Навигация по сайту

Популярные статьи

Поняття кросбраузерності сайту

Поняття кроссбраузерность означає однакове сприйняття і показ ідентичного відображення сторінок сайту не тільки в різних браузерах, але і в різних версіях цих браузерів. Кросбраузерність є обов'язковою умовою для всіх сайтів.
Якщо Ви не приділите цьому питанню належної уваги, то постійно будете втрачати своїх відвідувачів. Перша думка про сайт завжди складається при перегляді зовнішнього вигляду сайту. Розбіжність стиків, некоректне відображення елементів дизайну викликають негативну реакцію відвідувачів і вони намагаються покинути Ваш сайт. Надалі вони просто будуть ігнорувати його.
У цій статті я розповім Вам як забезпечити максимальну кроссбраузерность сайту. Почнемо з того, що визначимося з браузерами, під які слід налагоджувати сайт. Для цього слід визначити які браузери найпопулярніші і використовуються більшістю користувачів. У різних країнах користуються різними браузерами в тій чи іншій мірі. На сьогоднішній день основними браузерами, якими користуються 95% on-line це:

Не можна сказати, що кожен з них трактує html код або CSS по-своєму. Всі вони намагаються дотримуватися специфікацій, але іноді розробники що не беруть і браузер відмовляється відображати властивість елемента або відображає його некоректно.
Але повернемося до браузерів і зупинимося ще на таку річ як відносність використання браузера. Сказати, що браузер популярний і робити під нього сайти, теж не зовсім правильно. Популярність річ відносна, а нам потрібна точність: наскільки в процентному співвідношенні ці браузери популярні для сайту? Необхідно шукати статистику і не просто будь-яку статистику, а під конкретний сайт, точніше аналіз браузерів відвідувачів сайту. Для цього Ви можете скористатися статистикою Вашого сайту, попередньо встановивши на сторінках сайту коди лічильників. Наприклад, Google Analytics для цього сайту показує наступну статистику використання браузерів:

Браузер Період з 20.04.2009 - 20.05.2009 Кількість відвідувань Відвідини,% Версії браузера,% Браузер Період з 20 2 757 40,82% 9.64 - 33,73%
9.63 - 17,63%
10.00 - 8,31% 2 564 37,96% 3.0.10 - 53,16%
3.0.9 - 14,16%
3.0.8 - 12,68% 1 095 16,21% 7.0 - 56,26%
6.0 - 28,58%
8.0 - 15,07%

Як видно в таблиці, для цього сайту найпопулярнішим браузером є Opera. Хоча ці дані відрізняються від статистики студії Лебедєва:


Пошукавши статистичні дані популярності браузерів на різних ресурсах, Ви виявите різну статистику. Кожен сайт має свою цільову аудиторію, в тому числі з певними навичками роботи з браузерами і Інтернеті.
Те, що на цьому сайті близько 40% всіх відвідувачів використовують Oper'у можна пояснити специфікою тематики сайту. І так як, Oper'a візуально менш перевантажена додатковими можливостями + більш інших браузером правильно відображає властивості елементів, т.і. Проте глючная більшість веб розробників використовують саме її при веб розробці.
З цього випливає, що вибір браузерів для тестування сайту повинен виходити з статистики використання браузерів відвідувачами. Тому не варто робити висновки з зовнішніх джерел, а зосередитися на статистиці свого сайту.
Що ж з браузерами все зрозуміло, тепер заглибимося до версій браузерів. Зустрічається, що різні версії одного браузера по-різному показують сторінку. Особливо це відноситися до Internet Explorer'у. Хоча розробники у кожній новій версії браузера враховують всі функції старої версії. Це означає, що якщо сторінка нормально відображається, наприклад в Oper'e 9.63, то вона нормально повинна відображатися і у всіх наступних версіях.
У браузерів існує такі поняття як "стабільна версія", бета-версія і альфа-версія.
Стабільна версія - означає повну версію браузера, яка пройшла тестування бета-версій і альфа-версій і може безпечно і повноцінно використовуватися для веб серфінгу.
Альфа-версія - сира версія браузера, яка випускається виключно для тестування і пошуку недоробок.
Бета-версія - допрацьована і протестована версія браузера, яка може вже повноцінно використовуватися, проте в неї ще тривають вноситися доповнення і вона ще не є остаточною стабільною версією.
З вищесказаного випливає, що Вам необхідно тестувати свої сайти на стабільних версіях браузерів. Таким чином, Ви зможете уникнути багів, які можуть пізніше з'явитися, якщо тестувати на нестабільних версіях.
Як тестувати сторінки сайту в різних версіях браузерів локально, читайте в статті " тестуємо кроссбраузерность ".

Популярність річ відносна, а нам потрібна точність: наскільки в процентному співвідношенні ці браузери популярні для сайту?