Навигация по сайту

Популярные статьи

Основи SEO оптимізації і просування сайту в інтернеті

  1. основи SEO
  2. Критерії технічної відповідності сайту
  3. Актуальна і робоча структура
  4. Сайт завжди повинен бути доступний
  5. Ніяких дублів сторінок
  6. ніяких помилок
  7. Основний і додатковий індекс сайту
  8. додатковий індекс
  9. основний індекс
  10. Інструменти вебмайстрів
  11. Тематична стратегія, як основа сео
  12. Що важливо в тексті?
  13. Google Panda
  14. Яндекс Баден-Баден
  15. Висновки про основи сео просування

Поговоримо про найбільш значимий рівень основи SEO оптимізації і просування сайту в інтернеті. До нього відноситься сайт і контент. Звичайно ж, є й інші рівні пошукової оптимізації. Однак сайт і контент є головною базою всього просування.

Однак сайт і контент є головною базою всього просування

основи SEO

Отже, як я говорив, сайт і контент - це основи SEO. Інші менш значущі його рівні дозволяють просувати ресурс за допомогою посилань або соціальних сигналів. Однак без базового рівня все таке просування буде зведено до нуля. Адже безглуздо просувати сайт, у якого є купа проблем.

А про які проблеми я маю на увазі, ми поговоримо нижче. Я торкнуся технічну відповідність сайту, а також основний і додатковий індекс. Розповім про інструменти вебмайстрів і чому ними потрібно користуватися.

Під кінець обговоримо контентную стратегію і вимоги пошукових систем до тексту. А також згадаємо алгоритм Гугл Панда і Баден-Баден.

Тобто з точки зору сайту - це буде seo аудит (комплексний, глобальний і з виявленням всіх помилок). З точки зору контенту - це тематична стратегія подальшого розвитку ресурсу.

Критерії технічної відповідності сайту

Які критерії технічної відповідності сайту є ключовими для основи сео? Я тут все прискіпливо розписувати не буду. Розповім тільки в найголовніших рисах.

Актуальна і робоча структура

Перше - це актуальна і робоча структура сайту. Проект повинен відповідати тим запитам, за якими він просувається. Сторінки, розділи, фільтри і сортування повинні бути максимально зручними для користувачів.

Звертаємо увагу на юзабіліті сайту . Користуватися проектом повинно бути зручно і без будь-яких проблем. Не повинно бути ніяких перекосів в дизайні.

Особливу увагу зверніть на адаптивність проекту під різні дозволи екрану. Це одне з головних вимог пошукових систем.

Сайт завжди повинен бути доступний

Сайт завжди повинен бути доступний незалежно від погодних умов, настрою хостера і його власника Сайт завжди повинен бути доступний незалежно від погодних умов, настрою хостера і його власника. Ресурс завжди повинен бути в мережі, працювати чітко і злагоджено.

Пошукова система спрямована на те, щоб дати користувачеві відповідь. Уявіть, людина з пошукової видачі заходить за цією відповіддю до вас на сайт і бачить, що ресурс недоступний чи ні якийсь сторінки. У підсумку це потім дуже погано відбитися на сео просуванні.

Тому для початку виберіть хороший хостинг, на якому сайти будуть працювати без перебоїв. Я так користуюся послугами цього хостера .

Далі проводите технічні роботи вже на самому проекті. Наприклад, настройка CMS і скриптів, оптимізація графіки, підгонка кешування сторінок і так далі.

Також не забуваємо час від часу перевіряти наявність битих посилань. По можливості робимо 301 редіректи або правимо самі адреси битих посилань.

Ніяких дублів сторінок

Не повинно бути ніяких дублів сторінок сайту. Адже дуже часто ресурси самі автоматично створюють схожі копії своїх сторінок.

Наприклад, якась CMS може автоматом продублювати сторінку у вигляді дати створення статті або пагінацію. Також на кінці урлов можуть додаватися додаткові знаки. В результаті одна і та ж сторінка буде доступна за кількома адресами.

Таке дуже часто зустрічається в стандартних системах управління контентом (CMS). Наприклад, WordPress, Joomla, Drupal та інші. Тому такі моменти повинні виявлятися і забиратися в процесі seo аудиту сайту.

Знову ж таки, при необхідності ставимо редіректи, закриваємо непотрібні сторінки від індексації, прибираємо зайві посилання, розділи і так далі.

ніяких помилок

Не повинно бути ніяких помилок на сайті. Робот дуже ретельно ставиться до ресурсів. В принципі, він переходить по всіх посиланнях і намагається відпрацювати скрипти, з якими взаємодіє.

Якщо робот потрапляє на щось неіснуюче або бите, то для нього це буде певним сигналом. Це означає, що сайтом не займаються і за ним не стежать. Як результат, це буде маячком для зниження в результатах пошуку.

Основний і додатковий індекс сайту

Як визначити добре або погано у нас з усіма цими проблемами і скільки трафіку ми недоотримує? Для цього існує перевірка основного і додаткового індексу.

Індекс

- це база пошукової системи. Робот ходить і збирає сторінки з даною інформацією. Він приходить до вас на сайт і забирає одну сторінку. Далі переходить по засланні і забирає іншу сторінку. Загалом, намагається знайти якомога більше нових сторінок.

додатковий індекс

Всі сторінки, які знайшов робот, називаються загальним або додатковим індексом. Все що знайшов, то його. Для того, щоб дізнатися, яка кількість сторінок Яндекс або Google знайшов на вашому сайті, ми використовуємо наступний запит:

Завжди їм перевіряйте свій сайт на наявність дублів сторінок.

основний індекс

Важливо знати і розуміти, що Google намагається знайти все по максимуму. Він бере сторінки тегів, угруповань і фільтрів, якісь технічні сторінки і так далі. На відміну від інших пошукових систем, все це він тягне з дуже великим завзяттям.

Однак показувати користувачеві він буде лише невеликий шматок всього цього. Тобто те, що система вважатиме корисної та якісної інформацією. Це те, що потрапить в основний індекс.

Основний індекс ми визначаємо схожою командою, але з невеликою відмінністю:

Ми бачимо, яка кількість сторінок Google полюбив і почав відображати в результатах ранжирування. Це ті сторінки, які були відкриті для індексації. Те, що закривали, він звичайно ж в основний індекс додавати не буде.

Хоча, бувають і винятки.

Але це в основному відбувається, якщо сторінка була неправильно закрита. Або ж погано позбулися дублів. Якщо у вихідному коді не прописаний канонічний урл, то який-небудь сміття може залетіти в основний індекс сайту.

Справа в тому, що можуть бути різні причини в тому, що частина контенту сайту не бере участі в ранжируванні. Вони можуть бути технічними. Такі сторінки не повинні існувати і не повинні бути показані. Також причини можуть бути пов'язані і з якістю контенту (про це поговоримо нижче).

Перевірка основного і додаткового індексу сайту є хорошим індикатором SEO. Тому я рекомендую зараз перевірити свій сайт на індекс. Подивіться, скільки сторінок пошуковик бачить в принципі, а скільки вважає корисним.

В ідеалі і в основному, і в додатковому індексі повинні бути однакові цифри. Ну і звичайно ж, повинна виводитися тільки потрібна інформація без будь-якого сміття.

Інструменти вебмайстрів

Допомога в роботі з виявленням технічних проблем добре надають послуги від пошукачів Гугла і Яндекса Допомога в роботі з виявленням технічних проблем добре надають послуги від пошукачів Гугла і Яндекса. Ми їх знаємо, як інструменти для веб-майстрів. Рекомендую там зареєструватися і додати свій сайт.

Те, що необхідно зробити в першу чергу, коли ви починаєте працювати з пошуковою оптимізацією, це закрити технічні невідповідності проекту. Інструменти вебмайстрів Google і Яндекс в цьому плані для нас є хорошими друзями.

Вони допомагають знайти помилки сканування сайту і зробити аналіз пошукових запитів. Можна подивитися динаміку зростання самого проекту. Якщо виникнуть якісь проблеми в безпеці, то це все відобразяться в кабінеті веб-майстра.

Ще дуже добре в таких інструментах шукати непотрібні дублі сторінок. Знайти їх можна в статистиці індексування. Також можна переглянути внутрішні і зовнішні посилання. Загалом, завжди використовуйте інструменти вебмайстрів Google і Yandex.

Тематична стратегія, як основа сео

Коли ми розібралися з внутрішніми проблемами сайту (провели seo аудит і усунули технічні помилки), виникає інше завдання. Ми повинні усвідомити, який контент ми даємо користувачу і як подавати матеріал максимально цікаво.

У цьому плані, тематична стратегія - це ті інструменти, які ми даємо користувачам для вирішення їх проблем:

  • текст
  • фото
  • Відео
  • сервіси

В першу чергу, це текст. Саме текстова інформація є ключовою для пошукових систем. Це можуть бути огляди, статті, блог, коментарі, форум і так далі.

За допомогою таких інструментів ми створюємо новий унікальний текстовий контент для того щоб вирішити проблему користувачів. Саме текстова інформація дає пошуковику максимальне розуміння того, про що говорить ця сторінка. А також, що в ній пов'язано і які ключові слова з нею асоціюються.

Ми повинні пам'ятати, що користувачі оцінюють нас очима. Їм не завжди цікаво читати довгі полотна тексту. Тому вони завжди переглядають фотографії, включать який-небудь відео ролик або користуються онлайн сервісом.

Тобто, це вже той контент, який додає додаткову цінність для взаємодії з основним матеріалом. Він завжди буде радісно сприйматися користувачами.

Як бачите, тематична стратегія - це цілий комплекс.

В окремій статті я розповім, як її сформувати і як побудувати план публікацій. А також, як використовувати технічні прийоми щоб на цей контент отримати максимальний обсяг трафіку з пошукових систем.

Що важливо в тексті?

Отже, що важливо в тексті? Тут ми вже більше поговоримо про технічні складові, які конкретно працюють для пошукових систем. Ось що важливо:

  1. наявність матеріалу
  2. Доступність для робота
  3. унікальність
  4. частота оновлення
  5. Відсутність внутрішнього дубліката
  6. Відсутність зовнішнього дубліката

Коли запитуєш у інших, що найбільш важливо в плані контенту, зазвичай завжди відповідають, що важлива унікальність Коли запитуєш у інших, що найбільш важливо в плані контенту, зазвичай завжди відповідають, що важлива унікальність. Але вона стоїть у мене на третьому місці.

На самому першому місці стоїть наявність самого контенту. Тобто найголовніше, щоб текст був на сайті. Пошуковики дуже люблять текст. Тому якщо його не буде, то просунутися в пошуку буде дуже складно.

Візьмемо приклади весільних сайтів.

Деякі настільки захоплюються фотографіями, що на самому сайті навіть не вистачає місця щоб розмістити текст. Картинки звичайно ж, красиві. Але буде важко розповісти пошуковим системам, що салон пов'язаний з весіллями і надає певні послуги.

На другому місці стоїть доступність для робота.

Важливо знати, що всі зайві сторінки потрібно спеціально закривати від індексації. Потрібно щоб вони не були знайдені пошуковими системами. Є багато технічних сторінок, які вважаються сміттям.

Тому на початковій стадії розробки сайту, ви повинні такі сторінки теж закривати від індексації. Зазвичай, це різні фільтри, сортування, угруповання і інші інструменти. Як це все закривати, я розповім в окремій статті.

На третьому місці стоїть унікальність. Вона є теж дуже важливим критерієм основи SEO просування На третьому місці стоїть унікальність сайту. Це означає, що ваш контент не повинен повторюватися як не всередині вашого сайту, так і не за його межами.

Часто власники сайтів обурюються і особливо бояться то, що їх контент зможуть вкрасти. Це коли ми говоримо про зовнішній дублікат.

Але з мого досвіду, основна проблема полягає у внутрішніх дублях сторінок. Це коли одна і та ж сторінка може бути доступна за кількома адресами (посиланнями).

Бувають моменти, коли в принципі, по-дурості сайт дублюється. Наприклад, компанія сама викупила схожі на неї домени і на кожному розмістила повну копію сайту.

Але конкретно, по внутрішньому дублікату, в першу чергу потрібно робити аналіз сайту.

Зовнішні дублікати - це різні історії. Тут або ви у кого-то взяли контент, або його вкрали у вас. У підсумку, одна і та ж інформація повторюється на кількох сайтах.

Внутрішні і зовнішні дублі сторінок є дуже сильною тягарем. Іноді вони роблять практично неможливим просування ресурсу в мережі.

На четвертому місці у нас знаходиться оновлення. Контент повинен бути регулярно оновлюється. В принципі, пошукова оптимізація та інтернет-маркетинг - це регулярний процес. Ми можемо його почати, але взяти і припинити буде дуже складно.

Нормально подається інформація в постійній публікації змушує робота з такою ж частотою приходити на сайт щоб цю інформацію забрати. Чим частіше ви даєте корисний і унікальний контент, тим частіше робот буде заходити на ваш ресурс.

Тут в більшості випадків ми отримуємо тільки позитивний ефект. Адже це йде до вас в плюс як для найбільш авторитетного ресурсу.

Google Panda

З контентом дуже багато пов'язано жорстких подій. Особливо якщо говорити про такий фільтр, як Google Panda. Ефект, який він завдав для більшості вебмайстрів з 2011 року формує дуже серйозну проблему в сео просуванні.

За що карає Гугл Панда:

  • Дубльований контент - вище його обговорювали
  • Низькоякісний контент - ви пишіть з помилками, з незрозумілими і непов'язаними за змістом словами
  • Ферми контенту - дуже погана якість перекладу з іншої мови

На прикладі Панди я хочу розповісти про головну відмінність пошукової системи Google і Яндекс.

Google чудово розуміє латиницю. Він добре взаємодіє з англійською мовою, з латиницею, розуміє все відміни і так далі.

Яндекс ж спочатку створювався як російський локальний пошуковик, який добре працює зі слов'янськими мовами. Множинні і поодинокі числа, відмінки - все це сприймається добре. У Яндекса спочатку краще розуміння тематики контенту.

Коли Гугл запускав Панду в 2011 році, в рунеті її практично не відчули. Трохи по-іншому стало в 2012 році, коли паралельно запускався Пінгвін. Google підкрутив Панду. Після чого у нього стало більш якісне розуміння слов'янських мов.

Як результат, багато сайтів, які постраждали в квітні 2012 року, вони постраждали не тільки через Пінгвіна. Вони додатково просіли і за рахунок того, що Панда нарешті таки почала добре розуміти слов'янські мови. В результаті низькоякісний контент був покараний.

Тому завжди боріться з дублями сторінок і приділяйте велику увагу якості своїх матеріалів.

Яндекс Баден-Баден

У 2017 Яндекс випустив новий алгоритм, який називається Баден-Баден. Його основне завдання - це боротьба зі спамние текстом.

Багато умільці-сеошники дуже люблять в свої матеріали запихати якомога більше ключових слів. В результаті текст стає нечитабельним і найбільше нагадує спамние конструкцію. Особливо це добре помітно в невеликих матеріалах.

Тому при створенні контенту більше уваги звертайте на оформлення і читабельність тексту. Він повинен дуже легко сприйматися людиною.

Ключові слова додавайте, але не в надто великих кількостях. Намагайтеся якось їх розподіляти по всьому тексту. Не забуваємо і про синоніми. Вони допоможуть зменшити відсоток спаму і врятувати читаність матеріалу.

Висновки про основи сео просування

Давайте тепер підіб'ємо деякі підсумки про основи сео просування сайту. Першою такою базою є seo аудит сайту. Ми в першу чергу виявляємо ті технічні проблеми, які заважають нам рухатися вперед.

Недоступність сайту є критичним умовою. Тому ми повинні намагатися всіляко його уникати. В окремій статті я розповім про сервіси, які дозволяють все це швидко моніторити, якісно реагувати і відстежувати саму динаміку.

Тематична стратегія - це той інструмент, без якого весь інтернет-маркетинг не зможе в принципі, існувати. Контент стати в нагоді не тільки в пошуковій оптимізації, але і в поштових розсилках, соціальних мережах і в інших джерелах трафіку.

Загалом, тепер ви знаєте основи SEO. Перед просуванням спочатку усуньте всі технічні помилки сайту, а також приведіть в гарну якість свій контент. Якщо це зроблено не буде, то переходити до наступного рівня пошукової оптимізації вам не має сенсу.

Перейти на 2-ий рівень SEO

Що важливо в тексті?
Отже, що важливо в тексті?