плані свободи формування власної кар'єри. Спеціаліст, який представляє собою «розкручений бренд» - це штучний товар, за який б'ються роботодавці.

Найманих працівників купують «на вагу»: від такого години і до такого ваше час придбано фірмою в її користування. Великих фахівців, професіоналів, не купують «на вагу» - з ними укладають партнерські угоди. Він може собі дозволити установку: «немає таких грошей, за які я буду робити те, що я робити не хочу».

у статті «Бренд імені мене, коханого» було дано загальні підходи до брендингу вашого «Персонального ЗАТ». Зараз ми зупинимося на просуванні персонального бренду.

Маркетинг фахівця як продукту

Між просуванням продукту і просуванням людини практично немає ніякої різниці. Піраміди формування брендів також ідентичні:

Нагадаємо формулу бренду (опис побудови см. В статті «Бренд імені мене, коханого» )

В статті   «Бренд імені мене, коханого»   )

Нагадаємо суть коротко (від низу до верху по піраміді). Спочатку вибудовується продукт, з урахуванням найбільш значущих споживчих атрибутів; підтримується сталий якість товару. Далі - марочні атрибути і елементи упаковки; при цьому прізвище та ім'я - один з марочних атрибутів. Забезпечення стійкої дистрибуції (важливо залишатися в контакті з усіма потенційними споживачами); організація масової комунікації (завдання - забезпечити певний рівень впізнаваності не тільки в цільової, але і в околоцелевих аудиторіях). Далі клієнту пред'являється деякий набір нематеріальних цінностей, причому цінності можуть бути тільки реально розділяються носієм бренду, так як будь-яка нещирість буде виявлена ​​партнерами при регулярних контактах. І нарешті, вершина брендингу - мифодизайн, уявлення системи цінностей бренду у вигляді міфів, анекдотів, заповідей, легенд.

Отже, левова частка особистого брендингу (дев'ять десятих) - це звичайний маркетинг через підхід до себе як до продукту і визначення своєї персональної корисності для споживача (функціональної та емоційної).

Структура маркетингового бюджету для фахівця схожа з подібною структурою для будь-якої продукції, самі статті цього бюджету практично одні і ті ж - продаємо ми продукти харчування, автомобілі або себе в якості спеціаліста.

Пакувальними рішеннями для фахівця при формуванні бренду будуть:

  • імідж
    • Одяг, аксесуари, особисті речі
    • Парфуми, зачіска
    • колірні поєднання
  • комунікації
    • мовні особливості
    • епістолярна культура
    • презентація
  • формати контактів
    • Використання техніки і технічних засобів комунікації
    • Сайт, e-mail, телефон, адреса і номери
  • Навколишнє середовище, виробничі приміщення
  • засоби персоналізації
    • Візитна картка
    • монограма
    • Екслібрис
    • Логотип
    • факсиміле

Перше і основне в поданні продукту (або фірми) на ім'я «Я»: візитка, бейдж, зовнішній вигляд, логотип. При цьому захоплення корпоративними стереотипами може спровокувати стирання індивідуальності - накладається шаблон великих компаній. Це можна робити свідомо (при тих чи інших цілях власної розкрутки), але при цьому треба чітко розуміти, що буде мати місце власноручне знеособлення і позбавлення себе можливості формування дійсно особистого бренду.

Що нас «продає»

Все, що «продає» нас в нашу відсутність, будемо називати «аватарами». Аватари, наші «втілення» - невід'ємна частина формування персонального бренду. Наші аватари представляють нас і «грають» за нас. Аватаром може бути будь-яка форма заочного контакту: візитка, логотип, слоган, факсиміле, сайт, фотографія та ін.

Візитна картка

Візитна картка - це мій аватар. Її макет, шрифт, колірна гамма і т.д. під час моєї відсутності може (і повинна!) «зіграти» сама по собі.

Візитні картки можуть бути різними, але далеко не всі люди пишуть про себе на картках цікаві, що запам'ятовують речі, які є складовими індивідуальності, а значить, і бренду. Наприклад, добре змакетувати факсимільний візитка відмінна від безликих корпоративних візиток з логотипом. Вона може бути більш людської, цікавою і «чіпляє».

Візитка - це мініспектакль, який розігрується в тих чи інших умовах. Для створення цього дійства не треба бути креативним людиною - це не творчість, просто продумана технологія.

Дуже важливо враховувати «мейнстрім» і гнучко реагувати на його зміни, враховуючи їх при власне позиціонування. Наприклад, на візитках років десять тому я писав «тренінг-менеджер, маркетолог». У минулому році - «консультант, бізнес-тренер, маркетолог». Зараз я планую поміняти місцями «бізнес-тренер» і «маркетолог», а потім і зовсім прибрати формулювання «бізнес-тренер».

Номер телефону

Ще одним прикладом аватара може бути зручний для запам'ятовування номер телефону. Причому ще років п'ять тому «красивий» номер викликав підозру і спірну реакцію, тому що вважався бандитським. Зараз кожен поважаючий себе власник мобільного телефону прагне мати короткий і запам'ятовується номер.

сайт

Це аватар або організації, або особи. Особистість, за визначенням, явище більш цілісне, ніж фірма, тому такий аватар краще працює саме для людини. З точки зору брендингу сайт може передати особливості особистості. Причому тільки ті сторони, які у людини є. Не варто намагатися передати те, чого немає - при будь-якому особистому спілкуванні це обов'язково проявиться.

Припустимо, людина по суті своїй несистематичний, і через 15-20 хвилин спілкування з ним це обов'язково якось проявиться. Тому через його аватари (візитку, сайт і т.д.) не можна позиціонувати це якість, брехня обов'язково відкриється і буде завдано шкоди іміджу та бренду.

Правда, все залежить від ступеня близькості «покупців» до предмету брендингу. При створенні бренду, наприклад, політика або артиста можна створити образ, який ніколи не буде розкрита, тому що істотно знижена можливість близького безпосереднього контакту з об'єктом (володарем) цього бренду. Але бренд акторів і політиків - це окрема розмова. Ми зараз обговорюємо бренд фахівця (професіонала). Ось при створенні подібного особистого бренду брехати не можна

Хто нас «продає»

Нас продають наші колеги. Ви можете бути не згодні з цим, але я впевнений, що це так. Якщо хочете, це в своєму роді відкриття: нас продають колеги по цеху і тому незрівнянно важливий імідж в очах колег.

В очах споживача при покупці товару повинна бути красива упаковка, відоме ім'я, споживчі якості, він повинен продаватися в місцях, де є потенційні споживачі і т.д.

Але як товар потенційні споживачі бачать нас, перш за все, через призму думки наших колег.
Фахівці продаються в очах інших фахівців, не через наймачів!

Мої продажі залежать від того, що про мене говорять мої колеги. Мені набагато важливіше, що скажуть про мене мої колеги в рамках нашої спільноти, тому що в рамках спільноти наймачів навряд чи буде кваліфіковане обговорення моїх якостей. Адже не топ-менеджери обговорюють маркетологів, а маркетологи один одного. І ця кулуарна інформація може виявитися як істотною підмогою в моїй діяльності, так і нанести моїм продажу відчутних втрат.

Коли вибирають маркетолога, наприклад, то приходять в неформальне співтовариство маркетологів (на той же e-xecutive.ru) і питають: «Колеги, хто вирішував таку проблему, кого б ви порекомендували? Кого ви вважаєте найкращим? »Потім вибудовують рейтинг думок і здійснюють вибір.

Людина, що добився очевидного успіху, просто автоматично переходить в іншу (вищу) категорію з точки зору брендингу, а значить, його оточує вже інше співтовариство колег і професійні відносини на зовсім іншому рівні.

На будь-якому ринку існує, як правило, кілька цінових сегментів. Значить, фахівець, що підвищив свій статус, просто переходить в інший ціновий сегмент ринку. (Наприклад, з середнього в дорогий або з дорогого в ексклюзивний).

Отже, ми затребувані в співтоваристві, яке можна уявити умовно як організацію, що складається з декількох професійних цехів. І нас продає наш професійний цех. У кожному такому «цеху» існує професійна етика, формуються корпоративно-цехові відносини. Наші колеги в хорошому сенсі «продають» нас.

висновок

«Продавати себе» - це формулювання може здаватися дещо цинічною. Але продажу - основа будь-якого бізнесу. І якщо у вас є самостійна стратегія розвитку, якщо Корпорація «Ви» вже має свою місію, цілі та стратегію - їй не обійтися без хорошого бренд-менеджменту, маркетингу, продажів. І тоді ваша особиста корпорація зможе реально змінити щось в навколишньому світі.

© Михайло Самохін, 2004 р Контакт: [email protected] . Редактура - Гліб Архангельський, [email protected]
Стаття написана спеціально для Improvement.ru. Адреса документа на сайті: http://www.improvement.ru/zametki/brand2/
Допускається без додаткового узгодження з автором публікація в безкоштовних інтернет-виданнях, при збереженні цілісності тексту, включаючи даний повідомлення, і працюють гіперпосилань. Публікація в платних інтернет-виданнях і паперових ЗМІ вимагає узгодження з автором.

Читайте також:

самопрезентація автора

Михайло Самохін Бренд імені мене, коханого

Олег Смирнов Персональний сайт потрібен пристойній людині

Дізнатися ще більше про тайм-менеджменті Ви зможете з книг Гліба Архангельського. отримати БЕЗКОШТОВНО!

Коли вибирають маркетолога, наприклад, то приходять в неформальне співтовариство маркетологів (на той же e-xecutive.ru) і питають: «Колеги, хто вирішував таку проблему, кого б ви порекомендували?
Кого ви вважаєте найкращим?