Навигация по сайту

Популярные статьи

Поради щодо оптимізації сторінок під регіональні офіси

 1. 1. Кожній філії - своя сторінка
 2. 2. Тільки унікальний контент
 3. 3. Питання оптимізації
 4. Не забувайте про призначеному для користувача досвід

Магазин або сервісна компанія можуть мати кілька точок у країні. Технічних рішень для відображення локального контенту на сайті може бути два: за допомогою поддомена виду msk.site.ru або окремої сторінки типу site.ru/office_msk. Якщо у вашому випадку реалізований другий варіант, ця стаття для вас. Фахівці SeoPult підготували ряд рекомендацій, як оформити сторінку регіонального представництва без шкоди для SEO і конверсії.

1. Кожній філії - своя сторінка

Створіть для окремого регіону свою посадкову сторінку. Дуже важливо, щоб всі локальні сторінки були включені в загальну ієрархію сайту, а посилання на них відображалися поруч з основним меню у верхній частині екрану. Це одна з умов, щоб пошукові машини не прийняли безліч локальних сторінок за дорвеи і спосіб маніпулювання пошуковою видачею. Приклад реалізації вибору регіону - на малюнку нижче.

2. Тільки унікальний контент

Друга умова для безпечного і успішного SEO локальних сторінок - унікальний контент. Це не означає, що можна використовувати один і той же шаблон тексту, змінюючи лише три-чотири слова. Таку схему практикують багато федеральні компанії, що перетворює сайт в набір схожих сторінок. На малюнку нижче - три скріншота локальних сторінок автосервісу в Нижньому Тагілі, Красноярську і Москві. За винятком контактних даних контент на них ідентичний.

Рекомендації по наповненню такого роду сторінок можуть бути наступні:

 • розмістіть дані про конкретній філії, його послуги, акції; публікуйте актуальні новини компанії для даного регіону; структура контенту та схема розповіді можуть бути однаковими для всіх локальних сторінок, але тексти - унікальними (при необхідності їх можна замовити в нашому модулі "Наповнення сайту" );
 • створіть портфоліо (приклади робіт) для даної локації; ні в якому разі не копіюйте фотографії з інших сторінок або сторонніх ресурсів: унікальність картинок перевіряється за секунди, а репутацію доведеться відновлювати дуже довго;
 • відведіть блок для відгуків клієнтів; для цього пункту вірні всі ті ж вимоги, що і для попереднього - правда і нічого крім;
 • поряд з контактною інформацією, графіком роботи, інтерактивною картою, де відзначений філія, повісьте фото екстер'єру та інтер'єру філії; це дозволить клієнтам швидше знайти ваш офіс в своєму місті; також можна розмістити фото співробітників;
 • вкажіть посилання на ваші групи в соцмережах, бажано, прив'язаних до даного регіону;
 • розмістіть форму для відправки заявок;
 • використовуйте яскравий і очевидний заклик до дії (наприклад, купити абонемент або стати учасником бонусної програми) за допомогою кнопки Call-to-Action.

Аналогічний принцип подачі контенту можна застосувати компаніям, які працюють в рамках одного регіону і мають філії в декількох його містах, або ж в рамках одного міста з мережею точок в різних районах. Проілюструємо за допомогою цього сайту. Зверніть увагу на контент кожної окремої сторінки локальних клубів - він унікальний і відображає специфіку філії.

3. Питання оптимізації

Як і для будь-якої іншої сторінки сайту, для локальної слід правильно прописати заголовки Title і H1 , Вказавши в них назва компанії, рід діяльності і місцезнаходження. Приклад Title:

«Фермерська продукція за низькими цінами в Ростовській області - Роги і копита»

У контенті сторінки необхідно ввести ключові слова, але без будь-якого прояву спаму. Текст повинен бути органічним, читабельним, містити корисну інформацію в зрозумілій і доступній для читача формі.

Структуруйте HTML-код сторінки мікророзмітки. Це допоможе пошуковим машинам краще зрозуміти зміст і визначити регіон просування. Детальніше про те, що таке мікродані і як їх застосовувати, ми писали у випуску розсилки «Мікророзмітки для поліпшення сниппета» .

Не забувайте про призначеному для користувача досвід

Створюючи локальні сторінки, варто пам'ятати не тільки про пошукових роботах, а й про комфортне перебування відвідувачів. Як показує досвід, сприйняття сторінок власником ресурсу не завжди збігається зі сприйняттям користувачів. Якщо ви впевнені, що локальні сторінки працюють неефективно - не приносять Ліди і конверсії, з них відбувається відтік трафіку (ці дані доступні в лічильниках статистики), покращуйте, перетворіть контент.

Не маючи власних ресурсів і можливості для аналітики, ви завжди можете звернутися за допомогою до фахівців в SeoPult. «Персональний менеджер» допоможе знайти причини низької ефективності і дасть рекомендації щодо подальшої роботи з сайтом.