Навигация по сайту

Популярные статьи

Односторінковий сайт в топ-10: мрії чи реальність?

  1. Односторінковий сайт: один в SEO не воїн?
  2. До справи - чи можна просунути одностранічнік в ТОП?
  3. Мінуси односторінкового сайту з точки зору SEO
  4. Рішення
  5. Рішення
  6. Рішення
  7. Рішення
  8. Рішення
  9. Що робити, якщо все-таки одностранічнік?
  10. висновок

Про лендосах (продають Лендінзі) у нас буде окрема стаття, ми дуже любимо цей нахрапистий формат рубки бабла. Зараз давайте поговоримо про інше: що робити, якщо без Лендінзі ніяк, а грати за правилами лендосов ніяково? Як зробити лише однієї сторінки сайт і не прогадати в довгостроковій перспективі? Розбираємося разом з експертами з SE Ranking .

Односторінковий сайт: один в SEO не воїн?

Односторінковий сайт створюють в основному для контексту. У цьому випадку він добре працює, але недовго - поки на нього дають рекламу. Однак короткострокова перспектива радує не всіх власників бізнесу, багато хто хоче заручитися грамотної пошуковою оптимізацією. І тоді виникає питання: а чи можна приводити клієнтів на одностранічнік за допомогою SEO?

Для початку - короткий лікнеп для тих, хто вважає одностранічнік і Лендінгем рівнозначними поняттями.

Для початку - короткий лікнеп для тих, хто вважає одностранічнік і Лендінгем рівнозначними поняттями

Односторінковий сайт

(одностранічнік, single / one page website) Лендінгем (landing page, цільова / посадкова сторінка) Не обов'язково Лендінгем.

Це завжди одна сторінка, пересування по якій здійснюється шляхом прокручування або за допомогою посилань всередині сторінки.

Мета такого сайту може бути як рекламна, так і інформаційна - наприклад, сайт-візитка компанії.

Не обов'язково, утворять єдиний сайт.
Лендінгем може бути як самостійної сторінкою, так і входити до складу повноцінного сайту. Часто роблять міні-сайти з 3-5 сторінок, кожна з яких - Лендінгем. Основна мета посадкової сторінки - збір контактів потенційного клієнта або оформлення замовлення з сайту. приклади односторінковий сайт (Не Лендінгем). Лендінгем (Не одностранічнік).

До справи - чи можна просунути одностранічнік в ТОП?

Одностранічнікі створюються з розрахунком залучення активної контекстної, банерної реклами, посилань на сайт з прес-релізів, розсилок, соцмереж та інших каналів отримання трафіку, які припускають спровокований перехід по посиланню. SEO в даному випадку - додаткове джерело, який можна підтягнути за деякими параметрами, але занадто покладатися на нього не варто.

Метт Каттс на питання про ставлення Google до односторінковим сайтам відповів : «Все залежить від конкретної області, теми і типу сайту. Але якщо одностранічнік підходить для вас і користувачів, він буде працювати і для Google ». Дуже розпливчастий відповідь, чи не так? Давайте розберемося більш конкретно, спираючись на основні чинники ранжирування пошукових систем і інші, важливі для просування показники.

Мінуси односторінкового сайту з точки зору SEO

  • Програє стареньким-многостранічнікам

Як правило, одностранічнікі - це молоді сайти, які з часом або переростають у повноцінні многостранічнікі, або зникають з поля зору.

Пошукові системи до «молодняку» живлять недовіру: щойно створений ресурс в перспективі може бути як хорошим, так і спамние майданчиком-одноденкою. Тому вони займають вичікувальну позицію по відношенню до новачків і не дають швидко вийти в ТОП, особливо по ВЧ запитам.

З приводу віку домену Метт Каттс сказав , Що він має значення, але не таке більше, як йому приписують. Цитата: «Сайти з віком 6 місяців і 1 рік не надто відрізняються для Google». Але як показує практика, вік все-таки має значення, але не просто як факт, а щодо кількості посилань, оновлення контенту та інших позитивних факторів ранжирування, якими може обзавестися сайт протягом довгого існування.

У патенті Google «Інформаційний пошук на основі історичних даних» сказано, що має значення також і дата закінчення реєстрації домену:

«Цінні домени оплачуються на роки вперед, в той час, як непотрібні рідко використовуються більше року. Тому дата реєстрації терміну домену може розцінюватися як фактор оцінки якості домену та розміщеного на ньому документа ». ( джерело ).

Що стосується Яндекса, багато хто чув про його "пісочницю", в яку нібито потрапляють всі молоді сайти, але самі розробники пошукової системи ніяк не коментують цю інформацію, тому доводиться спиратися тільки на власний досвід і набиті гулі. Можна сказати лише одне - Яндекс враховує вік сайту як фактор ранжування, вважаючи дорослі ресурси більш гідними довіри. Це скоріше рекомендація, ніж закон. Але тим не менше її беруть до уваги. Так, ми перевірили 150 000 сайтів, які просуваються за допомогою сервісу SE Ranking, і побачили, що близько 93% розміщують сайти на доменах віком понад 1,5 року.

Так, ми перевірили 150 000 сайтів, які просуваються за допомогою сервісу SE Ranking, і побачили, що близько 93% розміщують сайти на доменах віком понад 1,5 року

Рішення

Часто радять купувати домен з історією, але справа в тому, що якщо пошукові системи не індексували одностранічнік протягом усього існування, толку з такого домену не буде. Тут є одне рішення - практикувати попередню розкрутку сайту: купити заздалегідь домен (на термін більше року) і розмістити на ньому хороший контент. Сайт проиндексируется (почне збільшуватися не тільки вік домену, але і сайту), а значить, до моменту запуску проекту одностранічнік не вважатиметься занадто молодим для пошукових систем.

  • Охоплює мало ключових слів.

Велика помилка - намагатися оптимізувати одностранічнік під велику кількість запитів, тим більше з різною семантичної групи. Це не дає пошуковим системам зрозуміти, якому запиту ваш сайт найбільш релевантним.

Наприклад, компанія займається ремонтом мобільних телефонів, а також продає нові. Чи не вийде оптимізувати одностранічнік одночасно під обидві послуги. Запити для одностранічнік в даному випадку - «ремонт телефонів», «ремонт смартфонів» і т. Д. А для продажу доведеться створювати окремий одностранічнік. Якщо ви пропонуєте багато різних послуг, краще зробити повноцінний сайт.

Рішення

Продвигайте одностранічнік по одному-трьох суміжних запитам (з однієї семантичної групи). Націляйте користувача, який відвідав сайт, на один продукт або послугу - присвячуйте одностранічнік конкретної, нехай і вузькотематичні, цілі. Наприклад, як на цьому радянському плакаті.

  • Складно отримати зворотні посилання

З одного боку здається, що авторитет одностранічнік в особі розвідувачів повинен бути дуже високим, так як всі зворотні посилання ведуть на одну-єдину сторінку. І це було б так - в світі, де беклінки ллються безперервної річкою на один і той же контент. Насправді ж отримувати посилання природним шляхом без додавання нового вмісту дуже складно.

MOZ провів дослідження , Вивчивши ТОП-50 Google по 15,000 ключовими словами, і встановив міцний зв'язок між ранжуванням сайтів і кількістю зворотних посилань. Результати показали, що 99,2% сайтів мають хоча б одну зворотне посилання.

Причому окрема сторінка може займати високі позиції тільки за умови, що є вхідні посилання на інші сторінки сайту.

Рішення

Збільшити ймовірність розшарювання контенту можна за допомогою кнопок соціальних мереж. Причому мало просто встановити кнопки, потрібно стимулювати користувачів ділитися вашим одностранічнік. Наприклад, запропонуйте знижку на продукт або послугу за умови розшарювання сторінки.

Хтось може заперечити, що посилання з соцмереж відслідковуються пошуковими системами не завжди коректно, наприклад, більшість з них закриваються тегом nofollow. Однак вони все одно враховуються і впливають на ранжування в якості «людського» чинника, вказуючи пошуковику на актуальність сайту.

  • Чи не оновлюється контент

Щоб довго підтримувати лише однієї сторінки сайт, потрібно їм займатися. Особливо якщо хочете отримати трафік з пошукових систем. Для цього потрібно оновлювати контент, інакше пошукова система вважатиме ваш сайт занедбаним. Звідси випливає ще одна проблема - відсутність свіжого контенту.

Рішення

Для позитивного ефекту в SEO до односторінкового сайту рекомендують додавати блог і регулярно його оновлювати. Хоч так одностранічнік і стає многостранічніком, це дуже хороший рада тим, хто хоче бачити сайт в ТОПі.

Також позитивний ефект дає розміщення блоку для відгуків: люди будуть залишати відгуки, що для пошукових систем буде сигналом про регулярне оновлення сайту.

Також позитивний ефект дає розміщення блоку для відгуків: люди будуть залишати відгуки, що для пошукових систем буде сигналом про регулярне оновлення сайту

  • погані поведінкові

У мережі більше багатосторінкових сайтів, це факт. Тому пошукові системи порівнюють поведінкові на одностранічнік і на повноцінних сайтах за однаковими параметрами. І на думку пошукачів поведінку користувачів на цих двох типах ресурсів сильно відрізняється - не на користь односторінкового.

Наприклад, на односторінкових сайтах неминучий високий відсоток відмов, так як відмовою пошукові системи вважають відвідування сайту з переглядом не більше однієї сторінки.

Час, проведений користувачем на одностранічнік, також буде відрізнятися від часу відвідування багатосторінкового сайту через відсутність альтернативи - інших сторінок, на які можна перейти для отримання більш розгорнутої інформації.

Це стосується і глибини перегляду (кількість переглядів сторінок сайту в рамках одного візиту).

І в Google Analytics, і в Яндекс.Метрика можна виконати більш точну настройку для односторінкового сайту. Але це відіб'ється тільки на звітах сервісів аналітики і ніяк не вплине на ставлення до сайту пошукових систем.

Рішення

Такий фактор, як тривалість перебування на сторінці, впливає на показник відмов. Тому додавайте на сайт елементи, які утримують увагу користувача:

  • відео;
  • flash-елементи;
  • віджети;
  • pdf- або doc-файли.

До речі, щодо додавання на сайт текстових документів існує думка, що так ви робите з одностранічнік многостранічнік і даєте можливість ранжуватися йому за цими документами. Як приклад подивіться на результати пошуку за запитом «seo-чек лист» - на перших рядках пошуку видається сайт і розміщений на ньому pdf-документ. А трохи нижче можна побачити ще один документ, вже з іншого сайту.

Що робити, якщо все-таки одностранічнік?

Томас Шмітц, відомий веб-аналітик і консультант з інтернет-маркетингу, соцмедіа і SEO, написав прекрасний посібник із оптимізації односторінкових сайтів. У ньому він пропонує наступні способи щодо поліпшення становища таких ресурсів:

  • Розділіть сторінку і контент на секції

Розробіть дизайн кожної секції контенту, немов це різні сторінки сайту. Виберіть запити, за якими ви хочете ранжуватися і складіть відповідний заголовок, текст, альт теги до зображень і інші SEO-сигнали.

  • Відокремте секції контенту тегами div

<Div id = "animals"> ... content ... </ div>
<Div id = "art-design"> ... content ... </ div>
<Div id = "cats"> ... content ... </ div>
<Div id = "film"> ... content ... </ div>

  • Використовуйте анкорний посилання

Анкорний посилання - не те ж саме, що текст анкора. Анкорний посилання переносять вас в певне місце в межах однієї сторінки.
Візьмемо як приклад одностранічнік mypizzaoven.nl. Якщо клікати іконка зліва: «home», «oven», «pizza on place» і т. Д. В URL після слеша додається відповідний текст з хештегом.

А ось з приводу останньої рекомендації з керівництва Томаса Шмітца, яка звучить як «Дайте кожній секції контента свій тег H1», - багато суперечок . Однак той же Метт Каттс в одному з відео сказав: «Немає нічого страшного в використанні декількох H1 на сторінці, якщо це необхідно для побудови логічної структури контенту. Якщо це для структури контенту не обов'язково, не рекомендую зловживати цим, особливо погано, коли великі шматки тексту обертають в H1 і стилізують через CSS, немов це не заголовок, а простий текст ».

Якщо підсумувати, то використовувати кілька H1 можна тільки в зв'язці з анкорний посиланнями (в яких використовується #). Тому що в цьому випадку одна сторінка вашого сайту сприймається пошуковими системами вже не як один URL, а як кілька.

висновок

Хтось вважає, що можна заощадити, зробивши лише однієї сторінки сайт замість повноцінного багатосторінкового. Це спірне твердження, так як заощадити вийде хіба що на самому процесі створення сайту. А потім доведеться досить довго витрачатися на контекстну рекламу і експериментувати з SEO. Короткострокового ефекту ви швидше за все дочекаєтеся, а ось розраховувати на потік трафіку тільки з пошуку не варто.

Односторінковий сайт програє багатосторінковим по багатьом факторам ранжування. А ось для рекламних компаній цілком підходить - але тоді не забивайте собі голову тяжкими думками про SEO.

А ось для рекламних компаній цілком підходить - але тоді не забивайте собі голову тяжкими думками про SEO

Оскільки джерело зображення
фото на обкладинці © А. Родченко

Односторінковий сайт: один в SEO не воїн?
До справи - чи можна просунути одностранічнік в ТОП?
Зараз давайте поговоримо про інше: що робити, якщо без Лендінзі ніяк, а грати за правилами лендосов ніяково?
Як зробити лише однієї сторінки сайт і не прогадати в довгостроковій перспективі?
Односторінковий сайт: один в SEO не воїн?
І тоді виникає питання: а чи можна приводити клієнтів на одностранічнік за допомогою SEO?
До справи - чи можна просунути одностранічнік в ТОП?
Дуже розпливчастий відповідь, чи не так?
Що робити, якщо все-таки одностранічнік?