Навигация по сайту

Популярные статьи

Оптимізація податків методи і схеми в 2019 році

  1. Як можна провести оптимізацію на стадії організації підприємства
  2. Спеціальний режим податкових відрахувань, що це
  3. Які особливості в спеціальних режимах податкових відрахувань
  4. Які види оптимізації податкових зборів, можна застосувати на підприємстві
  5. Основні зміни в податковому кодексі 2019 року
  6. Як оптимізувати регіональні податки з урахуванням федеральних пільг
  7. податкове планування
  8. Схеми оптимізації податкових відрахувань
  9. Читати також:

Кожна структура успішного бізнесу прагне до рентабельності виробництва, тому оптимізація податків методи і схеми 2019 року ─ актуальне питання, так як в цьому році законодавство вводить зміни в податкові збори

Кожна структура успішного бізнесу прагне до рентабельності виробництва, тому оптимізація податків методи і схеми 2019 року ─ актуальне питання, так як в цьому році законодавство вводить зміни в податкові збори. Щороку для підприємницької діяльності адміністрацією посилюється політика податкових питань бізнесу, оптимізація оподаткування цікавить не тільки діючі компанії, але і підприємців-початківців.

Урядом зміни податкового законодавства розглядається як інструмент, за допомогою якого можна ефективно піднімати економіку країни. Необхідно відзначити, що експерти не відзначають сильного збільшення податкового тягаря на бізнес. Оптимізувати податкове обкладання треба для успішної діяльності малих підприємств, які впливають на економічний розвиток країни.

Ще в період організації компанії, необхідно продумати, за якого виду будуть відраховуватися податкові збори, оптимізація податків методи і схеми 2019 року мають передбачати зміни в податкових законах, ─ ця діяльність спрямована на зменшення відрахувань і підвищення рентабельності виробництва. Існують законні способи зниження податкового навантаження на підприємство або компанію надає послуги населенню.

Існує значна різниця між такими явищами як ухилення керівництвом компанії від сплати податкових зборів і оптимізацією діяльності підприємства з податкових відрахувань, це виражається в дотриманні законів РФ. Як правило, законними видами оптимізації та зменшення податкового тиску на підприємницьку діяльність виражається в наданні пільгових умов для роботи. Багато застосовувані способи мінімізації податкових виплат можна зарахувати до НЕ законним діям.

Коли керівництвом компанії навмисне занижують податкові платежі, це призводить до кримінальної відповідальності.

Можна таку роботу бачити по мінімізації податкових відрахувань, це:

  • тимчасово організовані підприємства;

  • робота по недійсним договорів;

  • навмисне заниження одержуваного прибутку;

  • свідоме завищення параметрів витрат підприємства;

  • інші не законні способи мінімізації податкових зборів.

Ефективність рентабельності компанії підвищується з використанням не законних способів мінімізації податкових відрахувань. Але великий ризик потрапити під кримінальну відповідальність, краще сумлінно платити податки, тим більше є законні способи оптимізації податкових зборів на підприємстві.

Для цієї роботи треба завжди враховувати наступні рекомендації фахівців, це:

  1. Законодавство РФ передбачає вести підприємницьку діяльність в різній формі організації (реєстрації) компанії, які можуть по-різному обкладатися податковим тягарем.

  2. Є можливість у підприємця вибрати умови (вид) податкового обкладення.

  3. Підприємець має право вибирати методи ведення своєї діяльності, і варіанти обліку фінансових операцій, які не конфліктують з законом РФ.

Фахівці особливо звертають увагу підприємців та керівників діючих компаній, що варіанти оптимізації оподаткування є багато, але вони мають властивість застарівати, так як періодично змінюються податкові закони в РФ. Треба також враховувати, що «законний» спосіб оптимізації податкових відрахувань, може з часом стати поза законом.

З цієї причини необхідно завжди стежити за змінами в законодавстві РФ з податкових зборів, щоб своєчасно проводити коригування схем оптимізації відрахувань.

Як можна провести оптимізацію на стадії організації підприємства

Експертами розглядається питання, як правильно проводиться оптимізація податків в 2019 році в процесі організації компанії або малого підприємства, існує можливість вибору кращої для виду діяльності схеми податкових відрахувань.

Пропонується приклад організації підприємницької діяльності за формою ІП, а саме:

  • вибрати крім класичної системи зборів податків (ОСНО), інші види - ЕНВД, роботу за патентом, або «спрощенку» (ССО);

  • вид діяльності ІП вантажні перевезення;

  • після розрахунків за різними системами визначили, що працювати вигідно в патентній схемою податкових зборів або за схемою «спрощенка».

В системі ССО (спрощенка) вигідно вибирати об'єкт оподаткування податком «дохід» коли прибуток більше витрат іншими словами складає близько 60% і більше. Ще в процесі складання плану дій підприємця, коли ведуться розрахунки можна максимально продумати оптимізацію схеми податкових відрахувань.

Спеціальний режим податкових відрахувань, що це

Державна система податкових зборів пропонує підприємцю можливість розглядати питання, оптимізація податків методи і схеми в 2019 році, за зручною їм схемою. Найбільшу грошове навантаження на підприємців надає загальна система податкових відрахувань, але вона приносить найбільший збір відрахувань в бюджетну частину державних доходів.

Існують різні спеціальні режими податкових зборів, застосовуючи які можна відчутно для бізнесу зняти податковий тиск. Цими пільгами підприємці можуть користуватися в багатьох областях діяльності, вибираючи під свій бізнес кращу для нього схему податкових відрахувань, все залежить від планованого прибутку, а також від необхідних витрат на виробництво продукції.

Спеціальний режим ─ це схема, по якій стягується податковий збір з підприємця за законами РФ і на підставі правових актів. Вони зазвичай відрізняються від прийнятих обов'язкових платежів, бізнесмен може бути взагалі звільнений на деякий інтервал часу від сплати податків, це залежить від його діяльності, яка регламентується податковим кодексом. Цей режим є альтернативою ОСНО, а статті №13-15 кодексу про податки в РФ показують, на підставі якої діяльності підприємець звільняється від справляння податку.

До таких режимів відносяться:

  • «Спрощенка» (ССО);

  • «Сільськогосподарський збір податків» (ЕСХН);

  • «Податок на поставлений дохід» (ЕНВД);

  • податкові відрахування, коли є угоди на розділ продукції;

  • патентний податок.

Які особливості в спеціальних режимах податкових відрахувань

Експертами пропонується розглянути особливості спеціальних режимів податкових зборів, щоб була зрозуміла оптимізація податків методи і схеми 2019 року, щоб можна було правильно вибрати свою систему обов'язкових платежів, а саме:

  1. Сільськогосподарський податок (ЕСХН) переважно вибирати для фермерської роботи: вирощування посівних культур, розведення худоби, організація ферми, а також рибним господарствам. Це дає економію і оптимізацію обов'язкових платежів, не стягуються податки:

  • на прибуток від організованої діяльності, крім зборів з дивідендів;

  • майнові збори;

  • на додану вартість.

На цей режим підприємець може перейти самостійно, дотримуючись процедуру, але користуватися режимом ЕСХН він зможе тільки з нового звітного періоду. Господарства, які тільки організувалися і вибрали цей режим, працюють у ній відразу. Підприємці, які отримують дохід більше 60% від продажу продукції сільськогосподарського значення мають право цей вид податкового тягаря.

Податкові органи не дають дозволу якщо:

  • організоване підприємство працює з акцизним товаром;

  • підприємствам грального напрямки діяльності;

  • організаціям, що виконують адміністративні та муніципальні функції діяльності.

Ставка об'єкта з цього виду податку становить 6%, яка може бути знижена, коли є втрати у виробництві.

  1. Спрощений вид збору податків (ССО) ─ популярний вид податкових зборів, який вибирають багато підприємців, фактори для його вибору повинні бути такими, це:

  • кількість персоналу в компанії на виробництві не повинно бути більше 100 співробітників;

  • одержуваний прибуток не повинна перевищувати 60 мільйонів руб. за рік;

  • вартість основних фондів по залишку не повинна бути більше 100 мільйонів руб .;

  • для форми організації по юридичній особі «ТОВ», капітал в статутному фонді інших підприємств не повинен бути більше 25%;

«Спрощенку» не можуть скористатися малі компанії, які мають представництва або філії в інших регіонах діяльності.

Цей вид податкового збору дає можливість підприємцю уникнути таких витрат як:

  • оплату податкового збору на прибуток;

  • не треба платити майновий податок, крім тих об'єктів, коли кадастрова вартість об'єкта нерухомості дорівнює податковій базі.

  1. Податковий збір на поставлений податок (ЕНВД), має перевагу ─ оптимізація податків в 2019 році, він фіксований, тому що не залежить від одержуваного прибутку і кількості витрат на виробництво. Цей вид спеціального режиму податкового збору можуть використовувати підприємці займаються таким видом діяльності, це:

  • продаж продукції в роздріб;

  • в системі громадського харчування;

  • в сфері обслуговування тварин надання їм допомоги (ветеринар);

  • надання послуг населенню в побуті;

  • автомобільний сервіс, автомийки;

  • рекламна діяльність підприємця;

  • заняття по здачі в оренду ділянок землі або торгових павільйонів;

  • транспортні послуги для населення і підприємств;

  • організація платних стоянок для авто.

Ці сегменти ринкової діяльності підприємця дозволяють при системі податкових зборів ЕНВД збирати високий прибуток, а податкові збори оплачувати фіксованими сумами, що робить оподаткування оптимізованим.

  1. Патентний режим податкових зборів переважно застосовують бізнесмени, які відкрили підприємницьку діяльність за формою ІП, коли в штаті виробництва не більше 15 працівників. Цей вид податкового збору позбавляє підприємця від наступних платежів, це:

  • податковий збір на дохід фізичної особи (ПДФО);

  • податковий збір на майно фізичної особи;

  • звільняє від сплати ПДВ.

Треба відзначити, що підприємець, який працює за патентом, може застосовувати і інші види податкових відрахувань, ті які йому вигідні в конкретний момент активності його підприємницької діяльності.

Часто патентну систему застосовують для наступних напрямків діяльності, це:

  • ремонтні роботи з предметами одягу, її пошиття;

  • послуги перукаря;

  • відкриття салонів краси;

  • організація сервісу з чищення і прання предметів одягу;

  • ремонтні роботи з побутовою технікою населення;

  • надання послуг фотографічної спрямованості, зйомки урочистих заходів, фото на документи;

  • ремонтні роботи авто сервісного напрямку;

  • квартирний ремонт;

  • послуги репетиторства;

  • інші напрямки діяльності для цього виду податкового тягаря.

Правильне використання спеціальних режимів може допомогти підприємцям-початківцям оптимізувати податкові виплати. Діючі компанії для поліпшення показників рентабельності користуються спеціальними режимами, коли це дозволено законом.

Які види оптимізації податкових зборів, можна застосувати на підприємстві

Для того щоб оптимізація податків, методи і схеми 2019 року працювало треба визначити який вид кращий для вашого виробництва. Фахівці відзначають два варіанти оптимізації податкових відрахувань на підприємстві, це:

  1. Вид стратегічної оптимізації податкових відрахувань, розрахований на довготривалий період дії, вибирається найприйнятніша форма відрахувань податків, яка може за законом застосовуватися організацією.

  2. Проведення оптимізації податкових відрахувань за різними фінансовими операціями в ході виробничого процесу, вони дають разову користь. Цей вид застосовується відповідно до кожним окремим ув'язненим підприємцем договором.

На підприємстві можна виділити оптимізацію податкових відрахувань за схемами, це:

  • коли зменшуються податкові відрахування;

  • з урахуванням відстрочки обов'язкових платежів з можливістю їх виплат в інший період часу.

Експертами вважається, що ефективна оптимізація буде при поєднанні всіх зазначених способів.

Основні зміни в податковому кодексі 2019 року

Оптимізація податків, методи і схеми в 2019 році, повинні враховувати основні зміни законодавства по податковому обкладанню, одним з яких є повернення єдиної соціальної виплати. До 2019 року виплати по страхуванню медицини і пенсійні збори отчислялись в ПФР, а соціальні виплати в ФСС, з цього року планується введення ЕССС, що не потребує додаткових платіжних документів.

Роблячи нововведення, апарат чиновників хоче навести фінансову дисципліну, віддаючи адміністрування зборів в ФНС. Планується додатково до наявних обов'язкових платежах, якими займається ФНС додати роботу по стягненню недоїмок за попередні звітні періоди з підприємств.

Для керівників підприємств і компаній гарною новиною є зниження ставок по виплатах до страхового фонду на 3%. Скасовується і гранична ставка нарахувань, що серйозно збільшує податковий тягар на підприємця.

Звітувати за системою ЕССС треба буде в регіональних податкових службах. Фахівці вважаю, що при відмові від граничних нарахувань бізнесмени можуть збільшити сегмент виплат в «конвертах», що істотно знизить надходження до бюджету.

Як оптимізувати регіональні податки з урахуванням федеральних пільг

На думку фахівців, оптимізація податків в 2019 році виходячи з послання Міністерства фінансів РФ в Держдуму, зводиться з перекладом пільг для підприємців, виданих на федеральному рівні в регіональне користування, що дає право адміністрації їх скасувати. З цього року вводиться період переходу терміном до 5 років, залежить від категорії пільг підприємницької діяльності, коли всі преференції з пільг зберігаються.

Регіональна адміністрація по закінченню терміну перехідного періоду для пільговиків має право вирішити, скасувати їх або ж продовжити. Експерти висловлюють думку, що в більшості випадків пільгові режими для підприємницької діяльності будуть скасовані, метою цього нововведення є змусити місцеву адміністрацію активно шукати гроші на підприємницьку діяльність в регіоні, налагоджувати роботу з бізнесменами, не розраховувати на трансфер від держави.

Фахівцями вважається, що ефект від оптимізації податкових відрахувань на підприємстві буде вище якщо будуть застосовуватися в комплексі всі законні заходи і схеми, не робити упор на одноразових схемах а працювати з тривалим тимчасовим періодом.

податкове планування

Перш ніж укласти договір, можна провести аналіз податкових відрахувань по ньому, важлива частина договору, це умови, а саме:

  • передача власності на продукцію, коли визначається момент нарахування платежів за часом передачі прав;

  • в яких стосунках перебувають сторони договору, якщо в залежних відносинах, то регіональне управління податкових зборів може перевірити справжню вартість продукції;

  • правильно вибрати контрагента, він може бути резидентом або особою, яка має пільги, а також не резидентом;

  • з ким укладається договір з ІП ​​або «ТОВ» форма юридична організації або приватна, це також впливає на суму податкових відрахувань.

Завжди укладаючи договори необхідно враховувати особливості відносин, це впливає на оподаткування підприємства в цілому. Існує балансовий метод планування податків, який рекомендується фахівцями при роботі на договірних умовах. Оптимізація податкових зборів відбувається заздалегідь, до укладення договору.

Простим способом показати рентабельність роботи підприємства вважається підвищення вартості продукції, а також вартості основних фондів, коли відбувається переоцінка амортизації, але тоді є ризик потрапити на збільшення майнового податку, з цієї причини цей спосіб не працює при сплаті податку на майно.

Схеми оптимізації податкових відрахувань

Наявні методи, коли проводиться оптимізація податків в 2019 році, застосовуються для підприємств і компаній, а також індивідуально, це:

  • правильне застосування федеральних пільг;

  • способи відстрочки виплат по податковому тягаря;

  • використання фактора скасування податкових зборів, на підставі рішень уряду;

  • робота компанії в офшорі;

  • інші способи мінімізації податкових відрахувань.

Існує думка серед підприємців, що організовуючи кілька підприємств з різними формами і видами податкових обкладань, але під одним початком компанії, яка в роботі малих фірм є посередником, можна істотно оптимізувати податкові збори.

Підприємство, яке працює за схемою загального відрахування податків, може укласти договір з малим виробництвом, які працюють за «спрощенку», для якого воно є постачальником продукції. Основний «гравець» перепродує продукції і отримує свої%, а також винагороду за реалізацію продукції, цими діями зменшується виплати ПДВ.

Є метод, коли компанія Із загально видом податкових зборів (ОСНО), реалізує продукцію власного Підприємству, что працює в схемі «спрощений» збору податків, націнка на ВАРТІСТЬ Мінімальна, в результате Вихід мінімізація податкових відрахувань. Прибуток отримує підприємство малої форми власності, яка реалізує продукцію за вартістю ринку, але вона заплатить менше податкових зборів.

Фахівцями так само відзначається, що така робота завжди знаходиться під увагою податкової служби, з цієї причини важливо: дочірня організація повинна мати власний юридична адреса, своє найменування та логотип, вела справжню діяльність.

Представлені методи оптимізації податкових відрахувань не конфліктують з чинним законом, але треба визнати, що податкові служби негативно ставляться до застосування будь-якого способу оптимізації податків. З цієї причини майже щорічно змінюється податковий кодекс, метою змін є не дати можливості підприємцям мінімізувати відрахування з податків.

Щоб бути впевненим у своєму підприємницькому «справі», треба правильно займатися оптимізацією податкових зборів, щоб це не виглядало як варіант відходу від податкових відрахувань, більше спиратися на законні можливості зниження податкового тягаря.

Читати також:
comments powered by HyperComments