Навигация по сайту

Популярные статьи

Непопулярні і маловідвідувані матеріали - модуль Joomla 2.5

 1. Непопулярні і маловідвідувані матеріали. Вступ
 2. Непопулярні і маловідвідувані матеріали. теорія
 3. Непопулярні і маловідвідувані матеріали. Практика
 4. Структура проекту відвідуваних матеріалів
 5. Локалізація модуля непопулярних матеріалів
 6. Змінюємо helper.php модуля відвідуваних матеріалів
 7. Змінюємо шаблон відображення (defaut.php) модуля непопулярних матеріалів
 8. Змінюємо визначення модуля (mod_articles_lowest.xml) відвідуваних матеріалів
 9. Результати, встановлення та налаштування модуля непопулярних матеріалів
- Автор: Ігор (Адміністратор)

Непопулярні і маловідвідувані матеріали. Вступ

На кожному сайті є непопулярні і маловідвідувані матеріали. І далеко не завжди проблема в тому, що матеріали погано написані або не несуть будь-якої смислового навантаження. Просто так складаються обставини. Пошукові системи не вважали за матеріал корисним. Ви погано анонсували матеріал. Статті на конкурентних сайтах мають більше вхідних посилань. Структура сайту не дозволяє швидко дістатися до статті. Та й хіба мало ще можливих проблем.

Зазвичай, такі матеріали або залишаються десь в кутку сайту, або осідають в архівах. Можна просто дивитися і сподіватися, що коли-небудь ці статті знову відродяться і стануть всім цікавими. А можна зробити ряд дій.

Непопулярні і маловідвідувані матеріали. теорія

Насамперед, варто визначитися з тим, чого хочеться отримати на виході. А так же які обмеження варто накласти на рішення.

Чого хочеться:

 • автоматизація - самостійно стежити за всіма матеріалами це справа не тільки витратна за часом, але і моторошно рутинне
 • біле - рішення повинно застосовуватися без будь-яких поганих наслідків, а не приводити до пессимізації або бану сайту
 • просте і зрозуміле - складні і потужні алгоритми це здорово, але розбиратися в їх проблемах так само складно і довго. Це не та задача, коли витрачений час повернеться сторицею
 • самостійне - один раз налаштував і зайнявся іншими справами
 • незалежність - рішення не повинно залежати від купи обставин, включаючи фазу місяця
 • адаптивність - список непопулярних матеріалів постійно змінюється, рішення повинно враховувати цей момент
 • постійність - рішення не повинно бути одноразовим, воно повинно постійно застосовуватися

обмеження:

 • безкоштовне - платних методів маса
 • не витратний за часом - сидіти над кожною статтею це правильну справу. Але, коли у вас буде з десяток інший таких матеріалів, коректність цього твердження буде під сумнівом
 • стандартне - можливість застосувати до будь-якого звичайного сайту на Joomla 2.5

Давайте міркувати. Які, в принципі, можливі дії? Що можна зробити для того, щоб непопулярний матеріал читали?

 1. Посилатися на статтю з інших сайтів, щоб їх відвідувачі і пошукові системи більше звертали увагу на матеріал. По суті, зовнішні фактори
 2. Переписати статтю. Наповнити його іншим текстом. Розбавити картинками, таблицями та списками. Зробити його більш цікавим і оптимізувати під пошукові системи
 3. Посилатися на матеріал в тексті інших статей вашого сайту. По суті, зробити перелинковку, спрямовану на підвищення позицій матеріалів
 4. Створити блок на сайті і виводити туди всі непопулярні матеріали, щоб привернути увагу відвідувачів і пошукових систем

Розглянемо кожен із способів окремо.

Зовнішні чинники. Посилання можна не тільки купувати на біржах, але і якщо ви не знали, то отримувати природним (за рахунок відвідувачів, які визнали матеріал цікавим) або напів-природним (самостійно залишати коментарі, статті та замітки на інших сайтах) способами. Перше з чого варто почати, це спам. Спам не тільки ні біле і ні адаптивне рішення, але ще і вимагає постійно уваги. Тому його варто виключити відразу. Наступне, що приходить на розум - це агрегатори RSS стрічок і різні сайти для анонсування (соц. Мережі, закладки і т.д.). Але, це одноразові рішення, які ніяк не будуть враховувати зміни в майбутньому. Останнє, що приходить на розум - це сервіси безкоштовного обміну посиланнями будь-якого роду. Хоч ідея і звучить цікаво, гарантій того, що рішення буде білим немає, тому що не відомо на які сайти ви будете посилатися, при автоматичному розміщенні. Та й обліку відвідуваних матеріалів там немає.

Редагування статей. Ви можете собі уявити автоматичний редактор? Який не тільки буде стежити за всіма факторами, але і правильно вносити зміни в текст. Та ще й вставляти якісні картинки. Звичайно, існують сінонімайзери і тому подібні рішення. Однак, тут сумніву виникають не тільки у відсутності подальшої піссімізаціі, але і в якості підсумкового тексту.

Перелінковка. Існують різного роду рішення, які дозволяють автоматично проводити перелинковку статей на основі шаблонів. При правильному застосуванні, вони дають позитивний ефект. Проте, такі рішення зажадають постійного контролю не тільки списку матеріалів, але і одержуваних результатів. Та й далеко не завжди можливо застосувати такі рішення до всіх необхідних матеріалів, без внесення кардинальних змін в текстах інших статей.

Блок непопулярних матеріалів. Звичайно, даний блок варто назвати трохи інакше, щоб не лякати відвідувачів. Але, сама по собі ідея проста і зрозуміла. Ви виводите список непопулярних на поточний момент статей в один з блоків на сайті. Це, як мінімум, підвищує шанс того, що відвідувачі сайту прочитають ці матеріали. Крім того, таке рішення задовольняє як бажанням, так і обмеженням.

Якщо підводити підсумок, то відповідно до початковими вимогами, найоптимальнішим шляхом буде створення блоку з непопулярними і відвідуваних матеріалами.

Примітка: Звичайно, всі методи хороші і їх варто застосовувати в сукупності. Однак, питання в необхідності їх застосування завжди буде відкритий. Не забувайте, що мова йде про відвідуваних матеріалах.

Примітка: Не варто так само розраховувати, що нецікаві матеріали стануть затребуваними і відвідуваними.

Непопулярні і маловідвідувані матеріали. Практика

На практиці, найбільш близьким до вирішення є стандартний модуль "Матеріали - Останні новини". По суті, цей модуль вирішує прямо протилежне завдання. Якби додати сортування по хітам (кількостей переглядів) і один параметр, а саме напрямок сортування, то завдання виведення непопулярних матеріалів була б вирішена. Але, на жаль, це не так. І всьому виною відсутність підтримки сортування по хітам і рядок в файлі helper.php:

Варто було б додати один пункт у випадаючому списку і винести рядок як окремий параметр і завдання вирішувалася б моментально. Однак, це не так. Які варіанти рішень?

 • Змінювати стандартний модуль
 • Писати власний модуль на основі стандартного

Змінювати стандартний модуль - справа не вдячна. По-перше, виконання довільного збільшення або відновлення файлів може відкотити всі ваші праці. По-друге, зміна стандартних механізмів автоматично робить будь-яку універсальну систему спеціалізованої. Це означає, що будь-яке питання, пов'язаний з виправленням або підтримкою, вже не можна розглядати в звичайному порядку. Звичайно, в даному випадку правка була б мінімальна. Однак, необхідно пам'ятати, що там де є одна маленька правка, вірогідні і наступні глобальні зміни.

Писати власний модуль на основі стандартного - це найбільш підходящий варіант. Так ви не тільки скоротіть безліч проблем, але і залишите можливість вільно вносити свої правки.

Якщо ж писати свій модуль, то має сенс доповнити його чимось корисним. В даному випадку - це нижня межа лічильника відвідувань матеріалів. Завдань у такий кордону кілька. По-перше, відокремити свіжі матеріали від непопулярних. У доданих статей лічильники зазвичай нульові. По-друге, відокремити матеріали, що вимагають окремої уваги, від основного списку відвідуваних. Ідея проста. Якщо якась стаття не набрала певну кількість відвідувань, при ваших стандартних методах редагування і анонсування, то з великою ймовірністю можна сказати, що з даним матеріалом якісь проблеми. По-третє, виключити матеріали, які не будуть цікаві в майбутньому або вміють вузьку спрямованість. Наприклад, виключити статті, які завжди будуть рідко читати, і звернути увагу на статті, які орієнтовані на велику аудиторію.

Примітка: Якщо вас цікавить готовий модуль, то посилання на скачування готового модуля знаходиться в кінці статті.

Структура проекту відвідуваних матеріалів

Насамперед, потрібно скопіювати стандартний модуль "mod_articles_latest" з папки "modules" і перейменувати "_latest" в "_lowest". А так же замінити в локалізації "en-GB" на "ru-RU", включаючи папку. Повинна вийти наступна структура:

 • language
  • ru-RU
   • ru-RU.mod_articles_lowest.ini
   • ru-RU.mod_articles_lowest.sys.ini
 • tmpl
 • helper.php
 • mod_articles_lowest.php
 • mod_articles_lowest.xml

Після чого, необхідно приступити до зміни файлів. В основному, це редагування локалізації, вставка і редагування кількох рядків helper.php, невелика правка шаблону відображення (defaut.php) і зміна файлу визначення модуля (mod_articles_lowest.xml).

Локалізація модуля непопулярних матеріалів

Замінюємо текст "ru-RU.mod_articles_lowest.ini" на наступний:

; Joomla! Project; Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved. ; License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt, see LICENSE.php; Note: All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM MOD_ARTICLES_LOWEST = "Непопулярні / старі матеріали" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_CATEGORY_DESC = "Виберіть категорії для пошуку матеріалів. Якщо не вибрана жодна категорія, то пошук буде вестися за всіма категоріями" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_COUNT_DESC = "Кількість відображуваних матеріалів (за замовчуванням 5)" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_COUNT_LABEL = "Кількість" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_FEATURED_DESC = "Показувати чи приховувати вибрані матеріали" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_FEATURED_LABEL = "Вибрані матеріали" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_ORDERING_DESC = "Recently Added First: order the articles using their creation date <br /> Recently Modified First: order the articles using their modification date <br /> Recently Published First: order the articles using their publication date. <br /> Recently Touched First: order the articles using their modification or creation dates. " MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_ORDERING_LABEL = "Сортування" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_MIN_HITS_DESC = "Мінімальна кількість Хітів у матеріалу." MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_MIN_HITS_LABEL = "Мін. Кількість Хітів" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_USER_DESC = "Фільтр по авторові" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_USER_LABEL = "Автор" MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_ADDED_BY_ME = "Додані або змінені мною" MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_ANYONE = "Всі" MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_NOTADDED_BY_ME = "Додані або змінені НЕ мною" MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_ONLY_SHOW_FEATURED = "Тільки обрані матеріали "MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_ADDED =" Давно додані матеріали "MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_MODIFIED =" Давно змінені матеріали "MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_PUBLISHED =" Давно опубліковані матеріали "MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_TOUCHED =" Непопулярні матеріали "MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_LOWEST_HIT =" Малопросматріваемие матеріали "MOD_LOWEST_NEWS_XML_DE SCRIPTION = "Даний модуль виводить список непопулярних / старих матеріалів. Призначений для підняття переглядів таких матеріалів."

Замінюємо текст "ru-RU.mod_articles_lowest.sys.ini" на наступний:

; Joomla! Project; Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved. ; License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt, see LICENSE.php; Note: All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM MOD_ARTICLES_LOWEST = "Непопулярні / старі матеріали" MOD_LOWEST_NEWS_XML_DESCRIPTION = "Даний модуль виводить список непопулярних / старих матеріалів. Призначений для підняття переглядів таких матеріалів." MOD_ARTICLES_LOWEST_LAYOUT_DEFAULT = "За замовчуванням"

Як бачите, в основному, були замінені префікси назв змінних (ім'я модуля) і їх значення (самі фрази). А так же було додано пункт для списку вибрати порядок сортування "MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_LOWEST_HIT" і опис для параметра мінімальної межі. На цьому з локалізацією все.

Змінюємо helper.php модуля відвідуваних матеріалів

У файлі helper.php необхідно додати код для сортування на підставі кількості переглядів і змінити порядок загальної сортування.

Для цього після блоку:

switch ($ params-> get ( 'show_featured')) {case '1': $ model-> setState ( 'filter.featured', 'only'); break; case '0': $ model-> setState ( 'filter.featured', 'hide'); break; default: $ model-> setState ( 'filter.featured', 'show'); break; }

вставляємо:

// Фільтрація по сортуванню hits $ minHits = intval ($ params-> get ( 'min_hits')); $ Model-> setState ( 'list.filter', (int) $ minHits); $ ModelParams = $ model-> getState ( 'params'); $ ModelParams-> set ( 'filter_field', 'hits'); $ Model-> setState ( 'params', $ modelParams);

Після чого замінює в шматок:

$ Ordering = JArrayHelper :: getValue ($ order_map, $ params-> get ( 'ordering'), 'a.publish_up'); $ Dir = 'DESC';

На цей код:

$ Ordering = JArrayHelper :: getValue ($ order_map, $ params-> get ( 'ordering'), 'a.publish_up'); $ Dir = 'ASC';

На цьому з файлом helper.php все.

Змінюємо шаблон відображення (defaut.php) модуля непопулярних матеріалів

Насправді все дуже просто. Потрібно всього лише замінити ім'я класу з "latestnews" на "lowestnews".

&lt;Ul class = "lowestnews <? Php echo $ moduleclass_sfx;?>">

Примітка: Дані зміни вносяться для того, щоб не змішувати загальні стилі.

Змінюємо визначення модуля (mod_articles_lowest.xml) відвідуваних матеріалів

У файлі визначення модуля "mod_articles_lowest.xml" замінюємо "_latest" на "_lowest" і "en-GB" на "ru-RU" для підключення файлів локалізації, а так само додаємо порядок сортування по хітам і поле для введення нижньої межі. Підсумковий файл повинен виглядати наступним чином:

<? Xml version = "1.0&quot; encoding = "utf-8"?> <Extension type = "module" version = "2.5" client = "site" method = "upgrade"> <name> mod_articles_lowest </ name> <author > FBT </ author> <creationDate> 17.07.2014 </ creationDate> <copyright> Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved. </ Copyright> <license> GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt </ license> <authorEmail> </ authorEmail> <authorUrl> </ authorUrl> <version> 2.5.0 </ version> <description> MOD_LOWEST_NEWS_XML_DESCRIPTION </ description> <files> <filename module = "mod_articles_lowest" > mod_articles_lowest.php </ filename> <folder> tmpl </ folder> <folder> language </ folder> <filename> helper.php </ filename> <filename> index.html </ filename> <filename> mod_articles_lowest.xml </ filename> </ files> <languages ​​folder = "language"> <language tag = "ru-RU"> ru-RU / ru-RU.mod_articles_lowest.ini </ language> <language tag = "ru-RU" > ru-RU / ru-RU.mod_articles_lowest.sys.ini </ language> </ languages> <config> <fields name = "params"> <fieldset name = "basic"> <field name = "catid" type = "category" extension = "com_content" multiple = "true" size = "10" default = "" label = "JCATEGORY" description = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_CATEGORY_DESC"> <option value = ""> JOPTION_ALL_CATEGORIES </ option> </ field> < field name = "count" type = "text" default = "5" label = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_COUNT_LABEL" description = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_COU NT_DESC "/> <field name =" show_featured "type =" list "default =" "label =" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_FEATURED_LABEL "description =" MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_FEATURED_DESC "> <option value =" "> JSHOW </ option> <option value =" 0 " > JHIDE </ option> <option value = "1"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_ONLY_SHOW_FEATURED </ option> </ field> <field name = "ordering" type = "list" default = "published" label = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_ORDERING_LABEL" description = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_ORDERING_DESC" > <option value = "c_dsc"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_ADDED </ option> <option value = "m_dsc"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_MODIFIED </ option> <option value = "p_dsc"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_PUBLISHED </ option> <option value = "mc_dsc"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_UNRECENT_TOUCHED < / option> <option value = "p_hit"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_LOWEST_HIT </ option> </ field> <field name = "min_hits" type = "text" default = "10" label = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_MIN_HITS_LABEL" description = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_MIN_HITS_DESC" /> < field name = "user_id" type = "list" default = "0" l abel = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_USER_LABEL" description = "MOD_LOWEST_NEWS_FIELD_USER_DESC"> <option value = "0"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_ANYONE </ option> <option value = "by_me"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_ADDED_BY_ME </ option> <option value = "not_me"> MOD_LOWEST_NEWS_VALUE_NOTADDED_BY_ME </ option> </ field> </ fieldset> <fieldset name = "advanced"> <field name = "layout" type = "modulelayout" label = "JFIELD_ALT_LAYOUT_LABEL" description = "JFIELD_ALT_MODULE_LAYOUT_DESC" /> <field name = "moduleclass_sfx" type = " text "label =" COM_MODULES_FIELD_MODULECLASS_SFX_LABEL "description =" COM_MODULES_FIELD_MODULECLASS_SFX_DESC "/> <field name =" cache "type =" list "default =" 1 "label =" COM_MODULES_FIELD_CACHING_LABEL "description =" COM_MODULES_FIELD_CACHING_DESC "> <option value =" 1 "> JGLOBAL_USE_GLOBAL </ option> <option value = "0"> COM_MODULES_FIELD_VALUE_NOCACHING </ option> </ field> <field name = "cache_time" type = "text" default = "900" label = "COM_MODULES_FIELD_CACHE_TIME_LABEL" description = "COM_MODULES_FIELD_CACHE_TIME_DESC" / > <field name = "cache mode "type =" hidden "default =" static "> <option value =" static "> </ option> </ field> </ fieldset> </ fields> </ config> </ extension>

Тепер єдине, що залишилося - це заархівувати файли в файл "mod_articles_lowest.zip". І все, модуль готовий.

Результати, встановлення та налаштування модуля непопулярних матеріалів

Встановіть написаний модуль стандартним чином через менеджер розширень Joomla 2.5. Для цього відкрийте "Розширення" -> "Менеджер розширень". Виберіть архів з модулем і натисніть встановити.

Після того, як модуль був вдало встановлено, відкрийте менеджер модулів ( "Розширення" -> "Менеджер модулів") і створіть модуль "Непопулярні / старі матеріали" (назва модуля береться з змінної MOD_ARTICLES_LOWEST файлу локалізації "ru-RU.mod_articles_lowest.ini" ).

Примітка: Можливо, під час установки буде створено вимкнений модуль з назвою "Непопулярні / старі матеріали".

Тепер, приступаємо до налаштування модуля. Задайте заголовок виду "Колишні статті" / "Вам буде цікаво" / "Радимо". Вкажіть всі стандартні параметри, якщо таке вимагається. І переходите до налаштування параметрів модуля. Вкажіть необхідні категорії. Кількість відображуваних статей. Чи включати вибрані матеріали.

Потім, вкажіть порядок сортування "Малопросматріваемие матеріали":

Примітка: Не обов'язково використовувати вказаний порядок сортування. Ви можете використовувати інший порядок сортування, в даному випадку якихось обмежень немає.

Виставте мінімальну межу (наприклад, 10 - цього цілком вистачить для часто оновлюваного невеликого сайту, щоб відокремити створені статті від малопопулярних):

Натисніть кнопку зберегти. І все, модуль налаштований і готовий. Всі ваші маловідвідувані і непопулярні матеріали будуть відображатися в окремому блоці, дозволяючи не тільки привертати увагу відвідувачів, а й динамічно переносити вагу сайту на ці сторінки.

Сам модуль ви можете завантажити тут:

mod_articles_lowest.zip

Додати коментар / відгук

Які, в принципі, можливі дії?
Що можна зробити для того, щоб непопулярний матеріал читали?
Ви можете собі уявити автоматичний редактор?
Які варіанти рішень?
Lt;Ul class = "lowestnews <?
Php echo $ moduleclass_sfx;?
Quot; encoding = "utf-8"?