Навигация по сайту

Популярные статьи

Підсумки-2012: Як розвивався ринок пошукової оптимізації в Україні?

  1. Євген Горлач, керівник відділу комерційних проектів компанії Promodo
  2. Ольга Речкіна, генеральний директор «Ашманов і Партнери Україна»
  3. Олег Саламаха, SEO-аналітик компанії Netpeak
  4. Юрій Сукач, керівник відділу аналітики SEO-Studio

25 Грудня, 2012 9:35

890

Пошукової ринок в Україні досить динамічний, тенденції тут дуже швидко змінюються. Вимоги пошукових систем, антиспам-алгоритми, поширення нових пристроїв для виходу в Інтернет роблять цей ринок майданчиком швидкого реагування. Про те, яким був для нього 2012 рік та на що орієнтуватися на початку 2013-го, розповіли експерти з провідних українських SEO-агентств Євген Горлач (Promodo), Ольга Речкіна ( «Ашманов і Партнери Україна»), Олег Саламаха (Netpeak) і Юрій Сукач (SEO-Studio).

  1. Як ви оцінюєте динаміку зростання, яку показав український ринок пошукового просування в 2012 році? Які основні тенденції розвитку можете виділити?
  2. Як змінилися бюджети, що витрачаються на SEO? А як змінилися доходи вашого агентства?
  3. Чи з'явилися на цьому ринку нові гравці?
  4. Що буде задавати темп розвитку ринку SEO в 2013 році? Які тренди помітні вже сьогодні?

Євген Горлач, керівник відділу комерційних проектів компанії Promodo

Динаміка розвитку ринку SEO позитивна в усіх напрямках Динаміка розвитку ринку SEO позитивна в усіх напрямках. З кожним днем ​​за клієнтами в Інтернет приходять нові компанії і підприємства. Багато з них раніше не використали свої сайти або й зовсім їх не мали.

Найбільш помітною тенденцією стало зростання вимог пошукових систем до сайтів. На даний момент успіх і заповітний топ можуть отримати тільки зручні, швидкі та грамотно оптимізовані сайти. Серйозно освіжив уми клієнтів і оптимізаторів квітневий «Пінгвін» від Google. Даний алгоритм змусив багатьох докорінно переглянути підхід до просування.

Бюджети виросли, і будуть рости. Перш за все, це пов'язано з тим, що тепер потрібні більш якісні тексти і хороші посилання - просування в цілому вимагає більшого професіоналізму і досвіду. Доходи нашого відділу, а саме «комерційних проектів» зросли за рік в два рази. Прогнозуємо активне зростання і в наступному році.

На ринку з'явилися нові гравці, але багато хто з них поки напрацьовують досвід. Повноцінними гравцями більшість з них назвати важко. Тим не менш, деякі компанії застосовують цікавий підхід. Це стимулює лідерів ринку на постійне вдосконалення та пошук нових способів впливу на алгоритми пошуку. В SEO майже неможливо працювати по «накатаній схемі», кожен день потрібно ставати краще.

Вже помітні деякі тренди, які будуть впливати на ринок в 2013 році. Сьогодні все більше клієнтів вимагають комплексного просування. Їм потрібна не SEO-компанія, а саме партнери, які вирішують всі завдання по залученню покупців з мережі.

Активно підключаються до Інтернету нові користувачі, і природне зростання аудиторії буде тривати, що не може не відбитися на розвитку ринку SEO. Будуть рости вимоги до якості сайту, підхід до кожного проекту стане ще більш індивідуальним. Побачити і вникнути в бізнес клієнта, щоб допомогти йому заробити більше - це я б і зазначив трендом на 2013 рік для Promodo.

Ольга Речкіна, генеральний директор «Ашманов і Партнери Україна»

Головна тенденція - це зниження ролі автоматизованого просування сайтів Головна тенденція - це зниження ролі автоматизованого просування сайтів. На перший план виходить ручна праця - написання унікальних статей і індивідуальний підбір майданчиків для розміщення.

Наступна тенденція - це внутрішня оптимізація сайту. Пошуковий робот не може оцінити творчу складову дизайну ваших сторінок, але він обов'язково оцінює унікальність його змісту. Чим більше у вас сторінок, чим зрозуміліше унікальний текст на них, тим простіше вам збільшити конверсію відвідувачів в лояльних клієнтів. Роль PR-фахівців і копірайтерів в SEO збільшилася.

Бюджети клієнтів зросли за рахунок комплексних проектів. Крім SEO вони замовляють у нас збільшення конверсії, управління репутацією, юзабіліті і SMM. Великі бренди стали приділяти більше уваги підвищенню лояльності клієнтів, а разом з тим зростають їхні витрати.

Лідери залишилися незмінними, а їх дії залишають свій слід на ринку. З'явилося ще більше фрілансерів, спамерів і спеціальних відділів по оптимізації в рамках вже існуючих оффлайн-рекламних компаній. Їх точна кількість підрахувати складно одно, як і оцінити їх оборот. По-перше, вони рідко заявляють про себе, як про повноцінні гравців ринку. По-друге, їх кількість постійно змінюється - на зміну старим фрілансерам і спамерам приходять нові, і цей процес перманентний.

У 2013 році збережуться тенденції 2012-го - ручне просування сайту та створення унікального змісту на ньому. Уже в цьому році стало зрозуміло, що ваш клієнт знаходить обличчя і перетворюється з бездушної цифри конверсії в живу людину, за яким доведеться побігати з інструментами ремаркетингу. Тобто, зробити акцент на direct-маркетингу, продажах в два кроки і email-маркетингу.

Додатково до цього - ідеальний сайт є ефективним на всіх типах пристроїв. Сегмент мобільного Інтернету продовжує зростати, а це означає, що сайт без зручною і придатною мобільної версії знизить свою конверсію.

Олег Саламаха, SEO-аналітик компанії Netpeak

Ми вже не розглядаємо SEO як єдиний інструмент просування бізнесу в Інтернеті Ми вже не розглядаємо SEO як єдиний інструмент просування бізнесу в Інтернеті. Тому, кажучи про динаміку зростання українського пошукового ринку, варто враховувати всі інструменти інтернет-маркетингу. «Рейтинг сайтів» все більше залежить від поведінки і оцінок, а не від певних SEO-показників, як це було раніше.

Загальна тенденція інтернет-маркетингу 2012 року в Україні - це поступова зміна ідеології від звичайного просування сайту до розвитку успішного бізнесу за допомогою Інтернету. Новий підхід вимагає:

  • розвитку і поділу фахівців з кожного з напрямів, необхідних для успішного комплексного просування;
  • зміни підходу до методів роботи і цілям просування: від покупки посилань для отримання позицій до роботи з аудиторією сайту для збільшення прибутку бізнесу.

Зростання ринку стримує те, що підприємці все ще оцінюють агентства з просування в Інтернеті як підрядників, а не партнерів. Поки така тенденція зберігається, бізнес не зможе використовувати всі можливості інтернет-реклами.

Головним фактором, що вплинув на зміну бюджетів по SEO-витрат, залишається введення нових алгоритмів Google. Останній призупинив шалену гонку бюджетів на нарощування маси і значно збільшив термін роботи по SEO-послуг. З обвалом позицій прийшло розуміння »не SEO єдиним", і агентства інтернет-маркетингу були змушені диверсифікувати витрати на просування бізнесу своїх клієнтів. Таким чином, частка SEO серед інших інструментів інтернет-маркетингу зменшилася.

Різні інструменти приходять до гармонійного поєднання своїх функцій для досягнення головного завдання - прибутку клієнта. Той, хто цього не усвідомив, не зможе конкурувати з новим рівнем послуг інтернет-маркетологів. З іншого боку, за рахунок розвитку ринку і збільшення кількості клієнтів, залучених в інтернет-маркетинг, загальний бюджет SEO не зменшився, а скоріше навіть збільшився.

У 2012 році нових гравців або не було, або вони не були помітні. Якщо і вони і з'явилися, то за рахунок того, що три паралельні світи - SEO-агентства, медійні агентства і digital-агентства - почали перехід в один вимір. Для нас нові гравці - це гравці з цих «паралельних світів». Що стосується менших агентств, націлених виключно на досягнення позицій в топі нарощуванням посилальної маси, то кожен рік видно нові імена. Це відбувається за рахунок відмирання аналогічних «агентств» минулих років. Працювати на топ все ризикованіше на «довгих дистанціях» життя агентства.

Основний тренд, який посилився в 2012 році, а в 2013 буде ще більше розвиватися - це перехід до розуміння і реалізації цілей клієнта. Ми намагаємося змінити мотивацію співробітників так, щоб вони відчували вплив своєї роботи на збільшення прибутковості клієнтів. У «зовнішньому світі» ми хочемо змінити розуміння послуги інтернет-маркетингу в сторону повноцінного рівноправного партнерства в зв'язці «клієнт - агентство».

Юрій Сукач, керівник відділу аналітики SEO-Studio

У 2012-му році ринок пошукового просування України продовжив демонструвати динаміку плавного але впевненого зростання, характерну для 2010-2011 років У 2012-му році ринок пошукового просування України продовжив демонструвати динаміку плавного але впевненого зростання, характерну для 2010-2011 років. Головною відмінністю став невеликий сумбур, викликаний суттєвими змінами алгоритмів ранжирування Google, який привів до підвищеної міграції клієнтів між агентствами.

У порівнянні з 2011 роком, бюджети, що витрачаються на SEO, прогнозовано виросли. Це пояснюється поступовим зростанням рівня конкуренції в більшості тематик. Також варто відзначити вихід в online декількох великих гравців offline ринку. Якщо говорити про SEO-Studio, то другий квартал 2012 року був менш вдалий, ніж перший, з огляду на дотримання зобов'язань перед клієнтами, в умовах істотно змінилися алгоритмів ранжирування Google. Однак у другому півріччі нам вдалося повернути колишню динаміку зростання і досягти планових показників.

Протягом останніх років на ринку пошукового просування України є кілька яскраво виражених лідерів. Регулярно з'являються і новачки, деякі з них стартують досить успішно, однак потіснити когось із старожилів їм поки не вдавалося. Збереглася ця тенденція і в 2012 році.

Найактуальнішим трендом на сьогоднішній день є зміна усталених умов співпраці зі своїми клієнтами провідних агентств. Багато років мірилом успіху вважалося досягнення високих позицій за певними ключовими фразами. У 2011 році флагмани ринку почали пропонувати і трафіковий просування. У 2012-му істотно підвищив свою актуальність формат консалтингу. У 2013 році ми очікуємо скорочення кількості контрактів на класичне просування по пошуковим запитам, а натомість зростання кількості договорів по трафіковий просуванню і консалтингу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Також підібрали для вас

Як ви оцінюєте динаміку зростання, яку показав український ринок пошукового просування в 2012 році?
Які основні тенденції розвитку можете виділити?
Як змінилися бюджети, що витрачаються на SEO?
А як змінилися доходи вашого агентства?
Чи з'явилися на цьому ринку нові гравці?
Що буде задавати темп розвитку ринку SEO в 2013 році?
Які тренди помітні вже сьогодні?
Помітили помилку?