Навигация по сайту

Популярные статьи

Моделювання та оптимізація зачіски


Процес моделювання. етапи моделювання

Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця по створенню нових моделей зачісок по суті своїй найближче, ймовірно, до мистецтва скульптора. зачіска та ж скульптура, бо беручи участь в оформленні людини, вона сприяє створенню художнього образу. При моделюванні зачіски перукар-модельєр, перш за все, з'ясовує її функціональність і естетичне призначення, тобто умова її використання.

Залежно від цього творчий процес в кожному випадку буде мати особливості, оскільки призначення зачіски і умови її використання диктує її форму. Розкриття форми зачіски і є художнім завданням, що стоїть перед перукарем-модельєром. Робота модельєра при індивідуальному моделюванні це робота з кожною людиною окремо, тому, приступаючи до роботи над будь-якою зачіскою перукар, перш за все, намагається виявити художній образ конкретної людини - об'єкта моделювання зачіски. Образне уявлення про людину складається з оцінки його зовнішніх даних (антропометричних та одягу) і оцінки його особистості з точки зору темпераменту і характеру, визначення типажу.

види моделювання

Моделювання побутових зачісок: має двоякий характер: масовий і індивідуальний.
Масове моделювання: При створенні моделей зачісок масового характеру модельєр ґрунтується на узагальнених, типових рисах споживача. Вихідними даними є: сучасний вигляд людини і конкретне призначення зачіски.
Для досягнення великого художнього різноманітності необхідно передбачати колір і фактуру волосся, доповнення з волосся, прикраси, можливість використання зачіски для будь-яких вікових груп.
Індивідуальне моделювання: це створення конкретної зачіски для певної людини. Популярна модель переробляється з урахуванням вихідних даних клієнта. При індивідуальному моделюванні зачісок відбувається так звана інтерпретація моди. Модель може зазнати різні зміни часто при впливі непередбачуваних факторів, в слідстві чого виникають нові оригінальні форми. Але головне щоб задум і виконання не вступили в протиріччя, при всіх змінах моделі необхідно зберегти її загальний стиль. Індивідуальність різних людей для перукаря бачиться не тільки в їх антропометричних даних, але і в розходженні характерів, естетичних запитів, темпераменту (типажу), тобто особистість людини.
Моделювання видовищних зачісок (фантазійних, театральних, історичних ...) носить зовсім інший характер. Образи виражаються такими зачісками, повинні сприяти перевтілення людини, які також можуть бути підтримані фантазійним макіяжем.
У моделюванні конкурсних зачісок важливим аспектом є: нова форма, силует, прикраси ... Одяг в даному випадку повинна максимально вигідно підкреслити зачіску і її художніх сенс, не в якому разі не виходити на перший план.
При моделюванні театральних, естрадних зачісок підкреслюють характер і екстравагантність. Деякі риси художнього образу навіть нарочито підкреслюються.
Висловлюючи конкретний художній образ, зачіска може мати чільне значення - при необхідності перевтілення людини, або підкреслити індивідуальність.

Моделювання побутових зачісок

Моделювання видовищних зачісок

театральні

конкурсні

Процес моделювання

Приклади масових зачісок:


Умовно існує п'ять типів жіночих образів: молодіжний, спортивний, жіночний, елегантний, флегматичний.

На зовнішній вигляд людини великий вплив робить його вік, національна приналежність, культурний рівень і ін.

етапи моделювання

Залежно від поставленого завдання моделювання і з урахуванням художнього образу об'єкта у модельєра виникає та чи інша ідея, задум, тобто приблизне уявлення про характер майбутньої зачіски.

1. Пошук основної ідеї. Вивчення напрямку моди. Збір даних. Вивчення ринку. Процес виникнення в свідомості модельєра художнього образу дуже складний, найчастіше він пов'язаний з появою не одного, а відразу декількох образів, близьких і різних. Тільки один з них згодом буде створений.

2. Етап проектування: Розробка ескізів, вибір оптимального варіанту. У початковий момент роботи дуже важливу роль відіграє малюнок. Образ, що виникає в свідомості, найкраще фіксувати на папері. Первісну ідею образу модельєри відображають в нарисі, розвивають в ескізі, відпрацьовують в робочому проекті. Ще одним технічним засобом моделювання є ліплення із застосуванням пластиліну. Даний етап ефективний при моделюванні статичних форм: історичних, театральних і ін. Видовищних форм. Постійно бачачи перед собою конкретну форму, легше компонувати і видозмінювати деталі, бачити конструкцію зачіски, а значить розуміти технологічну послідовність виконання задуманого.

3. Детальне опрацювання (форма, колір ..). Розробка конструкторсько-технологічної документації (ескізи, схеми, технологічні інструкції виконання, варіанти укладання. Все те, що зумовлює побудову деталей і зачіски в цілому.). Ракурси: анфас, профіль, вид ззаду.

4. Реалізація. Практичне виконання моделі

5. Опис моделі і складання рекомендацій щодо її застосування.

Широке поширення в практичній роботі перукарів мають моделі, які отримали визнання на конкурсах, або моделі, розроблені провідними стилістами і опубліковані в періодичних виданнях.

Розробка конструкторсько-практичне виконання технологічної документації

Чотири основні положення при моделюванні зачісок:

1. Зачіска повинна відповідати лінії моди

2. Повинна створювати єдиний ансамбль з костюмом і макіяжем

3. Повинна підходити до певного типу особи і фігури

4. Повинна ґрунтуватися на природній колірній гаммі волосся

Костюм - висловлює епоху або стиль часу, тому що він несе велике розуміння про предмет матеріальної культури.

Ансамбль - це тісний взаємозв'язок, узгодженість частин єдиного цілого, ансамбль, завдяки суворій взаимоподчиненности елементів і тісним взаємозв'язком із середовищем, інтер'єром, має властивість відображати образ людини в певну епоху.

Елегантність - відсутність випадкових, які порушують цілісність ансамблю деталей