Навигация по сайту

Популярные статьи

Пісочниця Яндекса - ось, в чому питання

Після січневої заяви Яндекса про   seonews Після січневої заяви Яндекса про seonews .ru / news / .search-engine / 2735 /> зміні алгоритму ранжирування і анонсування «Магадана» розмови і суперечки оптимізаторів про так званому фільтрі «пісочниця», який певний час тримає молоді сайти на низьких позиціях, активізувалися.
Відомий фільтр Google тепер змусив хвилюватися оптимізаторів рунета, однак ні до якого згодою, якщо судити з коментарів на форумі searchengines.ru, фахівці поки не прийшли. Ні щодо того, що розуміється під фільтром «пісочниця», ні у визнанні самого факту його существованія.Начнем з найбільш авторитетних серед форумчан версій тлумачення «пісочниці» Яндекса.
1) Класична: це фільтр, який діє саме на нові сайти, на яких стався різкий стрибок зовнішніх посилань;
2) Накладення фільтра просто на будь-який різкий стрибок зовнішніх посилань - будь то старий домен або новий;
3) Фільтр накладається при переході деякого кордону в процентному співвідношенні «поганих» і «хороших» посилань.
За словами керівника відділу пошукового просування компанії Анни Хлудової, обговорювані на форумі випадки дійсно зустрічаються в практиці: помічені тенденції, що посилання для якихось запитів для молодих доменів спрацьовують далеко не відразу. У той же час, древній домен навіть по високочастотник піднімається через 3 тижні після початку просування, хоча посилань там небагато.
«В цілому, - додає Анна, - складається відчуття, що пісочниця є. І її дія пов'язана як з самим просуваються сайтом (вік домену, авторитетність його в очах Яндекса), так і з проставляються посиланнями (їх динамікою зростання, їх якістю, і часом їх установки), які, схоже, починають працювати через деякий період ».
Серед численних скарг знайшлося навіть досить, який просувається з великими труднощами:
«Є проект.
Домен created: 2007.08.27, є також до цього проекту запит "штори", показів 143655.
Суть така, беков 1700, з них 450 проставлені особистим постингом, нормальним грамотним. 500 каталогів обмінних. Решта - сторінки 2-3 рівня, покупні. +
Морди теж покупні.
Зараз сайт далеко за 100.
Посилальне нарощувалось поступово, все робилося не поспішаючи.
До березня сайт стояв як укопаний. Зараз почалися невеликі зрушення.
Якщо говорити про посилальному і його якості, то більше 50% проставлені ручками.
Вік домену?
Хоча, можливо, це одиничний випадок. Але як такої фільтр має місце бути. Питання лише в тому, який і на що.
PS в січні була зміна контенту, не врятувало ».
Деякі навіть про те, чому Яндексу вигідно знижувати нові домени:
1. Зайвий привід власнику сайту піти в Директ.
2. Більше проблем у тих, хто генерує Дори. Бо ефект від них буде тільки через певний час. А за цей час, дивишся, він і забанили вже буде.
3. З нових доменів (сайтів) витікаючі посилання можуть не враховуватися до виходу з піску. Що теж розумно. Бо створить проблеми у плодяться, як кролики, сателітів і сіток сателітів.
І тим не менше, багато оптимізаторів, що фільтра «пісочниця» у Яндекса немає зовсім, і що розмови про нього виникають за будь-що, навіть якщо
• втрачають чинність лінкопомийки;
• посиланнях, які пов'язують тематично близькі сторінки, дають бонус;
• Яндекс вводить трастранк, тобто надає більшої ваги посиланнях зі старих авторитетних сайтів, які не торгують посиланнями.
Відомий Артем Шкондін aka AiK додає: «Навіть коли Яндекс запровадить штучний інтелект, який буде зі 100% точністю відрізняти природні посилання від штучних, на форумі будуть з'являтися топіки, що говорять про пісок в Яндексі або про бонуси старим доменів. З тієї простої причини, що старі сайти, як правило, мають всі типи посилань, а будь-який алгоритм, перш ніж стати публічним, обкатується на асесор і якщо він раптом стане видавати в топ тільки одні молоді невідомі асесор сайти, то він отримає низьку оцінку і публічним таки не стане ».
На питання SEONEWS щодо існування фільтра «пісочниця», представник Яндекса, зрозуміло, відповів: «Вибачте, але ми не коментуємо роботу наших алгоритмів». Оптимізатори ж розділилися на два приблизно однакових табори, про що свідчать дві паралельно існуючі на форумі гілки - версії про існування «пісочниці» Яндекса і, які заперечують його. Тому оптимізаторів залишається тільки гадати і робити припущення, а «Магадан» покаже, хто був правий.

Вік домену?