Навигация по сайту

Популярные статьи

Ok. Google - Оптимізація сайту під голосовий пошук для початківців

  1. Насамперед давайте визначимо який він - голосовий пошук?
  2. Чому люди використовують голосовий пошук, і що вони шукають?
  3. Початок роботи з голосовим пошуком, моменти які слід відзначити
  4. Пошукові запити стають більш розмовними
  5. Пошукові запити в більшій мірі залежать від дій
  6. Заходи щодо оптимізації під голосовий пошук

На головну > Блог > Ok. Google - Оптимізація сайту під голосовий пошук для початківців

Оптимізація під голосовий пошук - одна з найпопулярніших тем для обговорення серед маркетологів і SEO фахівців в цьому році. Але чому ця тема так популярна?

Насамперед давайте визначимо який він - голосовий пошук?

У нашому посібнику для початківців ми допоможемо вам розібратися в цьому новому полі для оптимізації, включаючи детальну інформацію про те, яке значення це несе вашому бізнесу, а також поради щодо початку роботи з голосовим пошуком.

У нашому посібнику для початківців ми допоможемо вам розібратися в цьому новому полі для оптимізації, включаючи детальну інформацію про те, яке значення це несе вашому бізнесу, а також поради щодо початку роботи з голосовим пошуком

Схоже, що в цьому році оптимізація під голосовий пошук набрала таку вибухову популярність, тому що деякі інсайдери підкреслили його важливість. Між іншим дана форма пошуку актуальна вже деякий час (Google анонсував голосовий пошук ще в 2008 році, а в 2014 році він став трендом). Але тільки в цьому році (за останні 12 місяців) частка голосового пошуку збільшилася більш ніж в два рази.

Дані досліджень Google показали, що голосовий пошук був більш популярним серед молодшої демографічної групи, зокрема серед підлітків, які швидко освоїли цю технологію. Пошукова система також повідомила, що дорослі менше зацікавлені в спілкуванні зі своїм телефоном в присутності сторонніх людей.

І ось швидко пролетіли три роки, і картина змінюється. Forbes повідомляє що 20017 рік - це рік голосового пошуку, мега-популярна тенденція, яку підтримують наші цифрові асистенти, такі як Siri (Apple), Google Assistant, Cortana (Microsoft). І в Google стверджують, що кожен п'ятий пошук, здійснений за допомогою Google Android, - це голосовий пошук. Ще одне дослідження, присвячене користування інтернетом в 2017 році, показує, що голосовий пошук становить 20% пошукових запитів з мобільних пристроїв, що в порівнянні з 2008 роком означає збільшення в 35 разів.

Чому люди використовують голосовий пошук, і що вони шукають?

Розуміння того, на чому сфокусований голосовий пошук, означає, що ви краще зможете оптимізувати під нього ваш контент. Існує п'ять основних причин використання голосового пошуку в перевазі над традиційним текстовим:

  • Це актуально, коли руки і очі потрібні для інших завдань - переважно під час їзди. Що відповідає 61% опитаних користувачів.
  • 30% говорять, що такий пошук забезпечує більш швидкі результати
  • 24% користувачів повідомляють, що їм незручно друкувати на мобільних пристроях
  • 22% говорять, що голосовий пошук - це круто і весело
  • Це простіше, ніж шукати пошуковий рядок - кажуть 12% користувачів

Більшість тих, хто шукає використовують голосовий пошук в одній з чотирьох потреб:

  • Пошук загальної інформації
  • Для веселого проведення часу
  • При пошуку локальної інформації про компанії
  • В якості особистого помічника

Початок роботи з голосовим пошуком, моменти які слід відзначити

Збільшення популярності голосового пошуку, а також збільшення кількості, які його підтримують, як би натякають, що слід розглянути можливості оптимізації під дану технологію для вашої компанії. Для багатьох підприємців локальні і загальні інформаційні запити будуть найбільш цікавими в даному контексті.

Пошукові запити стають більш розмовними

Локальний пошук є зоною особливої ​​релевантності, так як безліч користувачів використовують голосовий пошук під час їзди в автомобілі. В таких обставинах абсолютно природно використовувати голосовий пошук, щоб знайти компанію, розташовану "недалеко від мене", наприклад, автозаправку, салон або супермаркет.

Головне, що слід пам'ятати, перш ніж почати кампанію по оптимізації вашого контенту під голосовий пошук, це те, що голосовий пошук має набагато більше нюансів, ніж текстові запити. Залежно від синтаксису, словосполучень і мови користувача, його запити є більш природними і менш скороченими, ніж традиційний пошук Google, де шукають використовують скорочені ключові фрази з підказками від пошукача, що видає відповідні результати.

Наприклад, для голосового пошуку ви можете сказати: "Де біля мене знаходиться найближчий супермаркет?", - тоді як при традиційному пошуку запит може виглядати так: "найближчий супермаркет".

Пошукові запити в більшій мірі залежать від дій

Голосові пошукові запити частіше ґрунтуються на намір, коли користувач звертається до голосового пошуку, маючи на меті або бажання отримати певні продукти або послуги. Наприклад, сервіс Domino's AnyWare (в Україні на жаль ще не доступний), дозволяє замовляти піцу голосом з мобільних пристроїв, на яких встановлено Facebook Messenger, Google Home, Voise або навіть зі смарт годин. Тобто замість клацання по менюшкам сайту, пошуку потрібної піци і оформлення замовлення на сайті, досить сказати "Я хочу велику гавайську піцу з подвійним сиром. Розмістити замовлення" і ваша піца буде приготовлена, упакована і доставлена ​​до вас. Це ж круто!

Такий тип взаємодії, заснований на намір, полегшує людям життя і прискорює процес замовлення товарів і послуг, а також прискорює процеси бронювання чого-небудь.

Заходи щодо оптимізації під голосовий пошук

Тепер, коли ви вже знаєте, як працює голосовий пошук, в яких обставин, чому і з якою метою він використовується, ви можете почати оптимізацію під нього. І найприроднішим місцем для початку є Google мій бізнес і каталоги місцевих компаній.

Google мій бізнес: Оскільки голосовий пошук відмінно працює в режимі пошуку "недалеко від мене", почніть оптимізацію саме з сторінки вашого бізнесу в Google. Ви повинні переконатися, що інформація про місцезнаходження вказана з поштовим індексом і повною адресою. Це перший крок для показу по локальному запитом під час голосового пошуку.

Перевірте каталоги місцевих компаній: якщо ви власник місцевої компанії, наприклад, зоомагазину, піцерії або салону краси, ваша компанія швидше за все буде згадана щонайменше в двох трьох каталогах, крім сервісу Google мій бізнес. Вам необхідно буде перевірити всі згадки про свою компанію на відповідність з повною адресою та індексом. Якщо ви знайдете невідповідності в інформації про свій бізнес в каталогах вам необхідно буде оновити її до актуального стану. Правильна подача буде містити повну назву вашої компанії, поштовий індекс, повну адресу та номер телефону.

Перевірка мови на цільовій сторінці. Як ми встановили вище, голосовий пошук, як правило, більш тісно пов'язаний з натуральним розмовною мовою, ніж традиційний текстовий пошук. Це означає, що вам необхідно адаптувати тексти на вашому сайті відповідно до розмовними релевантними пошуковими запитами. Можна почати з пошукових запитів з довгим хвостом - це забезпечить непоганий фундамент. Але можливо вам прийдется піти далі і робити ставку на контент, який відображає розмовну мову. Подібно до того, як ви вплітаються короткі і довгі ключові запити в тексти на вашій цільовій сторінці для традиційного пошуку, вам прийдется попрацювати з більш натуральними моделями побудови розмовних фраз, оптимізуючи контент під голосовий пошук.

І не забудьте про оптимізацію під мобільні пристрої: значна частина трафіку з голосового пошуку буде дивитися ваш сайт, використовуючи мобільні пристрої. І це означає, що оптимізація вашого сайту під мобільні пристрої грає важливу роль. Зосередьтеся на основних функціональних можливостях, таких як час завантаження сторінок, стиснення зображень, використання менших обсягів тексту, спеціальних меню і кнопок, розрахованих на натискання пальцем.

Якщо у вас виникнуть додаткові питання, ви завжди можете задати їх нам за допомогою форми зворотного зв'язку. Ми обов'язково постараємося вам допомогти. Консультації абсолютно безкоштовні.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею в соц-мережах, раптом вона сподобається комусь ще))

Насамперед давайте визначимо який він - голосовий пошук?
Чому люди використовують голосовий пошук, і що вони шукають?
Але чому ця тема так популярна?
Насамперед давайте визначимо який він - голосовий пошук?
Чому люди використовують голосовий пошук, і що вони шукають?
Наприклад, для голосового пошуку ви можете сказати: "Де біля мене знаходиться найближчий супермаркет?