Навигация по сайту

Популярные статьи

Помилки при веденні сторінок меблевого бізнесу в соціальних мережах

  1. даремний контент
  2. Як вирішувати проблему
  3. Занадто багато розмов про себе
  4. як вирішувати
  5. погане оформлення
  6. як вирішувати
  7. Ні спілкування з аудиторією
  8. як вирішувати
  9. Немає роботи з негативними відгуками
  10. як вирішувати
  11. Штучні накрутки передплатників
  12. як вирішувати
  13. висновки

Продовжуємо серію статей, присвячених роботі меблевих компаній з соцмережами. Щоб просуватися в інтернеті, одного сайту мало, потрібно використовувати всі канали для спілкування з клієнтами: соціальні мережі, розсилки, статті в електронних ЗМІ, блоги, рекламу. Відбір каналів робити виходячи зі своїх завдань і цільової аудиторії. Тоді буде результат.

Про найбільш підходящих соціальних мережах для просування меблевих компаній ми писали в статті «ВКонтакте», «Інстаграм», «Однокласники», «Фейсбук» - де краще просувати меблевий бізнес .

При роботі з соцмережами необхідно мати чек-лист, який допоможе не наробити помилок і підкаже найбільш вдалі ходи для захоплення уваги потенційних клієнтів.

Почнемо наш чек-лист з переліку основних помилок, які допускаються меблевими компаніями в соціальних мережах.

Більшість сторінок, які я бачила, ведуться неправильно. Вони тільки витрачають бюджет, а прибутку не приносять.

Соцмережі потрібні не для продажу (вони теж будуть, але "не в лоб"). Продають вони помірно, скоріше навіть погано. Меблі - річ дорога, люди її через інтернет купують неохоче, та й чи потрібна вона їм раз 5-10 років. Але одна справа - сайт, куди людина спеціально зайшов, щоб подивитися меблі. А інша справа - соцмережі, куди люди заходять розважитися і поспілкуватися.

Сторінка в соціальній мережі потрібна для лояльності. Щоб людина могла скласти думку про ваш магазин, отримати зворотній зв'язок, відчути свою цінність як клієнта. Щоб, коли він надумає купувати меблі, йшов до вас, а не до конкурентів.

Але ось в більшості випадків меблевики лояльність вбивають, а не нарощують. Дивіться самі.

даремний контент

Цікавим є той контент, який допомагає користувачеві вирішити якусь проблему: краще розібратися в меблевій справі, щоб вибрати кращу спальню або кухню, заощадити гроші, красиво оформити свій будинок.

Увага, питання: яку проблему вирішує ось цей пост?

Продовжуємо серію статей, присвячених роботі меблевих компаній з соцмережами

Що значить «взують»? Навіть не кажу, що в словнику немає такого слова, але всі інші спальні незатишні, чи що?

Це марна контент, він складається з одних порожніх слів і нікого ні в чому не переконує.

Інший варіант:

Інший варіант:

Котика побачили півтори тисячі чоловік. І нікому він не сподобався

Смішні картинки не допомагають продавати. Їх занадто багато в соціальних мережах. Люди вже так до них звикли, що навіть ними не діляться і не лайкають.

Ось ще приклад марного поста:

Ось ще приклад марного поста:

Одні порожні слова

Тут потрібно було написати кілька корисних статей по темі. Як вибрати модульну систему для невеликої кухні (або для великої, або для сільського будинку і т. Д.). Як підібрати колірну гамму. Чим корисний 3d-проект. А так користі в пості ніякої немає. Автори, мабуть, це розуміли, тому навіть не поставили посилання на свій сайт.

Як вирішувати проблему

Додайте до кожного посту інформацію, яка вирішує проблему клієнта. Пишіть статті по меблевому справі, дизайну, економії і т. Д. Зробіть меблеву «Вікіпедію», розкажіть, як відрізнити хорошу фурнітуру від поганої, як вибрати матрац, як відрізнити шпон від масиву. Не думайте, що це нікому не цікаво. Цікаво, ще й як.

Ось публікації у «ВКонтакте» компанії «ІКЕА». Вони спрямовані на жінок середнього віку, які цікавляться економією, сім'єю, кулінарією.

дивимося:

дивимося:

Ось реклама товарів «ІКЕА», замаскована під корисні поради по дизайну. Або корисні поради, трохи розбавлені рекламою

Або корисні поради, трохи розбавлені рекламою

Ось тут вони показують, як їх товар допомагає вирішити проблему нестачі місця

Ось ще варіант:

Корисні поради по дизайну в меблевій групі

Занадто багато розмов про себе

З цим складно змиритися, але ваша компанія мало кому цікава. Чи не соромно похвалитися, якщо трапилося щось хороше, що справить враження на клієнтів і поліпшить ваш імідж. Але постійно розповідати про дрібні події у вашій компанії - це абсолютно зайва і нікому не цікава інформація.

Але постійно розповідати про дрібні події у вашій компанії - це абсолютно зайва і нікому не цікава інформація

Тепер, звичайно, все кинуться купувати у них меблі

Звичайно, коли добре пишуть про співробітників компанії, та й самі по собі вони видатні - це побічно характеризує і саму компанію, але дуже важливо не переборщити з такими постами.

як вирішувати

Говоріть про себе, тільки якщо у вас сталося щось дійсно видатне: ви перемогли в великому конкурсі, у вас купила меблі знаменитість або щось таке. Це дійсно поліпшить ваш імідж. Знаменитості теж різні бувають, і ставлення до них неоднозначне, але якщо ви впевнені, що ваші клієнти оцінять таку персону в числі прихильників вашого бренду, то чому б і не написати про це.

Знаменитості теж різні бувають, і ставлення до них неоднозначне, але якщо ви впевнені, що ваші клієнти оцінять таку персону в числі прихильників вашого бренду, то чому б і не написати про це

Якщо у вас купила меблі Ксенія Собчак, то можна і похвалитися

Цільова аудиторія фабрики «Марія» - люди з дуже хорошим доходом, тому і пост про покупку у них кухні Ксенією Собчак призначається для людей з певними поглядами.

погане оформлення

Оформлення сторінки в соціальній мережі - це ціла наука. Тут багато технічних тонкощів. Ось приклад неправильного оформлення:

Ось приклад неправильного оформлення:

Тут має бути меню групи, де будуть активні посилання на сайт, на різні його розділи, на форму зв'язку з продавцем

Для порівняння - та ж верхня запис в іншому співтоваристві.

Теж інформація про знижки, але фотографія брендована і є активне посилання на сайт. При цьому описана всього одна акція, щоб у покупця не розбігалися очі

Ще одна проблема - відсутність єдиного оформлення.

Не всі фотографії повинні бути брендованими. Якщо ви показуєте гарний інтер'єр, то на ньому ваш логотип буде тільки дратувати читачів. А ось якщо пишете статтю, то вона повинна бути обов'язково оформлена в вашому фірмовому стилі.

Ось погане оформлення:

Неприваблива товста рамка заважає розгледіти вміст фотографії

Неприваблива товста рамка заважає розгледіти вміст фотографії

У каталогах місця мало. Там можна і впихнути сотню акцій на одну сторінку. Але в інтернеті для кожної можна зробити окремий пост

В даному випадку компанія рекламує подарунки. Природно, якщо ми шукаємо подарунки, то хочемо повибірать, погортати каталог. Просування окремих товарів - це добре. А якщо у вас виходить поєднувати і те, і інше - це ще краще.

як вирішувати

Не пошкодуйте грошей на оплату роботи хорошого дизайнера. Оформіть шапку, меню групи, аватарку, якщо мова йде про «ВКонтакте». У «Фейсбуці» вам буде потрібно шапка і аватарка. У «Інстаграме» - тільки аватарка. Створіть фірмовий стиль і брендують всі фотографії. Пам'ятайте, що не можна брендировать фотографії інтер'єрів - їх це псує. Але можна оформляти в єдиному стилі фотографії в анонсах статей, постах, які інформують про знижки і розпродажі.

Ні спілкування з аудиторією

Люди люблять розмовляти в соціальних мережах, задавати питання, скаржитися, спілкуватися один з одним. Якщо спільнота велике, деякі бренди закривають коментарі, щоб їх не завалили спамом. Це помилка: спілкування з потенційними покупцями - найважливіша частина присутності в соціальних мережах.

Відключаючи коментарі, ви втрачаєте можливість збирати інформацію про зацікавлених читачів, залучати їх до спілкування і перетворювати в покупців.

Коментарі відключені

Але це дійсно не найстрашніше. Гірше, якщо читачі залишають відгуки, а їм ніхто не відповідає.

Протягом двох днів читачеві ніхто так і не відповів

як вирішувати

У групі повинен бути фахівець, який буде спілкуватися з аудиторією. Інакше буде здаватися, що група мертва, а клієнти вам не потрібні.

Немає роботи з негативними відгуками

Окрема проблема - негативні відгуки. Часто на них або не відповідають зовсім, або відповідає людина, яка нічого не може зробити, щоб вирішити проблему.

Ось приклад невдалого діалогу представника магазину з обуреним покупцем (мат я замазав: мене іноді просунуті діти читають):

Менеджер робить все, щоб сильніше розпалити скандал

Ключова помилка в тому, що він не намагається перевести спілкування з обуреної покупницею в особисті повідомлення. До того ж він раз по раз визнається у власній безпорадності. Водія покарати не може, за дивани не відповідає і взагалі не має ні до чого відносини.

Покупці думають, що до їх проблем нікому немає діла. Визнання компанії в нездатності вирішити проблему побачило кілька тисяч чоловік.

А ось інший варіант:

Проблему вирішено

Чим відрізняються ці два діалогу? Тут менеджер тут же веде покупця в особисті повідомлення і дозволяє йому обурюватися в приватній обстановці. По-друге, він виявляється в стані вирішити проблему. Зверніть ще увагу, що тут з покупцем розмовляти не безликий представник компанії, а конкретна людина, у якого є ім'я, номер телефону та контакти для зв'язку. Відразу видно, що компанії є діло до покупців.

як вирішувати

По-перше, запам'ятайте, що обурені покупці в інтернеті набагато небезпечніше, ніж ті, які телефонують - вони публічно псують вам репутацію.

По-друге, змусьте свого менеджера вивчити, просто зарубати собі на носі, що будь-яка проблема, про яку пишуть в інтернеті, повинна бути вирішена. Щоб інші потенційні покупці бачили, що вам можна довіряти.

По-третє, ніколи не признавайтесь, що ви не маєте відношення до служби доставки і до меблів, яку продаєте. Продаєте - несіть відповідальність. Навіть якщо це так, менеджеру ніщо не заважає сказати, що водія або іншого кривдника покупця покарали, а самому покупцеві запропонувати невеличкий подарунок в якості вибачення.

Штучні накрутки передплатників

Знаєте, чому група в соцмережі може не працювати? Тому що в ній немає людей. Можна бути скільки завгодно крутим маркетологом, але якщо все написане вами безжалісно нікому читати, а картинки і відео нікому дивитися, то гріш ціна усім вашим зусиллям.

Часто фахівці з розкрутки (SMM-щики) просто дурять своїх наймачів. Вони наганяють в групу ботів - підроблені акаунти, які реєструють шахраї - і роблять вигляд, що займаються просуванням.

Найпростіший спосіб перевірити, чи не обманює вас SMM-фахівець - використовувати програму AntiDogs (Вона працює тільки зі сторінками у «ВКонтакте»). Справа в тому, що соціальні мережі досить швидко виявляють ботів і блокують їх. Тому якщо вона показує, що у вашій групі більше 5% «собачок» (заблокованих користувачів), то фахівець з розкрутки просто імітує діяльність.

Ось, наприклад, результати для групи одного меблевого магазину:

9% - боти

Ось ще приклад, вже в «Інстаграме»:

У каталогах місця мало. Там можна і впихнути сотню акцій на одну сторінку. Але в інтернеті для кожної можна зробити окремий пост

Це означає, що фахівці з просування використовують массфолловінг - додають в друзі всіх, кого хочуть бачити своїм передплатником. Це чорний метод, який заборонений правилами соціальної мережі. Але він дає швидкий і майже безкоштовний результат.

Массфолловінг створює компанії репутацію спамера. Справа в тому, що таких компаній зараз дуже багато, кожен користувач щодня отримує кілька запитів в друзі від комерційних сторінок. Це сильно дратує.

Єдиний білий і ефективний метод просування в «Інстаграме» - це реклама. Вона коштує не дуже дорого, не дає миттєвого результату, але тим не менше працює.

як вирішувати

Знайти хорошого фахівця з просування складно, але необхідно.

По-перше, не купуйтеся на обіцянки швидкого просування. Розкрутка групи займає кілька місяців.

По-друге, не спокушайтеся зайвої дешевизною.

По-третє, агентство швидше буде використовувати тільки білі методи, ніж фрілансер. Але і агентства різні бувають.

По-четверте, запитайте, як саме вас збираються просувати. Якщо прозвучать слова «конкурси» (конкурси мають лише тимчасовий ефект: люди додаються в групу, але більшість відразу йде, коли халява закінчується), «додавання в друзі» і інші подібні, то можна сміливо йти. Біле просування з довготривалим результатом буває тільки через рекламу.

висновки

Соціальні мережі віднімають багато часу, сил і грошей. Вони не дають миттєвого результату і не дуже-то добре продають. Навіщо тоді їх використовувати? Для лояльності, я вже про це говорила.

Хочете уникнути помилок? Легко. Дивлячись на кожну публікацію, думайте, чи збільшить вона лояльність покупців. Чи будуть вони краще про вас думати? Чи буде ваша компанія їм здаватися чеснішою, ніж всі інші? Більш експертної? Більш надійною? Тієї, кому не наплювати на їхні проблеми?

Якщо немає, то не давайте менеджерам розміщувати таку інформацію. Все просто.

Помилки, які я розглянула в даній статті лише вершина айсберга. Насправді їх набагато більше. Наступний матеріал з просування в соціальних мережах буде містити в собі докладний посібник з організації та ведення сторінок. НЕ пропустіть!

З повагою,

Олена Лукашина,

автор блогу «Текстерри».


Увага, питання: яку проблему вирішує ось цей пост?
Що значить «взують»?
Навіть не кажу, що в словнику немає такого слова, але всі інші спальні незатишні, чи що?
Навіщо тоді їх використовувати?
Хочете уникнути помилок?
Чи будуть вони краще про вас думати?
Чи буде ваша компанія їм здаватися чеснішою, ніж всі інші?
Більш експертної?
Більш надійною?
Тієї, кому не наплювати на їхні проблеми?