Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Місяць стажування у Івано-Франківську

Опубликовано: 13.01.2019

видео Місяць стажування у Івано-Франківську

Школу графічного дизайну відкрили в Івано-Франківську

Мої враження від першого дня перебування у Івано-Франківську як учасниці «Програми міжредакційного обміну».Ще й досі не можу повірити, що я пройшла конкурс. Ще рік тому я не знала, що таке есе та чим воно відрізняється від звичайного твору у школі. Моя журналістська діяльність досить невелика: я працюю журналістом у ГО « Інститут аналітики та адвокації » з лютого цього року та перейшла на другий курс ПНПУ факультету філології та журналістики. Тому для мене досі є дивним те, як серед 200 журналістів зі стажем до 5 років я потрапила в ті 13, яким дали можливість поїхати на стажування в інше місто.


У Коломиї запрацювала перша ІТ-школа

Розповім трохи про саму програму. Вона називається « Програма міжредакційного обміну » . Організаторами цієї платформи є Media DevelopmentFoundation (Фонд Розвитку ЗМІ) . Участь у ній можуть взяти студенти факультетів журналістики та молоді журналісти віком до 27 років та досвідом роботи не більше 5 років.


Успішно завершився проект стажування на ТРК РАІ

Суть програми – оплачуване стажування в редакціях найкращих теле-, радіо-, онлайн та друкованих медіа країни. Строк стажування – від двох тижнів до двох місяць, це вже домовляйтеся з редакцією, до якої ви потрапите.

Я подавала заявку двічі, і на другий раз – вдало. Мені пощастило проходити стажування в Івано-Франківську, в інтернет-виданні « Курс » . Я ніколи не була у Франківську, тому мені було досить страшно їхати одній у незнайоме місто. Проте, приїхавши сюди, я зрозуміла, що місто зовсім не велике, а люди привітні. Таксист, який віз мене до квартири, зробив мені маленьку екскурсію.

Сьогодні мій перший день. Вранці мене зустрів редактор Сергій, ми випили кави у центрі міста та він розповів мені трохи про Франківськ. Звідти пішли в редакцію. Вона знаходиться у самому центрі, на вулиці Незалежності. Мешканці називають це місце «Стометрівка». Ця назва умовна, адже насправді сотка має довжину близько півкілометра. Початок «Стометрівки» є фактично другим центром міста; першим є площа Ринок.

Моє робоче місце у редакції

Редакція знаходиться на третьому поверсі старої будівлі. Є балкон, з якого можна побачити ту ж стометрівку. Мені Івано-Франківськ дуже нагадує Львів, тільки набагато менший. Взагалі, площа міста є навіть меншою за Полтаву та саме місто більш компактніше.

Вид з балкону, де знаходиться редакція

Тут, як і у Львові, у центрі грає музика, є ратуша, навколо старі будівлі з різними візерунками та зі своєю архітектурою, багато людей.

Також приємно здивував розклад та напрямок руху на зупинках. Було б непогано зробити таке і в Полтаві.

Розклад та напрямок руху автобусів

У «Курсі» працює 4 журналісти та один редактор. Але зараз один із працівників зламав ногу, тому я ніби заміняю його. Взагалі, я четверта, хто проходить стажування в цій редакції через програму. А відразу після мене приїде ще одна учасниця з Одеси.

Журналісти редакції "Курс"

Я вже побувала на прес-конференції по проекту «Global Village», поки що лише як глядач. « Global Village » – унікальний культурний фестиваль, що створює можливість для української молоді познайомитись, поспілкуватись та поділитись досвідом з представниками різних країн світу.

Оператори знімають учасників прес-конференції

Журналісти задають питання учасникам прес-конференції

У Івано-Франківську досить розвинутий громадський сектор. Цей фестиваль організовує молодь на громадських засадах. До речі, ресторан « Urban Space » , в якому проходила конференція, також має громадський характер. Майже весь його прибуток йде на реалізацію громадських ініціатив.

Громадський ресторан «Urban Spase»

Ввечері, о 19:00 там відбудеться зустріч під назвою «TRAVEL CLUB: Ісландія» , на якому Ганна Бурлака та Віктор Левицький будуть розповідати про подорож до Ісландії. Про це я вже маю написати репортаж.

Тож, хочеться порадити початківцям, що не потрібно боятися і думати, що «не пройду», «не зможу» і т. п. Потрібно пробувати, і колись вам пощастить так, як і мені.

rss