Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Місячні після місячних — зверніть увагу на такі «неполадки»

Опубликовано: 08.10.2018

Напевно, будь-яка жінка хоч раз в житті стикалася з порушенням менструального циклу. Видів порушень циклу безліч, це і затримки менструацій, і повна їх відсутність, і укорочення періоду між місячними і багато іншого. Але найпоширенішим порушенням є, так звані, місячні після місячних. Саме з цією проблемою найчастіше звертаються до лікаря. Хоча, як не дивно, не всі жінки знають, якими мають бути виділення після менструації і чи повинні вони бути взагалі. Відомо, що менструальний цикл відображає здоров’я не тільки репродуктивної системи, але і всього організму в цілому. Ось чому важливо при будь-яких відхиленнях від норми під час відвідати гінеколога.


Our Miss Brooks: Magazine Articles / Cow in the Closet / Takes Over Spring Garden / Orphan Twins

Менструальний цикл

Менструальний цикл являє собою проміжок від першого дня останньої менструації до першого дня наступної. В середньому він триває двадцять вісім днів (але нормою вважається і двадцять один-тридцять п’ять днів). Сама менструація триває близько трьох-п’яти днів, але не більше семи днів. Загальний обсяг крововтрати за весь період місячних не перевищує ста мілілітрів.

Менструальний цикл залежить від дії багатьох гормонів, що виробляються організмом, починаючи з гіпофізарних і закінчуючи статевими (яїчниковимі). Таким чином, менструальний цикл — це своєрідний індикатор, який сигналізує про яких патологічних процесах.

Місячні після місячних

Місячні після місячних є ні що інше, як метрорагія, що означає ациклічні кров’янисті виділення. Маткова кровотеча може наступити як через день після минулої менструації, так і через тиждень або два. Метрорагія — це перший дзвіночок про неполадки в організмі. Тому затягувати з консультацією лікаря не слід.

Причини метрорагії

Причини виникнення місячних після місячних дуже численні і різноманітні:

запальні процеси внутрішніх статевих органів; новоутворення органів малого тазу; гормональні порушення; вік (пременопауза або пубертатний період); гіперплазія і поліпи ендометрію; захворювання щитовидної залози, наднирників; аборти, діагностичні вискоблювання; стрес, переживання; позаматкова вагітність та інше.

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність по праву вважається одним з найнебезпечніших захворювань. Діагностувати її на ранніх термінах дуже важко, а жінка може і не знати, що вона завагітніла, нехай і так «аномально». Характерною ознакою позаматкової вагітності є періодичні кров’янисті виділення, які з’являються за рахунок відторгнення децидуальної оболонки після больового нападу. Жінка може прийняти такі виділення за менструацію, а наступні виділення за порушення менструального циклу. Звернутися до лікаря пацієнтку змушують регулярно з’являються болі, слабкість, запаморочення. При сильному внутрішньочеревна кровотеча можлива втрата свідомості.

Вікові порушення циклу

Як у юних дівчат, у яких цикл ще не нормалізувався, так і у жінок, що знаходяться в пременоаузе, в організмі постійно відбуваються гормональні бурі. Тобто, гормони «скачуть» без усякої послідовності. Внаслідок цього можлива поява маткових кровотеч після минулої менструації.

Запальні процеси внутрішніх статевих органів

Запалення матки і придатків не може не відбитися на менструальному циклі. При аднекситі у запальний процес втягуються яєчники, які виробляють гормони. У разі запалення матки відбуваються структурні зміни її слизової оболонки, що також призводить до порушення менструального циклу.

Новоутворення органів малого тазу

Всі кісти яєчників в тій чи іншій мірі є гормон-продукують пухлинами. Так, наприклад, кіста жовтого тіла може викликати ациклічні кровотечі, подовжувати або вкорочувати менструальний цикл. Міома матки також часто є причиною виникнення метрорагія, особливо підслизові вузли.

Гіперплазія і поліпоз ендометрія

Гіперплазія і поліпоз ендометрія (патологічне розростання слизової оболонки порожнини матки) нерідко призводять до порушень менструального циклу, аж до виникнення рясного, неостанавлівающегося кровотечі.

Ганна Созінова

rss