Навигация по сайту

Популярные статьи

Переваги та недоліки Debian для виділеного сервера. • Дата-центр UNIT-IS

 1. Переваги Debian для виділеного сервера:
Debian для виділеного сервера

Debian - система, яка поєднує в собі новітні технології з максимальною ефективністю. В даний час це один з найнадійніших і продуманих дистрибутивів Linux, що має кращу систему управління пакетами, масштабне ком'юніті, високий стандарт якості і відповідальне ставлення до тестування пакетів. Це вільна, високоякісна Unix-сумісна операційна система, що має повний набір додатків.

Час від часу можна почути думку, що процес встановлення Debian досить заплутана і складна. Все пояснюється тим, що ця система для підготовлених користувачів, для тих, кому подобається пізнавати все нове і цікаве, хто не боїться труднощів спочатку. Найголовніше - правильна установка. В цьому випадку Debian дає можливість створювати систему під себе, а не підлаштовуватися під неї самому. Спочатку її можна встановити в мінімальній комплектації і в будь-який зручний час нарощувати за потребами. Системні адміністратори дата-центру UNIT-IS самі встановлять потрібну версію Debian на ваш виділений сервер .

Переваги Debian для виділеного сервера:

 • побудова власної системи, заснованої на підігнаних один одному і відмінно протестованих блоках;
 • прочитання важливої ​​літератури, статей і керівництв про систему, завдяки яким ваша робота за комп'ютером стане ще більш ефективною;
 • логічна і впорядкована конфігурація. Каталоги системи мають прозору структуру. Призначені для користувача програми розташовані в / usr / bin, конфігураційні файли в / ets, логи - також, де їм належить в / var / log.
 • настройки, вироблені раз, діють для всіх користувачів, відповідно їх прав доступу. При цьому користувачів може бути кілька десятків і навіть сотень.
 • надійність. Про систему не так багато інформації в мережі, швидше за все і тому, що вона практично не видає помилок. Один раз правильно налаштувавши, можна розслабитися і цілком поринути в роботу, не наживаючи собі зайвих проблем..За додаткову плату системні адміністратори налаштують ваш виділений сервер, який прослужить вам довгий час.
 • один з кращих пакетних менеджерів АРТ;
 • велика кількість пакетів в репозиторії (як правило, все що потрібно, в ньому вже є).
 • підтримка різних пристроїв, що характеризується автоматичним настроюванням безлічі компонентів. Наприклад, найважливіші для ноутбуків функції: управління мультимедійними клавішами і частотою процесора;
 • дружній інтерфейс установки і адміністрування;
 • вільна для поширення і використання. Всі пакети, що становлять Debian GNU / Linux, абсолютно вільно поширюються (що грунтується на положенні GNU General Public License).

Однак існують і двоякі боку системи. Наприклад, використання в її складі програм виключно з відкритим кодом. З юридичної точки зору, це великий плюс - до вашої організації ніхто і ніколи не зможе пред'явити претензії. З іншого боку, відкрита реалізація підтримки закритих стандартів позначається не кращим чином на продуктивності і наборі можливостей.

Наприклад, в Debian Lenny підтримка відомого формату Adobe Flash забезпечується зв'язкою swfdec і Gnush, яка, в свою чергу, досить слабка в порівнянні з Adobe. А платформа Java підтримується відкритою системою Open JDK з досить низькою продуктивністю в порівнянні з Sun Java.

Завдяки Debian забезпечується надійна, стабільна робота і безпеку сервера. Система своєчасно і динамічно розвивається. Над цим працюють понад 1500 добровольців, які постійно оновлюють і покращують код програми. Свіжі випуски виходять приблизно раз в кілька місяців. Замовити виділений сервер з встановленим дистрибутивом Debian можна в дата-центрі UNIT-IS.

Якщо ваша мета - повністю вільний, стабільний дистрибутив для сервера або робочої станції, відмінним рішенням в цьому стане саме Debian!