Навигация по сайту

Популярные статьи

Один дощовий день в Андоррі

Перлин зірок в оксамиті неба на цей раз не вийшло Перлин зірок в оксамиті неба на цей раз не вийшло. Напередодні поїздки в Андорру вночі вибухнула така гроза, що я майже не спала. Стоячи на балконі готелю в Плайя д »Аро, з жахом дивлячись в розверзається блискавками і громом небо, намагалася зловити в кадр блискавки. І ось такі кадри вийшли в підсумку Блискавка, але дуже коротка, потрапила в кадр один раз, а далі - розсипи іскор всіляких квітів і форм. Ніколи не припускала, що блискавка може так виглядати ..

В Андорру я ще хотіла потрапити в 2013 році під час поїздки по Іспанії В Андорру я ще хотіла потрапити в 2013 році під час поїздки по Іспанії. Не вистачило часу. Ми їздили по провінції Уеска, ( Брото Провінція Уеска - Іспанія ) В національному парку Ордеса, Національний парк Ордеса і Монте Пердідо. Піренеї . Були в Абісанда, Аинса. Там досить красива природа і чарівні містечка - села. Проїхали по містечках на північ від Леріди .. Іспанське місто Сео-де-Уржель, хоч і лежить далеко за межами Андорри, називається місцевими жителями «Іспанськими ворота в Андорру» і часто, з відомою часткою гумору, вважається одним з андоррських міст. Починаючи з IX століття, Ла Сео, як його називають місцеві жителі, був резиденцією єпископів і графів Уржельскіх - іспанських принців-співправителів Андорри. Ми доїхали тільки до Емпуріябрава через Фігерас. Бажання відвідати це маленька держава залишилося. Ось - відвідала з Барселони в інший рік.

Після грозової ночі вранці практично мало що змінилося Після грозової ночі вранці практично мало що змінилося. Залишалася лише надія, що там, за 200с зайвим км. звідси все буде по іншому. І дарма !! Андорра мене не порадувала нічим. Князівство Андорра - маленьке незалежна держава між Іспанією і Францією, Розташована на Піренейському півострові. Виходу до моря не має. Велику частину території займають середньовисотні гори, розділені глибокими міжгірними долінамі.На півночі країна межує з французьким департаментом Східні Піренеї. На сході з французьким департаментом Арьеж. Загальна протяжність державних кордонів з Францією - 56,6 кілометров.На півдні і заході Андорра протягом 63,7 кілометрів межує з іспанським автономним співтовариством Каталонія.Економіко-географічне положення Андорри дуже цікаве. З одного боку країна розташована поблизу від таких великих міст, як: Припинено, Тулуза (Франція) і Барселона (Іспанія), дістатися до яких можна на особистому автомобілі або рейсовому автобусі за 3-5 годин. З іншого боку, дороги, що зв'язують Андорру з цими та іншими населеними пунктами - вузькі гірські серпантини, до того ж часто закриті через снігові замети. До того ж країна сильно залежить від імпорту продовольства, обладнання та електроенергії. Тут високі гори, багато снігу, а сонце світить практично круглий рік. (Як би не так. Ми приїхали в проливний дощ).

Андорра займає всього 468 кв Андорра займає всього 468 кв. км є парламентським князівством. У країни дві глави держави: президент Франції і єпископ Урхельскій з іспанського міста Сео-де-Уржель (в 20 км. На південь від кордону з Андоррою). Обидва співправителя представлені в країні своїми вікарієм ( «вігье»). Вікаріїв єпископа змінюють кожні 3 роки за розпорядженням самого єпископа. Вікарієм президента Франції є префект французького департаменту Східні Піренеї. Вищим законодавчим органом Андорри є Генеральна рада, один з найстаріших парламентів Європи, утворений в 1419 році. «.. До Ваших послуг незліченні пропозиції щодо проведення дозвілля і різні розваги для будь-якого віку, а також велика культурна програма, найвищий рівень місцевої кухні, зачаровує нічне життя Андорри і, звичайно, в центрі цієї галактики прекрасного настрою, яка називається Андоррою, - сніг і гори »! Ось так пишуть про країну. Мені, мабуть не пощастило. Андорра на 80% живе за рахунок туризму, а саме гірськолижного туризму - в горах тут майже цілий рік лежить сніг і Андорру щорічно відвідують 11 млн. Туристів (до речі, відпочинок тут не такий дорогий як могло б здатися). Більшість туристів сюди їдуть з Барселони. Відстань від Барселони до Андорри-ла-Вельї становить близько 210 км (приблизно 3 години їзди) .На території Андорри багато річок, льодовикових озер, джерел мінеральних і термальних вод. Найбільш протяжними річками країни є Північна Валіра і Східна Валіра при злитті яких на території громади Ескальдес-Енгордані утворюється річка Валіра, що впадає потім у річку Сегре на території Іспанії. На південному сході країни знаходиться витік річки Енгальіт, яка як і річка Валіра є притокою Сегре. На півночі країни бере початок річка Арьеж, поточна потім по території Франції. Річки Андорри короткі, з швидкою течією. Рівень життя в Андоррі дуже високий - середня ЗП 2500 євро, бути жителем цієї країни дуже престижно, а отримати громадянство Андорри можна тільки народившись в родині андорріанцев. В Андоррі діють спеціальні податкові пільги - тут немає податку з продажів, як в Duty Free - тому багато хто приїжджає сюди на шопінг. А за кількістю магазинів на людину, Андорра лідирує, і увійшла в книгу рекордів Гіннеса. Туди ж вона включена як сама високогірна країна.

Оскільки на території всієї країни встановлена ​​безмитна зона, центральна вулиця столиці - проспект Мерічель рясніють безліччю магазинів з духами, алкоголем, айфона і іншими заморськими цінностями Оскільки на території всієї країни встановлена ​​безмитна зона, центральна вулиця столиці - проспект Мерічель рясніють безліччю магазинів з духами, алкоголем, айфона і іншими заморськими цінностями. Створюється враження, що ти в одному торговому центрі, причому не в найкращому. Але великі розпродажі бувають тут лише в січні. А так- все ну нічим не дешевше. Торговий центр Pyrénées - найбільший і популярний торговий центр Андорри-ла-Вельї, магазини якого пропонують найширший асортимент модного одягу. Мене шопінг не цікавив ..Хотелось подивитися Андорру .. Плануючи шопінг в Андоррі-ла-Вельї, аутлет Pyrénées варто обов'язково включити в свій маршрут, напевно. А крім відвідування численних бутиків провести час в кафе і ресторанах комплексу, яких налічується більше двох десятків. Да !! Тут на кожному кроці кафе, готелі, ресторани .. Вот такой вот древненькій ресторанчик. А я - любитель природи, яку мені закрив низькими хмарами дощовий день. Не люблю міст в ущелинах і сильно затиснутих гірських долинах. Хоча Церматт, Брото знаходяться теж в гірських долинах .. Деякі порівнюють Андорру зі Швейцарією .. Ні, я б не порівняла її зі Швейцарією. Від гірських містечок і безкраїх пейзажів Швейцарії я в захваті. Може взимку тут все по іншому ?? Або все краси десь навколо. І я просто, на превеликий жаль, їх не бачила !! Дощ з часом скінчився і ось я оглядаю умитий містечко. Кам'яними будинками дуже вже нагадує городки Каталонії перед грядою гір.

Назва Андорри походить від каталонського andurrial - «пустку» Назва Андорри походить від каталонського andurrial - «пустку». Молодці, що так облагородили пустку, що живуть розкошуючи. За це їм респект і повагу. В Андоррі кілька міст - столицею є Андорра-ла-Велья - 28 тис осіб. Андорра поділена на 7 громад: Андорра-ла-Велья, Ескальдес-Енгордані, Енкамп, Канільо, Ла-Массана, Ордино, Сант-Жулія-де-Лорія. Всі райони рівні між собою, мають однакові права. Від столиці Андорра-ла-Велья до найближчих містечок Енкамп і Ла-Массана їхати приблизно 10 хв., До найдальших селищ Пас-де-ла-Каса і Арінсаль 20-30хв. Андорра - прекрасний (напевно) гірськолижний курорт, який ідеально підійде як для початківців і дітей, так і для професіоналів. У Андорри два князя-один від Іспанії другий від Франції. В Андоррі говорять на трьох мовах - каталонською, іспанською та французькою, а проживають тут андорріанци, іспанці, французи та португальці. В Андоррі немає свого аеропорту, і потрапити сюди можна тільки на автомобіле.Вот така Андоррська машинка. Найзабезпеченіші жителі вважають за краще будувати свої будинки вище в горах, а взагалі місця тут дуже мало і земля дорога. Андорріанци намагаються з розумом використовувати кожен клаптик землі. Дивна архітектура. Дивні всілякі (неможливі) скульптури, інсталяції .. Андорра-ла-Велья, столиця князівства Андорра, Мабуть, один з кращих способів зрозуміти культуру і традиції столиці Андорри-ла-Вельї - це відвідати її історичний центр (Barri Antic), де збереглися пам'ятники романської архітектури і стилю бароко. Тут я і провела майже весь свій час. Милі, вмиті дощем супер вузькі вулички з балкончиками в кольорах. Прогулюючись по вуличках Старого міста, можна натрапити на колишню будівлю Парламенту - Каса де ла Вель (Casa de la Vall), побудований в 1580г. У будівлі скульптура «нового покоління». Кути історичної будівлі прикрашають військові вежі.

Поруч вулички і недалеко будівлі я так розумію, де засідає адміністрація Поруч вулички і недалеко будівлі я так розумію, де засідає адміністрація. Ось такі, вмиті, вулички ..Сзаді дами все та ж Каса де ла Вель .Дама йде між двома сірими невисокими огорожами на яких букви.-Consell General.Ето будівлю Генеральної ради побудовано недавно, але з каменю, в андоррський стилі. Перед будівлею встановлено статуї «мислителів». Вечірньої пори статуї світяться і це виглядає дуже красиво. Відчуття, що вони парять в повітрі. Можна піднятися на ліфті на дах - видовище ще більш захоплююче!

Десь є La Torre dels Russos (Вежа Російських) - будівля, побудована на кошти американського журналіста, чий адвокат був родом з Росії Десь є La Torre dels Russos (Вежа Російських) - будівля, побудована на кошти американського журналіста, чий адвокат був родом з Росії. На вході в старий квартал розташована парафіяльна церква Сант Естеве (Sant Esteve) - найбільша і найбільш багата церква в князівстві, виконана в романському стилі. Розташована вона на початку однієї з вулиць, що відходять від площі Єпископа Бенльйок. Цей єпископ є автором гімну Андорри Ось його скульптура біля церкви .. Церква Святого Стефана. Датується XII століттям, хоча більшість елементів будівлі побудовано (і перебудовано) набагато позже.Мужчіни слідують з площі Нуово..Такіе респектабельні-поспішають на роботу, мабуть .. Структура церкви не однорідна.

Дзвіниця сильно постраждала від удару блискавки і була перебудована Дзвіниця сильно постраждала від удару блискавки і була перебудована

Площа єпископа Бенльйок Площа єпископа Бенльйок. Це вид на дзвіницю з площі Нуово .. Все блукаю вокруг да около !! Ось ще фото площі Нуово. Вниз можна спуститися на ліфті-праворуч вдалині будочка. Вниз дивитися-ось такі види відкриваються під покривалом хмар, які вперто не хочуть залишати низину. На площу з фонтаном в центрі і на територію біля будівлі адміністраціі.Довольно приємний фонтанчик з бірюзовою водою. Недалеко від Старого міста знаходиться одна з найдавніших пам'яток Андорри-ла-Вельї - церква Санта-Колома (Santa Coloma de Andorra). Точна дата зведення споруди невідома, проте як діюча церква вона вже згадується в документах 1040 року. Незважаючи на те, що місту вже 1200 років, за винятком кількох середньовічних церков, він являє собою сукупність сучасних готелів, магазинів, ресторанів і житлових будинків

У старому місті криві і вузькі вулички, які завжди так важко знімати У старому місті криві і вузькі вулички, які завжди так важко знімати !! Всюдисущі голуби без національності. На площі Ротонда можна помилуватися ще однією визначною пам'яткою Андорри-ла-Вельї - скульптурою Сальвадора Далі, яка носить назву «Благородство часу». Цей монумент користується великою популярністю, і, переглядаючи фото Андорри-ла-Вельї, ви обов'язково побачите її. Пройшовши по мосту Маргінеда (La Margineda) через річку Валіра, можна насолодитися не тільки приголомшливими пейзажами Андорри-ла-Вельї, а й величчю середньовічного сооруженія.Мост Маргінеда є однією з небагатьох збережених середньовічних споруд XIII-XV століть, його протяжність становить 33 метри. За пам'ятником видніється вантовий міст через річку Валіра. Для любителів природи і прогулянок в горах Андорри-ла-Вельї є безліч цікавих маршрутів. Наприклад, Camino del Prat Primer і Valle del Madrieu (остання дорога внесена в список спадщини ЮНЕСКО) .Мені б туда.Но у нас одноденка !! Ну, а я все кружляю по вуличках .. Архітектура в старому місті мені чомусь все-таки вперто нагадує маленькі гірські містечка Іспанії (перед пиренейские). Навіть ці видовбані колоди під квіти-такі ми фотографували в Брото. Були ми в ТОРО, Брото .. Рупіт, Бесалу.

Але там не було у мене гнітючого тиску навколишніх гір-погода що - чи винна Але там не було у мене гнітючого тиску навколишніх гір-погода що - чи винна. Скульптура у фонтанчика .., кафешка..Но в таких кам'яних джунглях повинно бути приємно сидіти тільки в жару.А буває вона тут ?? Швидше за все тут в липнево -августовскую спеку шукають порятунок жителі Іспаніі.Блізко і досить красіво.І віз не треба. Кафешки-старанно яскраві .., магазіни..Странние скульптури..Чісто..Но якось не моє !! Один тільки сірий похмурий будинок викликав інтерес

Своєю похмурістю і дивними прикрасами Своєю похмурістю і дивними прикрасами

Знову кафешки Знову кафешки .. Красивий вид на гори і красива арка ..

Десь ось таку «страшилку« ще зустріла Десь ось таку «страшилку« ще зустріла

Традиційний спосіб сушіння білизни Традиційний спосіб сушіння білизни. Андорра !! Якось не склалися у нас відносини .. А шкода. Гірські схили на яких прокладені 152 траси загальною протяжністю 247 км, найчистіші річки і озера, а також величезна кількість архітектурних споруд романського і готичного стилів, приваблюють численних любителів активного відпочинку. Проводяться численні екскурсії, курси з верхової їзди, скелелазіння. Популярний трекінг (пішохідний туризм), поїздки на квадроциклах, катання на гірських лижах і сноубордах. На гірських річках численні рибалки з усієї Європи практикують спиннинговую ловлю форелі. Останнім часом швидкими темпами розвивається сільський туризм .. А поки - бідні голі чоловічки під дощем. Хоча зараз вже виглянуло сонце-отогреются.

Навіщо вони тут Навіщо вони тут ?? Адже такі вже є в Ніцці .. Пора в дорогу назад .. Пейзажі знову не радують око .. Десь промайнуло озеро. Або річка ?? Озер в Андоррі близько 60. Озера невеликі за площею і дивно чисті. Найбільшим за площею серед них є озеро Жуклар площею 23 Га, що лежить недалеко від кордону з Францією в громаді Канільо. Клімат Андорри, незважаючи на значну висоту над рівнем моря, досить м'який. Пов'язано це з отепляющее впливом Середземного моря і положенням країни в досить південних широтах. Температура повітря взимку в горах від + 10 ° C вдень до -10 ° C вночі. В долині річки Валіра в зоні субтропічного гірського клімату температури вночі вище і рідко опускаються ніжу нуля градусів. Середня температура літніх місяців становить в долинах + 17 ° + 21 ° C. На гірських схилах температури становлять від + 5 ° до + 10 ° C. На вершинах гір літні температури коливаються близько 0 ° C, тут цілий рік лежить сніг.

І знову-низькі хмари і фотографії - ні до біса І знову-низькі хмари і фотографії - ні до біса !! І враження - тільки розчарування і втому. Андорра також відома як один з найбільших в Європі центрів СПА процедур (лікування мінеральними і морськими водами), зважаючи на велике число джерел сульфатних мінеральних вод. Особливо багато СПА-центрів в громаді Ескальдес-Енгордані, на території якої розташовується і найбільший європейський СПА-курорт Кальдеа, що представляє собою величезний палац, на території якого вас чекають незабутні враження. Мене б туди зараз .. Але .. У мене попереду лише довга дорога в Плайя з пересадкою в Бланес. Скільки ж кілометрів ми наколесілі по серпантинах Іспанії в минулу поїздку. Тоді я була зачарована пейзажами і якістю іспанських доріг .. Зараз все не те і не так !! Лише парочка пейзажів з чистим блакитним небом.

Ось така вона, моя дощова Андорра Ось така вона, моя дощова Андорра. Втішає лише те, що приблизно таку ж природу і такі ж пейзажі я вже бачила в Піренеях і перед в нашу подорож на автомобілі по Іспанії !! Дороги і гори Іспанії. Її провінції, села і річки. У 2013 році…

Може взимку тут все по іншому ?
А буває вона тут ?
Навіщо вони тут ?
Або річка ?