Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Нетверезому за кермом — кримінальна відповідальність (відео) | Новости Харькова и Харьковской области. Медиа группа «Объектив»

Опубликовано: 07.01.2019

видео Нетверезому за кермом — кримінальна відповідальність (відео) | Новости Харькова и Харьковской области. Медиа группа «Объектив»

Олексій Павловський: Кримінальна відповідальність за підпитку за кермом .

Парламент прийняв законопроект, згідно якого керування автомобілем під впливом алкоголю та наркотиків підпадає під категорію злочинів.Верховна Рада затвердила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Документ скасовує адміністративну відповідальність за керування автомобілем напідпитку.

Юлія Бєділо, кореспондентка


Для пияків за кермом збільшили штрафи

Згідно нового закону керування автомобілем у нетверезому стані підпадає під категорію кримінальних правопорушень. Втім, тюрма водіям не загрожує. П’яниць, як і раніше, каратимуть штрафом та позбавленням прав.

За даними Нацполіції, за перше півріччя цього року в Україні трапилось більше 2000 аварій з вини нетверезих водіїв. Майже 350 з них — з постраждалими. Нагадаю, 10 років тому у Харкові нетверезий Андрій Полтавець не впорався з керуванням та вилетів на трамвайну зупинку. Загинули 6 людей, 2 з них — діти. Минулого року Полтавець вийшов з тюрми та знову сів за кермо напідпитку. Скандальна автоблогерка Анна Крівуц також полюбляє їздити нетверезою, за що її неодноразово позбавляли прав.

Сергій, водій

Вы же видите, Полтавец: один раз, второй посадили. А какой вариант того, что он не сделает это третий раз.

Віталій, водій

Если это это ко всем применимо, то есть закон один для всех — только «за», положительно. Мы все видим, сколько из-за пьянства у нас всего происходит, какие беды. И никакой ответственности нет.

Під дію нового закону підпадає не лише керування автомобілем під впливом алкоголю, наркотиків та лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції,  а й передача автівки нетверезому водієві та відмова від проходження медичного огляду на стан сп’яніння. Раніше адміністративна відповідальність передбачала штраф — 10 800 гривень з позбавленням прав строком на один рік за проступок, скоєний вперше. Якщо нетверезого водія притягали до відповідальності більше двох разів за рік, то штраф зростав до 40 800 гривень з позбавленням прав на 10 років. Новий закон суттєво збільшує суму штрафу.

Олександр Трепетін, автоексперт

Жесткое, очень жесткое наказание в виде штрафа от 34 000 гривен на первый раз и возможное лишение прав до 3 лет и второй раз если поймают — до 51 000 штраф с обязательным лишением прав на три года: это, в принципе, достаточно суровое наказание.

Володимир, водій

Если он там и выпил немного, так штраф большой. Он до конца своих рабочих дней не выплатит его. А отсидеть год-два — это даже реальнее, чем штрафы такие большие.

Юристи констатують, що водіям вдавалося уникати адміністративної відповідальності за керування в нетверезому стані, оскільки строк притягнення до неї становив три місяці. З прийняттям нового закону оминути покарання стане складніше.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес»

У випадку кримінальних проступків ця ситуація вже не буде застосована, і винна особа в короткий строк буде притягнута до відповідальності, якщо дійсно буде встановлено, що вона перебувала в такому стані.

Згідно закону, розслідуванням таких правопорушень буде займатися дізнавач, який протягом 72 годин збиратиме докази та вручатиме водію документ про направлення справи до суду.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес»

Законодавець запропонував, що це буде висновок медичний про стан його на момент правопорушення. Якщо особа не погоджується з висновками, то вона має право оскаржити такий медичний висновок та прохати призначити відповідну експертизу.

Притягати водіїв до кримінальної відповідальності почнуть через рік після набрання законом чинності. Експерти підкреслюють, що це відбудеться не раніше, ніж на початку 2020 року.

rss