Навигация по сайту

Популярные статьи

Основні методи просування на YouTube - що і як робити

  1. Завдяки контекстній рекламі люди купують книги, квартири і навіть котів
  2. Способи просування на YouTube
  3. Внутрішня оптимізація
  4. Що може піти не так
  5. зовнішня оптимізація
  6. Майданчики для розсилки вручну
  7. блогери
  8. Аналітика каналів

YouTube - друга пошукова система в світі після Google, хоча і використовується тільки для пошуку відео. Щомісяця відео на YouTube дивляться 1,5 мільярда чоловік, в середньому по 60 хвилин в день на людину.

У Росії YouTube теж популярний - згідно зі статистикою, на нашу країну припадає 66 мільйонів унікальних переглядів відео на YouTube і сторонніх сайтах, з яких 44 мільйони припадає на сам YouTube. Ці глядачі в основному платоспроможність і цікавляться комерційними продуктами: 81% - люди від 18 до 54 років, 28% - 25-34 років. Більше половини з них чоловіки.

Створення відео обходиться дорого, тому не багато компаній в Росії працюють на YouTube. Підтверджених російських каналів, на які завантажено більше одного ролика, приблизно 12 500. Якщо грубо порахувати і поділити 66 мільйонів унікальних користувачів на 12 500 каналів, то під кожним відео ви можете отримати не менше 5300 переглядів. Причому це мінімальна цифра, так як цікавий канал будуть дивитися набагато більше людей. Але ж можна завантажити 100 відео, завести кілька каналів - і розширити свою аудиторію до неймовірних розмірів.

Завдяки контекстній рекламі люди купують книги, квартири і навіть котів

Філіп Царевский - найвідоміший фахівець в Росії з контекстної реклами - знає, як продати через контекст все що завгодно. І готовий розповісти про це в своєму онлайн-курсі .

На тебе чекають 54 години найдетальнішої в Рунеті інформації по контекстній рекламі. Поки інші переказують інструкцію з офіційного сайту Яндекса, Філіп на конкретних прикладах і доступною мовою пояснить принципи роботи з контекстною рекламою і розкриє основні методи і «фішки». Ти зрозумієш, чому варто робити так, як НЕ роблять більшість фахівців з контексту.

Реклама


Способи просування на YouTube

Перший спосіб - внутрішня оптимізація. Вона дозволяє вивести відео в топ YouTube, Яндекса і Google безкоштовно і надовго. На минулорічній конференції Микола Коноплянніков знайомив аудиторію з кейсом по YouTube, який до цих пір займає верхні рядки в пошукових системах по ключових запитах, а значить набирає перегляди. Правда, внутрішня оптимізація працює тільки по середньо- і нізкоконкурентним запитам. За високочастотним типу «Пугачова» вийти в топ тільки за рахунок внутрішньої оптимізації не вийде.

Другий спосіб - зовнішня оптимізація. До неї відносяться:

1. Ведення рекламних кампаній на сервісах посівів.
2. Розміщення посилань на сторонніх сайтах і в соціальних мережах.
3. Купівля реклами в AdWords.
4. Співпраця з блогерами.

Внутрішня оптимізація

Займаючись оптимізацією роликів, слід враховувати, як різні параметри впливають на просування через пошук, просування в «схожих» і на віральность відео. Ось які простежуються закономірності:

Вплив параметрів відео на просування по різних каналах

Тепер докладніше про кожен з параметрів.

Теги останнім часом працюють не так добре, як раніше - вони майже не впливають на пошук і віральность, але зате додають відео в колонку «схожі» до вже переглянутих роликів. Підбирати теги допомагають Key Collector, Wordstat, SeoPult і інші інструменти для збору семантики. Для підбору тегів аналізуйте тренди, шукайте «хайповие» запити в ніші, користуйтеся підказками самого YouTube, який порадить популярні теги.

Робота з ключами в SeoPult

А ось конкурентність тегів відстежувати стало складніше - тепер в пошуку не відображається, скільки відео знайдено за запитом, і оцінювати конкурентність можна тільки за допомогою скриптів.

Заголовки набагато важливіше - вони впливають на всі три канали просування. В ідеалі довжина заголовка повинна бути 40-50 символів з пробілами (стільки відображається в пошуку), але не більше 100, містити ключовий запит на початку і бренд в кінці. Добре, якщо в ньому буде заклик до дії. Заголовки миттєво індексуються, і при правильному складанні швидко виводять відео в топ.

Пробуйте періодично міняти назву в роликах - як не дивно, це теж робоча методика. Ви можете з одного відео отримувати перегляди, трохи поміняти назву і реально зацікавити цільову аудиторію

З картинками все просто: зрозумілі зображення і яскраві образи. Добре працюють «до і після», «за і проти» та інші подібні. Якщо тема дозволяє, дайте короткий текст із закликом до дії прямо на зображенні ролика.

Якщо тема дозволяє, дайте короткий текст із закликом до дії прямо на зображенні ролика

Які тизери варто робити, а які - ні

Опис ролика потрібно для YouTube - його мало хто читає, але сама пошукова система активно індексує. В опис можна помістити більше ключів - до 2000 символів, справжнє роздолля для SEO-шників. Видно буде тільки перші два рядки, приблизно 120 символів - додайте в них заклик до дії. Двома рядками важливо зацікавити людину, щоб він захотів відкрити опис повністю - адже саме тут найзручніше розміщувати посилання. Правда, посилання зараз не клікабельні в пошуку і відображаються просто текстом.

Приклади захопливого (вгорі) і нудного (внизу) опису до ролика

Ще один секрет опису - проставлення тайм-коду, тобто вказівки на час в ролику. YouTube сприймає тайм-коди як підзаголовки, тому в них теж додайте ключі.

Крім основних параметрів оформлення, важливі субтитри, коментарі та інші CTA.

Субтитри індексуються YouTube - по фразам з субтитрів можна знайти відео в пошуку. Це важливо враховувати при написанні сценарію, але не можна просто вписувати в субтитри ключові слова - ризикуєте отримати бан відео і всього каналу.

Активність в коментарях - теж фактор ранжування. Людям подобається, коли автори каналу відповідають на їхні запитання, а сам YouTube поміщає відео з активними обговореннями вище. Так що не бійтеся вступати в суперечки, відповідати і спонукати до спілкування, наприклад, коментарем до закріпити - навіть негативні відповіді краще, ніж повна байдужість глядачів.

Інші елементи - це підказки до відео, кінцеві заставки і оверлеї. Вони покращують залученість - люди доглядають ролик до кінця, бачать пропозицію і переходять на інші ролики. А підказки можна використовувати для додаткових питань глядачеві або навіть додавання карток товарів.

Оверлей - ще один інструмент для комерційного каналу. Для цього аккаунт YouTube зв'яжіть з AdWords, створіть в AdWords оголошення для відео і тут же його видаліть. Тоді ніякої модерації не буде, але в YouTube можна буде додати оверлей із закликом до дії, куди вставити заголовок, що відображається посилання і цільове посилання. Оверлей з'явиться у вигляді банера знизу і призведе глядачів з відео на ваш сайт або в магазин.

Налаштування оверлею

Скористайтеся чекліст , В якому по кроках розписано, як правильно оформити відео для внутрішньої оптимізації.

Окремо згадаю про віральності роликів, тобто їх органічному поширенні в соцмережах. Насправді ніхто точно не знає, як зробити ролик віральним - ніхто не дивиться щось реально круте і корисне, зате мільйони переглядів набирає собака, чешущіеся себе за вухом. Хороший приклад вірального ролика - недавній документальний фільм Дудя про Супоневе. На нього відгукнулися ті, хто виріс на дитячих телепередачах ведучого. Ролик став віральним явно не випадково.

Що може піти не так

Іноді буває, що у каналу з тисячами передплатників і мільйонами переглядів взагалі немає переглядів під окремими відео.

Що тут не так?

Тема у відео хороший, але ось картинка підвела - вона ніяк не мотивує клікнути.

Правда, ДНС випускає в день по 50 відео, і картинки просто генеруються автоматично - унікальний заголовок так не створити. Але можна придумати автоматизацію, наприклад, додати фразу «Це реально телефон?», Що підвищить кликабельность.

Крім гарної картинки не вистачає:

  • посилання на покупку прямо в відео, наприклад, в оверлее;
  • мотивації на покупку в описі і закріпленому коментарі;
  • більшої кількості ключових слів в описі.

Якщо це зробити, можна підвищити кількість переглядів навіть у ноунейм-смартфона, а значить ефективніше його продати.

зовнішня оптимізація

Із зовнішнього оптимізацією пов'язано кілька міфів.

1. закуплено 100500 переглядів і потраплю в тренди. Раніше це працювало, але тепер коштує дорого.
2. Важливі тільки перегляди або тільки оптимізація. Звичайно, вони потрібні, але важливо працювати в комплексі і видавати якісний контент.
3. У мене молодий канал, я не потраплю в топ. Це взагалі не має значення - в тренди може потрапити навіть новачок.
4. Зроблю все як треба, і буде круто. Ні, внутрішньої і зовнішньої оптимізації недостатньо. Якщо в відео немає залученості, то навіть круто змонтовані і оптимізовані ролики ніколи не зберуть велику кількість переглядів. Залучайте аудиторію, спілкуйтеся з нею, але не сухо і монотонно.

Люди дивляться різні ролики - матюкаються через кожне слово обзорщіков, трешерів з програмами «Дай ляща». Аудиторія відчуває живе спілкування - і ролики стають віральнимі.

Сервіси посівів - інструменти для розміщення посилань на відео або самих роликів, в основному в соцмережах або на сайтах. Якість такої реклами низька - я сам їх використовував і переконався, що вони майже не приносять результатів. Крім того, високий ризик нарватися на накрутку, тобто злити гроші в трубу і навіть отримати бан. Так що йти туди варто, тільки якщо з якихось причин не пускають в AdWords.

Майданчики для розсилки вручну

  • На своєму сайті відразу після розміщення на YouTube.
  • Розширені відповіді в коментарях з відео, щоб показати свою експертність і захопити користувача з відео на сайт.
  • У соцмережах, але тільки як посилання - соцмережі гірше ранжируют відео з YouTube і пости з ними. Так що краще залишати посилання або заливати відео прямо в соцмережі.
  • Створити окремий тизер для соцмереж - трейлер ролика - і розмістити його в соцмережах. Але це забирає багато часу, грошей і людино-годин.

AdWords

AdWords - це реклама в самому YouTube, де можна просувати як свій канал, так і просто свій продукт в чужих відеороликах або на рекламних площах самого сайту.

Є чотири види реклами в AdWords.

1. Bumper Ads - шестісекундним ролики на початку, які не можна пропустити.
2. In-Stream - довгі ролики - від 30 секунд - на початку, які можна пропустити через певну кількість секунд.
3. Discovery - відео в результатах пошуку і на сторінках перегляду, відмічені значком реклами.
4. KMC - банери на сайті, зазвичай над стрічкою зі схожими відео.

Таблиця ефективності методів для різних цілей

У кожного із способів є своя специфіка.

Bumper Ads підходить для цільових переглядів - при правильному налаштуванні людина точно побачить ваш ролик, але складно буде відстежити, куди він потім перейшов і що зробив. Оплата тут йде за покази, так що важливо за 6 секунд швидко зацікавити глядача і спровокувати його на цільове дію.

Розміщувати відео Bumper Ads потрібно через доступ за посиланням, щоб не засмічувати канал рекламою. Важливо дуже чітко прицілитися: підібрати ключові слова, аудиторію, тему і місця розміщення. Витратите час - заощадите гроші. Краще зробити більше варіантів роликів під різну аудиторію і продумати чіткий заклик до дії. На забудьте про utm-мітки - вони допоможуть зрозуміти, які оголошення найбільш ефективні.

На забудьте про utm-мітки - вони допоможуть зрозуміти, які оголошення найбільш ефективні

Налаштування реклами Bumper Ads і його аналіз - результат можна ще поліпшити

In-Stream підходить для великої кількості дешевих переглядів - можна домогтися шести копійок за перегляд. Ролики можуть бути будь-якої довжини, але оплачуються тільки ті, де перегляд був мінімум 30 секунд. Можна ускладнювати вибором майданчиків та місць розміщення, але чим більше ускладнень, тим дорожче будуть коштувати перегляди.

Discovery - просування відеоролика за рахунок банерів. З таким форматом Микола сам працював мало, тому об'єктивної думки висловити не може. Однак наголосив, що цей спосіб варто брати до уваги і тестувати.

KMC - дуже дешевий спосіб реклами. У кабінеті виберіть адаптивні або медійні покази, вкажіть в якості місця розміщення YouTube.com або навіть канали та відео для показу - і в блоці на сайті з'явиться ваша контекстна реклама.

Хороші результати реклами з дуже низькою ціною за клік

Телефонуйте в техпідтримку за номером 8-800-100-46-64 в будь-який незрозумілій ситуації:

  • відео більше доби на модерації;
  • поставили незрозуміле обмеження;
  • немає показів реклами.

До речі, якщо відео відхиляють з незрозумілої причини, перевірте, чи вказані у вас вікові обмеження у вигляді водяного знака. Без них ролик модерацію не пройде.

Ще один секрет при налаштуванні реклами. Якщо не хочете даремно витратити рекламний бюджет - додайте в місцях розміщення все дитячі канали в виключення і періодично оновлюйте списки майданчиків. можна скористатися готовим списком - в нього вже внесено 9300 винятків.

блогери

Канал для розміщення потрібно вибирати правильно.

1. От 1000 передплатників (менше, тільки якщо тема дуже вузька).
2. Середнє охоплення відео від 1000 переглядів. Якщо він дуже великий, то передплатників може бути і менше тисячі.
3. Висока залученість. Вважається як (коментарі + лайки і дізлайкі) / перегляди * 100%. Нормальний показник - більше 3%.
4. Відповідний стать, вік і інтереси ЦА.

Можна шукати блогерів в webartex.ru, «складати» їх в корзину, зв'язуватися з ними і замовляти рекламу.

Пошук майданчиків для реклами на webartex.ru

Аналітика каналів

Аналізувати слід свої канали, канали конкурентів і потенційних рекламодавців за показниками:

  • дата створення каналу;
  • середній приріст абонентів;
  • кількість відео;
  • середня кількість переглядів відео;
  • останні опубліковані відео та статистику за останніми опублікованими;
  • лайки і дізлайкі;
  • Коментований;
  • щільність виходу роликів.

Все це потрібно аналізувати постійно, щоб отримувати більше переглядів і не витрачати гроші даремно.

Читайте також:

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Що тут не так?
Але можна придумати автоматизацію, наприклад, додати фразу «Це реально телефон?