Навигация по сайту

Популярные статьи

Огляд операційної системи MIUI 8

  1. Зміст:
  2. екран блокування
  3. Робочий стіл і організація багатозадачності
  4. Органи управління, клавіатура
  5. налаштування
  6. NETWORK / БЕЗДРОТОВІ МЕРЕЖІ
  7. PERSONAL / ПЕРСОНАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ
  8. SYSTEM & DEVICE / СИСТЕМА І ПРИСТРІЙ
  9. ACCOUNTS / акаунти
  10. APP SETTINGS / НАЛАШТУВАННЯ ДОДАТКІВ
  11. базові програми
  12. Інші застосування
  13. фірмові програми

MIUI виконала довгий шлях довжиною в 6 років від простого ФОРКОМ CyanogenMod до повноцінної операційної системи - титульної для смартфонів і планшетів компанії Xiaomi. Але її також встановлюють на десятки тисяч пристроїв інших виробників, тому що багатьом користувачам MIUI здається більш зручною і функціональною, ніж рідні прошивки їх гаджетів. Останні пару років система стала менш актуальною в чому через розвитку стокового Android і конкурентних оболонок. Операційна система стала "дорослої" вже до п'ятої версії, в MIUI v6 кардинально змінили дизайн графічної оболонки, зробили його плоским. Сьома версія принесла мало що нового і оновлення можна було назвати скоріше мінорним, а ось MIUI 8 сильно змінилася як зовні так і з точки зору функціональності.

Увага: при написанні цього огляду за основу була взята англо-китайська прошивка встановлена на Xiaomi Redmi Note 4 . Найменування додатків і пунктів налаштувань наведені англійською та російською мовами. Міжнародна (світова) версія прошивки може незначно відрізнятися від наведеної в огляді інтерфейсом і набором додатків.

Зміст:

екран блокування

Робочий стіл і організація багатозадачності

Органи управління, клавіатура

налаштування

базові програми

Інші застосування

фірмові програми

висновок

екран блокування

За замовчуванням пристрій можна розбудити кнопкою живлення (опціонально качелькой регулювання гучності), подвійним тапом по екрану або відкриттям Розумного чохла. Останній варіант має на увазі пряме розблокування, у всіх інших випадках після пробудження гаджет потрібно розблокувати свайпом знизу-вгору в будь-якій частині екрану. Система вміє запобігати мимовільне розблокування смартфона, коли він лежить в кишені, для цього використовується датчик наближення над екраном. З метою безпеки можна встановити пароль на розблокування трьома способами: створити графічний ключ, задати PIN-код або пароль. Паралельно з паролем, в тих пристроях де встановлений дактилоскопічний датчик, можна використовувати палець. Крім цього, можна налаштувати розблокування за допомогою браслета MiBand, воно станеться якщо браслет виявиться в безпосередній близькості від заблокованого смартфона або планшета.

За замовчуванням на екрані блокування відображаються: статусний рядок, годинник, дата і день тижня. Опціонально можна вивести на екран блокування дані про власника телефону. Якщо є пропущені події, то вони відображаються у вигляді списку з карток. При подвійному тапе по одній з карток користувач відправиться відповідними програмами.

У правому верхньому куті екрану блокування розташована кнопка управління так званої Каруселі шпалер, натискання на цю кнопку викликає меню вибору шпалер для ротації на екрані. У меню можна перегортання переглянути всі беруть участь в ротації шпалери, є п'ять кнопок: настройки, подобається, видалити поточну обоину, поділитися обоину, встановити як актуальну.

Свайпом від верхньої кромки можна витягнути шторку повідомлень, свайпи від лівої правої крайок запускають додатки на вибір користувача. За замовчуванням на свайп від правої кромки встановлений запуск програми Камера.

До змісту

Робочий стіл і організація багатозадачності

В операційній системі меню додатків, а основним робочим простором є робочий стіл, вони перегортаються по горизонталі. На робочому столі можуть розташовуватися іконки додатків і віджети. У нижній частині робочого столу розташовується Док, який вміщує до 5 ярликів або папок.

На одному робочому столі в MIUI 8 може поміститися до 20 іконок програм і віджетів розташованих по сітці 4 * 5, кількість робочих столів нічим не обмежена. Іконки знову встановлених додатків з'являються на останньому робочому столі у вільному місці. Іконки можна групувати в папки, папка створюється простим перетягуванням однієї іконки на іншу. Папка може містити необмежену кількість ікон, всередині папки прокрутка вертикальна.

Ікони і віджети переміщаються по робочих столів простим перетягуванням. Віджет можна видалити з робочого столу, перетягнувши його на кошик в верхній частині екрану. Якщо те ж саме спробувати зробити з іконкою, то система запропонує видалити додаток з системи. Меню управління параметрами робочого столу викликається зведенням пальців на екрані або утриманням кнопки "Многозадачность". Меню складається з чотирьох пунктів: Сортування, Віджети, Шпалери та Ефекти. При виборі першого пункту відкривається екран де можна в більш зручній формі сортувати іконки додатків, переміщати їх з одного столу на інший і створювати папки. Другий і третій пункти дозволяють додати віджет або поміняти шпалери. В останньому пункті меню: Ефекти - можна вибрати один з варіантів анімації прокрутки столів. Крім того можна додати додаткові столи або видалити зайві.

Багатозадачність в MIUI 8 має ті ж принципи, що і в "голом" Android, і ніяк додатково не регулюється. Правда, в системі є функція блокування фонової активності додатків з двома профілями: Off. - система не втручається в фонову активність додатків; Увімкнути. - система по можливості повністю блокує фонову активність додатків. Є можливість додати окремі додатки в виключення або вибрати для них один із чотирьох варіантів контролю: MIUIBattery Saver - система на свій розсуд буде управляти фонової активністю додатки; No restrictions - має два підваріанти або система взагалі не буде втручатися в фонову активність додатки або буде частково обмежувати доступ до служб геолокації; Restrict background apps - додаток не буде закрито, але деяка фонова активність буде заборонена; Restrict background activity - додаток буде вивантажено з пам'яті.

Кнопка багатозадачності викликає екран відповідного меню, в нижній частині якого відображаються: обсяг вільної оперативної пам'яті, трохи вище кнопка Очищення пам'яті. Над цим усім відображається список запущених додатків, він прокручується по горизонталі і може бути представлений у вигляді іконок або мініатюр, одночасно видно до 4 іконок або до 3 мініатюр. Свайп по іконці знизу-вгору закриває додаток, свайп зверху-вниз викликає дві кнопки одна з них відправляє у вікно налаштувань цього додатка, друге - блокує додаток, щоб воно не вивантажувалось при Очищенню пам'яті. Блокування буває дуже корисна, коли ви хочете зберегти стан додатки, але потрібно очистити оперативну пам'ять.

До змісту

Органи управління, клавіатура

Управління смартфоном в MIUI 8 має на увазі наявність кнопки харчування, кнопок управління гучністю і трьох кнопок: Багатозадачність, Додому і Назад. Для тих чи інших дій активно використовуються свайпи, довгий тап і контекстні меню. Вбудований пошук в MIUI 8 викликається не утриманням кнопки Додому, а свайпом знизу-вгору в будь-якому місці робочого столу, очевидно, що ідея підглянена в iOS7 +. Для міжнародної версії прошивки пошук викликається утриманням кнопки Додому.

Як і в стоковому Android в MIUI є шторка повідомлень, яка поєднана з панеллю перемикачів. На робочому столі шторку можна витягнути свайпом зверху-вниз в будь-якій частині екрану, що зручно, в додатках, традиційно, свайпом вниз від верхньої кромки екрану. Існує два режими відображення інформації в шторці, за замовчуванням встановлений Комбінований режим, коли всі перемикачі відображаються в одному прокручуваному ряду, а повідомлення представлені списком нижче. В поділу режимі є два екрани: один екран зі списком пропущених подій / повідомлень і ярликом установки оповіщень; другий екран містить: 20 перемикачів, повзунок регулювання підсвічування і ярлик програми Налаштування. В обох режимах зверху відображаються панель пошуку, поточні день тижня і дата.

Нативная клавіатура в MIUI 8, як я зрозумів, відсутня для повсюдного використання. Замість неї в систему встановлені дві сторонні клавіатури Sogou Keyboard for MIUI і Baidu IME for MIUI, в глобальну версію прошивки додана клавіатура від Google. У деяких ситуаціях, наприклад, при введенні пароля на екрані блокування, з'являється зовсім інша клавіатура, яка більше схожа на нативну. Клавіатура номеронабирателя зручна, кнопки великі, є smart-dial.

До змісту

налаштування

В додаток Налаштування можна потрапити безпосередньо натиснувши на іконку на робочому столі або через ярлик в шторці повідомлень. Додаток має тільки один екран, де зібрані всі налаштування розбиті на категорії, які в свою чергу зібрані в п'ять груп.

З нововведень які відразу впадають в очі варто виділити рядок пошуку серед налаштувань і знебарвлені іконки розділів. Большáя частина категорій і пунктів налаштувань збігається з такими в стоковому Android, на інших можна буде зупинитися детальніше.

NETWORK / БЕЗДРОТОВІ МЕРЕЖІ

SIM cards & mobile networks / Управління SIM картами і мобільними мережами - в цьому розділі можна налаштувати роботу SIM-карт: включити передачу даних, заблокувати дані в роумінгу, налаштувати умовчання для дзвінків і інтернету для SIM-карт.

WLAN - містить перемикач і налаштування Wi-Fi. Також тут можна знайти перемикач функції Switch between data and WLAN, дана функція дозволяє автоматично перемикатися на стільникові дані при поганій якості або низької швидкості з'єднання Wi-Fi.

Bluetooth - містить перемикач і налаштування Bluetooth.

Personal hotspot - настройку точки доступу знаходиться раніше в розділі Ще виділили в окремий пункт налаштувань.

More / Ще - в цей розділ помістили налаштування VPN, тетерінга і бездротового монітора. Тут же знаходиться перемикач Авіарежіма.

PERSONAL / ПЕРСОНАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ

Display / Екран - розділ який містить настройки екрану. Тут можна відрегулювати яскравість екрану, налаштувати зберігач екрану, автоповорот, контраст, колірний баланс і активувати пробудження екрану за подвійним тапу. Так само в цьому розділі налаштовується доданий ще в MIUI7 режим читання, який можна активувати як для всієї системи, так і для окремо взятих додатків. При його активації змінюється підсвічування екрану, білі поля стають жовтуватими. Виробник стверджує, що в даному режимі очі менше втомлюються. В цей розділ перенесли настройки системних шрифтів і розміру тексту.

Wallpaper / Шпалери - в цьому розділі можна змінити шпалери на екран блокування і робочий стіл, вибравши з попередньо встановлених або скачавши з магазину. У MIUI 8 додали нову функцію - Карусель шпалер при активації якої шпалери заблокованого екрану будуть автоматично змінюватися з певною періодичністю. Нові шпалери будуть довантажуючи зі спеціального банку картинок.

Themes / Теми - в цьому розділі можна задати тему вибравши зі списку наявних або скачавши з магазину тем.

Sound & vibration / Звук і вібрація - в цьому розділі можна налаштувати гучність звуку окремо для: повідомлень, будильника, розмови, мультимедіа та bluetooth. Можна задати рінгтони для викликів і повідомлень, налаштувати вібрацію для різних подій. У підрозділі Аудіонастройкі можна налаштувати дію після натискання кнопок гарнітури, тут є Еквалайзер і система адаптації звуку Mi Sound.

SYSTEM & DEVICE / СИСТЕМА І ПРИСТРІЙ

Lock screen & password / Екран блокування і пароль - для блокування смартфона можна використовувати графічний ключ, пароль або PIN; паралельно з цим можна використовувати сканер відбитків пальців і браслет Mi Band. В даному розділі можна налаштувати відстрочку виключення екрану, вказати чи включатиметься екран при отриманні повідомлень і активувати функцію запобігання натискань на екран в кишені. Тут же можна вказати дані про власника, вони будуть відображатися на екрані блокування. У систему впровадили підтримку так званих Розумних чохлів, які за допомогою магнітів блокують або розблокують пристрій.

Notifications & status bar / Відомості та статусний рядок - в цьому розділі можна керувати списком додатків, від яких користувач хоче отримувати повідомлення. Можна включити або відключити відображення імені оператора в статусному рядку або задати довільне ім'я, так само можна включити відображення в статусному рядку поточної швидкості передачі даних. Є можливість відключити шторку повідомлень на екрані блокування або включити згортання шторки після натискання на один з перемикачів, налаштувати черговість перемикачів і вибрати тип індикатора заряду акумулятора. Крім усього іншого тепер можна вибрати режим відображення в шторці повідомлень і перемикачів - комбінований або розділений.

Second space / Друге простір - функція Second Space дозволяє створювати два незалежних робочих простору, як би два профілі, кожен з яких буде містити свій набір додатків, настройки безпеки і оформлення. Мається на увазі, що це дозволить користувачеві розділяти робочий і особистий простір.

Do not disturb / Не турбувати - даний розділ максимально нагадує однойменний розділ налаштувань в iOS. Тут можна активувати режим "Не турбувати", і дзвінки / СМС не проходитимуть. Є можливість налаштувати включення режиму за розкладом, задати номера-виключення і активувати можливість іншим абонентам додзвонитися з другої спроби.

Battery & perfomance / Батарея і продуктивність - крім стандартної для Android деталізації витрати заряду акумулятора, в цьому розділі можна вибрати один з двох режимів харчування: Збалансований або Продуктивний. Додатково для економії заряду можна відключити системні анімації. Тут же знаходяться налаштування блокування фонової активності (див. Робочий стіл і організація багатозадачності ).

Storage / Пам'ять - містить статистику зайнятого дискового простору з розбивкою за категоріями і посилання на утиліту очищення пам'яті.

Lite mode / Простий режим - в цьому розділі є тільки один перемикач активує однойменний режим. Після його активації слід обов'язкова перезавантаження. У простому режимі графічний інтерфейс робочого столу і основних додатків максимально спрощений, на одному екрані поміщається максимум 6 значків додатків або контактів.

Additional settings / Додаткові настройки - це дуже великий розділ, де зібрані настройки не потрапили в інші групи і розділи.

Additional settings> Date & time / Додатково> Дата і час - стандартні для Android настройки часу, дати та часового поясу.

Additional settings> Language & input / Додатково> Мова та введення - стандартні для Android настройки мови системи та клавіатури.

Additional settings> Child mode / Додатково> Батьківський контроль - в цьому розділі можна активувати однойменний режим, в якому можна обмежити доступ до тих чи інших додатків, а так само заборонити відправку SMS будь-якій програмі. Вихід з даного режиму можливий тільки після введення пароля.

Additional settings> Privacy / Додатково> Конфіденційність - в даному розділі зібрані налаштування дозволяють захистити особисту інформацію від сторонніх очей. Зашифрувати телефон - дозволяє зашифрувати всі дані на телефоні. Крім цього в даному розділі зібрані налаштування сертифікатів, адміністрування, доступу до геолокації і інші.

Additional settings> Quick ball / Додатково> Quick ball - налаштування Quick ball - невеликої круглої напівпрозорої іконки дуже сильно нагадує AssistiveTouch в iOS, на яку можна повісити кілька базових функцій.

Additional settings> Notification light / Додатково> Індикатор - тут можна включити / відключити індикатор пропущених подій і призначити свій колір індикації для кожного з трьох варіантів повідомлень: пропущені події, пропущені дзвінки та пропущені повідомлення.

Additional settings> Headphones & audio effects / Додатково> Гарнітура - даний розділ повністю дублює підрозділ Аудіонастройкі з розділу Звук і вібрація.

Additional settings> Buttons / Додатково> Клавіші - тут для кожної з трьох сенсорних кнопок можна на довгий тап повісити одну з функцій: Недавні додатки, Запустити Асистента, Закрити поточний додаток і Показати меню. Є можливість задати інтервал підсвічування сенсорних кнопок або зовсім відключити підсвічування.

Additional settings> One-handed mode / Додатково> Управління однієї руки - в даному пункті можна активувати управління однією рукою і вибрати еквівалент зменшеного екрану з декількох варіантів: 3,5 / 4 / 4,5 дюйма. Сам режим активується свайпом від сенсорної кнопки Додому до кнопок Назад або Многозадачность.

Additional settings> Accessibility / Додатково> Спец.возможності - стандартні для Android настройки для людей з обмеженими можливостями.

Additional settings> Developer options / Додатково> Налаштування розробника - стандартні для Android настройки розробника. Для того щоб цей розділ з'явився в налаштуваннях потрібно кілька разів поспіль тапнуть по рядку Версія MIUI в розділі Про телефоні.

Additional settings> Backup & reset / Додатково> Відновлення та скидання - крім так іноді необхідного пункту Скидання налаштувань в цьому розділі можна керувати функцією резервного копіювання налаштувань телефону і додатків як за допомогою сервісу Google, так і за допомогою локального бекапа.

Additional settings> Mi Mover / Додатково> Mi Перенесення - функція дозволяє перенести контакти, історію викликів, повідомлення, вид робочого столу, додатки, налаштування та інші дані з / на інший смартфон.

Additional settings> Mi Mover / Додатково> Mi Перенесення - функція дозволяє перенести контакти, історію викликів, повідомлення, вид робочого столу, додатки, налаштування та інші дані з / на інший смартфон

ACCOUNTS / акаунти

Mi Account - налаштування облікового запису Mi. Тут можна подивитися зміст хмарного сховища Mi Cloud і список прив'язаних пристроїв і акаунтів.

Other accounts / Інші акаунти - цей розділ дозволяє управляти всіма заведеними в пристрій акаунтами.

Other accounts / Інші акаунти - цей розділ дозволяє управляти всіма заведеними в пристрій акаунтами

Sync / Синхронізація - тут можна включити / відключити автоматичну синхронізацію акаунтів або заборонити автосінхронізаціі через мобільну мережу.

APP SETTINGS / НАЛАШТУВАННЯ ДОДАТКІВ

System apps / Системні програми - налаштування вбудованих додатків

Mi Cloud - в цьому розділі зібрані налаштування синхронізації з хмарним сховищем Mi Cloud. Тут можна налаштувати що саме має синхронізуватися і переглянути статистику використовуваного простору.

Call settings / Виклики - даний розділ містить налаштування програми Ваш телефон. У підрозділі Запис викликів можна налаштувати автоматичну запис з лінії і уточнити виклики з яких номерів потрібно писати. Так само в цьому розділі можна налаштувати: автовідповідь, розумний пошук номерів, нагадування про пропущені виклики та інше.

Contacts / Контакти - в цьому розділі можна активувати Простий режим відображення контактів, коли будуть приховані додаткові дані контакту; імпортувати / експортувати контакти в пам'ять SIM; відключити відображення фото контактів.

Messaging / Повідомлення - в цьому розділі можна активувати Хмарні повідомлення (аналого iMessage), настроїти повідомлення про повідомлення і налаштувати MMS.

Calendar / Календар - настройки календаря.

Mail / Пошта - в цьому розділі зібрані налаштування вбудованого поштового клієнта.

Security / Безпека - в цьому розділі зібрані налаштування програми Безпека. Тут можна підключити віджет в панелі повідомлень або помістити на робочий стіл ярлик для одного або всіх компонентів програми. Є можливість активувати Очищення оперативної пам'яті коли пристрій заблоковано.

Camera / Камера - в цьому розділі зібрані налаштування фото- і відеозйомки.

Gallery / Галерея - налаштування програми Галерея.

Music / Музика - налаштування програми Музика. Тут можна налаштувати фільтр відображення звукових файлів за розміром (по-замовчуванню - 800КБ) тривалості або за місцем розташування.

Mi Video / Mi Відео - є можливість обмежити завантаження відео для стільникових даних.

Browser / Браузер - налаштування системного браузера. Налаштувань дуже багато, є вбудований блокувальник реклами.

Notes / Нотатки - зовсім простенькі налаштування програми Нотатки.

Recorder / Диктофон - налаштування програми Диктофон - можна вибрати якість запису: високе, стандартне і низьке.

Search / Пошук - вибір додатків за якими буде здійснюватися пошук.

Assistant / Асистент - налаштування голосового помічника.

Scanner / Сканер - налаштування програми Сканер.

Virtual SIM / Віртуальна SIM - настройки віртуальної SIM-карти від Xiaomi, актуально тільки для жителів піднебесної.

Mi Credit

App Store -

Games -

Installed apps / Встановлені програми
Installed apps / Встановлені програми

Dual apps - настройки дуже цікавою функції під назвою Dual apps, яка дозволяє створювати клон програми для другого аккаунта. Наприклад можна сидіти відразу в двох акаунтах Facebook без необхідності кожного разу авторизуватися.

Permissions / Роздільна здатність - ярлик однойменної утиліти дозволяє управляти списком атозагрузкі і правами додатків (див. фірмові програми ).

фірмові програми   )

App lock / Блокування додатків - з системи викинули Режим гостя, але натомість дозволили користувачеві блокувати доступ до будь-якого додатка або декільком додаткам відразу. Розблокування здійснюється за допомогою графічного ключа або відбитка пальця.

About phone / Про телефоні - тут показані відомості про версії Android, версії MIUI, залозі. Є кнопка оновлення системи.

До змісту

базові програми

Додаток Phone / Телефон, з одного боку аскетично, з іншого боку володіє всіма необхідними функціями. Основний екран розділений на три вкладки (для міжнародної версії тільки дві вкладки): Recents / Виклики - остання активність, Contacts / Контакти та Yellow pages / Довідник. У вкладці Виклики відображається список дзвінків з можливістю фільтрації і номеронабиратель. У номеронабирачі є smart-dial, працює він тільки з латинським алфавітом і цифрами. У контактах зверху вниз відображаються: групи контактів, вибране і самі контакти; дана вкладка має власну іконку на робочому столі. За замовчуванням фотографії контактів не відображаються, але це можна підключити в настройках.

Вікні керування Messaging / Повідомлення відображає список діалогів і рядок пошуку. Інтерфейс вікна з діалогом простий: у верхньому правому куті розташовані дві кнопки: зателефонувати контакту і картка контакту. Над клавіатурою розташовані: поле набору поточного повідомлення, кнопка відправки повідомлення і кнопка +, остання дозволяє додати до повідомлення: шаблон повідомлення, Емотікони, контакт, картинку, відео і т.д. Довгим тапом за повідомленням викликається контекстне меню, за допомогою якого можна видалити повідомлення, переправити, скопіювати текст повідомлення, переглянути детальну інформацію по ньому або відправити в обране.

Додаток Mail / Пошта може працювати з різними протоколами доставки пошти, в тому числі і з IMAP. Мені сподобалася система свайпов в списку листів. Свайп зліва-направо позначає циклічно змінює позначку про прочитання (прочитано / непрочитаний), свайп справа-наліво викликає дві кнопки: видалити і додати в обране.

Browser / Браузер своїм інтерфейсом нагадує китайський UC Browser. На стартовому екрані розташовані обрані сайти, на другому екрані - список популярних сервісів розбитий на категорії. Рядок пошуку поєднана з адресним рядком, є вбудований QRcode-reader для швидкого введення адреси сайту. В цілому інтерфейс мені здався зручним і продуманим, і на мій погляд він приємніше Chrome'овского.

Додаток Clock / Годинники включає в себе: будильник, світовий час, секундомір і таймер. Будильник можна налаштувати таким чином, щоб він спрацьовував навіть якщо пристрій буде вимкнено.

Camera / Камера - основний екран режиму Фото містить 8 кнопок: управління спалахом, управління режимом HDR, фільтри, кнопка викликає екран вибору режимів зйомки, кнопка перемикання на фронтальну камеру, галерея, кнопка затвора і перемикання на Відеозйомку. Фокус наводиться автоматично або по тапу. У другому випадку повторна натискання на область фокусування робить фотографію, ковзанням вгору-вниз праворуч від індикатора фокусування можна настроїти експозицію. Від свайпов в оновленому інтерфейсі позбулися повністю. Абсолютно у всіх апаратах виробника присутній режим ручного управління параметрами фотозйомки, але в бюджетних смартфонах в ньому можна регулювати тільки баланс білого і ISO. Для відеозйомки є два додаткових режиму: прискорена зйомка (таймлапс) і уповільнена зйомка.

Calendar / Календар - є три види подання: Місяць, Тиждень і День. Можна додавати події, а до них нагадування.

У додатку Gallery / Галерея є дві вкладки: Photos / Всі - аналог фотоплівки в iOS, тут зібрані абсолютно всі фотографії зроблені на камеру телефону; і Albums / Альбоми куди перенесли все інше. Додаток може автоматично синхронізувати всі фотографії та відеоролики з хмарою і визначати обличчя на фото. У систему додані Фоторедактор і Відеоредактор, які володіють усіма необхідними інструментами для базового редагування.

Music / Музика - простий музичний плеєр. Є онлайн-музика, судячи з усього вона безкоштовна.

Mi Video / Mi Відео - відеоплеєр за аналогією з додатком Музика суміщений з онлайн-відео.

Додаток Calculator / Калькулятор прокачали, тепер, крім простого і інженерного режимів, присутні кілька режимів конвертації, в тому числі для валют.

Одним з переваг MIUI є те, що в неї встановлено досить функціональний файловий менеджер Explorer / Провідник. В головному вікні керування містить три вкладки: у вкладці Recent / Останні відображається список недавно відкритих файлів; у вкладці Categories / Категорії відображені 6 категорій файлів і 5 місць де ці файли можуть розташовуватися. У вкладці Storage / Сховище можна переглядати всі файли в вигляді папочной ієрархії. У всіх трьох вкладках знизу є дві кнопки: Mi Drop інструмент для передачі файлів на інші пристрої з MIUI і Clean up / Очищення - ярлик однойменної утиліти.

До змісту

Інші застосування

У MIUI 8 немає окремого додатка ліхтарик, включити світлодіодне підсвічування можна тільки через панель перемикачів в шторці повідомлень. В додаток Compass / Компас є рівень, додаток показує поточні широту і довготу. Якщо телефон тримати вертикально, то анімація компаса замінюється зображенням з камери.

Assistant / Асистент - голосовий помічник з можливістю довантажувати сторонні движки.

Дизайн у додатки Recorder / Диктофон простий і плоский, тут немає ніяких касетних плеєрів. Присутня можливість додавати закладки.

Додаток FM Radio / FM-радіо дозволяє прослуховувати радіо і без підключення гарнітури, є автопошук. Присутня можливість запису ефіру в пам'ять телефону.

Додаток Weather / Погода так само має плоский дизайн, прогноз дається максимум на 5 днів, крім температури повітря відображаються про швидкість і напрям вітру, вологості і відчуття температури. Постачальник даних в залежності від локалізації прошивки може бути AccuWeather або WeatherChina, в обох випадках ніяких проблем з точністю прогнозів для російських міст немає.

Notes / Нотатки прості і зручні, в MIUI 8 дизайн програми повністю переробили. При бажанні їх можна синхронізувати з Mi Cloud. Окремим нотаток можна привласнювати кольорові мітки.

Додаток Updater / Оновлення потрібно для відстеження та встановлення оновлень ПЗ по повітрю або через локальний архів. Дуже зручна штука, додаток дозволяє без зайвих рухів встановити потрібну прошивку.

Додаток Downloads / Завантаження необхідно для управління завантаженнями файлів з інтернету. В налаштуваннях цього додатка є одна зручна штука, можна виставити ліміт в МБ на завантаження файлів через стільникову мережу, щоб убезпечити себе від випадкового споживання трафіку.

Додаток Scanner / Сканер являє собою сканер QR- і штрих-кодів. Крім цього в MIUI 8 сюди додали сканер візиток і документів та перекладач.

До змісту

фірмові програми

Mi Remote - додаток для управління домашньою технікою за допомогою інфрачервоного порту. Підтримується левова частина сучасної техніки. Можна додати необмежену кількість пристроїв.

Mi Account / Mi аккаунт - це додатки для управління своїм Mi-аккаунтом, дозволяє налаштувати синхронізацію особистих даних (СМС, контактів, фотографій і т.д.) і поповнити Mi-рахунок. Тут же можна побачити список підключених до аккаунту пристроїв і при необхідності видалити пристрої.

Додаток Themes / Теми потрібно для управління зовнішнім виглядом оболонки MIUI, з програми є доступ до магазину тем.

Mi Wallet / Mi Гаманець - додаток для безконтактної оплати з прив'язкою банківських карт, неактуально для Росії.

За допомогою додатка Feedback / Зворотній зв'язок, яке раніше називалося Report Bug, користувач може повідомити розробникам про актуальні проблеми і помилки системи.

App Store - це фірмовий магазин додатків від Xiaomi, в глобальних прошивках замінений на Google Play Маркет.

Virual SIM / Віртуальна SIM - додаток для створення і управління віртуальною SIM-картою. Працює тільки для жителів Китаю.

Games / Ігри - це сервіс аналог Google Play Games для екосистеми Xiaomi.

Додаток Security / Безпека дозволяє провести комплексну перевірку системи і зробити її оптимізацію натисканням всього однієї кнопки. На основному екрані так само зібрані ярлики від шести інших не менш корисних утиліт.

Cleaner / Очищення - утиліта для очищення дискової пам'яті - кеш додатків, кеш реклами, APK-файли і т.д. Є ручний режим видалення файлів.

Data usage / Трафік - ця утиліта дозволяє контролювати використання мобільного інтернету. Є можливість задати ліміт, по витікання якого мобільний інтернет автоматично відключиться. В утиліті можна переглянути статистику використання мобільного інтернету іншими додатками.

Blocklist / Чорний список - ця утиліта дозволяє налаштувати блокування дзвінків і СМС від небажаних номерів. Є можливість фільтрувати повідомлення за ключовими словами, наприклад по фразі "гроші в борг без застави та довідок" (смайл). Можна блокувати дзвінки від абонентів, номери яких не визначаються.

Battery / Батарея - менеджер енергоспоживання. Тут можна подивитися детальну інформацію про акумулятор, дізнатися які програми або пристрою який відсоток енергії споживають. Присутній режим щадного енергоспоживання Battery saver, можна включити або виключити його а так само налаштувати розклад його активації. В налаштуваннях утиліти можна задати розклад включення і виключення пристрою.

Virus scan / Антивірус утиліта для виявлення вірусних файлів або підозрілих додатків. В налаштуваннях утиліти можна включити перевірку додатків перед установкою в тому числі з перевіркою додатки онлайн.

Permissions / Роздільна здатність - утиліта за допомогою якої можна управляти списком автозавантаження і правами додатків. Завдяки цій утиліті у користувачів з'явилася можливість користуватися тими додатками, які раніше не встановлювалися через побоювання несумлінності розробників. Наприклад, відключивши доступ до інтернету, можна позбавиться від настирливої ​​реклами, або відключивши доступ до додатків Телефон і Повідомлення, можна не турбується за відправку повідомлень / дзвінки на платні номери і т.д.

До змісту

Протягом всього процесу написання огляду мене не покидала одна думка: MIUI 8 є практично ідеальною системою, і в ній чудово все, починаючи з акуратного і продуманого дизайну графічного інтерфейсу і закінчуючи найбільш повним контролем над усіма компонентами системи. При цьому розробникам, як мені здається, вдалося дуже тонко збалансувати функціональність і простоту системи. З одного боку в MIUI 8 є все що потрібно переважній більшості користувачів, з іншого - система не перевантажена настройками, а інтерфейс не справляє враження китайського швейцарського ножа. Звичайно, у операційної системи є недоліки, ось тільки автор їх не зміг знайти (смайл). Деякі користувачі скаржаться на нестабільність окремих білдів і всілякі баги, але з урахуванням тієї швидкості, з якою в Xiaomi випускають стабільні версії прошивок, в найближчі пару місяців більшість помилок повинні виправити. У будь-якому випадку, MIUI версії вісім є однією з найцікавіших надбудов над Android і все ще може розглядатися як альтернатива стокової версії операційної системи від Google.

У будь-якому випадку, MIUI версії вісім є однією з найцікавіших надбудов над Android і все ще може розглядатися як альтернатива стокової версії операційної системи від Google