Навигация по сайту

Популярные статьи

Нудота тексту і щільність входження ключових слів

  1. Що таке нудота тексту
  2. Нудота буває двох видів:
  3. академічна нудота
  4. Програми та сервіси для перевірки онлайн
  5. Як знизити нудоту тексту
  6. Перевірка ключових слів
  7. Відмінність нудоти тексту від щільності ключових слів

Пошукові системи постійно модернізують алгоритми своєї роботи з метою відокремлення низькосортного і нецікавого контенту від більш якісного матеріалу Пошукові системи постійно модернізують алгоритми своєї роботи з метою відокремлення низькосортного і нецікавого контенту від більш якісного матеріалу. Одним з відомих вимог, які пред'являються до змісту сайту, є нудота тексту сторінки.

Зайшовши в пошуковик, відвідувач отримує по кожному запиту спочатку сайти з найбільш корисним контентом. Раніше СЕО-оптимізатори підганяли статті під всілякі технічні критерії, які були важливі для пошукових систем. В результаті таких дій тексти на передових сайтах могли бути абсолютно нечитабельними, оскільки оптимізатори максимально заповнювали їх ключовими словами.

Проблема була вирішена ПС наступним чином: кожен текст повинен відповідати певним технічним вимогам пошукових систем, а також бути цікавим для читача. Якщо сторінка цікава тільки пошуковій машині, але не подобається реальним людям, то сподіватися на високу ранжування сайту не варто.

Що таке нудота тексту

На таке питання кожен читач інтуїтивно відповість, що це нечитабельна з різних причин інформація. Частково це правда. Чим частіше повторюються певні слова, тим вище нудота. Високий рівень нудоти призводить до того, що користувач просто не стане читати такий контент, а пошуковик значно знизить шанси сторінки на високу ранжування.

Багато хто помилково вважає, що даний показник враховує тільки кількість ключових слів в тексті, проте пошукові роботи вважають "тошнотно" неприродно часте повторення будь-якого слова.

Нудота буває двох видів:

  1. Класична.
  2. Академічна.

Класична нудота

Обчислюється так: береться квадратний корінь з кількості повторень в документі одного і того ж слова. Розмір тексту при цьому не береться до уваги.

Наприклад, слово «замовник» в тексті повторюється 9 разів, а це значить, що класична нудота буде дорівнює 3.

З технічних причин цей показник не може бути менше 2,64. Рекомендоване максимально допустиме значення цього параметра 7-8%.

академічна нудота

Визначається відношенням повторюваного слова до всіх інших слів.

Наприклад, якщо документ складається з 100 слів, і одне з них повторюється 5 раз, то класична нудота цього слова складе 5%.

Програми та сервіси для перевірки онлайн

Як визначити параметр нудоти? Цілком справедливе запитання, адже здійснювати самостійний підрахунок показника нудно, довго і не завжди правильно виходить. Перевірити нудоту тексту можна за допомогою спеціальних програм. У мережі можна знайти ряд сервісів, що дозволяють здійснити перевірку важливих показників перевіряється документа. Перерахую кращі з них:

advego.ru/text/seo/ - корисна онлайн-програма, яка проводить повний аналіз контенту за лічені секунди. Для мене самий зручний і інформативний інструмент. Картинку аналізу показала вище

istio.com/rus/text/analyz/ - сервіс, який видає безліч інформації, необхідної для оцінки якості контенту. Визначає водність, класичну нудоту, словник ядра документів.

www.cy-pr.com/tools/analyzer/ - також цілком зручний сервіс, що надає повний аналіз вмісту веб-ресурсу. Показує число входжень і щільність. Картинка збільшується:

www.miratools.ru/textAnalysis - визначає нудоту, повторення, щільність та інші важливі показники.

text text.ru/antiplagiat - зручний і інформативний аналіз. Детально про нього я писала в статті " Біржа копірайтингу для новачків ".

За допомогою зазначених ресурсів перевірка багатьох важливих параметрів займе всього 1-2 хвилини. Вони варті уваги.

Як знизити нудоту тексту

Щоб уникнути високого рівня нудоти слід максимально застосовувати синоніми. Якщо це важко, тоді спробуйте повністю змінити структуру пропозиції або видаліть його.

У деяких випадках, сам замовник вимагає розмістити велику кількість ключових слів в статті малого обсягу (до 1000-1500 знаків), тоді знизити нудоту тексту без порушення ТЗ буде неможливо.

Перевірка ключових слів

Крім нудоти для оптимізації сторінки ресурсу важливий також такий показник як щільність ключових слів. Цей показник - предмет для суперечок СЕО-фахівців.

Якщо кількість ключових слів буде незначним, то пошуковику буде важко розібратися з тематикою веб-сторінки і, відповідно, вона буде займати низьке положення в ранжируванні сайтів. Занадто часте повторення одних і тих же ключових слів може привести до того, що робот-пошуковик оцінить цю сторінку як спам.

Оптимізатори вважають, що щільність входження ключових слів повинна бути в межах 3%, тобто, на сотню слів повинно бути максимум 3 ключового слова.

Крім вище розглянутих сервісів, перевірка щільності КС здійснюється за допомогою програми Yazzle.

Відмінність нудоти тексту від щільності ключових слів

Багато копірайтери не бачать ніякої різниці. Насправді це різні поняття.

Щільність КС - це процентне співвідношення ключів до всіх інших слів у тексті.

Нудота тексту - показник, що характеризує частоту повторюваності найбільш часто вживаного слова в тексті.

Для створення якісного контенту важливо, щоб інформація сприймалася легко і невимушено. Регулярне використання вищевказаних сервісів поступово навчить на око визначати нудоту і щільність ключових слів.

Бажаю удачі!

Інші статті по цій темі