Навигация по сайту

Популярные статьи

Пінтерест сайт для просування мікростокера

 1. Навіщо потрібен PInterest?
 2. Пінтерест, сайт як інструмент пошуку
 3. Як шукати інформацію з сайту-донора?
 4. Уточнюємо пошук знайденого.
 5. Зберігати можна декількома способами.
 6. Пошук на основі обраного фрагмента.
 7. Пінтерест сайт як інструмент просування ваших картинок.
 8. Навіщо дублювати роботи?
 9. Щоб було наочніше, я покажу на прикладі моїх робіт на тему Halloween.

RSS  Навіщо потрібен PInterest RSS

Навіщо потрібен PInterest?

Пінтерест сайт можна розглядати як майданчик для пошуку натхнення, як багато хто і робить, а можна використовувати як цілком собі придатний інструмент для просування своїх робіт. Йдеться про Pinterest, тому що це одна з популярних соціальна мереж в Європі і США,

а це і є ЦА на яку варто звертати увагу мікростокеру (ілюстратор, фотографу). Росія і дивні колишнього СНД в контексті промоції комерційних робіт, не цікаві.

Нижче я розгляну кілька варіантів використання Pinterest:

 • Як інструмент пошуку цікавить вас візуального контенту
 • Як майданчик для просування.

Пінтерест, сайт як інструмент пошуку

У пінтерест пошук пинов (прикріплених або завантажених картинок) відбувається на основі ключових слів які ви вбиваєте в рядок пошуку. Секрет успішного пошуку потрібної вас інформації в тому, що потрібно використовувати кілька ключових слів 2-4 для формування найбільш точного запиту.

Як шукати інформацію з сайту-донора?

Пінтерест ще цікавий тим, що можна швидко отримати доступ до всього візуальному контенту цікавить вас сайту. (Якщо звичайно він представлений в цій соціальній мережі).

Як це зробити?

Забиваємо в рядок пошуку назву цікавить вас сайту і насолоджуємося вибіркою. Для прикладу спробуйте набрати слова: Christmas, Shutterstock

Уточнюємо пошук знайденого.

Детальний аналіз і пошук релевантного матеріалу на основі вже знайденого, дозволить вам знаходити схожі картинки. Зробити це досить легко. Після того, як ви проаналізували результати пошуку по введеним ключовим словам,

 • клікаєте по цікавить вас зображенні
 • гортає сторінку вниз до збірки «схожого» матеріалу.
 • Гортаємо далі. Кількома на зацікавило зображення
 • прокрутити сторінку вниз і знову бачимо добірку «схожого».

Повторювати цей процес можна нескінченно, поступово провалюючись все глибше і глибше в пошуках потрібного вам матеріалу.

По дорозі вашої екскурсії, не забувайте зберігати ваші зображення до себе на дошки, для подальшого вивчення і аналізу.

Зберігати можна декількома способами.

Зберігати можна декількома способами

 • Або відразу на дошку. Робиться це шляхом натискання на кнопку «Save»
 • Або можна просто поставити Like натиснувши на сердечко. Я, наприклад, щоб не витрачати час, всім зацікавила мене роботам, ставлю «like». Після ці роботи потрапляють в загальну масу картинок, які були відзначені. Цю загальну «масу» я використовую як Inbox який, на дозвіллі розгрібати і розтягують картинки по потрібним мені дошках.

Спробуйте, може і у вас приживеться такий метод поглинання візуального контенту.

Пошук на основі обраного фрагмента.

У будь-якої картинки можна збільшити фрагмент, і отримати вибірку Pinterest за фрагментом. Кому-то можливо такий спосіб буде цікавий і корисний. Наприклад, я так шукаю референс в роботі над персонажами.

Пінтерест сайт як інструмент просування ваших картинок.

Що ж, стисло ми розглянули принципи загального пошуку інформації, тепер хотілося б торкнутися практичні аспекти роботи з даною соцмережею. Як вона може бути корисна мікростокеру? Щоб відповісти на це питання, я опишу свій сценарій просування.

Перше що я роблю - це створюю тематичні «дошки» з назвою тієї теми на яку я малюю ілюстрації. Також можна створювати дошки з розбивкою по стилю. Ідея в тому, що чим більш релевантні дошки, щодо публікованих на них картинках, ви створюєте, тим краще.

Отже, в моєму випадку для просування своїх комерційних картинок я створив такі дошки:

Туди потрапляє найцікавіший контент з мого портфоліо Shutterstock . Це дошка без розбивки на нішеві теми. Це якийсь inbox в який потрапляє весь мій стоковий контент. Важливо! Там я збираю саме свій контент, який далі буде розтаскуватися по іншим тематичним дошкам. Робіт інших авторів, там немає. Для натхнення і для збору референсів тощо. У мене є окремі дошки.

Після того як я зібрав цікаві для мене роботи на дошку « Microstock Graphics »Я роблю вибірку робіт по загальних темах, і розтягують (дублюю) роботи по іншим дошкам:

Зверніть увагу, що роботи треба «дублювати», а не переміщати. Таким чином одна ваша вихідна картинка може бути вами розміщена на різних дошках, назва і зміст яких релевантно тій чи іншій картинці. Наприклад, якщо я малюю сет персонажів, або створюю «конструктор персонажів», то одну і ту ж роботу я дублюю на трьох дошках:

Навіщо дублювати роботи?

У Пінтерест є свої алгоритми пошуку, на основі яких відбувається вибірка найбільш популярних робіт, якими користувачі діляться і зберігають на свої «дошки». Чим більше користувачі діляться тій чи іншій роботою, тим вище в результатах пошуку по ключовому запиту вона буде відображатися. Так ось, Pinterest не враховує той факт, що одну і ту ж роботу пініть (прикріплювати на різні дошки) може один і той же автор. Тому, ми хоч трохи, але штучно завищуємо значимість своїх робіт, дублюючи їх на різні «дошки», нехай і свої.

Їдемо далі ...

Я розтягнув тематичні картинки по потрібним мені дошках. Прописую для всіх картинок, в рамках однієї теми, одне посилання, яка веде на попередньо зібране, сет Shutterstock .

Змінюючи посилання на своїх роботах в Pinterest, я добиваюся того, щоб користувач при переході завжди потрапляв на загальний сет тематичних ілюстрацій на Shutterstock . Це збільшує шанси, що куплять не одну картинку а кілька в рамках одного сету.

Щоб було наочніше, я покажу на прикладі моїх робіт на тему Halloween.

 1. Роботи завантажені в продаж на Shutterstock
 2. Використовуючи catalog manager я збираю роботи в публічний сет .
 3. Найбільш цікаві картинки сету я публікую в пінтерест на дошку « microstock graphics »Публікую картинки використовуючи соціальні кнопки, які розташовані під прищепив до кожної роботи на Shutterstock.
 4. В рамках цієї дошки я міняю посилання на кожній роботі, щоб посилання вели не на окрему роботу, а відразу на весь сет.
 5. Після того як посилання поміняли, роботи із загальною дошки «microstock graphics» я дублюю на інші дошки. У моєму випадку я продублював картинки з горизонтальними банерами на відповідну дошку « Web Banners »А картинки із запрошеннями я продублював на дошку« Posters design »

Всі вище описані методи мають сенс при прокачати акаунті Pinterest.com . Якщо ви мікростокер, а до сих пір ігноруєте цю площадку, то рекомендую як мінімум задуматися про присутність в ній.

У висновку хочу порекомендувати вам для вивчення відео-каст про Pinterest, який мені допоміг прояснити деякі аспекти роботи цієї соц. мережі.

Ще цікаво почитати

Навіщо потрібен PInterest?
Навіщо дублювати роботи?
Як шукати інформацію з сайту-донора?
Як це зробити?
Як вона може бути корисна мікростокеру?