Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Митрополит УПЦ КП просить депутатів не віддавати національні святині російській державі

Опубликовано: 29.10.2018

Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл (Зінкевич) закликав мирян ставити свої підписи під зверненням проти передачі українських святинь Московській Патріархії, а депутатів облради та парламенту зробити все можливе, аби Києво-Печерська та Почаївська лаври залишилися у власності української держави.

Про це інформує сайт Волинської єпархії УПЦ КП . Стурбованість у митрополита викликав законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)». На його думку, у разі його схвалення Києво-Печерську, Почаївську лаври та Богоявленський монастир у Кременці Україна безповоротно втратить і наші святині перейдуть у власність російської держави.

«Уже зараз не кожен вірянин може подати записки за здоров’я чи за упокій, висповідатися, причаститися та придбати речі церковного користування. У подальшому ж це може призвести, що ці сакральні об’єкти будуть належати навіть не Російській Церкві, а Російській Федерації», - йдеться у заяві митрополита.

Єрарх УПЦ КП вважає цей законопроект провокаційним, який здатен спровокувати міжконфесійне протистояння.

«Неважко передбачити наслідки дії цієї провокаційної законодавчої ініціативи: серйозне погіршення міжконфесійних відносин в Україні, загострення суспільного протистояння», - застерігає він.

Митрополит Михаїл (Зінкевич) відтак закликав владу скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року про вилучення Почаївської лаври із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Звертаючись до депутатів Верховної Ради та Волинської облради, він попросив їх вжити рішучих заходів, щоб не допустити прийняття цього законопроекту, а вірян підписуватися під зверненнями проти передачі Московському Патріархату святинь, які належать усьому українському народові.

«Збір підписів буде проводитися у храмах нашої єпархії», - йдеться у заяві митрополита УПЦ КП.

rss