Навигация по сайту

Популярные статьи

Обходимо геоблокіровку контент-сервісів на будь-яких пристроях

  1. Зміст статті Netflix, Hulu, Pandora, Spotify ... Ти напевно не раз натикався на ці назви. Магічні...
  2. Hulu
  3. музика
  4. Spotify
  5. Тест в браузері
  6. Netflix в кишені

Зміст статті

Netflix, Hulu, Pandora, Spotify ... Ти напевно не раз натикався на ці назви. Магічні сервіси, що дають за 8-10 доларів стільки контенту, скільки в тебе влізе. Давай подивимося, як отримати доступ до них з будь-якого пристрою.

Як можна здогадатися з обсягу цієї статті, використання таких сервісів в Росії - не найпростіше заняття. Тому перед тим, як приректи себе на весь цей геморой, непогано б розуміти, навіщо це робити.

Найпростіше пояснити необхідність в Spotify і Pandora - у цих сервісів є відмінні рекомендації музики будь-якого жанру. Умовно кажучи, якщо я включаю радіо в «Яндекс.Музиці», то майже для будь-якого жанру 7 з 10 треків будуть з альбому, в просуванні якого Яндекс в даний момент зацікавлений найбільше. Включив блюз - отримуй Х'ю Лорі, включив рок - слухай «Океан Ельзи». З Pandora мені майже кожен раз вдавалося знаходити для себе щось нове.

У випадку з Hulu і Netflix все складніше. Наївно очікувати, що на цих сервісах є будь-який фільм або серіал, який тобі тільки прийде в голову. Цим не можуть похвалитися навіть сервіси on demand, де за кожну запис потрібно платити окремо. Профіт Netflix в іншому. Напевно ти не раз опинявся в ситуації, коли компанія сидить перед телевізором і півгодини тупить, вирішуючи, що ж подивитися. Цим досить похмурим справою часто доводиться займатися і самому. Загалом, свобода вибору не завжди благо, іноді хочеться просто прокрутити меню, вибрати щось зі списку, клікнути і тут же почати дивитися.

Звичайно, тут виникає ще одна перешкода - весь контент англійською. Однак сам я віддаю перевагу дивитися кіно і серіали в оригіналі і впевнений, що я такий далеко не один. Hulu дає можливість ще й спробувати американське телебачення, зовсім несхоже на наш зомбоящик. Ток-шоу з Конаном О'Брайн і інші late night show, скетчі Saturday Night Live і навіть America's Got Talent, що вигідно відрізняється від наших аналогів масштабністю, ефектністю номерів і майже повною відсутністю фріків. Все це навіть в торрентах годі й шукати.

Хоча кожен напевно хоч раз чув про цих сервісах, має сенс розповісти докладно, щоб ти розумів, на якому контенті спеціалізується кожен з них і в чому особливість їх роботи.

Відео

Netflix

Netflix

Колись Netflix займався прокатом DVD, але встиг вчасно трансформувати свій бізнес. Зараз в США йому належить до 90% ринку відеосервісів, що працюють за передплатою. Причина в величезному каталозі. Мінус в тому, що тут рідко з'являються зовсім свіжі серії. Вибір фільмів теж немаленький, але сюди потрапляють в основному старі картини. Краще, ніж у будь-якого Ivi.ru, але все одно не зрівняється з будь-яким on demand сервісом начебто iTunes або Amazon Instant Video.

Hulu

Hulu

Ще один популярний відеосервіс, що займає залишилися десять відсотків ринку. У Hulu зробили фокус на свіжих серіях, і часто так виходить, що останній сезон якого-небудь серіалу або шоу доступний тільки тут, а весь інший архів - на Netflix. Тому багатьом логічно використовувати ці два сервісу в зв'язці. Недолік у тому, що більша частина контенту в Hulu доступна тільки в браузерної версії і навіть передплатники не мають можливості подивитися його на мобільному пристрої або ТВ-приставці. Також тут є реклама - і для передплатників теж.

Відеосервісів менше, ніж музичних, але і тут справа не обмежується двома назвами. Є ще набирає популярність Amazon Prime, але він сумісний з меншою кількістю пристроїв і вимагає річної передплати. Профіт швидше для тих, хто часто щось купує на Amazon, так як разом з підпискою на Prime даються пільгові умови доставки товарів.

музика

Pandora

Pandora

Один з перших сервісів, які запропонували автоматичну генерацію добірки музики для користувачів. Оскільки Pandora починав ще до буму соціальних мереж, розробники зробили ставку на дуже просунутий алгоритм, здатний вибудовувати «родинні» зв'язки між піснями і виконавцями по сотням параметрів. На мій смак, це працює набагато краще, ніж сервіси, що використовують для рекомендацій соціальний граф. Мінуси в тому, що не можна вибрати конкретну пісню і не можна пропускати більше певної кількості треків. Плюс в тому, що Pandora безкоштовна як в браузері, так і на пристроях.

Spotify

Spotify

Pandora - відмінний інструмент для того, щоб знаходити нову музику. Сильна сторона Spotify - в тому, що він дозволяє слухати ту музику, яку ти вже знаєш і любиш. У цьому сенсі тут мало обмежень, і аудіотека сервісу майже в 20 разів більше, ніж у головного конкурента. Також якщо у Pandora соціальної складової майже немає, то в Spotify це одна з головних фішок. Ще у сервісу є дуже непогані додатки для робочого столу і мобільних пристроїв. Передплатники (10 доларів на місяць) можуть становити плей-листи і завантажувати їх на смартфон для офлайн-прослуховування.

Музичних сервісів набагато більше - ще є Rdio, Google Play Music, а скоро з'явиться і iTunes Radio. Крім того, є і сервіси, які чудово працюють в Росії (наприклад, Zvooq, Deezer). Pandora в даному випадку цікава дійсно хорошим алгоритмом складання плей-листів - вона часто підбирає неочевидні треки.

Тест в браузері

Крок перший - спробувати все це справа в браузері. Це найпростіше і не вимагає ніяких фінансових вкладень, а ти вже зможеш зрозуміти, чи потрібно це тобі.

Найпростіший спосіб - поставити розширення Media Hint для браузера. Підтримуються Firefox і Chrome. Для користувачів інших браузерів є окремий pac-файл , Який прописується в системних настройках або в браузері. Після установки знову зайди на mediahint.com для того, щоб переконатися, що все працює так, як потрібно.

Netflix в кишені

Для того щоб спробувати поставити все це справа на мобільні пристрої, доведеться потрудитися. Природно, на клієнти всіх сервісів накладені географічні обмеження. Найпростіше в Android - достатньо скористатися VPN і зайти в Google Play. Найпростіший варіант - TunnelBear . В iOS все складніше - потрібно створити американську учетку, і, щоб зробити це без прив'язки до американської банківської картці, потрібно піти на хитрість.

В iOS все складніше - потрібно створити американську учетку, і, щоб зробити це без прив'язки до американської банківської картці, потрібно піти на хитрість

TunnelBear - ну дуже милий VPN

Відкрий десктопний iTunes і зайди в розділ додатків. Вийди зі своєї учеткі і знайди будь-який додаток, що вимагає американської учеткі. При спробі встановити його тебе перемкне на американський App Store, після чого ти зможеш завести нову учетку, що не має прив'язки до банківської карти. Далі тобі потрібно зайти в iTunes на своєму пристрої та встановити всі потрібні програми. Після цього можеш зайти назад в свій звичайний аккаунт. Кожен раз, коли будуть виходити поновлення для встановлених «в обхід» додатків, тобі просто будуть пропонувати ввести пароль для відповідної учеткі, так що ніякого додаткового геморою.

Насправді основною юзкейс для Hulu і Netflix на мобільному пристрої - можливість із зручністю вивчати каталог і складати список для перегляду, який тут же синхронізується з твоєї учеткой. Також є цілий клас додатків, що надають універсальний пошук по всіх сервісів. наприклад, Fan для iOS, Fayve для iOS і Android Насправді основною юзкейс для Hulu і Netflix на мобільному пристрої - можливість із зручністю вивчати каталог і складати список для перегляду, який тут же синхронізується з твоєї учеткой Fayve - зручний каталог, що дозволяє шукати серіали і фільми відразу по всіх майданчиках

Однак для того, щоб програми заробили, доведеться ще помучитися. Тут є два варіанти - або скористатися VPN з американським IP, або підключити спеціальний DNS-сервіс. Варіант з DNS краще в тому сенсі, що немає ніяких обмежень по трафіку. Мінус в тому, що його потрібно прописувати окремо для кожної Wi-Fi-мережі, а в мобільній мережі цей трюк взагалі не спрацює. VPN-сервіси типу TunnelBear, Hideman і Spotflux набагато простіше у використанні, але коштують грошей. Але оскільки основний юзкейс тут - перегляд серіалів на планшеті вдома або в готелі, логічніше вибрати DNS.

Трюк з DNS, природно, не пройде бездротову локальну мережу. Якщо хочеш слухати Pandora в машині, тобі доведеться заздалегідь запустити додаток в Wi-Fi-мережі або використовувати VPN

Я пробував три різних DNS-сервісу. Безкоштовний Tunlr дає доступ до Hulu, але не Netflix, а безкоштовний Unlocator - навпаки. Втім, як я розумію, у Unlocator проблема з Hulu лише тимчасова, так що, можливо, коли ти будеш читати цю статтю, все запрацює. Краще за всіх себе показав сервіс UnoDNS, але він обійдеться в 5 доларів на місяць (тобто як VPN).

При бажанні можна налаштувати DNS прямо на роутері - тоді не доведеться займатися окремо настроює кожного пристрою. Але таке явно не кожному сподобається

Отже, ти погрався і вирішив, що тобі сподобалося. Потрібно платити. Тут виникає ще одна проблема - найчастіше карта російського банку до оплати не підійде. Доведеться піти на додаткове хитрощі і завести віртуальну картку QIWI . Після реєстрації ти зможеш поповнити рахунок зі своєю основною карти. Для реєстрації в сервісах вводь дані, надані QIWI, а також будь-який реальний американський адресу. Це легко знайти в Google Maps, можеш просто вибрати випадковий Apple Store.

Нарешті, ти, ймовірно, захочеш вивести картинку на телевізор. Звичайно, можна розгорнути звичайний HTPC і користуватися браузерних версіями, але зручності в цьому мало (як мінімум - не можна користуватися пультом). Найбільш вдалий пристрій, який можна знайти в Росії, - це Apple TV. Коштує близько 4500 рублів, сумісно з Hulu і Netflix. А головне - приставка дозволяє виставляти довільні DNS, що важливо для наших цілей.

Найкраще в моєму тесті спрацював Apple TV

Процедура досить стандартна. Спочатку потрібно вибрати DNS-сервіс (дивись вище). Потім ввести його дані в Apple TV. Єдине «але» - доведеться вийти зі свого Apple ID. Особисто у мене не вдавалося увійти навіть під американської учеткой. Отже, не буде працювати Home Sharing з інших Apple-пристроїв і не можна буде використовувати iPhone в якості пульта.

Зверни увагу, що налаштування субтитрів в Apple TV потрібно виставляти не в додатку, а для самої приставки. Інакше при кожному запуску фільму в Netflix доведеться включати субтитри вручну

Якщо є можливість, можеш купити в Штатах приставку Roku. Підтримує всі відомі сервіси і має дуже зручну функцію універсального пошуку по всіх контент-провайдерам, але, на жаль, DNS в ній не виставити. Доведеться прописувати прямо в роутері, а це не всім підходить. Також зверни увагу, що англійські версії Roku відрізняються прошивкою і з американськими сервісами несумісні. Ще одна «всеїдна» альтернатива - Google TV, який теж доведеться ввозити зі Штатів.

Hulu і Netflix сумісні з Xbox 360 і PlayStation 3. Я тестував все це справа на X360. Консоль визначає місце розташування користувача як по IP, так і за адресою, вказаною в інформації про карту. Тому, якщо у тебе прив'язана до аккаунту карта, доведеться трохи схитрувати:

  1. Введи в налаштування консолі дані DNS.
  2. Створи новий обліковий запис.
  3. Зайди в неї і зайди в розділ додатків.
  4. Постав Hulu і Netflix.
  5. Вернись до свого облікового запису, зайди в додатки і введи дані облікових записів.

От і все. У моєму випадку, правда, Netflix скаржився на низьку швидкість і занижував дозвіл так, що на екрані ставали помітні артефакти. Крім того, у випадку з Xbox 360 буде потрібно платний аккаунт Xbox Live Gold (близько 240 рублів на місяць), але у користувачів PS3 таких проблем немає.

Мій досвід я вважаю вдалим. Я зупинився на безкоштовній Pandora і підписці на Netflix, отримавши таким чином доступ до дуже непоганий колекції контенту в HD за ціною базового пакету каналів у якого-небудь «Білайну» (або будь-якого іншого провайдера).