Навигация по сайту

Популярные статьи

Основи мови Java. Встановлення та налаштування.

Вітаємо всіх Вітаємо всіх. Ми починаємо занурення в нову область вивчення, середу ООП, а саме, будемо знайомитися з програмуванням на Java. Це цілий інструмент для написання безпечного, що переноситься, надійного, об'єктно-орієнтованого інтерактивного софта з паралельно працюючими підпроцесами.

В основному всі принади кодинга на Java проявляються в адаптивності Java-софта, тобто можливості безперебійно працювати на майже всіх ОС-ях, тому що все JVM (Java Virtual Machine), незалежно від того, на якому майданчику вони розташовані і можуть виконувати один і той де bite-код.

Від слів до справи, пора починати.

Припустимо історію виникнення. качаємо jdk , Йдемо в cmd (від імені адміністратора), вводимо: java, якщо середовище не налаштована, то побачимо: «java» не є внутрішньою або зовнішньою командою, що виконується програмою або пакетним файлом.

Справа просте, дивимося де жевріє Java, як правило спить вона тут: C: \ Program Files \ Java.

Іноді тут знаходяться обидві версії: JRE і JDK, залежить від попередніх установок. (Java Development Kit - пакет для розробників, на борту є компілятор. Java Runtime Environment стандартна джава, користувачеві її досить.)

Припустимо, наша джава лежить тут: C: \ Program Files \ Java \ jdk-10 \ bin. Відкриваємо властивості системи, йдемо в додаткові параметри, далі тикаємо «змінні середовища».

Потім необхідно знайти в системних змінних - PATH, і відредагувати її. Вставляємо наш шлях до JDK \ JRE в кінець рядка, через крапку з комою. Тиснемо ок, якщо зробили все правильно, то отримаємо очікуваний результат.

Після установки комплекту розробника додатків, Вам необхідний буде текстовий редактор, а так само середовище розробки. На даний момент можна розглянути наступні:

  • Notepad : На машині Windows, Ви можете використовувати будь-який простий текстовий редактор, такий як Notepad, TextPad.
  • Eclipse : Середовище розробки, розроблена Eclipse з відкритим вихідним кодом.
  • Intellij IDEA : Середовище розробки, розроблена компанією JetBrains.

Встановлення всього для роботи, в подальшому ми розглянемо як написати і запустити першу програму, і основи синтаксису мови. Не забувайте підписуватися на нас в соціальних мережах.