Навигация по сайту

Популярные статьи

Оптимізація роботи комп'ютера на Windows

 1. Програми для оптимізації роботи комп'ютера
 2. Mz CPU Accelerator - прискорить активні процеси
 3. Mem Reduct - чиста і світла оперативна пам'ять
 4. O & O Defrag - оптимізація вінчестера комп'ютера
 5. Невелика настройка жорсткого диска диска
 6. Оптимізація роботи комп'ютера через конфігурації системи (Windows)
 7. Параметри швидкодії комп'ютера
 8. параметри Windows
 9. Пункт «Система»
 10. Пункт «Конфіденційність»
 11. Пункт «Ігри»
 12. Пункт «Оновлення та безпека»
 13. висновок

Якщо тебе все частіше відвідує думка: «Чому комп'ютер довго вмикається і повільно працює?», Якщо при відкритті чергової вкладки браузера ти в очікуванні йдеш заварити чай, то оптимізація роботи комп'ютера це саме те, що тобі потрібно. Я не раз стикався з такою проблемою на різних комп'ютерах і з часом вивів для себе список першочергових і найбільш дієвих заходів щодо оптимізації роботи і збільшення продуктивності комп'ютерів. Також оптимізація комп'ютера може виправити ситуацію з частими перезавантаженнями комп'ютера. Найімовірніше він це робить тому що його продуктивності не вистачає на виконання поставлених йому завдань. Таке речі буває і з людьми теж =)).

Програми для оптимізації роботи комп'ютера

Програми для оптимізації Windows і комп'ютера в цілому, це перше і найкорисніше, ніж ми можемо допомогти нашому комп'ютера. Всі представлені програми безкоштовні і безпечні. Тільки O & O Defrag надає місяць безкоштовного користування, а далі вже доведеться щось думати. Ось невеликий список найбільш ефективних програм-оптимізаторів:

Mz CPU Accelerator - прискорить активні процеси

Програма Mz CPU Accelerator заснована на принципі зміни пріоритету процесів. Про це вже багато чули і прекрасно знають, але мало хто усвідомлює, як саме працює цей принцип.

Якщо в диспетчері завдань ви задасте пріоритет реального часу процесу і будете чекати змін, то змушений засмутити, нічого не відбудеться.

Цей спосіб ефективний, коли пріоритет знижується у тих процесів, які вам не потрібні, а процесор вже сам виділить всі свої ресурси залишилися. І саме за цією схемою працює дана програма. Встановіть і перевірте результат особисто в будь-якому браузері або програмою, яка раніше сильно гальмувала.

Поради з налаштування Mz CPU Accelerator:

Після установки і запуску або відкриється вікно, або програма виявиться в треї. Переходимо в розділ Options і міняємо все як на скріншоті, а далі натискаємо Activate і насолоджуємося.

Переходимо в розділ Options і міняємо все як на скріншоті, а далі натискаємо Activate і насолоджуємося

Оптимальні настройки Mz CPU Accelerator

Після вибору таких опцій програма не запускатися сама при старті Windows, що не буде запускатися в уже робочому стані, і при запуску буде відображатися в треї.

Увага: програма буде прискорювати тільки те, чим ви в даний момент користуєтесь, це не стосується фонових програм! Приклад: ви натиснули «Activate» і відкрили фотошоп, слухаючи музику в браузері. Фотошоп почне працювати в рази швидше, однак, робота браузера сповільниться, так само, можливо, знизиться гучність музики.

Однак, це лише основний функціонал програми, детально налаштувати її можна в розділі Settings.

Mem Reduct - чиста і світла оперативна пам'ять

Mem Reduct в рази більше проста програма, яка вивільняє ресурси пам'яті. А оптимізація роботи комп'ютера, м'яко кажучи, трохи застарілого якраз і полягає в звільненні вільного простору в постійно забитої оперативної пам'яті. Це не єдиний важливий фактор - але один з ключових.

Після установки Mem Reduct, запускаємо її і тиснемо «Очистити пам'ять». Закриваємо. Mem reduct переміститься в трей і продовжить працювати у фоновому режимі.

Оптимізуйте використання оперативної пам'яті, якщо її недостатньо для комфортної роботи комп'ютера

Також можна зайти в «Налаштування» і виставити таймер самостійної очищення пам'яті, щоб не робити це власноруч.

O & O Defrag - оптимізація вінчестера комп'ютера

Так Так Так! Я знаю, ви все це ненавидите, я теж ненавиджу. Але оптимізація роботи комп'ютера дуже потребує дефрагментації жорсткого диска. З особистого досвіду скажу, що ця програма може вважатися однією з кращих і, тим більше, краще вбудованої дефрагментації.

Це єдина зі списку утиліта, яка буде безкоштовною тільки на пробному періоді в місяць, але нам цілком вистачить і одного використання.

Після установки запускаємо програму і вибираємо тестовий режим. З'являться вікна, де ми вимикаємо всі пункти, як на скріншотах:

Вибираємо диск, на якому необхідна дефрагментація і тиснемо Start Вибираємо диск, на якому необхідна дефрагментація і тиснемо Start.

Вибираємо диск, на якому необхідна дефрагментація і тиснемо Start

Процес може зайняти від пари до 20+ годин часу. Настійно раджу не користуватися в цей час комп'ютером і не заважати процесу. Збиток це не завдасть, але серйозно збільшить час, необхідний для завершення.

Ми вже писали докладно про те, що таке дефрагментації я і про те, як правильно зробити дефрагментацію . Можете почитати, якщо цікаво.

Невелика настройка жорсткого диска диска

Відкриваємо «Мій комп'ютер» переходимо в «Властивості» вашого диска і відключаємо індексування. Це може трохи сповільнити процес пошуку файлів, але допоможе в оптимізації решті роботи.

Також поруч у вкладці «Сервіс» варто відключити автоматичну дефрагментацію, але якщо ви вже встановили програму O & O Defrag, дана дія не потрібно.

Оптимізація роботи комп'ютера через конфігурації системи (Windows)

Відкриття програми можна двома способами. Комбінація клавіш «Win + R» пишемо «msconfig», тиснемо «ОК». Або в пошуку ввести «конфігурація системи».

У вкладці «Завантаження» тиснемо «Додаткові параметри» і виділяємо нашої ОС всі доступні ядра і всю пам'ять для завантаження. Ці зміни значно підвищать швидкість включення вашого комп'ютера.

Ці зміни значно підвищать швидкість включення вашого комп'ютера

Переходимо до відключення автозапуску програм. Відкриваємо «Автозавантаження» (в старих версіях Windows ці програми тут) або в диспетчері завдань «Автозавантаження» (в нових вони перенесені в ДЗ). Відключаємо всі, що вам не потрібно, оскільки процеси автозапуску відчутно гальмують завантаження ОС.

Параметри швидкодії комп'ютера

Переходимо у вікно «Система», в якому вибираємо пункт «додаткові параметри системи» так, як на скріншоті. Або через «панель управління».

У вікні, переходимо в параметри швидкодії і відключаємо візуальні ефекти. Можна відключити всі, але рекомендую залишити «Висновок ескізів» і «Згладжування шрифтів» для приємного зовнішнього вигляду.

Там же у властивостях системи переходимо у вкладку «Захист системи» і відключаємо створення контрольних точок відновлення. Тільки якщо ви не маєте потребу в тому, щоб відкочувати вашу систему. Після відключення не потрібно видаляти вже створені точки. Якщо їх взагалі не буде, то єдиним способом відновлення стане відкочування до заводських налаштувань.

параметри Windows

Останньою частиною оптимізації роботи комп'ютера буде зміна загальних параметрів Windows.

Відкриваємо параметри Windows через кнопку «Пуск» або будь-яким зручним способом.

Пункт «Система»

«Повідомлення і дії». Відключаємо повідомлення. Все, або вибірково від певних додатків.

Все, або вибірково від певних додатків

Оптимізуємо «Відомості та дії»

«Багатозадачність» відключаємо всі пункти. Система перестане автоматично підлаштовувати розмір вікон при перетягуванні.

Пункт «Конфіденційність»

«Розташування». Відключаємо всі, в тому числі і доступ програмам до вашого місця перебування. Виняток - програми для виклику таксі і т.п.

«Повідомлення». Те ж робимо і для цього пункту. На скріншоті відсутня список додатків Windows, тому що сам я ними не користуюся і видалив все.

відключаємо повідомлення

Далі за таким же принципом відключаємо (природно, якщо не користуєтеся):

 • «Контакти»
 • «Журнал викликів»
 • «Пошта»
 • «Завдання»
 • "Обмін повідомленнями"
 • «Радіо»
 • «Фонові додатки»

Пункт «Ігри»

Включає в себе додаток Xbox, яке дозволяє знімати відео і знімки в іграх, включати ігровий режим і інші функції, які можна замінити сторонніми програмами (Bandicam і т.п.) з меншим споживанням ресурсів системи. До того ж Xbox працює постійно на відміну від сторонніх програм.

Відключаємо взагалі все, якщо ви цим не користуєтеся або застосовуєте сторонні програми.

Пункт «Оновлення та безпека»

Часто радять відключати поновлення взагалі і працювати на старих версіях. На цю тему дуже багато суперечок і кожен чинить так, як вважає за потрібне. Я ж дотримуюся думки про те, що оновлення потрібні. Тому в даному пункті раджу тільки виставити період активності.

«Додаткові параметри» → «Оптимізація доставки» → відключаємо завантаження з інших комп'ютерів, оскільки це дає підстави і іншим користувачам завантажувати ваші оновлення.

Перераховані настройки, звичайно ж, не є повним списком того, що ви можете зробити для оптимізації роботи свого комп'ютера, однак містять найбільш ефективні способи прискорення його завантаження та роботи.

висновок

Оптимізація роботи комп'ютера в цілому і операційної системи Windows зокрема - процес досить трудомісткий і непростий, але це того варто. Ваш комп'ютер нарешті зітхне з полегшенням і скаже вам величезне спасибі. Якщо в процесі прочитання статті у вас виникли якісь зауваження або питання, ваяйте їх в коментарях нижче. Особливо ми будемо раді почути від вас додаткові способи оптимізації роботи комп'ютера, які вам дуже допомогли, але ви їх чомусь не побачили в нашій статті. Дякуємо!