Навигация по сайту

Популярные статьи

Налаштування MS SQL для роботи з 1С Підприємство

  1. Установка MS SQL Server
  2. Вибір і настройка компонентів
  3. конфігурація сервера
  4. Налаштування компонента Databse Engine
  5. Налаштовуємо брендмауер для роботи mssql і 1С Серверa
  6. Налаштування властивостей сервера Ms SQL для роботи з 1С
  7. Налаштування робочої бази 1С Підприємства

Оцініть статтю

В цілому настройка MS SQL Server для роботи з 1С підприємства не сильно відрізняється від його звичайної настройки, але все ж є деякі нюанси виявлені дослідним шляхом.

Розглянемо найбільш важливі моменти в установці і подальшої налаштування сервера і баз даних, щоб оптимізувати роботу 1С.

Установка MS SQL Server

Не будемо розглядати всі кроки установки і торкнемося лише ті моменти, які потребують особливої ​​уваги.

Вибір і настройка компонентів

Для роботи MS SQL Server c 1С Підприємство досить вибрати наступний набір компонентів:

  • Служби компонента Dtabase Engine
  • Засоби зв'язку клієнтських коштів
  • Засоби управління - основні
  • Засоби управління - повний набір (повний набір нам буде необхідний для створення плану обслуговування)

Важливо! Каталог загальних компонентів краще вказувати на окремому диску (окремо від операційної системи). Це підвищить швидкість роботи і відмовостійкість.

конфігурація сервера

Для запуску служб Агент SQL Server і SQL Database Engine вказуємо обліковий запис. Можна створити окремий обліковий запис з правами адміністратора, або вказати обліковий запис Адміністратор. Однак варто пам'ятати - якщо Ви вирішите коли-небудь змінити пароль для облікового запису, який тут вказали, то і служба перестане запускатися. Тому використовуйте обліковий запис в якій не плануєте змінювати пароль.

Налаштування компонента Databse Engine

Вказуємо змішаний режим і задаємо пароль для sa - системної облікового запису SQL Server.

Додаємо облікові записи комп'ютера або домену, які зможуть адмініструвати SQL.

Додаємо облікові записи комп'ютера або домену, які зможуть адмініструвати SQL

Далі всі налаштування можна залишити за замовчуванням.

Налаштовуємо брендмауер для роботи mssql і 1С Серверa

Створюємо правила дозволяє підключення до вашого комп'ютера на порт 1433 для MS SQL і 1541-1560 для 1С Сервера

Створюємо правило для програми. Шлях до програми буде виглядати приблизно так
C: \ Program Files \ Microsoft SQL Server \ MSSQL13. <InstanceName> \ MSSQL \ Binn \ sqlservr.exe

Налаштування властивостей сервера Ms SQL для роботи з 1С

Запускаємо Microsoft SQL Server Management Studio та підключаємося до сервера.

Відкриваємо вікно властивостей сервера і переходимо до пункту Пам'ять. Виставляємо максимально допустиме значення виділення пам'яті під потреби SQL сервера. Якщо цього не зробити він з'їсть всю вільну пам'ять, тому-що по-замовчуванню стоїть значення 2147483647 МБ. Допустиме значення пам'яті можна розрахувати за формулою (використовував досвід Олексія Новосьолова з Infostat.ru):
[Загальна кількість оперативної пам'яті сервера] - [4 ГБ під систему (2ГБ якщо Win2003)] - [1,5 ГБ * кількість процесів rphost (якщо SQL і 1С на одному сервері обертаються.)] Наприклад якщо у нас на сервері всього 36 ГБ оперативної пам'яті, варто Windows 2008 і запущено 8 процесів rphost то розрахунок йде так: 36 - 4 - 1.5 * 8 = 20 ГБ ставимо обмеження для SQL.

Переходимо до пункту Процесор. Максимальне число робочих потоків так само краще встановити вручну і задати значення 2048 так як при значенні 0 число потоків може не перевищувати 255. Включаємо параметр Підтримувати пріоритет SQL.

Звичайно ці поради по налаштуванню властивостей сервера не панацея і не у всіх умовах вони будуть однаково хороші, але для більшості випадків думаю цілком підійде.

Налаштування робочої бази 1С Підприємства

Відкриваємо властивості настроюється бази даних.

Тепер найголовніше визначиться з моделлю відновлення бази даних. Вони налаштовуються в нукте параметри. Розглянемо дві основні моделі відновлення.

1. Проста. Її потрібно використовувати в тому випадку, коли ви плануєте робити бекап раз в день і для вас не має значення можливість відновлення з точністю до певного моменту. Це може бути 1С Бухгалтерія або ЗУП де немає великої кількості щоденних транзакцій. Робите один бекап щоночі і спите спокійно. Ніяких складнощів.

2. Повна. Таку модель найкраще використовувати для бекапа баз з великою кількістю внутрішньоденних транзакцій, наприклад продажу в 1С Роздріб. При такій моделі у вас будуть збережуться всі транзакції в журналах і буде можливість відновлення бази до будь-якого моменту часу. Але в цьому випадку доведеться повозиться з настройками журналів транзакцій.

Але в цьому випадку доведеться повозиться з настройками журналів транзакцій

Коли ми визначилися з моделлю відновлення можна перейти до пункту [Файли]

Для файлу [Дані рядків] розмір авторасшіренія виставляємо 200МБ. За замовчуванням виставлений 1 МБ і це мало. Якщо у вас багато транзакцій по 1С, тоді SQL буде змушений постійно виконувати авторасшіреніе і це буде гальмувати його роботу.

Налаштування типу файлу [Журнал] можна пропустити якщо використовується проста модель відновлення.
Якщо використовується повна то необхідно скорегувати настройкі.Авторасшіреніе встановимо 50МБ. Варто звернути увагу на обмеження авторасшіренія і його краще змінити тому значення за замовчуванням більше 2Тб. При великій кількості транзакцій, наприклад роздрібні продажі в 1С Роздріб, журнал транзакцій буде рости дуже швидко і незабаром у вас закінчиться вільне місце на накопичувачі. Тому обмеження краще встановити на 10ГБ. Але це всього-лише рекомендація, тому-що все індивідуально і залежить від кількості транзакцій.

При установці обмеження варто пам'ятати, що при досягненні крайнього значення вас чекає помилка: «журнал транзакцій для бази даних заповнений» і 1С НЕ буде запускатися. Щоб журнал транзакцій своєчасно очищався необхідно налаштувати його бекап в плані обслуговування бази даних. Про те як створити план обслуговування бази даних читайте тут .

Але очищення журналу транзакцій зменшує розмір самого файлу, а тільки звільняє в ньому вільне місце для нових записів шляхом видалення неактивних завершених транзакцій.

Але очищення журналу транзакцій зменшує розмір самого файлу, а тільки звільняє в ньому вільне місце для нових записів шляхом видалення неактивних завершених транзакцій

Якщо ж журнал переповнився, то його доведеться почистити вручну щоб спортивна база почала працювати. Як це зробити читайте в цієї статті .