Навигация по сайту

Популярные статьи

Основи SEO для інтернет-магазинів - Webasyst

  1. Поради щодо пошукової оптимізації
  2. TITLE і META
  3. статті
  4. Google Analytics
  5. А / Б-тестування
  6. Яндекс.Карти
  7. Не зупиняйтесь!
  8. Sitemap-файл
  9. Schema.org
  10. Хлібні крихти
  11. ЧПУ
  12. canonical
  13. З WWW або без WWW
  14. кешування

Для того щоб ваш інтернет-магазин з'явився в результатах пошуку в пошукових системах, сторінки сайту повинні проіндексувати пошуковими роботами. Для цього потрібно «повідомити» їм про існування вашого магазину одним із таких способів:

1. За посиланням з іншого сайту.
Домовтеся про розміщення посилань, що ведуть на вітрину інтернет-магазину, з власниками інших сайтів - наприклад, шляхом обміну посиланнями або за допомогою публікації цікавих статей в популярних онлайн-виданнях (блогах). Для розміщення зовнішніх посилань існують також спеціальні автоматизовані сервіси (наприклад, біржі посилань).

2. Через форму додавання адреси інтернет-магазину на сайті пошукової системи, наприклад:
Google ( http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl )
Яндекс ( http://webmaster.yandex.ru/addurl.xml )
Bing ( http://www.bing.com/webmaster/SubmitSitePage.aspx )

Після включення адреси інтернет-магазину в пошуковий індекс корисно домогтися того, щоб посилання на вашу онлайн-вітрину виявилася серед перших в результатах пошуку по корисним для вас запитам. Такі дії називаються пошуковою оптимізацією .

З моменту відкриття сайту до його появи в результатах пошуку може пройти до кількох місяців.
Якісна пошукова оптимізація з довгостроковим ефектом може зажадати значних фінансових витрат і часу. Наприклад, для цього можна скористатися сервісами контекстної реклами « Яндекс.Директ »і Google AdWords . Для досягнення позитивних результатів в більш короткі терміни скористайтеся послугами досвідчених фахівців. Пам'ятайте про те, що обіцянки «вивести сайт в ТОП-3 протягом місяця» в рекламних оголошеннях часто вже не підкріплюються реальними результатами. Правильна пошукова оптимізація - це постійна кропітка робота над зручністю і змістом вашого сайту!

Поради щодо пошукової оптимізації

robots.txt

Сформуйте і збережіть в настройках «Сайту» директиви для файлу robots.txt відповідно до рекомендаціями . Це дозволить вам запобігти індексацію нерелевантних сторінок (т. Е. Сторінок, що не містять важливої ​​інформації для ваших відвідувачів - наприклад, сторінок з результатами пошуку товарів або купівельної корзини) і уникнути зайвого навантаження на сервер з боку пошукових роботів.

TITLE і META

Заповнюйте поля заголовків TITLE і META-тегів сторінок для всіх категорій і товарів! При створенні і редагуванні товарів можна і потрібно користуватися змінними {$ name}, {$ summary}, {$ price}. Ці змінні автоматично замінюються на найменування, короткий опис і ціну товару. Тема TITLE і META-тег description формують вміст блоку з інформацією про знайдену сторінці в результатах пошуку, саме тому вкрай бажано заповнити їх самостійно (використовуючи змінні при необхідності), замість того щоб надати пошуковій системі зробити це автоматично на підставі вмісту вітрини. Таким чином ви зможете управляти інформацією про сторінки свого магазину, яка буде відображатися на сайтах пошукових систем!

статті

Публікуйте докладні тематичні статті за допомогою програми « Блог »Або інформаційних сторінок інтернет-магазину (інформаційні сторінки можна створювати в розділі« Дизайн »). Регулярна поява якісних текстових матеріалів позитивно позначається на рейтингу сайту в пошукових системах.

Уникайте копіювання текстів і зображень з інших сайтів - незаконне копіювання може спричинити за собою санкції з боку власників таких сайтів, хостинг-провайдерів або також пошукових систем.

Google Analytics

Увійдіть в Google Analytics і включите інтеграцію з цим сервісом в налаштуваннях програми «Сайт». За допомогою статистики, зібраної цим сервісом, ви зможете визначати популярність кожної сторінки інтернет-магазину і відповідно до цього коригувати свої дії по оптимізації сайту.

А / Б-тестування

Постійно підвищуйте ефективність роботи інтернет-магазину за допомогою А / Б-тестування різних сторінок і окремих елементів вітрини. Це один з найбільш дієвих способів точно з'ясувати, що і де потрібно поліпшити, щоб інтернет-магазин почав приносити більше прибутку.

Яндекс.Карти

Додайте на якусь сторінку вітрини магазину карту, створену за допомогою сервісу « Яндекс мапи »- наприклад, на сторінку« Контакти ». За неофіційною інформацією, це дія позитивно позначається на індексації інтернет-магазину пошуковою системою «Яндекс». Крім того, це зручний інструмент для ваших клієнтів.

Не зупиняйтесь!

Найголовніше в пошуковій оптимізації - це безперервність процесу і наполегливість в досягненні поставлених цілей. Не існує достовірно відомих способів виконати пошукову оптимізацію одного разу і потім протягом довгого часу тільки користуватися плодами виконаної роботи.

Чималу частину роботи для досягнення високих рейтингів позицій Shop-Script виконує автоматично і таким чином звільняє ваш час для інших важливих справ:

Sitemap-файл

Фреймворк Webasyst, на базі якого працює Shop-Script, генерує файл sitemap.xml - завдяки цьому файлу пошукові роботи швидше дізнаються про всі нові товари, категоріях і сторінках, які ви опублікували в інтернет-магазині.

Вміст файлу sitemap.xml завжди є за адресою виду http://yourdomain.ru/sitemap.xml , Хоча файл з таким ім'ям на сервері відсутня. Створювати такий файл вручну не потрібно, щоб не заважати автоматичному формуванню Sitemap-файлу.

Вміст sitemap.xml завжди формується автоматично - ніде в інтерфейсі Shop-Script і Webasyst не потрібно натискати спеціальну кнопку, щоб «відновити» цей файл.

Schema.org

Базові теми дизайну Shop-Script формують розмітку сторінок вітрини відповідно до рекомендацій стандартів опису мікроформатів Schema.org . Мікророзмітки допомагає пошуковим системам максимально точно визначати, до якого типу належить той чи інший фрагмент інформації на вітрині - це підвищує якість індексованих даних. Приклади таких фрагментів: опис, відгуки покупців, рейтинг товару, наявність товару на складі і т. П.

Хлібні крихти

Хлібні крихти

На більшості сторінок вітрини присутні посилання « хлібних крихт », Які вказують на те, в якому розділі знаходиться кожна сторінка вітрини інтернет-магазину. Вони допомагають покупцям добре орієнтуватися в вашому інтернет-магазині, а пошуковим роботам - коректно сприймати структуру сайту.

ЧПУ

Посилання на сторінки вітрини Shop-Script формуються у вигляді ЧПУ , Які також допомагають відвідувачам і пошуковим системам орієнтуватися в структурі онлайн-вітрини. Shop-Script підтримує кілька режимів формування ЧПУ-посилань - потрібний режим можна вибрати в настройках поселення магазину в розділі «Структура» додатка «Сайт»:

  • природний
    Сторінки товарів: / category-name / subcategory-name / product-name /
    Сторінки категорій: / category-name / subcategory-name /
  • змішаний
    Сторінки товарів: / product-name /
    Сторінки категорій: / category / category-name / subcategory-name / subcategory-name /
  • плоский
    Сторінки товарів: / product / product-name /
    Сторінки категорій: / category / category-name /

Жоден з цих видів адрес не має явної переваги перед іншими, але в залежності від структури вашого онлайн-каталогу ви можете віддати перевагу один з них як найбільш підходящий саме вам.

canonical

Важливий аспект пошукової оптимізації - усунення дублів сторінок. Дублями називаються сторінки з однаковим вмістом, доступні за різними адресами. Наприклад, якщо до адресою сторінки буде доданий всього один додатковий параметр вигляду? Preview = 1, то сторінка за такою адресою, яка містить той же самий вміст, що і сторінка з адресою без параметра, то такі дві сторінки будуть вважатися дублями.

Для усунення дублів сторінок в Shop-Script автоматично формується спеціальний тег з атрибутом canonical. При відкритті сторінки по її другорядного адресою (наприклад, за адресою с додатковим параметром) в вихідний код додається атрибут canonical, що містить оригінальний адресу цієї сторінки. Цей атрибут «говорить» пошуковим системам, що дана адреса сторінки є другорядним і індексувати його не потрібно. Замість цього потрібно індексувати основний адресу сторінки (вказаний в значенні атрибута) - або пропустити її, якщо вона вже недавно індексувалася.

З WWW або без WWW

З WWW або без WWW

Кожен власник сайту рано чи пізно стикається з необхідністю налаштування редиректу з WWW-поддомена (наприклад, www.yourdomain.ru ) На основний домен (наприклад, yourdomain.ru) або навпаки. Це необхідно для заборони індексації дубльованого вмісту, т. К. В іншому випадку пошуковим системам будуть доступні 2 однакових сайту за різними адресами! Фреймворк Webasyst дозволяє легко вирішити цю задачу без пошуку в інтернеті складних інструкцій з налаштування редиректу: просто виберіть, який варіант адреси вашого сайту вважати основним, і вкажіть його саме в такому вигляді в налаштуваннях програми «Сайт». При спробі набрати інший варіант адреси завжди буде виконуватися редирект на правильну адресу.

кешування

Shop-Script кешує велику кількість різноманітних елементів для зменшення навантаження на сервер, включаючи шаблони сторінок вітрини і ескізи зображень товарів. Навантаження на сервер, яка потенційно могла б бути викликана активним відвідуванням магазину пошуковими роботами, буде максимально знижена завдяки використанню кеша. Ця особливість допоможе вам уникнути перерв у роботі інтернет-магазину через технічні збої, які завжди негативно відбиваються на пошукових позиціях сайту.

Незважаючи на активне використання кешування в Shop-Script намагайтеся користуватися послугами надійних хостинг-провайдерів - при цьому ви не заощадите на хостингу, але однозначно позитивно вплинете на стабільність роботи свого інтернет-магазину.

Com/addurl/?
Наприклад, якщо до адресою сторінки буде доданий всього один додатковий параметр вигляду?