Навигация по сайту

Популярные статьи

Оптимізація SSD накопичувачів під Windows 7

  1. Установка програми SSD Fresh під Windows 7
  2. Можливості SSD Fresh по оптимізації Windows 7

Механічні жорсткі диски з кожним днем ​​стають все ближче до історії, а їм на заміну прийшли твердотільні накопичувачі інформації. Їх незаперечною перевагою є швидкість роботи, відсутність під час роботи шуму і енергоспоживання. Особливо це відчутно при їх застосуванні в ноутбуках і нетбуках. Але власникам таких дисків варто пам'ятати про їх недоліки. Основний недолік SSD накопичувачів - це обмежений ресурс роботи. Кожна комірка пам'яті має ліміт циклів запису-перезапису, і ні для кого не секрет, що Windows 7 робить чимало зайвих рухів тіла. Тому оптимізація SSD накопичувачів набуває обов'язковий характер, якщо ви зацікавлені в збільшенні терміну їх експлуатації. Давайте в цій статті розберемо як це легко зробити в Windows 7.

У мережі існує чимало способів, як оптимізувати роботу Windows 7, тим самим зменшивши кількість циклів запису-перезапису на диск, однак вам прийдется чимало попрацювати з налаштуваннями операційної системи, включаючи редагування системного реєстру. Але від цієї рутини нас звільняє чудова безкоштовна програма «SSD Fresh». Крім того, деякі заходи щодо оптимізації дозволять дещо збільшити продуктивність операційної системи і збільшити обсяг вільного місця.

Установка програми SSD Fresh під Windows 7

Завантажити програму SSD Fresh Установка програми проста, єдине в кінці потрібно отримати безкоштовний ключ для можливості використовувати програму.

Отримати його дуже просто. Для цього заповнюємо найпростішу форму, і до вас на імейл прийде лист з кодом активації програми.

Можливості SSD Fresh по оптимізації Windows 7

На першій вкладці «Обзор» нічого особливо цікавого немає, всю цю інформацію можна дізнатися засобами операційної системи.

Перейдемо до оптимізації SSD диска на вкладку «Оптимізація».

Відключення індексації. Для зменшення часу доступу до файлів операційна система індексує вміст диска, і записує індекс на диск. Для SSD накопичувачів ця функція стала неактуальною, в зв'язку з малим часом доступу до даних, близько 0.1мс. Тому відключаємо її кнопкою «Оптимізувати». Детальніше про відключення індексації можете ознайомитися в статті Що за процес SearchFilterHost, або як за пару хвилин повернутися до нормальної роботи

Детальніше про відключення індексації можете ознайомитися в статті Що за процес SearchFilterHost, або як за пару хвилин повернутися до нормальної роботи

Дефрагментація. Так як всі осередки SSD накопичувача мають однаково малу швидкість доступу, а для переходу між ними не використовується механічне переміщення магнітної головки, то дефрагментація стає марною і, навіть шкідливою, через надмірні циклів перезапису під час дефрагментації. Відключаємо її і, з цієї ж причини «Дефрагментацію завантажувальних файлів».

Timestamp. Файлова система NTFS дозволяє зберігати час доступу для кожного файлу, а це також додаткові цикли запису. Якщо інформація про час доступу до файлів вам не потрібна, відключаємо і цю функцію.

Prefetch. Ця функція має на увазі попередню завантаження в оперативну пам'ять додатків, але через високу швидкість SSD стає неактуальною.

Ведення журналу подій. Системний журнал Windows 7 містить в собі чимало корисної інформації, яка може стати в нагоді при налагодженні невірної роботи операційної системи. Але постійно щось пише на диск, тому якщо вважаєте цю інформацію незатребуваною - відключаємо.

Система відновлення. Створення точок для відновлення операційної системи безперечно корисно. Але інформація для відновлення нерідко займає гігабайти корисного простору і, знову ж таки, чимала кількість операцій запису на диск. Відключаємо цю функцію, але потім не скаржимося що після збою систему прийдется встановлювати заново Система відновлення Як варіант, можна зменшити кількість місця для файлів відновлення.

Створення імен 8.3. Для всіх сучасних додатків створення коротких псевдонімів для імен файлів і папок зовсім не обов'язково, зате використовує додаткові цикли запису, тому також відключаємо і цю функцію.

Функція Trim. Ця функція якраз таки повинна бути включена. Це спеціальна функція, яка використовується SSD дисками для збільшення їх терміну служби і продуктивності. Щоб вона працювала, необхідна її підтримка самим накопичувачем. Обов'язково включаємо цю функцію.

Якщо оптимізація всіх функцій вам підходить, то можна просто натиснути «Оптимізація всіх параметрів» у верхній частині вікна програми.

У даній статті ми розглянули як просто виконана оптимізація SSD диска в програмі SSD Fresh. Якщо ви придбали такий накопичувач настійно рекомендую пройтися по пунктах і повимикали конкретно зайві функції, а також ті, якими самі не користуєтеся. Також вам ця інформація стане в нагоді якщо ви перенесли Windows на SSD з іншого жорсткого диска.

У наступних статтях я ще не раз повернуся до теми оптимізації операційної системи простими способами, тому підпишіться на оновлення блогу. А якщо інформація здалася корисною і цікавою, поділіться нею з друзями в соціальних мережах, нехай вони теж не залишаються в чайниках. Успіхів!