Навигация по сайту

Популярные статьи

Очищення комп'ютера від сміття: огляд кращих програм

 1. Чи варто використовувати програми з очищення системи
 2. «Прискорювач Комп'ютера»
 3. Auslogics BoostSpeed
 4. Wise Disk Cleaner
 5. Clean Master
 6. Glary Utilites
 7. CCleaner
 8. Таблиця: порівняльні характеристики програм для очищення сміття на ПК

Діяльність численних програм в системі може залишати після себе сліди у вигляді тимчасових файлів, записів в реєстрі та інших відміток, які з часом накопичуються, займають місце і впливають на швидкість роботи системи. Звичайно ж, багато користувачів не надають значення несуттєвому падіння продуктивності комп'ютера, однак проводити своєрідну прибирання варто регулярно. У цій справі допоможуть спеціальні програми, спрямовані на пошук і видалення сміття, очищення реєстру від непотрібних записів і оптимізацію додатків.

Чи варто використовувати програми з очищення системи

Функціонал, пропонований розробниками різних програм для очищення системи, досить широкий. Основними функціями виступають видалення непотрібних тимчасових файлів, пошук помилок реєстру, видалення ярликів, дефрагментація диска, оптимізація роботи системи і менеджмент автозавантаження. Далеко не всі ці можливості необхідні для постійного використання. Дефрагментацію досить проводити раз на місяць, а чистка від сміття буде цілком корисною раз в тиждень.

Дефрагментацію досить проводити раз на місяць, а чистка від сміття буде цілком корисною раз в тиждень

На смартфонах і планшетах система також повинна регулярно підлягати очищенню щоб уникнути програмних збоїв

Куди більш дивними виглядають функції щодо оптимізації роботи системи і розвантаження оперативної пам'яті. Стороння програма навряд чи здатна виправити проблеми вашої Windows так, як це дійсно потрібно і як зробили б розробники. Та й до того ж щоденний пошук вразливостей - просто марне заняття. Віддати автозагрузку на відкуп програмі - не найкраще рішення. Користувачеві варто самому вирішити, які програми запускати разом із завантаженням операційної системи, а які залишити вимкненими.

Далеко не завжди програми від невідомих виробників на совість виконують свою роботу. При видаленні непотрібних файлів можуть бути порушені елементи, які, як виявилося, були необхідні. Так, одна з найпопулярніших в минулому програм Ace Utilites видаляла звуковий драйвер, приймаючи виконуючий файл за сміття. Ті часи вже пройшли, однак програми з очищення досі можуть робити помилки.

Якщо ж ви вирішили використовувати подібні додатки, то обов'язково намітьте собі, які саме функції в них вас цікавлять.

Розглянемо кращі програми для очищення комп'ютера від сміття.

Додаток Advanced SystemCare являє собою цілий набір корисних функцій, які покликані прискорити роботу персонального комп'ютера і видалити непотрібні файли з жорсткого диска. Програму досить запускати раз в тиждень, щоб система завжди працювала швидко і без фризів. Користувачам відкривається широкий спектр можливостей, причому багато функцій доступні у безкоштовній версії. Платна річна підписка коштує близько 1500 рублів і відкриває додаткові інструменти для оптимізації і прискорення роботи ПК.

Advanced SystemCare захистить ПК від шкідливих програм, однак не зможе замінити повноцінний антивірус

плюси:

 • підтримка російської мови;
 • швидка чистка реєстру і виправлення помилок;
 • можливість провести дефрагментацію жорсткого диска.

мінуси:

 • дорога платна версія;
 • довга робота з пошуку і видалення шпигунських програм.

«Прискорювач Комп'ютера»

Лаконічну назву програми «Прискорювач Комп'ютера» натякає користувачеві на її головне призначення. Так, це додаток має ряд корисних функцій, які відповідають за прискорення роботи вашого ПК за рахунок очищення реєстру, автозавантаження і тимчасових файлів. У програми дуже зручний і простий інтерфейс, який сподобається починаючим користувачам. Управління легке і інтуїтивне, а для початку оптимізації досить натиснути одну кнопку. Програма поширюється безкоштовно з 14-денним пробним періодом. Далі ви можете придбати повну версію: стандартне видання варто 995 рублів, а профі - 1485. Платна версія відкриває доступ до повного функціоналу програми, коли в пробної вам доступні тільки деякі з них.

Платна версія відкриває доступ до повного функціоналу програми, коли в пробної вам доступні тільки деякі з них

Щоб не запускати кожен раз програму вручну, можна скористатися функцією планувальника завдань

плюси:

 • зручний і зрозумілий інтерфейс;
 • швидка швидкість роботи;
 • вітчизняний виробник і служба підтримки.

мінуси:

 • висока вартість річного використання;
 • бідна на функції пробна версія.

Auslogics BoostSpeed

Багатофункціональна програма, здатна перетворити ваш персональний комп'ютер в ракету. Чи не справжню, звичайно, але працювати пристрій буде набагато швидше. Додаток вміє не тільки знаходити зайві файли і чистити реєстр, але і оптимізує роботу окремо взятих програм, наприклад, браузерів або провідників. Безкоштовна версія дозволяє ознайомитися з функціями при одноразовому використанні кожної з них. Далі вам доведеться віддати за ліцензію або 995 рублів за 1 рік, або 1995 рублів за безстрокове користування. До того ж програма з однієї ліцензії ставиться відразу на 3 пристрої.

До того ж програма з однієї ліцензії ставиться відразу на 3 пристрої

Безкоштовна версія програми Auslogics BoostSpeed ​​дозволяє скористатися вкладкою «Інструменти» тільки один раз

плюси:

 • ліцензія поширюється на 3 пристрої;
 • зручний і інтуїтивний інтерфейс;
 • висока швидкість роботи;
 • очищення сміття в окремих програмах.

мінуси:

 • висока вартість ліцензії;
 • окремі настройки тільки для операційної системи Windows 10.

Wise Disk Cleaner

Відмінна програма для пошуку сміття і його очищення на жорсткому диску. Додаток надає не такий широкий набір функцій, як аналоги, проте виконує свою роботу на п'ять з плюсом. Користувачеві надається можливість виконати швидку або глибоке очищення системи, а також провести дефрагментацію диска. Програма працює швидко і наділена всіма можливостями навіть у безкоштовній версії. Для більш широкого функціоналу ви можете придбати платну pro-версію. Вартість варіюється від 20 до 70 доларів і залежить від кількості використовуваних комп'ютерів і часу дії ліцензії.

Вартість варіюється від 20 до 70 доларів і залежить від кількості використовуваних комп'ютерів і часу дії ліцензії

Wise Disk Cleaner надає багато можливостей по очищенню системи, однак не призначена для очищення реєстру

плюси:

 • висока швидкість роботи;
 • відмінна оптимізація під всі операційні системи;
 • різні види платних версій на різні терміни і кількість пристроїв;
 • широкий набір можливостей для безкоштовної версії.

мінуси:

 • весь функціонал доступний при покупці повного пака Wise Care 365.

Clean Master

Одна з кращих програм для очищення системи від сміття. Підтримує безліч налаштувань і додаткових режимів роботи. Додаток поширюється не тільки на персональні комп'ютери, але і на телефони, так що якщо ваш мобільний пристрій гальмує і забивається сміттям, то Clean Master це виправить. В іншому ж програма має як класичний набір можливостей, так і досить незвичайні функції очищення історії і сміття, залишеного мессенджерами. Додаток поширюється безкоштовно, проте є можливість покупки pro-версії, яка відкриває доступ до автооновлення, можливості створювати бекап, проводити дефрагментацію і автоматично встановлювати драйвера. Річна підписка коштує 30 доларів. До того ж розробники обіцяють повернення коштів протягом 30 днів, якщо користувача щось не влаштує.

До того ж розробники обіцяють повернення коштів протягом 30 днів, якщо користувача щось не влаштує

Інтерефейса програми Clean Master для більшої зручності розбитий на умовні групи

плюси:

 • стабільна і швидка робота;
 • широкий спектр можливостей у безкоштовній версії.

мінуси:

 • можливість створення резервних копій тільки при платній підписці.

Додаток Vit Registry Fix створено спеціально для тих, хто шукає вузькоспеціалізоване засіб для виправлення помилок в реєстрі. Ця програма заточена на пошук подібних системних недоліків. Vit Registry Fix працює дуже швидко і не навантажує персональний комп'ютер. До того ж програма здатна створювати резервні копії файлів на випадок, якщо виправлення реєстрових багів обернеться ще більшими проблемами.

До того ж програма здатна створювати резервні копії файлів на випадок, якщо виправлення реєстрових багів обернеться ще більшими проблемами

Vit Registry Fix встановлюється в пакетної версії разом з 4 утилітами: для оптимізації реєстру, очищення сміття, управління автозавантаженням і видалення непотрібних додатків

плюси:

 • швидкий пошук помилок в реєстрі;
 • можливість настройки розкладу роботи програми;
 • створення резервних копій на випадок виникнення критичних помилок.

мінуси:

 • мала кількість функцій.

Glary Utilites

Додаток Glary Utilites пропонує більше 20 зручних інструментів для прискорення роботи системи. Безкоштовна і платна версії мають ряд переваг. Навіть не заплативши за ліцензію, ви отримуєте дуже потужна програма, здатна очистити ваш пристрій від численного сміття. Платна версія здатна надати ще більше утиліт і підвищену швидкість роботи з системою. Автоматичне оновлення в Pro додається.

Автоматичне оновлення в Pro додається

Остання версія Glary Utilites випущена з багатомовним інтерфейсом

плюси:

 • зручна безкоштовна версія;
 • регулярні оновлення і постійна підтримка користувачів;
 • зручний інтерфейс і широкий набір функцій.

мінуси:

 • дорога річна підписка.

CCleaner

Ще одна програма, яку багато хто вважає однією з найкращих. У питанні очищення комп'ютера від сміття вона надає безліч зручних і зрозумілих інструментів і механізмів, що дозволяють навіть недосвідченим користувачам розібратися в функціоналі. Раніше на нашому сайті ми вже розглядали тонкощі роботи і налаштування цього додатка. Обов'язково ознайомтеся з оглядом CCleaner.

Обов'язково ознайомтеся з  оглядом CCleaner

CCleaner Professional Plus дозволяє виконати не тільки дефрагментацію дисків, але і відновить необхідні файли і допоможе з інвентаризацією апаратного забезпечення

Таблиця: порівняльні характеристики програм для очищення сміття на ПК

Підтримка свого персонального комп'ютера в чистоті і порядку забезпечить вашого пристрою довгі роки безвідмовної служби, а системі - відсутність лагів і фризів.