Навигация по сайту

Популярные статьи

Мінуси і плюси фільтрів з ЧПУ для інтернет-магазинів з точки зору SEO

  1. Допомога фільтрів
  2. Де троянди, там і терни
  3. Диявол в деталях
  4. Де взяти фільтр з ЧПУ

Розумні фільтри дозволяють генерувати сторінки під вузькі категорії товарів, щоб отримувати додатковий трафік. Але при неправильному використанні вони можуть привести до проблем з SEO. Розповімо, як взяти від них тільки хороше.

У будь-якої сторінки сайту є трафікогенерірующій потенціал. Тому розширення структури ресурсу - надійний спосіб підвищити трафік інтернет-магазину. Просувати сторінку, точно відповідає на запит користувача, набагато простіше.

Часто такі сторінки створюються вручну: в Wordstat відбираються найпопулярніші товарні запити, потім відповідний контент додається на сайт. У цьому способі є дві проблеми:

• неможливо зробити багато сторінок через великі витрат;

• несистемний підхід руйнує логіку структури сайту.

У деяких тематиках кількість відповідних запитів може обчислюватися тисячами. Виходить, що пошуковий попит є, а відповідний йому контент знаходиться на різних сторінках. Відповідно, сайт може ранжуватися по цих запитах як завгодно.

На прикладі аудиту великого інтернет-магазину побутової техніки та електроніки з'ясувалося, що дуже часто люди задають запити виду «акція / знижка + товарна категорія + бренд», але на сайті був лише загальний розділ з акціями. Ця сторінка погано ранжувати, т. К. Люди знаходили на ній купу зайвих товарів.

Допомога фільтрів

Зазвичай в інтернет-магазинах відвідувачі можуть обмежити результати пошуку за допомогою фільтрів. Наприклад, відібрати червоні сукні серед вечірніх, моделі з діагоналлю більше 32 "серед телевізорів. Як правило, веб-майстри закривають видачу по фільтрам від пошукачів: Google і Яндекс можуть порахувати отримані сторінки технічним спамом.

Як правило, веб-майстри закривають видачу по фільтрам від пошукачів: Google і Яндекс можуть порахувати отримані сторінки технічним спамом

Подивіться на прикладі реалізацію фільтра без ЧПУ. У фільтрі обраний бренд, але в URL він не прописаний.

Інший підхід передбачає впровадження фільтрів з «человекопонятний» URL-адресою. Після вказівки властивостей товарів, відповідних фільтрів, і установки правил для генерації заголовків можна отримати сторінки під різні комбінації товарів, а також наявних характеристик.

Це може виглядати так.

Розберемо на прикладі телевізорів LG з діагоналлю 32 ". Ви можете згенерувати 4 сторінки, взявши за основу одну категорію товарів і дві характеристики.

Ви можете згенерувати 4 сторінки, взявши за основу одну категорію товарів і дві характеристики

Завдяки фільтрам ви зможете створити будь-яку кількість цільових сторінок при мінімальних витратах.

Де троянди, там і терни

Іноді після рішення однієї проблеми з'являються три нові. З фільтрами саме так. Створені з їх допомогою сторінки мають недоліки.

• Правила для генерації метатегов і заголовків не враховують все. Багато заголовки незручні для читання. А при перетині більше трьох властивостей виявляються ще й довгими.

• Краулінговий бюджет з'їдає безліч сторінок і уповільнює індексування більш пріоритетних розділів сайту.

• Не всі комбінації фільтрів популярні у користувачів. Через це багато згенеровані сторінки не принесуть трафіку.

• При використанні відразу декількох фільтрів в результаті пошуку може виявитися один або кілька товарів. А адже асортимент є важливим фактором ранжирування.

Так велика кількість згенерованих сторінок з мінімумом контенту може негативно позначитися на позиціях сайту. Тепер вам здається, що згенеровані сторінки приносять більше шкоди, ніж користі? Це не зовсім так.

Диявол в деталях

Фільтри з ЧПУ дійсно можуть створити зайві проблеми маленьким ресурсів. При невеликому асортименті фільтр буде генерувати багато напівпорожніх сторінок, це погіршить поведінкові чинники. Через це пошуковики будуть вважати нові документи неякісними і виключать з індексу, що негативно позначиться на пошуковому трафіку і положенні у видачі.

Коли асортимент великий і є пошуковий попит на різні комбінації товарів, фільтри приносять відчутну користь. Але все-таки краще не відкривати всі сторінки пошуковим системам. Краще довірити генерацію SEO-фахівця. Він повинен відсіяти сторінки, які містять занадто мало товарів або не мають шансів на залучення трафіку. Далі потрібно налаштування коректного формування ЧПУ і вказівку правил індексування, щоб пошукові системи бачили тільки сторінки, корисні для відвідувачів.

Де взяти фільтр з ЧПУ

Швидше за все, фільтр з ЧПУ у вас вже є. Велика частина популярних CMS для інтернет-магазинів ¬- 1С-Бітрікс, OpenCart та ін. - підтримують пошук товарів по каталогу і фільтрацію результатів. Потрібно тільки зайнятися налаштуванням функціоналу під конкретний сайт. В інших випадках доведеться самостійно розробити фільтр або купити додатковий модуль в маркетплейсе використовуваної CMS. Модулі являють собою готові рішення, швидко встановлюються і запускаються. Крім того, ви можете кастомизировать їх під потреби конкретного інтернет-магазину.

Тепер вам здається, що згенеровані сторінки приносять більше шкоди, ніж користі?