Навигация по сайту

Популярные статьи

Оренбург приймає XI кінофестиваль «Схід & Захід»

З 24 по 30 серпня 2018 року в Оренбурзі і Оренбурзької області пройде XI Міжнародний кінофестиваль «Схід & Захід. Класика і Авангард ».

11 років тому організатори фестивалю не випадково обрали місцем його проведення місто Оренбург. Історично прикордонне Оренбуржье є моделлю конгломерату національних культур, яка відображає цілі і завдання кінофоруму, який несе мультикультурний момент. Оскільки глядачами фестивалю щорічно стають представники понад 126 національностей, які проживають в Оренбурзі, в програмах фестивалю піднімаються теми гуманізму і інтернаціоналізму, досліджуються етичні і моральні проблеми людей різних національностей з усього світу.


За роки проведення фестивалю в ньому взяли участь кінематографісти з понад 50 країн світу, показано понад тисячу фільмів зарубіжних і російських режисерів, пройшло близько 100 прем'єр. Приз фестивалю поїхав в 36 країн світу.
Лауреатам конкурсної програми вручається приз «Золотий Сарматський лев» в номінаціях «кращий фільм», «найкращий режисер», «кращий актор» і «краща актриса». У конкурсі короткого метра «Крок» приз фестивалю вручається в номінації «кращий фільм». Будь-який з російських фільмів фестивалю може стати лауреатом призу губернатора Оренбурзької області «За кращий сценарій ім. Олексія Саморядова », призу глядацьких симпатій, призи мера міста Оренбурга. Призів партнерів фестивалю та громадських організацій удостоюються картини всіх трьох конкурсних програм. У цьому році один з «Золотих сарматських левів» придбає новий імідж в ексклюзивному стилі відомого в світовому арт-просторі художника Алекса Долля, який народився в Оренбуржье.

На урочистій церемонії відкриття, яка відбудеться 24 серпня, приз «За внесок в кіномистецтво» буде вручено Народному артисту Росії Олександру Михайлову . Також актор проведе творчий вечір, на якому виконає пісні і романси з програми «Зачарований мандрівник», поспілкується з глядачами про життєвий і творчий шлях та відповість на запитання залу.

Фільмом відкриття стане картина Олексія Петрухіна «Останнє випробування» , А після церемонії закриття глядачі за традицією побачать фільм-призер однієї з конкурсних програм.


Міжнародне журі XI кінофестивалю очолить відомий італійський композитор, режисер і продюсер Півіо (Роберто Піскіутта). До складу журі увійшли: режисер з Туреччини Йешім Устаоглу, програмний директор міжнародного кінофестивалю азіатського кіно Бастіан Меерсона з Франції, італійська актриса Кармен Джардіні, російська письменниця і сценарист Анна Козлова.

У міжнародному конкурсі представлено 11 картин, створених кінематографістами Росії, Франції, Бельгії, Катару, Казахстану, Болгарії, Німеччини, Польщі, Китаю, Ірану, Кіпру.

Журі російського конкурсу кіно «сплетені паралелі» очолить російський композитор Артем Васильєв. До складу журі увійшли: актриса театру і кіно Олена Бірюкова , Режисер і сценарист Іван Болотников (Переможець фестивалю 2017 року міжнародному конкурсі з фільмом «Хармс» ). Учасниками конкурсу стануть 12 фільмів.

Програма «Актор-Режисер», створена на фестивалі в 2015 році і стала за два роки однією з найпопулярніших у оренбурзького глядача і кінопреси, в цьому році оголошена повноправним конкурсом короткого метра «Крок». Журі очолить відомий оренбурзький меценат Андрій Анікєєв. Вибирати кращий короткометражний фільм будуть також режисер Юсуп Разиков (багаторазовий лауреат кінофестивалю) і кінокритик, оглядач журналу «Hollywood Reporter» Евеліна Гурецкого.

Щорічно на фестивалі з'являються нові програми. У 2017 році організатори представили міжнародну програму «Вибір FIPRESCI».


Крім кінопрограми, стало традиційним і плідним щовечірнє неформальне спілкування кінематографістів з різних країн світу на прийомах, що проводяться оренбурзькими партнерами. Також велика культурна програма фестивалю.
Майданчиками фестивалю стануть не тільки кіноцентри і парки Оренбурга. Актори та режисери проведуть майстер-класи, творчі зустрічі та прем'єри і у віддалених містах і селищах прикордонного регіону. Фестиваль приймає участь у соціальній програмі Оренбурзької області, роблячи щорічні творчі рейди в реабілітаційні установи найрізноманітнішої соціальної спрямованості.
Кіноогляд орієнтований на фільми Co-Production і є четвертим у світі з цієї тематики. За десять років, що минули фестиваль став помітною подією в культурному житті не тільки в Росії, але і зайняв гідне місце на карті міжнародного фестивального руху між Європою і Азією.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал