Навигация по сайту

Популярные статьи

Оперативна пам'ять комп'ютера: скільки можна і скільки треба?

  1. Скільки пам'яті можна встановити?
  2. А скільки реально потрібно?
  3. Куди подіти вільну пам'ять?

Ті користувачі, хто хоча б раз відчув захват від збільшення розміру оперативної пам'яті свого комп'ютера в два або більше разів, впевнені, що чим більше пам'яті, тим швидше працює комп'ютер. Однак правило «більше пам'яті - швидше комп'ютер» працює не завжди. Після певного значення ефект зменшується, а потім і зовсім пропадає. Зараз спробуємо розібратися, скільки пам'яті теоретично можна встановити в комп'ютер, а скільки дійсно потрібно для оптимальної роботи додатків і операційної системи.

Скільки пам'яті можна встановити?

Теоретична межа для 32-розрядних систем - 3 з невеликим гігабайти. 64-розрядна ж система теоретично могла б працювати з 16.8 мільйонів терабайт!

у статті «Чим небезпечний перехід на 64-розрядну Windows?» розповідається про особливості 64-розрядних систем, про які варто знати при переході з 32-розрядної.

Тепер уявімо, що ми вирішили встановити це кількість пам'яті в наш теоретичний корпус. Найбільша планка пам'яті з доступних сьогодні - 32 Гб, та й то пошукати доведеться. Тепер уявіть, якого розміру корпус треба, щоб це шалену кількість модулів розмістити ...

Краще порахуємо реально можливу кількість пам'яті. Чотири слоти під пам'ять при установці в них по 32 Гб дадуть 128 Гб, а якщо таких слотів 6, то 192 Гб. Мабуть, для домашнього комп'ютера це межа. Також не варто забувати, що навіть найсучасніший процесор через технічні обмежень не може адресувати більше 8 Тб.

А скільки реально потрібно?

Насправді немає однієї цифри, яка підійде всім. Все залежить від завдань, які вирішує ваш комп'ютер. Для інтернету і не дуже важких офісних додатків вистачить і 2 Гб. Для ігрового комп'ютера мінімум лежить в районі 4 Гб. Оптимальний на сьогодні обсяг пам'яті, щоб не боятися запускати важкі графічні редактори і найсучасніші ігри - 8 Гб.

Прочитайте також статтю «В яких ситуаціях не потрібно згортати Windows-програми?» , В якій розповідаються деталі про роботу з пам'яттю операційної системи Windows і про те, в яких випадках не варто згортати програми.

Куди подіти вільну пам'ять?

Все гігабайти понад восьми пропадають бездарно? А чи можна їх задіяти під що-небудь корисне? Ну, по-перше, система сама використовує пам'ять під буферизацію часто запитуваних програмами даних. Це розвантажує повільний, за мірками швидкої оперативної пам'яті, жорсткий диск.

Є ряд завдань, вимогливих до швидкості читання / запису даних. Для таких програм ви можете створити в оперативній пам'яті RAM-диск. Він буде бачитися в системі як ще один накопичувач, але буде багато швидше жорсткого диска «звичайної» конструкції, але не набагато швидше SSD-диска.

Ви можете організувати RAM-диск на домашньому комп'ютері абсолютно безкоштовно за допомогою програми SoftPerfect RAM-Disc

Сьогодні, коли програми оптимізовані під роботу з великими обсягами пам'яті, RAM-диск втрачає частину своєї привабливості. А якщо врахувати, що всі дані на ньому загубляться при збої живлення, то ідея створення такого віртуального накопичувача в домашніх умовах втрачає актуальність.

# # #

Отже, оптимальний обсяг пам'яті для домашнього комп'ютера - 8 Гб. В цьому випадку планки пам'яті будуть виправдовувати ті гроші, які ви в них вклали.

А найкраща відповідь на питання «Куди подіти вільну пам'ять?» Звучить для сучасних операційних систем так: «Не заважайте працювати!». Тобто просто залиште пам'ять в спокої - система сама знає, як її краще використовувати, просто працюйте з програмами та іграми.

Обов'язково зверніть увагу на статтю «Чому не потрібно використовувати програми для оптимізації пам'яті» , В якій розкриваються багато моментів по роботі пам'яті.

Якщо обсяг оперативної пам'яті дозволяє одночасно використовувати велику кількість програм - це чудово, тому що можна швидко перемикатися між ними, не вдаючись до закриття програм.

Скільки пам'яті можна встановити?
А скільки реально потрібно?
Куди подіти вільну пам'ять?
Скільки пам'яті можна встановити?
А скільки реально потрібно?
Куди подіти вільну пам'ять?
Все гігабайти понад восьми пропадають бездарно?
А чи можна їх задіяти під що-небудь корисне?