- Установка MS SQL Server
- Вибір і настройка компонентів
- конфігурація сервера
- Налаштування компонента Databse Engine
- Налаштовуємо брендмауер для роботи mssql і 1С Серверa
- Налаштування властивостей сервера Ms SQL для роботи з 1С
- Налаштування робочої бази 1С Підприємства
Оцініть статтю
В цілому настройка MS SQL Server для роботи з 1С підприємства не сильно відрізняється від його звичайної настройки, але все ж є деякі нюанси виявлені дослідним шляхом.
Розглянемо найбільш важливі моменти в установці і подальшої налаштування сервера і баз даних, щоб оптимізувати роботу 1С.
Установка MS SQL Server
Не будемо розглядати всі кроки установки і торкнемося лише ті моменти, які потребують особливої уваги.
Вибір і настройка компонентів
Для роботи MS SQL Server c 1С Підприємство досить вибрати наступний набір компонентів:
- Служби компонента Dtabase Engine
- Засоби зв'язку клієнтських коштів
- Засоби управління - основні
- Засоби управління - повний набір (повний набір нам буде необхідний для створення плану обслуговування)
Важливо! Каталог загальних компонентів краще вказувати на окремому диску (окремо від операційної системи). Це підвищить швидкість роботи і відмовостійкість.
конфігурація сервера
Для запуску служб Агент SQL Server і SQL Database Engine вказуємо обліковий запис. Можна створити окремий обліковий запис з правами адміністратора, або вказати обліковий запис Адміністратор. Однак варто пам'ятати - якщо Ви вирішите коли-небудь змінити пароль для облікового запису, який тут вказали, то і служба перестане запускатися. Тому використовуйте обліковий запис в якій не плануєте змінювати пароль.
Налаштування компонента Databse Engine
Вказуємо змішаний режим і задаємо пароль для sa - системної облікового запису SQL Server.
Додаємо облікові записи комп'ютера або домену, які зможуть адмініструвати SQL.
Далі всі налаштування можна залишити за замовчуванням.
Налаштовуємо брендмауер для роботи mssql і 1С Серверa
Створюємо правила дозволяє підключення до вашого комп'ютера на порт 1433 для MS SQL і 1541-1560 для 1С Сервера
Створюємо правило для програми. Шлях до програми буде виглядати приблизно так
C: \ Program Files \ Microsoft SQL Server \ MSSQL13. <InstanceName> \ MSSQL \ Binn \ sqlservr.exe
Налаштування властивостей сервера Ms SQL для роботи з 1С
Запускаємо Microsoft SQL Server Management Studio та підключаємося до сервера.
Відкриваємо вікно властивостей сервера і переходимо до пункту Пам'ять. Виставляємо максимально допустиме значення виділення пам'яті під потреби SQL сервера. Якщо цього не зробити він з'їсть всю вільну пам'ять, тому-що по-замовчуванню стоїть значення 2147483647 МБ. Допустиме значення пам'яті можна розрахувати за формулою (використовував досвід Олексія Новосьолова з Infostat.ru):
[Загальна кількість оперативної пам'яті сервера] - [4 ГБ під систему (2ГБ якщо Win2003)] - [1,5 ГБ * кількість процесів rphost (якщо SQL і 1С на одному сервері обертаються.)] Наприклад якщо у нас на сервері всього 36 ГБ оперативної пам'яті, варто Windows 2008 і запущено 8 процесів rphost то розрахунок йде так: 36 - 4 - 1.5 * 8 = 20 ГБ ставимо обмеження для SQL.
Переходимо до пункту Процесор. Максимальне число робочих потоків так само краще встановити вручну і задати значення 2048 так як при значенні 0 число потоків може не перевищувати 255. Включаємо параметр Підтримувати пріоритет SQL.
Звичайно ці поради по налаштуванню властивостей сервера не панацея і не у всіх умовах вони будуть однаково хороші, але для більшості випадків думаю цілком підійде.
Налаштування робочої бази 1С Підприємства
Відкриваємо властивості настроюється бази даних.
Тепер найголовніше визначиться з моделлю відновлення бази даних. Вони налаштовуються в нукте параметри. Розглянемо дві основні моделі відновлення.
1. Проста. Її потрібно використовувати в тому випадку, коли ви плануєте робити бекап раз в день і для вас не має значення можливість відновлення з точністю до певного моменту. Це може бути 1С Бухгалтерія або ЗУП де немає великої кількості щоденних транзакцій. Робите один бекап щоночі і спите спокійно. Ніяких складнощів.
2. Повна. Таку модель найкраще використовувати для бекапа баз з великою кількістю внутрішньоденних транзакцій, наприклад продажу в 1С Роздріб. При такій моделі у вас будуть збережуться всі транзакції в журналах і буде можливість відновлення бази до будь-якого моменту часу. Але в цьому випадку доведеться повозиться з настройками журналів транзакцій.
Коли ми визначилися з моделлю відновлення можна перейти до пункту [Файли]
Для файлу [Дані рядків] розмір авторасшіренія виставляємо 200МБ. За замовчуванням виставлений 1 МБ і це мало. Якщо у вас багато транзакцій по 1С, тоді SQL буде змушений постійно виконувати авторасшіреніе і це буде гальмувати його роботу.
Налаштування типу файлу [Журнал] можна пропустити якщо використовується проста модель відновлення.
Якщо використовується повна то необхідно скорегувати настройкі.Авторасшіреніе встановимо 50МБ. Варто звернути увагу на обмеження авторасшіренія і його краще змінити тому значення за замовчуванням більше 2Тб. При великій кількості транзакцій, наприклад роздрібні продажі в 1С Роздріб, журнал транзакцій буде рости дуже швидко і незабаром у вас закінчиться вільне місце на накопичувачі. Тому обмеження краще встановити на 10ГБ. Але це всього-лише рекомендація, тому-що все індивідуально і залежить від кількості транзакцій.
При установці обмеження варто пам'ятати, що при досягненні крайнього значення вас чекає помилка: «журнал транзакцій для бази даних заповнений» і 1С НЕ буде запускатися. Щоб журнал транзакцій своєчасно очищався необхідно налаштувати його бекап в плані обслуговування бази даних. Про те як створити план обслуговування бази даних читайте тут .
Але очищення журналу транзакцій зменшує розмір самого файлу, а тільки звільняє в ньому вільне місце для нових записів шляхом видалення неактивних завершених транзакцій.
Якщо ж журнал переповнився, то його доведеться почистити вручну щоб спортивна база почала працювати. Як це зробити читайте в цієї статті .