Навигация по сайту

Популярные статьи

Огляд Xiaomi Redmi Note 4: поспішиш - всім догодиш

  1. Технічні характеристики Xiaomi Redmi Note 4:
  2. Зовнішній вигляд
  3. Ергономіка
  4. дисплей
  5. інтерфейс
  6. Апарат в роботі
  7. Камера
  8. бездротові інтерфейси
  9. акумулятор
  10. підсумки

У листопаді минулого року Xiaomi випустила Redmi Note 3, через два місяці на ринок вийшла його поліпшена версія з приставкою Pro, а вже в серпні був представлений Redmi Note 4. Така швидка зміна моделей навряд чи йде на користь компанії - тільки придивився до одного смартфону, як вже виходить інший. Начебто такий же, але краще. Чим же скоростиглий фрукт відрізняється свого попередника, і чи варто його віддати перевагу успішному і добре себе зарекомендував Redmi Note 3?

Технічні характеристики Xiaomi Redmi Note 4:

  • Екран: IPS, 5,5 ", 1920 × 1080, 401 ppi, ємнісний, мультитач
  • Процесор: десятіядерний 64-розрядний MediaTek Helio X20, 2,1 ГГц
  • Графічний прискорювач: Mali-T880 MP4
  • Операційна система: Android 6.0 Marshmallow з інтерфейсом MIUI 8
  • Оперативна пам'ять: 2 ГБ
  • Вбудована пам'ять: 16 ГБ
  • Зв'язок: GSM: 850/900/1800/1900 Мгц || UMTS: 850/900/1900/2000/2100 МГц || LTE: 1, 3, 5, 7, 38, 39, 40, 41
  • SIM: Nano-SIM + Micro-SIM, Dual SIM Dual Standby (DSDS)
  • Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2 LE, ІК-порт
  • Навігація: GPS, ГЛОНАСС
  • Камери: основна - 13 Мп (фазовий автофокус, двоколірна LED-спалах), фронтальна - 5 Мп
  • Датчики: освітленості, наближення, акселерометр, гіроскоп, компас, сканер відбитків пальців
  • Акумулятор 4100 мАг, незнімний
  • Габарити: 151x76x8,3 мм
  • Вага: 175 грамів

Упаковка і комплектація

У комплект поставки смартфона входять двухамперний адаптер харчування, кабель Micro-USB, «скріпка» і набір документації. Все це упаковано в маленьку коробку з білого картону, характерну для девайсів Xiaomi.


Користуючись нагодою, хочеться передати компанії, що ми сумуємо за фірмовим надміцним коробок з товстого жовтого картону. Це була відмінна риса бренду і знак якості.

Зовнішній вигляд

Як це не дивно, але Redmi Note 4 успадкував рис чи Note 3, а практично повністю перейняв дизайн у флагманського смартпеда Redmi Pro. Два нових апарату вийшли на ринок з різницею в місяць, і виглядають близнюками. Обидва укладені в суцільнометалевий корпус з двома шліфованими гранями і двома пластиковими вставками зверху і знизилися. У обох однакова перфорація для динаміків. Redmi Pro відрізняється тільки подвійною камерою і фізичної кнопкою «Додому». Причому друга камера Redmi Pro розташована в тому ж отворі корпусу, де у Redmi Note 4 знаходиться сканер відбитків. Redmi Note 4 надійшов у продаж в трьох кольорах: сріблястий (біла лицьова панель), темно-сірий (чорна лицьова панель) і золотий.


На передній поверхні пристрою над екраном розташовані фронтальна камера, решітка розмовного динаміка, датчики освітленості / наближення і LED-індикатор зарядки. Під екраном знаходяться сенсорні кнопки «Меню», «Додому» і «Назад».


На правій грані розташовані кнопка включення / блокування і клавіша регулювання гучності. На лівій - гібридний слот для двох SIM-карт і карти пам'яті.


На верхньому торці - аудіовихід 3,5 мм, ІЧ-порт і мікрофон. На нижньому - роз'єм Micro-USB, з боків від нього - по шість симетричних перфораций для динаміків.


На задній кришці розташований об'єктив основної камери, двоколірна LED-спалах і сканер відбитків пальців.

Ергономіка

Redmi Note 4 відмінно зроблено - суцільнометалевий корпус не гнеться і не скрипить при скручуванні. Смартфон досить важкий - габарити і метал в корпусі дають про себе знати. Особливо хочеться відзначити якість металу - це досить товстий і добротний алюмінієвий сплав. Якщо для порівняння взяти в руки Redmi Note 3, відразу відчуваєш різницю: метал тонше, і зовсім не холодить руку.

Габарити у смартфона немаленькі, але засуджувати 5,5-дюймову діагональ в 2016 році як-то вже не прийнято. Всі роз'єми і елементи управління знаходяться в звичних місцях, переучуватися не доведеться. Фізичні кнопки легко знайти наосліп, вони мають великий запас ходу, у сенсорних Android-кнопок є підсвічування. Дактилоскопічний сенсор ідеально лягає під вказівний палець. Втім, відсканувати можна будь-хто.

дисплей

Xiaomi Redmi Note 4 оснащений 5,5-дюймової IPS-матрицею з роздільною здатністю 1980х1080 пікселів. Щільність - 401 ppi.

Максимальна кількість одночасних дотиків - 10. Екран покритий заокругленим 2,5D захисним склом. На нього нанесено якісне олеофобним покриття.

Xiaomi, як завжди, дивує якістю дисплея. Були у них, звичайно, і не дуже вдалі моделі, але більшість має чудові екрани, які язик не повертається називати бюджетними. Redmi Note 4 не став винятком - екран у нього яскравий (практично не сліпне на сонці), кольору соковиті, зображення чітке і контрастне. Кути огляду максимальні, спотворення і вицвітання відтінків під кутом не відбувається. Яскравість екрану складає 450 ніт, контрастність - 1000: 1, охоплення палітри NTSC - 72%.

Програмні настройки дисплея дозволяють змінити колірну температуру, контрастність, а також включити режим читання, блокуючий УФ-випромінювання. Зручно, що «Режим читання» можна запрограмувати на автоматичне включення в певних додатках.


інтерфейс

Смартфон працює під управлінням Android 6.0 Marshmallow з фірмовим інтерфейсом MIUI 8. Прошивка багатомовна, встановлено російську мову і Google Play. У MIUI немає окремого меню додатків, характерного для Android. Всі додатки знаходяться на робочих столах. Кількість робочих столів не обмежена, але якщо не хочете витрачати час на їх перегортання, додатки можна розсортувати по папках.


В налаштуваннях можна вибрати спрощений стиль меню ( «Полегшений режим»), схожий на той, що використовується в телефонах «для бабусь»: дуже великі іконки найнеобхідніших додатків.

Ще одна оригінальна функція - «Друге простір». Вона дозволяє зробити дублікат інтерфейсу, в якому додатки і дані (фото, музика, документи) будуть іншими. Для другого профілю відведено спеціальний розділ пам'яті, тому додатки і дані не змішуються. При бажанні всі дані і контакти можна скопіювати в друге простір. Обидва профілі можна налаштувати абсолютно по-різному. Наприклад, в одному встановити блокування по відбитку, а в другому - відключити. І так - з будь-якими налаштуваннями системи. Перемикання між профілями відбувається за пару секунд, потрібно лише натиснути іконку програми Switch. У другому профілі є пара додаткових додатків з імпорту / експорту файлів та налаштування переходу між просторами. На перехід можна поставити пароль або підтвердження відбитком пальця.

Присутній тут і «однорукий режим» - функція, яка вкрай корисна для 5,5-дюймового смартфона. Чи включається вона простим свайпом вправо або вліво від кнопки «Додому». В який бік зроблений свайп, в ту і зрушиться зменшений екран. Розмір його можна встановити в 3,5, 4 або 4,5 дюйма.

Апарат в роботі

Xiaomi не дотримуватися суворої політики у виборі чіпсетів, однаково довіряючи як Qualcomm, так і MediaTek. Наприклад, Note 3 спочатку вийшов на платформі MediaTek, а через кілька місяців отримав Pro-версію на Qualcomm. Note 4 оснастили десятіядерним 64-розрядних чіпсетом MediaTek Helio X20 з частотою 2,1 ГГц. Як було заявлено на презентації, продуктивність «четвірки» на 62% вище, ніж у Note 3, а енергоспоживання нижче на 30%.

За графіком відповідає чотирьохядерний прискорювач Mali-T880 MP4. Оперативної пам'яті 2 ГБ, вбудованої - 16 ГБ. З них користувачеві доступно близько 11. Смартфон підтримує карти MicroSD об'ємом до 128 ГБ, однак додаткова пам'ять зажадає в жертву одну з SIM-карт. Є у Redmi Note 4 і трохи поліпшена комплектація з 3/64 ГБ пам'яті.

Результат синтетичного тестування в бенчмарку AnTuTu склав 81604 бали. З результатами в 3D Mark і GeekBench 4 можна ознайомитися на скріншоті нижче.



Redmi Note 4 по зубах будь-яке завдання, яка може встати перед сучасним смартфоном. Фірмовий інтерфейс працює дуже швидко і плавно. Про жодні тремтіння і ривки під час масштабування і скролінгу не може бути й мови.

Апарат легко справляється з програванням онлайн-відео роздільною здатністю 720p і 1080p в плеєрі YouTube.

Апарат легко справляється з програванням онлайн-відео роздільною здатністю 720p і 1080p в плеєрі YouTube

Ігри на Redmi Note 4 також «літають» без проблем. Протестовані Godfire і WoT Blitz видають відмінну картинку без втрати кадрів. У WoT Blitz з максимальними налаштуваннями графіки частота кадрів тримається на рівні 30-45 fps, падаючи до 25 fps в особливо напружені моменти. На мінімальних налаштуваннях фреймрейт стабільно тримається на позначці 50-60 кадрів секунду.

На мінімальних налаштуваннях фреймрейт стабільно тримається на позначці 50-60 кадрів секунду

Динамік смартфона приємно здивував запасом гучності. Звучить він переконливо, але на максимальній гучності втрачає чистоту. Проте, для бюджетного пристрою динамік хороший.

Дактилоскопічний сенсор працює відмінно. Він миттєво розпізнає відбиток незалежно від того, під яким кутом був прикладений палець. Для початкового сканування потрібно п'ять-сім разів прикласти його до сканера, щоб той зафіксував відбиток цілком. Користуватися сканером для розблокування зручно: кількість рухів скорочується з двох (натискання кнопки / подвійний тап і свайп) до одного.

Камера

Роздільна здатність основної камери Note 4 становить 13 Мп. На презентації смартфона було сказано, що це один з останніх сенсорів компанії OmniVision. Пятілінзовий об'єктив має апертуру f / 2.0. Допомагають камері система фазового автофокусу і двоколірна світлодіодний спалах. Фронтальна камера має роздільну здатність 5 Мп, апертура об'єктива - f / 2.0.

Основна камера добре справляється з передачею кольору, не помиляється з експозицією і дозволяє отримувати деталізовані знімки при хорошому природному або штучному освітленні. При нестачі світла знімки набувають «шум» і позбавляються деталізації. Фронтальна камера має фіксований фокус, і робить знімки прийнятної якості тільки при хорошому освітленні.

Режим HDR вимкнений   Режим HDR включений
Режим HDR вимкнений
Режим HDR включений

Приклад зйомки панорами
Приклад зйомки панорами

Інтерфейс камери дуже простий. На вибір є вісім режимів зйомки: «Панорама», «Таймер», «Голос» (зйомка по голосовій команді), «Ручний режим», «Вирівнювання», «Поліпшення» (beauty-функція), «Нічний режим» і «Сцена »(набір пресетів для зйомки в різних умовах). Ручний режим урізаний - самостійно можна виставити тільки ISO і баланс білого, витримку і дистанцію змінювати не можна.

Є ще окреме меню налаштувань. Тут можна включити сітку кадрування, змінити розмір і формат кадру, призначити дію на кнопку регулювання гучності (зум або спуск затвора), змінити параметри експозиції, контрастності, насиченості і різкості.

Тут можна включити сітку кадрування, змінити розмір і формат кадру, призначити дію на кнопку регулювання гучності (зум або спуск затвора), змінити параметри експозиції, контрастності, насиченості і різкості

Камера вміє знімати відео з роздільною здатністю FullHD c частотою 30 кадрів / с і уповільнене відео в HD-дозволі.

бездротові інтерфейси

Note 4 має два слота для SIM-карт (Nano і Micro). Радіомодуль смартфона здатний працювати в мережах LTE Cat. 6, теоретична швидкість передачі в яких досягає 300 Мбіт / с. Смартфон має двохдіапазонний модуль Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 ГГц і 5 ГГц) з підтримкою технологій Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct і Wi-Fi Display, а також Bluetooth версії 4.2 LE . Також Redmi Note 4 оснащений ІЧ-портом і може бути використаний в якості універсального пульта дистанційного керування. Для цього в пристрої встановлено спеціальний додаток MI Remote.

Модуль навігації працює відмінно: щоб зв'язатися з 18 супутниками GPS / ГЛОНАСС і визначити місце розташування, йому треба було не більше десяти секунд.

Модуль навігації працює відмінно: щоб зв'язатися з 18 супутниками GPS / ГЛОНАСС і визначити місце розташування, йому треба було не більше десяти секунд

акумулятор

Redmi Note 4 оснащений незнімним акумулятором ємністю 4100 мАг. Штатний двухамперний зарядник повністю заряджає батарею за 2 години 20 хвилин. Бенчмарк AnTuTu Tester оцінив автономність смартфона в 9215 балів, що майже в два рази вище середнього по палаті результату.

Час гри в WoT Blitz з включеним Wi-Fi і зменшеним до половини рівнем яскравості витратив всього 17% заряду. Програвати відео в режимі «Політ» і на максимальному рівні яскравості смартфон здатний протягом 12 годин.

Для контролю над енергоспоживанням в MIUI 8 передбачений дуже зручний енергозберігаючий режим з великою кількістю налаштувань. Для збереження заряду Battery Saver закриває фонові процеси, мінімізує число системних анімацій і зупиняє синхронізацію. В налаштуваннях можна вибрати режим продуктивності (збалансований, продуктивний), вимкнути системні анімації, призначити автоматичне вимикання економії енергії для кожного окремого додатка, самостійно виставити розклад перемикання від звичайного режиму до енергозберігаючого.

В налаштуваннях можна вибрати режим продуктивності (збалансований, продуктивний), вимкнути системні анімації, призначити автоматичне вимикання економії енергії для кожного окремого додатка, самостійно виставити розклад перемикання від звичайного режиму до енергозберігаючого

підсумки

Redmi Note 4 більше б підійшла назва Redmi Note 3 Pro Pro, так як він мало чим відрізняється від попередника. Так, у нього якісніше корпус і могутніше процесор, і в топової версії тепер більше пам'яті (64 ГБ проти 32 ГБ у Note 3). Xiaomi останнім часом створює конкурентів своїм же пристроїв, як наприклад, це було з MiPad 2. Втім, якщо відійти від аналізу та порівнянь, Note 4 - черговий хіт Xiaomi. Мало хто пропонує за таку скромну суму якісний смартфон настільки високого (не бюджетного) рівня.

Для всіх читачів 4pda діє знижка при покупці Xiaomi Redmi Note 4 - купон GKB-4pdaNote4

Дізнатися вартість Redmi Note 4 сріблястого кольору

Дізнатися вартість Xiaomi Redmi Note 4 сірого кольору

Дізнатися вартість Redmi Note 4 золотистого кольору

плюси:

  • якісний FHD-дисплей;
  • продуктивний процесор;
  • суцільнометалевий корпус;
  • ємна батарея;
  • швидкий сканер відбитків пальців.

мінуси:

  • відсутність швидкої зарядки;
  • гібридний слот для SIM-карт.

Автор тексту: Михайло Степанов

Фото пристрою: Дарина Нестеровська

Де купітьОбсужденіе на форумеВсе характеристики
в каталозі DevDB
джерело: 4pda.ru

Чим же скоростиглий фрукт відрізняється свого попередника, і чи варто його віддати перевагу успішному і добре себе зарекомендував Redmi Note 3?