Навигация по сайту

Популярные статьи

Огляд сервісів перевірки сайту на фільтри пошукових систем

  1. Як визначити, що сайт під фільтром Якщо у веб-сайту спостерігається різке зниження кількості що надходить...
  2. Серйозніші інструменти для перевірки сайту на санкції пошукових систем

Як визначити, що сайт під фільтром

Якщо у веб-сайту спостерігається різке зниження кількості що надходить з пошукових систем трафіку, перше, що спадає на думку - до нього були застосовані санкції, внаслідок чого були втрачені займані раніше позиції в ведучих або він взагалі був виключений з індексу. Як же напевно визначити, що сайт під фільтром?

Іноді все стає зрозуміло досить швидко, адже, наприклад, Google славиться розсилкою листів про проблеми з оптимізацією веб-сайту, через які він був пессімізірован або тимчасово виключений з видачі.

Якщо ж такого повідомлення не було, найперше, що потрібно зробити, це зайти в Search Console від Google або в Яндекс.Вебмайстер (дивлячись, в якій пошуковій системі з'явилися проблеми) і перевірити розділ «Заходи, прийняті вручну» / «Порушення». При наявності серйозних проступків Ви побачите тут відповідні повідомлення про прийняття заходів в покарання за них.

Якщо ж в даних розділах буде повідомлятися про відсутність проблем, щоб виконати перевірку сайту на   санкції пошукових систем   доведеться скористатися одним з нижчеописаних способів

Якщо ж в даних розділах буде повідомлятися про відсутність проблем, щоб виконати перевірку сайту на санкції пошукових систем доведеться скористатися одним з нижчеописаних способів.

Прості поверхневі способи визначити, що сайт під фільтром

Якщо закралися підозри, що Ваш сайт під фільтром, визначити це онлайн можна за допомогою одного з підтримують дану функцію сервісів. Звичайно ж, при цьому не йдеться про визначення накладення Панди, Пінгвіна або «Ти спамний», які в більшості випадків лише пессімізуют провинився веб-сайт в ведучих.

Зазвичай подібні сервіси розглядають лише крайні варіанти - допомагають визначити фільтр Яндекса АГС, а також, зовсім рідко, факт випадання з індексу Google.

  1. Seobudget.ru - цей сервіс за фактом є набором інструментів для всебічного аналізу веб-сайтів. Але в його розділі «Визначення показників» є функція, яка допоможе визначити фільтр Яндекса, якого всі бояться.
    Всі запити платні, але якщо вибрати тільки перевірку індексації сайту Яндексом і визначення накладення АГС, це обійдеться всього в 0,20 рублів.

  2. PR-CY.ru - ще один універсальний сервіс для аналізу сайтів, який крім великої кількості корисної інформації щодо оптимізації під пошукові системи, також допомагає визначити фільтр Яндекса.

  3. CY-PR.com - аналогічний попередньому онлайн-сервіс (у них навіть назви схожі - хтось у когось явно сплагіатив свого часу), який також виконує комплексний аналіз, в складі якого є і перевірка сайту на санкції пошукових систем, причому не тільки Яндекса, але і Google.

Серйозніші інструменти для перевірки сайту на санкції пошукових систем

  1. Website Penalty Indicator - даний сервіс допоможе в разі, якщо Ви виявили різке падіння кількості трафіку з Google і втрату позицій по ключових запитах, що само по собі є явною ознакою застосування пессимізації. Функціонал сервісу не зможе сам конкретно визначити, що сайт під фільтром. Він лише дає інформацію для роздумів, а висновки Ви вже робите самі - в результаті аналізу сайта сервіс видає графік змін трафіку з Google з накладенням тимчасових маркерів, відповідних апдейт Панди і Пінгвіна.
    Таким чином можна простежити, коли траплялися самі різкі падіння позицій і спробувати виявити закономірність між цими подіями і тими заходами, які застосовувалися Вами щодо сайту (публікація нових, можливо, неунікальний матеріалів; придбання зворотних посилань і т. Д.). Ті моменти, які на Вашу думку стали причиною потрапляння під фільтри, варто усунути, щоб повернути втрачені позиції.
    Статистичні дані для аналізу запозичуються у сервісу Semrush.

  2. Panguin Tool - онлайн-сервіс, аналогічний попередньому. Відмінність лише в тому, що для побудови графіка йому потрібен доступ до статистики Google за допомогою вашого облікового запису. Тобто подібне дослідження можна провести лише для тих веб-сайтів, до яких Ви маєте безпосередній доступ. Крім Панди і Пінгвіна, є ще і маркер «Local», який вказує на апдейти алгоритму Google Голуб .


    У прикладі на скріншоті помітно різке падіння кількості візитів з пошукача після декількох апдейтів Пінгвіна. Це дає можливість визначити, що сайт під цим фільтром приблизно з початку 2015 року.
    Причому песимізація згодом тільки посилилася і до березня 2016 року відвідувачі і зовсім перестали приходити на даний сайт з Google.
    Власник даного веб-сайту чесно зізнався, що в кінці 2014-го активно купував посилання через біржу Sape. З упевненістю можна сказати, що саме це і стало причиною потрапляння під санкції. Після зняття неякісних посилань ситуація самоусунулася і на сайт знову почав надходити трафік з пошуку.
  3. Fruition's Google Penalty Checker - ще один сервіс, який допоможе виконати перевірку сайту на санкції пошукової системи Google. Принцип роботи аналогічний вищеописаному інструменту. Також вимагає підключення до аккаунту Google Analytics.
    З мінусів - сервіс платний, але має і безкоштовну версію, обмежену перевіркою всього 2-х веб-сайтів і відсутністю на побудованому графіку статистики за останні 3 місяці. Підійде для виявлення причини просідання позицій, якщо проблеми почалися давнє цього терміну.
    Особливістю є визначення сервісом ступеня впливу кожного апдейта і колірного розподілу маркерів залежно від того, яким воно було - позитивним або негативним (від зеленого до червоного).


    У таблиці під графіком перераховуються трапилися апдейти з можливістю ознайомлення з деталями кожного з них. Це ще більше підвищує ймовірність того, що можна буде виявити причину, по якій сайт виявився під фільтром.
  4. Seolib.ru - ми вже раніше писали про використання цього сервісу для зняття позицій, але у нього також є інструмент «Діагностика санкцій».

ru   - ми вже раніше писали про використання цього сервісу для зняття позицій, але у нього також є інструмент «Діагностика санкцій»

Принцип його роботи схожий з вищеописаними, тобто потрібно аналізувати графік змін трафіку з пошуку і звертати при цьому увагу на апдейти алгоритмів, щоб виявити причину втрати позицій.

Як бачите, визначити фільтр Яндекса або Google зовсім не складно

Як бачите, визначити фільтр Яндекса або Google зовсім не складно. Щоб в результаті дій по виявленню санкцій, підтвердити отримані припущення, можна додатково звернутися до техподдержке пошукової системи.

Правда, у відповідь часто приходять листи з повідомленнями, що санкції не застосовувалися, особливо, якщо трапляється автоматичне зниженням позицій в результаті змін в алгоритмах. І тоді доведеться діяти на власний розсуд, усуваючи ймовірні причини, через які сайт і опинився під фільтром.

Як же напевно визначити, що сайт під фільтром?