Навигация по сайту

Популярные статьи

Оптимізація та налаштування Windows 7 - що робити, якщо гальмує комп'ютер


Крок перший:
Очищення і дефрагментація жорсткого дискаВелика ступінь фрагментації файлів змушує жорсткий диск здійснювати додаткові дії при зчитуванні й запису даних, що неминуче призводить до уповільнення роботи комп'ютера. Засмічення файлової системи різними застарілими файлами додатково посилює цю ситуацію. Скористайтеся дефрагментацією диска, щоб значно прискорити роботу системи.

Налаштування для ОС Windows 7 і Vista

Для вирішення проблеми фрагментації файлів існують спеціальні програми - дефрагментатори. Їх завдання полягає в об'єднанні всіх фрагментів файлу в один, з метою оптимізації використання дискового простору. Регулярне виконання дефрагментації призводить до підвищення швидкості доступу і зчитування даних c жорсткого диска.

Для запуску стандартної утиліти відкрийте меню «Пуск» і наберіть в пошуковому рядку слово «Дефрагментація».

Виберіть посилання «Дефрагментація диска» в результатах пошуку.

Одна з цих утиліт вже інтегрована в будь-яку операційну систему сімейства Windows і вам, швидше за все, вже доводилося з нею стикатися. Однак, незважаючи на деякі переваги нативного дефрагментатора, ми рекомендуємо використовувати програмний комплекс Defraggler, що вигідно відрізняється від стандартного рішення більш гнучкими і тонкими настройками, зручним управлінням і розширеним функціоналом.

Для досягнення максимального ефекту від дефрагментації, необхідно попередньо провести повне очищення комп'ютера від різного «файлового сміття», кількість якого на більшості комп'ютерів досягає, часом, досить значних розмірів. І мова йде не тільки про старих і непотрібних призначених для користувача даних, а й про різний системному смітті: тимчасові файли, застарілі ярлики, залишки видалених раніше програм і т.п. Для ефективного очищення жорсткого диска комп'ютера ми рекомендуємо використовувати популярний програмний комплекс CCleaner, безпосередньо перед проведенням дефрагментації.

Установка Defraggler і CCleaner


Програми Defraggler і CCleaner - абсолютно безкоштовні, що не заважає творцям регулярно оновлювати і доповнювати, і без того функціональні утиліти, новими можливостями і настройками. Обидва програмних комплексу створюються однією командою розробників і розташовані на офіційному сайті

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся для перегляду прихованого тексту.

. Для завантаження програм відкрийте меню, що випадає «Download», виберіть необхідне посилання і перейдіть в розділ завантаження програми CCleaner.

Не звертаючи увагу на платні версії (оплата необхідна в версії CCleaner Home, в яку включена пріоритетна підтримка користувачів) виберіть перший розділ CCleaner Free і натисніть на лінк «Download from Piriform.com». Завантаження програми CCleaner почнеться автоматично

Після завантаження та установки CCleaner повторите описані вище дії для завантаження програми Defraggler. Тепер можна приступати безпосередньо до очищення жорсткого диска комп'ютера від нагромадилося вантажу непотрібних файлів.

Очищення ПК від різного сміття


Для початку, рекомендуємо провести ретельну ревізію всіх призначених для користувача даних на ПК. Видаліть непотрібні відеоролики, аудиотреки і зображення з відповідних папок. Особливу увагу приділяйте вже переглянутих кінофільмів, тому що вони займають найбільше місця на жорсткому диску.
Далі, запустіть програму CCleaner з адміністраторськими правами (натисніть на значок програми правою кнопкою мишки і виберіть пункт меню «Запустити від імені адміністратора») але не запускайте поки очищення ПК. Перейдіть в розділ «Сервіс» і в підрозділ «Видалення програм», як це показано на скріншоті. CCleaner сформує повний список всіх встановлених на комп'ютері програм. Ретельно вивчіть його, і видаліть непотрібні додатки по одному, виділивши в списку і натиснувши на кнопку «Деінсталяція». Після цього можна приступати до очищення диска.

Вкладка «Очищення» містить в собі інструмент з пошуку і видалення різного системного сміття і непотрібних тимчасових файлів. За замовчуванням всі налаштування утиліти зроблені таким чином, щоб користувач не відчував ніяких незручностей після проведення очищення.
Рекомендуємо все ж переглянути параметри і тільки після цього приступати до аналізу. Натиснувши на кнопку «Аналіз» ви запустите пошук по всій файлової системи комп'ютера. Після його завершення програма надасть детальний звіт по видаляється файлів. Для видалення файлів натисніть на кнопку «Очищення» і чекайте виконання операції.

При видаленні деяких програм може знадобитися перезавантаження комп'ютера. Рекомендуємо провести її відразу, не приступаючи до видалення інших додатків.

Тепер, коли комп'ютер очищений від непотрібних файлів, можна сміливо приступати безпосередньо до дефрагментації диска.

Дефрагментація


Запустіть програму Defraggler з правами адміністратора. У верхньому вікні програми виділіть жорсткий диск, який необхідно дефрагментувати, натисніть праву кнопку мишки і виберіть пункт «Дефрагментація диска» в контекстному меню. Для вибору декількох дисків утримуйте Ctrl при виділенні. Програма запустить аналіз диска і почне дефрагментацію.

Defraggler дозволяє переглянути вичерпну інформацію про хід виконання дефрагментації і фрагментованих файлах. До незаперечних переваг програми відноситься і можливість дефрагментувати окремі файли, відкривши вкладку «Список файлів».

Позбавте себе від виконання рутинних операцій, налаштувавши розклад дефрагментації, перейшовши в меню «Налаштування»> «Розклад».


Після виконання всіх рекомендованих операцій, перезавантажте комп'ютер і насолодитеся істотною надбавкою швидкості запуску Windows 7 і програмного забезпечення. Значно зросте і загальна продуктивність системи. Особливо помітним ефект буде на космпьютерах де дефрагментація не виконувалася протягом тривалого часу.