Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Нова Сербія (фортеця) — м. Кіровоград

Опубликовано: 07.01.2019

видео Нова Сербія (фортеця) — м. Кіровоград

Sanja Ilić & Balkanika - Nova Deca - Serbia - Official Video - Eurovision 2018

1754 р. уряд імператриці Єлисавети Петрівни, йдучи назустріч прагненню австрійських сербів до переселення в межі Російської імперії, дозволило їм селитися на українських землях. Так були засновані військові поселення, названі Новою Сербією.


Sanja Ilić & Balkanika - Nova Deca - Serbia - LIVE - Second Semi-Final - Eurovision 2018

 

Місце під будівництво майбутньої фортеці було вибране в грудні 1752 на узвишші правого берега річки Інгул експедицією під керівництвом генерала І.Ф. Глєбова. 30 липня 1752 проект фортеці був затверджений. Для її будівництва були надіслані селяни з центральних районів Російської імперії, солдати Пермського карабінерного полку, робітники і добровольці з навколишніх земель. Охорону будівництва несли 200 запорозьких козаків.


Розкажіть про Україну: Кіровоградська область

 

Територію цитаделі будували в формі шестипроменева зірка, щоб було легше брати ворога в перехресний вогонь. Цитадель фортеці Св. Єлисавети складалася з шести бастіонів у вигляді п'ятикутних виступів і зверху нагадувала морську зірку, що добре видно на історичному гербі міста. Фортеця, що будувалася протягом п'яти років, вважалася шедевром фортифікаційного мистецтва. Земляна фортеця (вали) збереглася досі.

 

У другій половині XVIII в. через просування імперських кордонів далеко від фортеці вона втратила своє стратегічне значення, була роззброєна і ліквідована як військова одиниця. У 1784 р. фортеця отримала права міста і стала іменуватися Єлисаветградом. У 1924 р. місто перейменоване в Зінов'євськ, в 1934 р. — в Кірове, а з 1939 р. став називатися Кіровоградом.

 

День 5 черкаси

Будинок Цибульских (Музей Кобзаря) вул. Хрещатик, 217 Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка є унікальним у своєму роді музеєм. Часто це музей називають «Музеєм однієї книги». Знаходиться він в будинку Цибульских, історичній будівлі середини 19 століття, в центрі міста. Цибульські були купцями першої гільдії в Черкасах і впливовими, забезпеченими людьми. Ця родина була безпосередньо пов'язана з Шевченком. Відомо, що 1859 р. з 18 по 22 липня, поет перебував у будинку Цибульских. В результаті клопотання голови сім'ї, Тарасу Шевченку замість відбування досудового ув'язнення у в'язниці дозволили зупинитися у Цибульских. Будинок, в якому зараз знаходиться музей, був побудований в 1852 році.

 

 

 

Шуховська вежа вул. Ватутіна, 12 Гіперболоїдна водонапірна вежа – одне з небагатьох збережених в Україні творінь видатного інженера С. Шухова. Сталева ажурна Шуховська вежа розташована на території КП "Черкасиводоканал". Побудована у 1913-14 рр. для забезпечення питною водою міста Черкаси, яке напередодні пережило епідемію холери. Інженерна конструкція гіперболоїдного типу в стилі раннього модерну – одна з найвищих у Черкасах. Спочатку конструкція Шуховской вежі була на заклепках, але після реконструкції 1949 р. частина кріпильних елементів була замінена на зварні. Влада вже кілька років обіцяє відреставрувати вежу, але коштів, як завжди, не виділяє.

 

 

Світломузичний фонтан бул. Шевченка, 185 Одна з визначних пам'яток міста Черкаси і щодня в теплу пору року привертає не тільки городян, але й гостей міста. Він знаходиться в центрі міста, на бульварі Шевченка, біля будівлі обласної адміністрації. Фонтан на цьому місці було зведено багато років тому, проте з часом він прийшов в запустіння. І тільки в 2008 році міська влада виділила кошти на відновлення фонтану. У цей же час була проведена модернізація – він став світломузичним. Сьогодні помилуватися на чудову гру світла, музики і води можуть всі бажаючі. Особливо урочисто і святково виглядає фонтан у вечірній час, коли різнокольорове підсвічування в поєднанні з класичною приємною музикою дозволяють фонтану заграти новими гранями. Цікаво, що міська мерія при відкритті фонтану оголосила про те, що всі монети, які місцеві жителі та гості міста будуть кидати в фонтан (згідно традиції – щоб повернутися в це місце знову), будуть використані для придбання музичних інструментів для місцевої дитячої музичної школи.

 

Пам'ятник самогонному апарату вул. Фрунзе, 29 Це одна з незвичайних і оригінальних пам'яток міста Черкаси. Вона встановлений у Черкасах в 2008 році. Макет пам'ятника розробив відомий художник Фізер, а скульптуру виготовив місцевий скульптор Чурканов. Двометрова скульптурна композиція цього пам'ятника — це вусатий українець з чаркою, за спиною якого знаходиться справжній самогонний апарат і бідон, куди з апарату стікає самогон, а поруч сидить кіт. Спочатку цей пам'ятник хотіли встановити на площі біля готелю "Росава", але міська влада не дозволила виставити цю незвичайну скульптуру на вулиці міста. Пам'ятник самогонному апарату придбав готельний комплекс і встановив його в залі ресторану "Росава". Самогонний апарат діє, і всі бажаючі можуть продегустувати зроблений ним напій. Напис на корпусі якого говорить: "Пий та не впивайся".

 

День 6 дніпропетровськ

 

 

Брянська Миколаївська церква була побудована в 1913—1915 рр. В історію вона увійшла як «Брянська», іноді її називають «Брянський собор». Автором проекту був єпархіальний архітектор Полтавської губернії Георгій Туровець. Інтер'єр розробив і виконав петербурзький архітектор Євстафій Костянтинович.

Брянська Миколаївська церква цегляна, крестова, з напівкруглою апсидою і гранованими камерами по кутах хреста, має п'ять куполів. Центральний купол — напівсферичний на круглому світловому барабані, перекриття інших приміщень — у формі зводу. Над кутовими камерами — гранені вежі, увінчані куполами, над західним притвором - триярусна дзвіниця.

Брянська Миколаївська церква, була закрита в довоєнний час, 8 лютого 1929 р. Будівля прийшла до занепаду, але ії зберегли і дали статус пам'ятника архітектури і переоборудовали під органний зал. У приміщенні встановили 12-тонний орган фірми Sauer з Франкфурта-на-Одері, що має 30 регістрів. У 1988 р. відкрився Дніпропетровський будинок органної та камерної музики, який благополучно функціонує до теперішнього часу.

 

rss