Навигация по сайту

Популярные статьи

Noindex nofollow теги: зрозумійте їх і використовуйте їх добре

  1. Noindex nofollow теги: їх роль у природному посиланні на сайт.
  2. Які сторінки не цікавлять?
  3. Деяких поширених помилок, яких слід уникати!

Коли мені доручається створення сайту або його оптимізація, завжди виникає питання індексації (точніше, неіндексації) певних сторінок. Мета-теги допомагають нам керувати роботами пошукових систем. Але іноді під час аудиту сайту я розумію, що використання тегів noindex nofollow було слабко експлуатованим . Освоєння їх використання важливе, щоб не посилати конфліктні повідомлення на роботів-повзаючих. Саме тому здавалося доречним написати невелике оновлення щодо використання мета-тегів, щоб запобігти індексації однієї сторінки (або більше) Google та інших пошукових систем.

використання тегів noindex nofollow було слабко експлуатованим

Noindex nofollow теги: їх роль у природному посиланні на сайт.

Кожна веб-сторінка має частину <head>, яка читається роботами пошукової системи перед тим, як вона сканується. Тут нам доведеться втрутитися, щоб запобігти індексації сторінки. Для цього у нас є два інструменти: noindex теги nofollow .

Перша буде показувати роботам, чи потрібно індексувати сторінку та не показувати її в результатах пошуку. За відсутності протилежних вказівок, він буде автоматично індексований .

Якщо ми не хочемо, ми повинні інтегрувати наступний тег у частину сторінки:

<meta name = "robots" content = "noindex">

Другий розкаже роботам, чи слід дотримуватися зовнішніх посилань на сторінці. Насправді, роботи будуть слідувати за посиланнями навіть з цим атрибутом. З іншого боку, вони не матимуть впливу на PR (ніякого "переданого соку" ) і не будуть грати (або дуже мало) на індексі довіри вашої сторінки.

У поєднанні з атрибутом index можна надати роботам 4 директиви:

<meta name = "robots" content = "noindex, follow">

Сторінка не буде індексована, але посилання будуть враховані

<meta name = "robots" content = "noindex, nofollow">

Індексація сторінки не відбуватиметься, а також не враховувати посилання

<meta name = "robots" content = "index, nofollow">

Сторінка буде проіндексована, але ми скажемо роботам, що ми не впевнені в якості вихідних посилань, тому ми не повинні їх дотримуватися. Це може бути полегшене, наприклад, за допомогою цієї комбінації на сторінці, яка має багато партнерських посилань.

<meta name = "robots" content = "index, follow">

Цей тег не є релевантним, оскільки це основний принцип роботи: індексування сторінки та посилання для відстеження.

Які сторінки не цікавлять?

Додавання цих різних інструкцій має відповідати глобальній стратегії SEO , коли оптимізація сайту на місці або безпосередньо, коли він створений. Їх вплив на SEO не можна нехтувати. На деяких CMS, наприклад WordPress, установка плагінів дозволяє помістити сторінку в noindex nofollow. Це дає можливість використовувати ці теги людьми, які не володіють кодуванням. Але ризик полягає в тому, що вони не використовують його.

Яким чином можна або потрібно використовувати ці теги? Існує кілька причин того, що пошукові системи не хочуть індексувати сторінку, зокрема:

  • Недостатній або неіснуючий вміст: наприклад, на моєму сайті представлена ​​діаграма кольорів для моїх клієнтів. Якщо на деяких сторінках відображається лише один колір, індексація не має сенсу. Навпаки, це вплине на низький обсяг сторінки на всьому сайті.
  • Сторінка з дубльованим контентом: іноді неможливо уникнути дублювання вмісту (html та pdf версія однієї сторінки, загальні характеристики декількох продуктів тощо ...). У цьому випадку необхідно вказувати цю сторінку, щоб уникнути покарання панда. Це не є метою статті, але в деяких випадках використання канонічного тегу може бути більш актуальним рішенням .

Проте, може бути цікаво дозволити роботам враховувати вихідні посилання на ці сторінки, оскільки вони є потужними та якісними. Це сенс використання атрибутів nofex nofollow разом для оптимізації сторінок сайту та поліпшення його SEO.

Деяких поширених помилок, яких слід уникати!

Як я вже говорив на початку своєї статті, я регулярно стикаюся з неправильним використання тегів на сайтах, на які я посилаюся. Один з моїх перших рефлексів під час аудиту - перевірити файл robots.txt . Дійсно, вважаючи, що робити добре, клієнт може надіслати суперечливу інформацію роботам і таким чином покарати його сайт (примітка: я не кажу про Google штраф, а скоріше незграбність).
Файл robots.txt переглядається роботами перед скануванням сайту . Він містить інструкції для них. Поширеною помилкою є думка, що вона зможе дати роботам директиву не індексувати одну або кілька сторінок. Це неправильно. Він просто скаже роботам, щоб вони не повзали ці сторінки. Але якщо вони отримують одне або кілька вхідних посилань, їхні URL-адреси, а також посилання на посилання з'являться в результатах пошуку. Тому більш ефективним є використання тегів nofex nofollow. Це також що Google радить ,

Крім того, основним ризиком подвоєння мета-тегів з інструкцією в файлі robots.txt є скасування їх дії . Дійсно, кажучи роботам, що вони не повинні сканувати таку сторінку, вони не будуть знати, що вона не повинна бути індексована, і не перешкодить її відображенню в результатах пошуку, якщо на неї вказується зовнішнє посилання.

Voila, якщо у вас є які-небудь питання або коментарі, не соромтеся коментувати цю посаду.

Як використовувати мета-теги для запобігання індексації веб-сторінки?

4,23 (84,62%) 13 голосів


Які сторінки не цікавлять?
Які сторінки не цікавлять?
Яким чином можна або потрібно використовувати ці теги?
Як використовувати мета-теги для запобігання індексації веб-сторінки?