Навигация по сайту

Популярные статьи

Оптимізація сторінок сайту

 1. Головна сторінка сайту - вона дійсно повинна бути головною
 2. Правильне написання тега <TITLE>
 3. Контент повинен відповідати критеріям SEO
 4. Правильне використання тегів заголовків H1, H2, H3, ..., H6
 5. Використання різних видів меню
 6. Правильне розміщення графіки на сайті
 7. Наявність мобільної версії сайту
 8. Оптимізація інших сторінок сайту

Сайт складається з сторінок, тому від якості цих «цеглинок» залежить і якість всього веб-ресурсу і зокрема його позиції у видачі пошукових систем . Розглянемо, якою має бути оптимальна структура сторінки, що на ній повинно бути, а чого немає.

Головна сторінка сайту - вона дійсно повинна бути головною

Головна сторінка сайту - вона дійсно повинна бути головною

Немає сенсу говорити про важливість цієї сторінки. Це головні ворота сайту, головний аеропорт на який приземляється більшість відвідувачів, і головний комунікаційний вузол, що зв'язує всі сторінки веб-ресурсу в єдине ціле.

Тепер про головну сторінку з точки зору SEO. Чому, коли займаються просуванням сайту, в першу чергу просувають саме її (нагадаємо, що точно побачити позиції сайту допоможе SE Ranking )? Звичайно, ідеальний варіант - однакове просування всіх сторінок. Але не можна обійняти неосяжне! Ви представляється стільки б це коштувало, наприклад, для 10000 сторінкового інтернет-ресурсу ?! Більш розумний варіант - це ідеально оптимізувати структуру і зміст головної сторінки, а потім її вага передати решті сторінок сайту за допомогою посилань (меню, гіпертекстові посилання, «хлібні крихти» і т. Д.).

А що значить ідеальна оптимізація головної сторінки сайту? Це задоволення безлічі критеріїв.

Правильне написання тега <TITLE>

Цей тег формує заголовок, під яким сайт виводиться у видачі пошукових систем. Гугл і Яндекс приділяє йому максимальну увагу, перш за все по ньому оцінюючи якість всієї веб-сторінки в цілому. Недарма цей тег знаходиться практично на самому початку коду сторінки. Так що пошуковики керуються народною мудрістю: «Зустрічають по одягу ....» Про те, як правильно з точки зору SEO написати тег <TITLE>, прямо говорять і Гугл і Яндекс:

 1. Зміст <TITLE> має відповідати вмісту сторінки, тобто значущі слова (НЕ стоп-слова), записані в <TITLE>, повинні бути і в контенті сторінки. Причому не просто бути, а мати щільність 3 -5%. Іншими словами, в <TITLE> записується головна ключова фраза сторінки. Для головної сторінки рекомендується цей тег починати з назви компанії. Наприклад «Світ вікон» - німецькі пластикові вікна в Сизрані ».
 2. <TITLE> повинен бути унікальним. Тобто текст <TITLE> також необхідно перевіряти на унікальність і вже точно <TITLE> різних сторінок сайту не повинні збігатися. Виявити дублі допоможе SE Ranking:
 1. Довжина тега <TITLE> не повинна перевищувати 60 - 70 знаків (з пробілами).
 2. <TITLE> і назва статті на головній сторінці можуть не збігатися. Навіть краще, щоб вони не збігалися. В цей тег краще вписати кілька значущих ключів на шкоду якості фрази, а в заголовку (докладніше про них дивіться нижче), навпаки, краще зробити фразу красивіше і достатнього одного головного ключа. Для нашого прикладу з вікнами заголовок можна написати, наприклад, так: «Німецькі пластикові вікна за найкращою ціною? Це до нас ».

Контент повинен відповідати критеріям SEO

Контент повинен відповідати критеріям SEO

Контент - найважливіша складова сайту і саме йому необхідно приділити першорядне значення для оптимізації сторінок. Він повинен відповідати наступним критеріям:

 1. бути унікальним . Правда, за критеріями унікальності єдиної думки немає. Яка повинна бути унікальність тексту і як її підраховувати? Існує маса сервісів, які підрахують цю саму унікальність. Алгоритми у всіх різні і природно, ніхто не знає, як вважають її Яндекс і Гугл. Ми рекомендуємо орієнтуватися на сервіс Advego.Ru, який вважає 80% унікальності вже достатнім.
 2. Щільність ключових слів 3 - 5%. Знову ж ця величина предмет дискусії. Деякі говорять про 9 - 10% унікальності. На наш погляд все залежить від тематики сайту і величини контенту. Але в загальному 3 - 5% - це золота середина. І нагадаємо, що основна ключова фраза повинна обов'язково стояти в тезі <TITLE>.
 3. Обсяг тексту - 2 - 3 тис. Знаків. Для звичайних сторінок можна, звичайно, писати і «простирадла» (а в ряді випадків навіть потрібно), але тільки не для головної, зайшовши на яку, відвідувач повинен швидко і чітко зрозуміти, про що сайт. Побачивши перед собою «брилу» тексту, кожен другий злякається і тут же покине веб-ресурс. Що тут же зафіксують пошуковики і почнуть вважати, що вміст сайту не відповідає пошуковому запиту.
 4. У тексті повинні бути гіпер-посилання на інші сторінки сайту. При цьому обов'язково використання основних ключів в якості анкоров. Посилання повинні вести на сторінки, які стоять за значимістю на другому місці після головної. Зазвичай це розділи сайту.
 5. У зв'язку з високою популярністю таких соціальних мереж, як ВКонтакте, Твіттер, Фейсбук рекомендується використовувати хештеги для просування свого товару в них. Наприклад, # Пластикові вікна в Сизрані.
 6. Рекомендується основні ключі використовувати на початку тексту, а один з них в назві статті. До речі, багато хто нехтує саме назвою. Тобто стаття на головній сторінці є, а назви її немає. А адже з точки зору оптимізації сторінки це мінус. Адже в повну силу не використовується тег <H1>, про який трохи нижче.

Правильне використання тегів заголовків H1, H2, H3, ..., H6

, H6

Багато їх використовують для того, щоб виділити слова жирним шрифтом або просто збільшити шрифт, що не заморочуючись з тегами <b> і <font>. Це все одно, що мікрометрів забивати цвяхи. А що, в принципі можна ж ... Так ось, теги H1, H2, H3, ..., H6 - це найважливіші елементи для позначення структури контенту для пошукових систем. А тег <H1> з точки зору сео оптимізації сторінки стоїть на другому місці за значимістю після тега <TITLE>! Ставлячи таку важливу розмітку, де попало, ви заплутується Гугл і Яндекс. Вони вважають, що їх якось намагаються обдурити і штрафують таких «раціоналізаторів». Отже, що означає правильне використання тегів заголовків з точки зору сео оптимізації сторінки:

 1. Тегом <H1> ... </ H1> виділяйте ТІЛЬКИ заголовок статті. А якщо в заголовку буде стояти один з основних ключів, то цим ви посилити його значимість. І ще раз - тег <H1> на сторінці сайту повинен стояти ОДИН раз. Менш важливі ключі вставте в заголовки другого і третього рівня
 2. Повинна дотримуватися сувора послідовність розстановки тегів заголовків. Тобто після <H1> повинен йти <H2>, потім <H3> і так далі. Але після, наприклад, <H3> знову може йти <H2>. Цим ви показуєте, що один з розділів статті закінчився і починається наступний.
 3. Теги заголовків не повинні містити в собі інші теги: <b>, <font>, <strong>, <a> (з заголовка не треба нікого нікуди посилати!) І т. Д.
 4. Небажано використовувати теги H4 ... H6 в статті. Занадто велике дроблення теж не є добре. Їх краще застосувати для назви блоків на сторінці для допоміжної інформації. Наприклад, ось так можна виділити <H4> Новини компанії </ H4>. Зазвичай цей блок розміщується ліворуч або праворуч від основного тексту. І, навпаки, ніколи не застосовуєте теги заголовок H1 ... H3 для позначення назв блоків з другорядною інформацією.

Використання різних видів меню

Головна сторінка - це основний транспортний вузол, з якого відвідувач вирушає в подорож по решті сторінок вашого веб-ресурсу. Так зробіть його зручним. Запропонуйте йому кілька «видів транспорту»:

 1. Меню.
 2. Пошук по сайту.
 3. Прямі посилання на найбільш важливі сторінки (якщо на них не можна потрапити за один клік з меню). Наприклад, це можуть бути посилання на найбільш популярні товари.
 4. Гіпер-посилання на важливі розділи.

Завжди пам'ятайте, що якісна перелинковка сайту - це відмінний спосіб підвищити позиції сайту. Нею ви збільшуєте його юзабіліті, а також передаєте вагу головної сторінки на внутрішні.

Правильне розміщення графіки на сайті

Оптимізована сторінка сайту - це ще і правильна робота з графікою:

 1. Не забувайте про атрибути Alt і Title в тезі <Img>, вони прекрасно індексуються Яндексом і Гуглом. При великій кількості графіки вони можуть з'явитися основним рушієм, який буде просувати позиції сайту вгору. Звичайно, це більше відноситься не до головній сторінці. Але і для останньої пари зайвих балів в ранжируванні не завадять. Нагадаємо, що Alt - це напис, який з'являється на місці малюнка, якщо він з яких-небудь причин не завантажився. А Title - напис, що з'являється при наведенні курсора на малюнок. У них необхідно вписати ключі і краще різні, щоб не переспаміть текст.
 2. Не бажано використовувати високу роздільну здатність зображення. Але, з іншого боку, з огляду на, що швидкість інтернету у багатьох користувачів дозволяє їм дивитися відео онлайн, занадто затискати графіку не варто. На наш погляд цілком достатньо, щоб вага графіки на сторінці становив 2 - 3 Мб. З них 1 Мб - це шапка сайту. Решта малюнки - до 100 Кб кожен. Якщо ви вважаєте, що доцільно дати можливість відвідувачеві побачити малюнок в більш високому дозволі, організуйте гіпер-посилання на нього. Тобто важкий малюнок не повинен завантажуватися відразу.

Наявність мобільної версії сайту

Наявність мобільної версії сайту

Створюйте мобільну версію, як сайту в цілому, так і головній сторінці зокрема. У статті " 12 порад по оптимізації сайту інтернет-магазину »Ми писали про важливість цього кроку, як з точки зору його просування, так і збільшення трафіку. Якщо говорити про оптимізацію сторінки, то тут в першу чергу слід звернути увагу на розмір графіки. Адже швидкості бездротового з'єднання у нас в країні ще низькі. Тому для мобільної версії в порівнянні з декстопной сміливо зменшуйте дозвіл малюнків 10 разів. І ще раз нагадаємо, що за допомогою SE Ranking можна перевірити оптимізацію сторінок під мобільні пристрої .

Оптимізація інших сторінок сайту

В цілому, оптимізація сторінок сайту схожа з оптимізацією її головної сторінки. Відмінності можуть бути наступні:

 1. Текстовий контент може бути більше за обсягом, ніж 2 - 3 тисячі знаків. Особливо це вірно для різних блогів. Адже якщо відвідувач потрапив на внутрішню сторінку, то, швидше за все, він цільової і великий контент його не налякає. Тільки робіть текст читабельним! Це відноситься і до змісту, і до оформлення - використовуйте підзаголовки (не забуваємо про теги H2 і H3), списки, таблиці, малюнки, виділення головної думки іншим кольором, жирними або ВЕЛИКИМИ літерами. Тільки не перестарайтеся!
 2. Крім меню і міжтекстових гіпер-посилань використовуйте для навігації «хлібні крихти», історію переглядів, а також контекстне меню, тобто показ сторінок з подібною тематикою. Якщо це сторінка розділу товарів, обов'язкова наявність фільтрів для пошуку.
 3. Користуйтеся лише ЧПУ - людино зрозумілі урли. Тобто назва URL має відповідати назві розділу. Наприклад, http://www.mirokon.ru/plastikovye-okna-rehau/okna-rehau-delight-design/

ru/plastikovye-okna-rehau/okna-rehau-delight-design/

В цілому, оптимальна структура сторінки сайту наступна:

 1. Верхній колонтитул (шапка) включає в себе логотип компанії, слоган або девіз компанії, контактний телефон, пошук, горизонтальне меню.
 2. Основне вміст - стаття з малюнками, а також текстово-графічні блоки на найважливіші сторінки сайту, контекстне меню, історія відвідувань.
 3. Нижній колонтитул (підвал, футер) включає в себе повторне меню, контакти, кнопки соціальних мереж, підписка на новини і т. Д.

Звичайно, це стаття не є мануалом по сео оптимізації сторінок сайту. Але вона вказує основні точки докладання зусиль. «Дайте мені точку опори і я переверну Землю», а вже сайт підкинути вгору, тим більше буде нескладно.

Перегляди: 10 780

Ви представляється стільки б це коштувало, наприклад, для 10000 сторінкового інтернет-ресурсу ?
А що значить ідеальна оптимізація головної сторінки сайту?
Для нашого прикладу з вікнами заголовок можна написати, наприклад, так: «Німецькі пластикові вікна за найкращою ціною?
Яка повинна бути унікальність тексту і як її підраховувати?