Навигация по сайту

Популярные статьи

Перевстановлення Windows Vista своїми силами

 1. Зміна параметрів в BIOS
 2. Установка завантажувального диска
 3. Етапи завантаження комп'ютера з інсталяційного диска

Операційна система Windows Vista відноситься до славного сімейства Windows NT розробки корпорації Microsoft. Офіційно вона була випущена в світ в 2006 році для корпоративних клієнтів, а в 2007-му почалися її продажу для приватних користувачів. Ця ОС була наступною в лінійці після Windows XP, а на зміну їй прийшла Windows 7.

Незважаючи на те, що корпорація Microsoft в квітні 2017 року припинила підтримку цієї системи, вона все ще залишається на деяких комп'ютерах і подобається користувачам. До переваг даної операційки відносять не надто високі вимоги до обладнання, компактність, мінімальний час завантаження, достатню захищеність від «черв'яків», «троянів», «руткітів» та інших вірусів і привабливий інтерфейс з прозорою бічною панеллю для розміщення призначеного для користувача меню (додатки та гаджети ).

Тим, хто не хоче розлучатися з Windows Vista, але в силу обставин змушений виконати переустановку цієї системи, пропонується ця стаття.

зміст

Зазвичай операційну систему Windows Vista перевстановлюють, якщо стара не справляється з поставленим завданням, показуючи низьку продуктивність комп'ютера, збої і помилки.

В результаті не завжди коректних дій користувача незмінно виникають різні нестиковки, що впливають на продуктивність комп'ютерного пристрою та ефективність його роботи. Деякі програми та додатки починають конфліктувати між собою. Крім того, в комп'ютер можуть проникати віруси, викликаючи збої та інші неприємності. В один момент настає розуміння того, що легше перевстановити заново систему, ніж розбиратися з помилками і виправляти цілий кому різноманітних несправностей.

У будь-якому випадку, перш ніж зважитися на кардинальні кроки, можна спробувати виконати пакет «реанімаційних» дій: навести порядок в реєстрі, очистити диск від сміттєвих файлів, виконати дефрагментацію, просканувати і знешкодити пристрій від вірусів. Якщо ж поліпшення не настали, залишається одне - перевстановити систему.

Іноді необхідність реінсталляціі Windows Vista виникає при продажу або передачі старого компа або ноутбука стороннім людям.

Одним з головних достоїнств Vista ( порівняння всіх версій Віндовс ) Є відносна невисока вимогливість до системних ресурсів комп'ютера і компактність, тому вона найбільш затребувана на пристроям з невеликим жорстким диском. Хоча в цьому відношенні XP і 10 все ж виграють.

Для домашньої базової моделі досить мати такі параметри обладнання:

 • Процесор - 800 МГц для x86 і x
 • Оперативна пам'ять - 512 МБ.
 • Відеоадаптер DirectX 9.
 • Відеопам'ять 32 Мб.
 • Жорсткий диск від 20 Гб.
 • Вільне місце на жорсткому диску від 15 ГБ.
 • CD-RUM або DVD-RUM.
 • Клавіатура.
 • Миша і інші периферійні пристрої.

Для установки необхідний ліцензійний інсталяційний диск або його якісний образ, розташований на CD / DVD або флешці, а також ключ продукту і набір потрібних драйверів.

При установці системи з USB-накопичувача необхідно знати, що підготовка даного пристрою в якості інсталяційного виконується не простим копіюванням файлів, а за певною технологією: існують програми, які виконують збірку установочного диска на флешку, їх можна знайти в Інтернеті.

Перед установкою операційної системи досвідчені системні адміністратори слідують декільком правилам:

 1. Зберігати на зовнішній накопичувач - флешку або знімний диск всі потрібні файли, драйвера, додатки, так як в процесі установки буде виконуватися форматування дискового простору, під час якого всі дані будуть стерті. Детальніше як зберегти дані при перевстановлення .
 2. Виконувати форматування системного розділу диска. Вважається, що деякі помилки, наявні в старій системі, при установці «поверх», можуть проникати в знов встановлену ОС. І тільки форматування, під час якого відбувається нове формування структури файлової системи, може гарантувати повну нейтралізацію старих помилок.
 3. Якщо обсяг вінчестера дозволяє, найкраще розбивати його на два або більше віртуальних диска, один з яких, позначений літерою С, відводиться під операційну систему, а другий і всі наступні призначаються для призначених для користувача програм, додатків та різних файлів з інформацією. Це дасть можливість при необхідності переустановлення системи в майбутньому не переносити свої програми і файли на зовнішній накопичувач.

Примітка: установка Windows Vista займає приблизно 20 хвилин, проте якщо ви вирішили виконати інсталяцію поверх старої системи, на це піде набагато більше часу - близько півтори години, тому що при цьому буде виконуватися часткове збереження і заміна на нові старих налаштувань. Найоптимальніший за часом і якістю варіант установки - «в чисту», тобто з повним форматуванням інсталяційного розділу диска.

Після включення комп'ютера натискаємо клавішу «F2», можливі також інші варіанти, наприклад, «Del», «Esc», «F9» і т.д. в залежності від виробника комп'ютерного пристрою. За допомогою цих кнопок потрібно зайти в меню BIOS, щоб внести зміни в порядок завантаження. За замовчуванням там стоїть жорсткий диск, а нам потрібно змінити його на CD / DVD або флеш-пам'ять. Якщо виникли проблеми - ознайомтеся з таблицею хоткеев для входу в БІОС .

Зміна параметрів в BIOS

BIOS - апаратно-програмна частина комп'ютера, що відповідає за налаштування комплектуючих системного блоку.

В меню BIOS, знаходимо вкладку Boot або Boot Sequence і за допомогою стрілок «верх-вниз» (тому що мишка працювати не буде) знаходимо пункт Boot Priority Setting, в якому міняємо порядок завантаження, ставлячи на перше місце CD / DVD- ROM DRIVE, а диск C - на друге.

Установка завантажувального диска

За допомогою стрілок добираємося до опції Save Changes, натискаємо кнопку Enter, а потім виходимо з BIOS, натиснувши Exit, вибравши дію Exit Saving Changes і підтверджуємо дії, натиснувши на «Y».

Після цього перенавантажуємо систему і чекаємо, поки диск розкрутитися і почнеться установка нової операційної системи.

Реінсталляція системи з настановної флешки практично нічим не відрізняється від DVD-ішной, тільки в BIOS на перше місце ставиться завантаження з USB.

Етапи завантаження комп'ютера з інсталяційного диска

Після того, як інсталяційний диск розкрутився, на екрані з'явиться напис «Windows is loading files ...»

Після деякого очікування на екран завантажиться вікно з вибором параметрів мови і розкладки клавіатури. Робимо потрібний вибір і тиснемо кнопку «Далі».

Наступне вікно пропонує почати установку, погоджуємося, натискаючи кнопку зі стрілкою.

Далі необхідно внести ключ активації, і в залежності від його виду автоматично буде вибрано спеціальну редакція Windows Vista: BUSINESS, HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, ULTIMATE або STARTER.

Тепер потрібно прийняти ліцензійну угоду.

І вибрати тип установки. Вибираємо «Повну».

На наступному етапі потрібно вибрати розділ на диску для установки системи. Це буде розділ 1 на диску 0.

Далі піде попередження системи про те, що в разі установки на стару систему, її дані будуть переміщені в спеціальну папку windows.old.

Погоджуємося кнопкою «Ок». Тепер можна почекати близько 20 хвилин, протягом яких система почне копіювати необхідні інсталяційні файли.

Тепер можна почекати близько 20 хвилин, протягом яких система почне копіювати необхідні інсталяційні файли

Установка продовжиться. Тепер програма запропонує послідовно ввести свої дані: ім'я, пароль і вибрати картинку на обліковий запис.

Тепер програма запропонує послідовно ввести свої дані: ім'я, пароль і вибрати картинку на обліковий запис

Далі слід пропозицію придумати ім'я комп'ютера, вибрати фон робочого столу і один з варіантів автоматичного оновлення.

Потім вводимо тимчасові параметри: дату, час, часовий пояс.

У фіналі з'являється вікно з вдячністю за установку і після натискання кнопки «Пуск» виконується завантаження оновленої ОС.

Установка закінчена, тепер можна інсталювати драйвера пристроїв і виконати призначені для користувача настройки. При наступному вході в систему не забудьте поміняти порядок пристроїв, перемістивши в початок завантаження з жорсткого диска. Також не завадить зробити дефрагментацію , Щоб комп'ютер швидше працював.