- Зміна параметрів в BIOS
- Установка завантажувального диска
- Етапи завантаження комп'ютера з інсталяційного диска
Операційна система Windows Vista відноситься до славного сімейства Windows NT розробки корпорації Microsoft. Офіційно вона була випущена в світ в 2006 році для корпоративних клієнтів, а в 2007-му почалися її продажу для приватних користувачів. Ця ОС була наступною в лінійці після Windows XP, а на зміну їй прийшла Windows 7.
Незважаючи на те, що корпорація Microsoft в квітні 2017 року припинила підтримку цієї системи, вона все ще залишається на деяких комп'ютерах і подобається користувачам. До переваг даної операційки відносять не надто високі вимоги до обладнання, компактність, мінімальний час завантаження, достатню захищеність від «черв'яків», «троянів», «руткітів» та інших вірусів і привабливий інтерфейс з прозорою бічною панеллю для розміщення призначеного для користувача меню (додатки та гаджети ).
Тим, хто не хоче розлучатися з Windows Vista, але в силу обставин змушений виконати переустановку цієї системи, пропонується ця стаття.
зміст
Зазвичай операційну систему Windows Vista перевстановлюють, якщо стара не справляється з поставленим завданням, показуючи низьку продуктивність комп'ютера, збої і помилки.
В результаті не завжди коректних дій користувача незмінно виникають різні нестиковки, що впливають на продуктивність комп'ютерного пристрою та ефективність його роботи. Деякі програми та додатки починають конфліктувати між собою. Крім того, в комп'ютер можуть проникати віруси, викликаючи збої та інші неприємності. В один момент настає розуміння того, що легше перевстановити заново систему, ніж розбиратися з помилками і виправляти цілий кому різноманітних несправностей.
У будь-якому випадку, перш ніж зважитися на кардинальні кроки, можна спробувати виконати пакет «реанімаційних» дій: навести порядок в реєстрі, очистити диск від сміттєвих файлів, виконати дефрагментацію, просканувати і знешкодити пристрій від вірусів. Якщо ж поліпшення не настали, залишається одне - перевстановити систему.
Іноді необхідність реінсталляціі Windows Vista виникає при продажу або передачі старого компа або ноутбука стороннім людям.
Одним з головних достоїнств Vista ( порівняння всіх версій Віндовс ) Є відносна невисока вимогливість до системних ресурсів комп'ютера і компактність, тому вона найбільш затребувана на пристроям з невеликим жорстким диском. Хоча в цьому відношенні XP і 10 все ж виграють.
Для домашньої базової моделі досить мати такі параметри обладнання:
- Процесор - 800 МГц для x86 і x
- Оперативна пам'ять - 512 МБ.
- Відеоадаптер DirectX 9.
- Відеопам'ять 32 Мб.
- Жорсткий диск від 20 Гб.
- Вільне місце на жорсткому диску від 15 ГБ.
- CD-RUM або DVD-RUM.
- Клавіатура.
- Миша і інші периферійні пристрої.
Для установки необхідний ліцензійний інсталяційний диск або його якісний образ, розташований на CD / DVD або флешці, а також ключ продукту і набір потрібних драйверів.
При установці системи з USB-накопичувача необхідно знати, що підготовка даного пристрою в якості інсталяційного виконується не простим копіюванням файлів, а за певною технологією: існують програми, які виконують збірку установочного диска на флешку, їх можна знайти в Інтернеті.
Перед установкою операційної системи досвідчені системні адміністратори слідують декільком правилам:
- Зберігати на зовнішній накопичувач - флешку або знімний диск всі потрібні файли, драйвера, додатки, так як в процесі установки буде виконуватися форматування дискового простору, під час якого всі дані будуть стерті. Детальніше як зберегти дані при перевстановлення .
- Виконувати форматування системного розділу диска. Вважається, що деякі помилки, наявні в старій системі, при установці «поверх», можуть проникати в знов встановлену ОС. І тільки форматування, під час якого відбувається нове формування структури файлової системи, може гарантувати повну нейтралізацію старих помилок.
- Якщо обсяг вінчестера дозволяє, найкраще розбивати його на два або більше віртуальних диска, один з яких, позначений літерою С, відводиться під операційну систему, а другий і всі наступні призначаються для призначених для користувача програм, додатків та різних файлів з інформацією. Це дасть можливість при необхідності переустановлення системи в майбутньому не переносити свої програми і файли на зовнішній накопичувач.
Примітка: установка Windows Vista займає приблизно 20 хвилин, проте якщо ви вирішили виконати інсталяцію поверх старої системи, на це піде набагато більше часу - близько півтори години, тому що при цьому буде виконуватися часткове збереження і заміна на нові старих налаштувань. Найоптимальніший за часом і якістю варіант установки - «в чисту», тобто з повним форматуванням інсталяційного розділу диска.
Після включення комп'ютера натискаємо клавішу «F2», можливі також інші варіанти, наприклад, «Del», «Esc», «F9» і т.д. в залежності від виробника комп'ютерного пристрою. За допомогою цих кнопок потрібно зайти в меню BIOS, щоб внести зміни в порядок завантаження. За замовчуванням там стоїть жорсткий диск, а нам потрібно змінити його на CD / DVD або флеш-пам'ять. Якщо виникли проблеми - ознайомтеся з таблицею хоткеев для входу в БІОС .
Зміна параметрів в BIOS
BIOS - апаратно-програмна частина комп'ютера, що відповідає за налаштування комплектуючих системного блоку.
В меню BIOS, знаходимо вкладку Boot або Boot Sequence і за допомогою стрілок «верх-вниз» (тому що мишка працювати не буде) знаходимо пункт Boot Priority Setting, в якому міняємо порядок завантаження, ставлячи на перше місце CD / DVD- ROM DRIVE, а диск C - на друге.
Установка завантажувального диска
За допомогою стрілок добираємося до опції Save Changes, натискаємо кнопку Enter, а потім виходимо з BIOS, натиснувши Exit, вибравши дію Exit Saving Changes і підтверджуємо дії, натиснувши на «Y».
Після цього перенавантажуємо систему і чекаємо, поки диск розкрутитися і почнеться установка нової операційної системи.
Реінсталляція системи з настановної флешки практично нічим не відрізняється від DVD-ішной, тільки в BIOS на перше місце ставиться завантаження з USB.
Етапи завантаження комп'ютера з інсталяційного диска
Після того, як інсталяційний диск розкрутився, на екрані з'явиться напис «Windows is loading files ...»
Після деякого очікування на екран завантажиться вікно з вибором параметрів мови і розкладки клавіатури. Робимо потрібний вибір і тиснемо кнопку «Далі».
Наступне вікно пропонує почати установку, погоджуємося, натискаючи кнопку зі стрілкою.
Далі необхідно внести ключ активації, і в залежності від його виду автоматично буде вибрано спеціальну редакція Windows Vista: BUSINESS, HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, ULTIMATE або STARTER.
Тепер потрібно прийняти ліцензійну угоду.
І вибрати тип установки. Вибираємо «Повну».
На наступному етапі потрібно вибрати розділ на диску для установки системи. Це буде розділ 1 на диску 0.
Далі піде попередження системи про те, що в разі установки на стару систему, її дані будуть переміщені в спеціальну папку windows.old.
Погоджуємося кнопкою «Ок». Тепер можна почекати близько 20 хвилин, протягом яких система почне копіювати необхідні інсталяційні файли.
Установка продовжиться. Тепер програма запропонує послідовно ввести свої дані: ім'я, пароль і вибрати картинку на обліковий запис.
Далі слід пропозицію придумати ім'я комп'ютера, вибрати фон робочого столу і один з варіантів автоматичного оновлення.
Потім вводимо тимчасові параметри: дату, час, часовий пояс.
У фіналі з'являється вікно з вдячністю за установку і після натискання кнопки «Пуск» виконується завантаження оновленої ОС.
Установка закінчена, тепер можна інсталювати драйвера пристроїв і виконати призначені для користувача настройки. При наступному вході в систему не забудьте поміняти порядок пристроїв, перемістивши в початок завантаження з жорсткого диска. Також не завадить зробити дефрагментацію , Щоб комп'ютер швидше працював.