Навигация по сайту

Популярные статьи

План просування сайту як основа ефективної оптимізації

  1. Збір семантичного ядра
  2. Оптимізація структури сайту і розробка контенту
  3. Зовнішня оптимізація і комерційні чинники

Складаючи план просування сайту, враховуйте його характеристики і цінність для аудиторії. Аналіз цільової аудиторії дасть оцінку проекту, аудит конкурентного середовища - напрямок робіт. Це два ключові етапи для побудови стратегії просування будь-якого сайту, фундамент SEO- і інтернет-маркетингу в цілому.

Цінність збору подібної інформації доведена статистикою: за даними порталу «СмартБізнес» до 25% онлайн-покупців є випадковими, тобто відносяться до неврахованої аудиторії. Це означає, що у продавця немає чіткого розуміння того, хто є його потенційним клієнтом і які його потреби. Звідси незадовільні показники конверсії багатьох інтернет-проектів.

Аналіз конкурентного середовища в Інтернеті отримує дещо іншу оцінку, ніж промислове шпигунство в офлайні. Подібний аудит необхідний для виявлення тенденцій ринку і дієвих інструментів, застосованих конкурентами. Ці дані легко можна отримати, аналізуючи сайти конкурентів самостійно або отримуючи відомості автоматично з відкритих джерел.

Чи означає це, що всі в Інтернеті «шпигують» один за одним? Мабуть, адже це рекомендований крок для складання плану просування сайту, щоб не доводилося здійснювати вже допущених кимось помилок в умовах жорсткої економії часу - поки конкуренти не зробили ще щось більш дієве.

План просування сайту: аналіз цільової аудиторії

Для сайту, як і будь-якого продукту, мають значення не тільки характеристики, але і його цінність для аудиторії. Якщо на початковому етапі розкрутки сайту проаналізувати цільову аудиторію (визначити інтереси, потреби в займаної Вами ніші і реальні запити), стратегія просування сайту складеться сама собою.

Такий аналіз допоможе у вирішенні наступних завдань:

  1. Дізнатися, хто є цільовою аудиторією сайту і продукту в цілому.

  2. Визначити характеристики потенційних клієнтів (соціально-демографічні, поведінкові та т. П.).

  3. знайти дієві способи залучення потенційних клієнтів на сайт.

  4. Скорегувати дизайн і структуру сайту для зручності цільової аудиторії.

  5. Виявити потреби клієнтів, пов'язані з просуваються продуктом / послугою.

  6. Сформулювати унікальна торгова пропозиція (УТП), грунтуючись на потребах цільової аудиторії.

  7. Зрозуміти, яка інформація цікавить потенційних клієнтів, і розробити відповідну контентную політику.

  8. Визначити сумніви і «больові точки», що заважають потенційним клієнтам зробити покупку, розробити шляхи їх подолання.

  9. переглянути стратегію просування бренду в цілому, продуктовий ряд і цінову політику, спираючись на інтереси цільової аудиторії.

  10. Спланувати рекламну активність на сайті і поза ним для збільшення продажів і поліпшення іміджу компанії.

Все це відноситься як до глобальних завдань бізнесу і маркетингу, так і конкретно до плану оптимізації сайту компанії. Сайту, який в майбутньому повинен зайняти важливе місце в програмі розвитку компанії.

Які характеристики аудиторії потрібні для складання плану просування сайту?

Всього в маркетингу прийнято розглядати п'ять критеріїв оцінки цільової аудиторії продукту:

  • соціально-демографічний - стать, вік, рівень доходу, сфера діяльності і т. д .;
  • географічний - місце проживання, де значення має сам населений пункт, регіон, до якого він належить, ступінь урбанізації, кількість жителів, кліматичні умови;
  • психологічний - життєві цінності, релігійні переконання, політичні погляди, ставлення до оточуючих, самооцінка, сприйняття нового і т. п .;
  • поведінковий - як і де проводять вільний час, активно чи користуються сучасними гаджетами, як вважають за краще спілкуватися онлайн, в яких соціальних мережах присутні, які сайти відвідують, клацають Чи по банерах та ін .;
  • товарний - стиль споживання, в т. ч. відношення до здійснення покупок, проведення акцій, розпродажів та конкурсів, внутрішня мотивація для здійснення покупок.

Виявити характеристики цільової аудиторії сайту можна наступними методами:

  • аналіз даних «Яндекс.Метрики» і Google Analytics;
  • вивчення історії пошуку на сайті;
  • анкетування клієнтів з офлайна;
  • опитування на тематичних форумах і в відповідних групах в соціальних мережах;
  • поведінку опитувань в e-mail-розсилку вже наявної бази клієнтів;
  • опитувальна форма реєстрації користувачів на сайті.

Отримані дані охарактеризує нинішні відвідування сайту і склад аудиторії і допоможуть спрогнозувати передбачуваний охоплення при подальшому розвитку проекту, його кількісний та якісний склад. Сегментуємо аудиторію за групами, можна більш адресно будувати маркетингову політику і добитися кращої конверсії проекту в майбутньому.

Аналіз конкурентного середовища: наступний етап підготовки до просування сайту

Конкуренція в безлічі тематик в Інтернеті настільки велика, що аналіз ринку і конкурентного середовища став важливим етапом побудови плану розвитку сайту. Це знайомство з конкурентами в цілому (продукцією, цінами, стратегією просування) і оцінка якості їх сайтів, маркетингових дій, інструментів, які ефективні в боротьбі за лідерство, виявлення інструментів, які гальмують розвиток проекту.

В умовах постійно ускладнюються алгоритмів пошукових систем і рекламних стратегій тільки так можна діяти не наосліп, адекватно оцінюючи середу і вибираючи інструментарій, корисний в роботі на найближчий час. Найближче, тому що інтернет-середовище змінюється швидше офлайновой, а значить, в процесі розкрутки проекту можна до нескінченності покладатися на один раз зібрані дані - потрібно оновлювати їх із заданою періодичністю, переглядаючи всю стратегію просування.

Як робиться аналіз конкурентного середовища?

  1. Виявлення конкурентів в пошуку. Оцініть видачу пошукових систем за основними запитами власного сайту (бажано брати середньочастотні запити, по високочастотним і низькочастотних запитах ситуація може кардинально відрізнятися). Якщо семантичне ядро ​​ще не сформовано, зверніться за допомогою до сервісу wordstat.yandex.ru - він допоможе дізнатися, як користувачі формулюють запити.

  2. Визначення конкурентних рекламних стратегій. Крім пошуку, розглядайте тематичні групи і спільноти в соціальних мережах. Це не тільки конкуренти, що працюють в аналогічній ніші, але і ті користувачі, які генерують найбільший трафік в досліджуваній області.

  3. Якісний аналіз конкурентів. Визначивши список лідерів, оцінюйте їх за такими критеріями:

    • дизайн сайту (сучасний або несучасний, наявність цікавих «фішок» або класичні рішення, стандартний шаблон або серйозний дизайн та ін.);
    • юзабіліті проекту - зручність користування і логічність навігації і основних елементів, в тому числі віртуальної корзини, форм реєстрації, замовлення, підписки і т. п .;
    • зміст сайту - тексти, розділи і їх структура, обсяг пропонованої інформації і стиль подачі, а також графіка, відео та інші елементи;
    • пошукова оптимізація ресурсу - число сторінок сайту в індексі основних пошукових систем, кількість зовнішніх і внутрішніх посилань, обсяг тексту на просуваються сторінках і т. п .;
    • рекламна стратегія і інші маркетингові інструменти - наявність контекстної і медійної реклами, активність в соціальних мережах, присутність на тематичних форумах, в великих каталогах і ін .;
    • аналіз аудиторії конкурентів - цей етап безпосередньо випливає з попереднього: оцінити аудиторію можна через активність в соціальних мережах, звернувши увагу на стратегію взаємодії з нею.

Зібрати цю інформацію можна самостійно або за допомогою численних аналізаторів сайту в Мережі (як платних, так і безкоштовних).

Аналіз отриманої інформації про конкурентів

Загальні відомості про сайти конкурентів і їх маркетингової стратегії мають мало практичної цінності для власного проекту. Отриману інформацію слід організувати так, щоб план просування сайту вималювався сам собою.

Параметри, які оцінюються при якісному аналізі конкурентів, послужать основою для побудови власної стратегії. Приділіть увагу як ефективним стратегіям розвитку проектів конкурентів (як виконана внутрішня оптимізація, як рекламується сайт і т. Д.), Так і їх помилок, недоробок, невдалому вибору інструментів і т. П.

Це допоможе приділити увагу тим речам, де конкурент недопрацював (і зробити це краще), оцінити, які фактори в дійсності впливають на успіх сайту в пошуку і інтернет-просуванні, мотивують шукати більш ефективні інструменти або оптимізувати наявні для найкращого результату. Сліпе копіювання стратегій конкурентів малоефективно - треба не ставати такими ж, а виявитися краще за інших. Варто думати на перспективу, щоб забезпечити не миттєвий успіх, а стійке зростання позицій, замовлень і прибутку.

Підготовка до побудови стратегії просування сайту включає різні роботи, в тому числі аналіз цільової аудиторії і конкурентного середовища. Щоб стратегія не перетворилася в марні дії, а результати не змусили себе чекати, потрібно бути послідовним і все систематизувати. Таким чином, очевидно, що план просування сайту - необхідний інструмент для розкрутки веб-ресурсу.

Збір семантичного ядра

Після того як Ви провели аналіз конкурентного середовища, визначилися з цілями просування і вибрали відповідну стратегію, саме час зібрати семантичне ядро ​​(СЯ) - список ключових фраз і слів, за якими сайт буде брати участь в показах за запитами користувачів.

Для його формування Вам допоможуть сервіси Яндекс Wordstat і Google-планувальник ключових запитів (КЗ). Щоб частково автоматизувати цей трудомісткий процес можна вдатися до допомоги спеціальних програм - наприклад, KeyCollector (працює на базі вордстата) або ін.

Далі загальний список КЗ буде необхідно систематизувати.

Спочатку розділіть все запити на високочастотні (ВЧ), середньочастотні (СЧ) і низькочастотні (НЧ).

Саме НЧ становлять більший обсяг від всіх запитів в інтернеті (до 80% в залежності від тематики). Працювати з ними дешевше (через меншу ймовірність перетину з конкурентами), і в той же час вони призводять на сайт дійсно зацікавлену аудиторію. Покази по ВЧ і СЧ запитам коштують дорожче, конкуренція у видачі по ним щільніше і, як наслідок, CTR нижче (к-ть переходів на сайт). Роботу по ним потрібно проводити поступово і акуратно.

Потім згрупуйте ключові слова за типами:

  • Інформаційні (загальні) запити. Служать для простого пошуку по заданій темі.

    Для нашої тематики прикладом загального запиту може бути ключова фраза «просування сайтів»

  • Транзакційні запити. Містять заклик до дії ( «замовити просування сайту»).

  • Навігаційні запити. Включають уточнення для пошуку ( «замовити просування сайту в Москві»).

  • Брендові запити. Включають назва бренду, компанії постачальника товарів / послуг ( «замовити просування сайту в Demis Group»).

Оптимізація структури сайту і розробка контенту

Коли СЯ готове необхідно рівномірно розподілити ключові запити по всьому сайту *. Для цього може знадобитися доопрацювання його структури - створення додаткових підрозділів і сторінок, а також написання та розміщення відсутніх текстів з правильними входженнями ключових слів.

* Якщо у Вас виникнуть труднощі з розподілом КЗ по сторінках сайту (таке може статися, якщо Ви маєте справу з об'ємним ресурсом, наприклад, інформаційним порталом), можете скористатися для цих цілей спеціальними платними сервісами, такими як Rush Analytics, Топвізор або ін.

На виході все запити семантичного ядра повинні вести на релевантні посадочні сторінки з якісним, унікальним вмістом.

Внутрішня оптимізація і технічні налаштування

Наступним етапом в плані SEO-просування сайту повинна стати внутрішня оптимізація - комплекс робіт з коригування структури і змісту сайту з метою поліпшення його індексації та ранжирування пошуковими системами.

Для цього всі сторінки і розміщення на них матеріали повинні бути оформлені за певними вимогами.

  • Дотримання SEO-структури текстів.

    Має на увазі виділення в них основного і альтернативного заголовків, підзаголовків, наявність маркованих і нумерованих списків, а також правильних входжень ключових запитів (з урахуванням їх розташування, частоти використання та відстані один від одного).

  • Додавання опису сторінок.

    Для кожної сторінки повинен бути заповнений метатег description - це опис сторінки, яке може бути взято в якості сниппета і буде відображатися в результатах пошуку. Воно повинно бути ємним і висловлювати основну суть змісту. Хороший опис може значно підвищити кількість переходів на Ваш сайт.

    Приклад опису:

  • Внутрішня перелінковка.

    Тобто, вірно розставлені посилання всередині сайту. Це можуть бути як лінки між суміжними за тематикою матеріалами ресурсу, так і навігаційні переходи (посилання в меню, заголовках і футер) і ін. Їхнє завдання зробити перебування користувача на сайті зручнішим - дозволити легко перемикатися між цікавою інформацією, а також надати додаткової ваги сторінці для пошукових систем.

  • Присвоєння «зрозумілих» URL сторінок.

    Має на увазі використання транслітерованих на латиницю назв для адрес всіх сторінок. Вони повинні бути «читабельними», передавати зміст змісту (або дублювати заголовок матеріалу).

Дотримання цих вимог зробить контент Вашого сайту «зрозумілим» для пошукових систем. Однак для індексації ресурсу буде потрібно також провести роботу над його технічними параметрами :

  • створити акаунти в вебмайстрів;
  • зробити службові файли для ПС (robots.txt, sitemap);
  • налаштувати редіректи (щоб уникнути втрати трафіку і проблем з індексацією ресурсу при проведенні робіт c сайтом: видаленні сторінок і розділів, боротьбі з дублюючими URL, зміні домену, склеюванні доменних імен і т. д.);
  • перевірити однаковість назв всіх URL;
  • перевірити коди статусів HTTP і ін.

Крім того, на етапі технічної підготовки важливо розмістити лічильники в Яндекс.Метрика і Google Analytics. Ці інструменти нададуть дані про статистику відвідуваності Вашого ресурсу, допоможуть стежити за його розвитком і своєчасно коригувати план СЕО-просування сайту.

Зовнішня оптимізація і комерційні чинники

Після реалізації внутрішніх робіт можна переключитися на просування сайту по зовнішніх чинників:

  • Приступити до нарощування посилальної маси з зовнішніх джерел.

    Це процес називається зовнішньої оптимізацією або перелінковкою. Сенс в тому, що чим більше хороших тематичних джерел буде на Вас посилатися, тим вище в пошуковій видачі буде підніматися Ваш сайт. Обсяг посилальної маси все ще є одним з найбільш вагомих факторів ранжирування для ПС, так як сигналізує про корисність і авторитетності Вашого ресурсу для користувачів мережі. Однак посилання повинні бути природними і якісними, тобто отриманими від реальних користувачів або розміщеними на спеціальних партнерських і тематичних ресурсах, а їх приріст поступовим. За допомогою спеціальних фільтрів «Минусинськ» і «Пінгвін» ПС стежать, щоб при просуванні не використовувалися недобросовісні методи придбання посилань, такі як масова закупівля, обмін з неякісними джерелами та ін., І застосовують санкції при їх виявленні - часткове або повне виключення сайту з результатів пошуку.

  • Опрацювати комерційні фактори.

    Комерційні фактори - це властивості веб-ресурсу, які викликають довіру користувачів і розташовують їх до скоєння цільового дії на сайті (покупці, реєстрації і т. Д.). Їх значення для просування в пошукових системах зросла в зв'язку з жорсткістю вимог до посилальної масі (яка раніше мала визначальне значення при ранжируванні) і прагненням ПС урівноважити різні фактори, що впливають на позиції ресурсу в пошуковій видачі. На сьогоднішній день до комерційних чинників відносять:

    • Контактні дані.

      Важливо, щоб користувач міг легко знайти на сайті всю необхідну для зв'язку з Вашою компанією інформацію: фактичний і юридична адреса, мобільний і міський номер телефону, e-mail, skype, контакти інших мобільних сервісів, назва юр. особи і, в разі необхідності, реквізити, розклад роботи, схему проїзду і т. д. Причому короткі контактні дані в ненав'язливому форматі бажано дублювати на кожній сторінці (наприклад, в футере або хедері).

    • Історія і досягнення компанії.

      З більшою ймовірністю потенційні клієнти захочуть співпрацювати з компанією, яка вже зарекомендувала себе на ринку, тому виділіть на сайті окремий розділ, в якому коротко розкажете про основні етапи розвитку Вашого бізнесу. Слова підкріпите реальними досягненнями - сертифікатами, нагородами. Їх наявність підтвердить Ваш професіоналізм і досвід.

    • Портфоліо.

      Успешно реалізовані проекти - найкраща реклама. Додано реальні результати робіт на сайті. Такі приклади посприяють залученню нових клієнтів і послужать для них мотивацією для замовлення у Вас їх власних проектів.

    • Акаунти у соціальних мережах та відгуки на сайті.

      Щоб Вам довіряли, Ви самі повинні бути відкриті для спілкування та діалогу. Ведення груп в соц. мережах допоможе сформувати лояльність аудиторії до Вашого бренду, а наявність відгуків на сайті продемонструє, що у Вас вже є клієнти, які залишилися задоволені співпрацею.

    • Зручність.

      Для комфорту користувачів подбайте про те, щоб на сайті не було сторонньої реклами або своїх настирливих поп-ап форматів, які блокують взаємодію з ресурсом. А для спрощення навігації крім стандартного меню на сайті можна реалізувати внутрішній пошук (пошуковий рядок для введення запитів).

    * Варто відзначити, що до комерційних сайтів (інтернет-магазинах, банках і ін.) Пред'являється розширений список вимог. Детальніше про всі комерційних факторах читайте в Нашій статті .

  • Поліпшення сайту і поведінкових факторів

    Сьогодні розвиток сайту неможливо у відриві від робіт по підвищенню його цінності для користувачів. З середини 2010-х років пошукові системи задали тренд на поліпшення якості ресурсів для користувачів і продовжують розвивати цей напрям. Тепер при ранжируванні все більшого значення набувають поведінкові фактори (ПФ) - дії користувачів, які допомагають ПС оцінити затребуваність і корисність ресурсу. Причому аналізується поведінка як до переходу на сайт, так і після. У зв'язку з цим виділяють зовнішні і внутрішні ПФ.

    До зовнішніх ПФ відносяться:

    • CTR сниппета.

      Це співвідношення показів вашого сайту в пошуковій видачі до переходів на нього користувачів. Чим вище CTR, тим краще.

    • Єдиний перехід на запит.

      Користувач за своїм запитом відразу зробив перехід на Ваш сайт і потім завершив пошук. Така поведінка сигналізує пошуковим системам про релевантності Вашого ресурсу і дає йому переваги при подальшому ранжируванні.

    • Перший і останній перехід на запит.

      Ваш сайт виявився першим і останнім, на який користувач заходив в процесі пошуку. Це говорить про те, що Ваш ресурс виявився найбільш підходящим з усіх переглянутих і також позитивно оцінюється ПС.

    • Інші.

      В процес оцінки зовнішніх поведінкових факторів закладений складний алгоритм, який в повному обсязі відомий тільки пошуковим системам. Серед іншого ними враховується - середній час до переходу на ресурс, загальне число переходів по запитам, джерела трафіку і ін. Особливості.

    Внутрішні ПФ:

    • Показник відмов (bounce rate).

      Відсоток відвідувачів, які пішли з сайту менш ніж через 15 секунд і не перейшли на ін. Сторінку (Яндекс.Метрика) або відвідали тільки одну сторінку (Google Analitics). Для односторінкових сайтів цей показник не враховується, а для всіх інших повинен бути чим нижче, тим краще.

    • Тривалість сесії.

      Час, проведений на сайті. Показник свідчить про те, наскільки корисним виявився ресурс для користувачів.

    • Глибина перегляду.

      Кількість переглянутих сторінок за одну сесію. Також говорить про якість візиту і інтерес відвідувача до вмісту сайту.

    • Вирішення проблеми.

      Сукупність дій відвідувача на сайті - кліки, переміщення миші, наведення курсору і т. Д. Ці дані не тільки допомагають зрозуміти, що привернуло найбільшу увагу користувача, але і виявити можливі проблеми з навігацією і роботою сайту.

Постійний контроль і робота над поліпшенням поведінкових факторів дасть Вам конкурентні переваги і позитивним чином позначиться на просуванні сайту.

Ось ми і розглянули, з чого складається план робіт по просуванню сайту. Варто визнати - завдань, які потрібно виконати в процесі реалізації проекту, дійсно багато. І всі вони підпорядковані головній меті - зробити Ваш ресурс конкурентоспроможним для пошукових систем і потрібним для користувачів. Відповідальна виконання всіх етапів плану напевно призведе Вас до бажаного успіху. А як відправитися до нього - поодинці або в компанії експертів Demis Group - вирішувати Вам.

Чи означає це, що всі в Інтернеті «шпигують» один за одним?
Які характеристики аудиторії потрібні для складання плану просування сайту?
Як робиться аналіз конкурентного середовища?