Навигация по сайту

Популярные статьи

Навіщо переписувати старі статті в блозі і з яких почати

  1. Вибрати статті для просування
  2. Вибрати ключові слова, які потрібно додати до статті
  3. оновити статтю
  4. На цю статтю треба було:

Можливо, вам здасться дивною ідея переписувати старі статті, але я-то вам поганого не пораджу, так що читайте :)

По-перше, погляньте на свої статті дворічної давності. Не хочеться? Ось і мені якось соромно гортати свій блог далі, ніж на п'яту сторінку (жартую, у мене їх всього чотири). За час, поки ваш блог існує, ви виросли як професіонал, стали дивитися по-новому на багато речей, так що оновлювати статті треба хоча б для того, щоб за них не було соромно. Може бути, ви їх і не читаєте, але люди-то заходять, пожалійте їх.

По-друге, - і це найважливіше - SEO. Ви написали статтю, оптимізували її під ключові слова, але, поки не пройде деякий час і не з'явиться пошуковий трафік, ви не знайдете, що, виявляється, на неї заходять на запити «голий в душі" *. Запити бувають несподіваними. Але, якщо вони релевантні, то чому б не додавати їх в статті? Подивіться презентацію , Як за допомогою додавання контенту ми просунули Лендінгем про слухові імплантати.

Крім того, оновлюваність і актуальність контенту - фактори ранжирування. Підтримуючи статті в актуальному стані, ви отримуєте любов пошукового робота.

Тому старих статей потрібно не цуратися, а працювати з ними. І в нинішньому пості я розповім, як вибрати статті для поновлення.

Техніка поновлення така: вибираєте статті, перспективні для актуалізації → знаходите, по яких запитах вона просувається і які можна додати, → покращуєте статтю.

Вибрати статті для просування

Зробити вивантаження ключових слів і адрес сторінок, по яких просуваються статті. Цей спосіб я вже описувала . Ось, як виглядає вивантаження за моїми статтями:
Зробити вивантаження ключових слів і адрес сторінок, по яких просуваються статті
Тепер за допомогою фільтра вибираєте тільки ті url і запити, які знаходяться на першій сторінці видачі. Тоді ви отримуєте список статей, в яких навіть невеликі зміни дадуть хороший результат, адже якщо вона підніметься з сьомого місця на п'яте, це додасть трафік. А, якщо позиція виросте з 44-ї до 40-ї, це ні на що не вплине.
Натискаєте Дані → Фільтри → Створити новий фільтр. Поруч з назвами стовпців з'являється іконка фільтра. Клікаєте по ній в стовпці Position і налаштовуєте відображення результатів між 1 і 11.
Те ж саме робите для другої сторінки видачі. Я їх поділяю, просто тому що мені так зручніше. Але можна відразу зробити фільтр між 1 і 21.

Вибрати ключові слова, які потрібно додати до статті

Щоб визначити, які запити додати в ці статті, нам буде потрібно Excel. Скопіюйте відфільтровані дані і вставте їх в Excel. Після цього виділіть все - будемо робити зведену таблицю.

Insert → Pivot table (в російській інтерфейсі, напевно, Вставка → Зведена таблиця) і натискаєте OK. Далі вибираєте дані, які вам потрібні для зведеної таблиці - поставте галочки навпроти: Page, Query, Impressions, Position. У Rows повинні бути Page і Query (саме в такому порядку), в Value - Impressions і Position.

Тепер стало видно, по яких запитах просуваються статті
Тепер стало видно, по яких запитах просуваються статті.

Далі, спираючись на адекватність і цифри, вибираєте статті, найбільш цікаві для просування, і ключові слова, якими ці статті треба забезпечити. Вибирайте релевантні вашій темі запити, за якими гарне кількість показів. Якщо по якомусь ключевику позиція і так хороша, то його додавати до статті не потрібно, а треба вибрати інші, за якими багато показів, і, а позиції так собі:

Якщо по якомусь ключевику позиція і так хороша, то його додавати до статті не потрібно, а треба вибрати інші, за якими багато показів, і, а позиції так собі:

У моєму випадку є запити, які, начебто, і треба б взяти, але мені самій не подобається формулювання. Наприклад, якщо я пишу «Лендінгем», то і всюди буду писати «Лендінгем» через «е», а не через «е». Виходить, естетика трохи на шкоду просуванню, але я намагаюся шукати баланс.

оновити статтю

Ну, а далі дописуйте статті: почитайте і подумайте, як можна їх поліпшити, вивчіть конкурентів за запитами і дайте відповідь на питання «що зробити, щоб мої статті були краще, ніж у конкурентів» і дійте. Можете скористатися моєю інструкцією: « Як написати статті, які залучають пошуковий трафік ». Не забудьте додати перехресні посилання в оновлених статтях на більш свіжі матеріали.

Ну, а я, коли оновлю контент, напишу про результати.

* Реальний випадок, описаний в блозі Brafton , Коли хлопці написали статтю про SEO з назвою «Я бачив Google голим в душі», і, незважаючи на запевнення Google про те, що семантика у них на першому місці, на вони отримали безліч заходів по запитах, пов'язаних з наготою, душем, ну Ви розумієте.

На цю статтю треба було:

Написання: 50 хвилин
Редагування: 45 хвилин
Публікація: 10 хвилин
Кількість слів: 658
Кількість знаків (з пробілами): 4316
* ділюся цифрами, щоб дати розуміння, скільки часу вимагає контент

Переглядів за останній місяць: 36,655

Не хочеться?
Але, якщо вони релевантні, то чому б не додавати їх в статті?