Навигация по сайту

Популярные статьи

Неякісний SEO аудит сайту! Розбираємо чужі помилки

  1. Вік сайту та час закінчення домену
  2. Наявність і правильність файлів robots.txt і sitemap.xml
  3. Перевірка на афільованість

Як не попастися на непрофесійний аудит сайту? Розбір страхітливого будь-якого власника сайту листи, що прийшов нашому клієнтові від конкурентів.

Сьогодні ще криза і замовники SEO досі думають що платять за повітря, а коли їм пропонують просунути сайт в топ, виправити всі помилки і все це дешевше на 2-3 тисячі, та ще й "такі очевидні косяки знаходять". Ну гріх не залишити своїх сеошників і не прийти до інших "професіоналам", та ще й грошей менше просять.

Компанії, що займаються пошуковим просуванням і оптимізацією сайтів, часто проводять невеликі аудити, щоб переконати потенційних клієнтів скористатися їхніми послугами.

У нас є сайт - 39цветов.рф, який стоїть на просуванні 5 років. Фахівці компанії Мульти Сайт успішно здійснюють роботи по його оптимізації. В одному з листів від конкурентів з пропозицією своїх послуг був прикладений короткий аудит сайту - в ньому описувалися проблеми ресурсу.

Ми провели розбір цього аудиту. За результатами можна переконатися, що співробітники компанії, які зробили розсилку:

  1. неуважні;
  2. погано розбираються в деяких питаннях;
  3. намагаються налякати клієнта, щоб швидше підписати договір.

Розберемо базовий аудит сторонньої компанії, на прикладі якого можна побачити недоліки, властиві багатьом іншим SEO-агентствам.

Вік сайту та час закінчення домену

Вік сайту та час закінчення домену

Тут очевидна недбалість виконавців: дані в автоматично зібраному аудиті і яка б пояснила записці відрізняються.

Наявність і правильність файлів robots.txt і sitemap.xml

xml

robots.txt і sitemap - це службові файли, які допомагають роботам пошукових систем обходити ваш сайт, тому вірні параметри в цих документах важливі для пошукової оптимізації.

У разі robots.txt все правильно, зараз в індексі ПС є сміттєві сторінки, які потрібно закрити від пошукових роботів. Це - службові документи, які не впливають на знаходження сайту в мережі Інтернет та ранжування за запитами. Їх наявність природно для великих сайтів, так як ПС можуть дуже довго тримати в індексі сторінки, що потрапили в пошук випадково.

Файл sitemap.xml в автоматичному аудиті знайдений, в яка б пояснила записці його вже немає.

Ви самостійно можете перевірити наявність цих файлів:

  • перший завжди повинен відкриватися за адресою yoursite.ru/robots.txt
  • карта сайту зазвичай розташована за адресою yoursite.ru/sitemap.xml

В інших випадках ви можете побачити цю інформацію в файлі robots.txt

Перевірка на афільованість

Перевірка на афільованість

В даному пункті можна зробити кілька зауважень:

  • По-перше, афільованість має дещо інше значення. Якщо контактна інформація на двох сайтах site1.ru і site2.ru збігається (або частково збігається), то Яндекс розуміє, що обидва зазначених сайту належать одній компанії і вважає їх афілійованими.

Для того, щоб Яндекс визнав два і більше число сайтів причетними до афілійованої мережі, часто виявляється досить збігу асортименту товарів, їх описів та схожості доменних імен (навіть без однакових контактних даних).

До афілійованих сайтів у Яндекса особливе ставлення - його позиція полягає в тому, що якщо сайти афілійовані, то в пошуковій видачі по одному запиту сайти не можуть бути показані одночасно.

  • По-друге, інформація в автоматичному аудиті і пояснювальній записці не збігається. Дублів сторінок немає, і зазначені сторінки коректно віддають код 404 - сторінки не існує і не проіндексовані.

візуальна перевірка

Згідно з аудитом, сайт адаптований під мобільні пристрої.

На наш жаль, ми не зробили мобільну версію сайту, тому адаптивної верстки на ньому немає в силу невеликого бюджету проекту.

Цілком можливо, що автори аудиту могли бачити найближче майбутнє, коли сайт доповниться адаптивної версткою, але, швидше за все, це банальна неуважність і непрофесіоналізм.

Якщо у вас є бізнес і сайт, що допомагає заробляти, то ви завжди будете метою для компаній, що займаються SEO. Головна порада - при першому контакті відрізняти професіоналів від шахраїв. Перші допоможуть вам заробити більше, залучаючи клієнтів, другі просто хочуть заробити на вас. Відрізнити їх можна по допускаються помилок, залякування і згущення фарб з приводу майбутнього вашої справи без них. Працюйте з професіоналами!