Навигация по сайту

Популярные статьи

Пошукова оптимізація Інтернет-магазину: поради початківцям

  1. Ключові слова
  2. унікальний контент
  3. URL-адресу
  4. Використовуйте SEO собі на благо

4 роки тому

Сьогодні здається неможливим уявити світ без Інтернету і всіх тих зручностей, якими ми щодня користуємося завдяки йому. Скажімо, Інтернет-торгівля є одним з факторів, що змінили наше уявлення про покупках - від електроніки та одягу до прибудови до будинку. Іншими словами, онлайн-продажу справили найбільшу революцію в світовій торгівлі. На жаль, незважаючи на довгу історію торгових відносин, далеко не всі розуміють тонкощі маркетингу Інтернет-магазину.

Коли мова заходить про Інтернет-магазинах, більшість людей думає про Amazon.com. Amazon є одним з найбільших онлайн-магазинів в світі, хоча головний конкурент - Wal-Mart - постійно дихає йому в потилицю. Обсяг продукції, щодня залишає склади Amazon, приголомшує, і у вас цілком може виникнути питання - що ж робить цей Інтернет-ресурс таким успішним, особливо в порівнянні з вашим?

Існує безліч різних чинників, що впливають на розвиток Інтернет-магазину, але всі вони тісно пов'язані з продажами вашої продукції. Залучити трафік - це одне, але конверсія (в даному випадку продажу) - зовсім інше, і якщо немає конверсії, немає і розвитку. Таким чином, вам необхідно не просто залучати відвідувачів, а й робити так, щоб вони здійснювали покупки.

Таким чином, вам необхідно не просто залучати відвідувачів, а й робити так, щоб вони здійснювали покупки

Пошукова оптимізація є важливою сходинкою створення успішного Інтернет-магазину. Однак ваша SEO-стратегія повинна бути заточена під специфіку вашого сайту, і основним завданням тут є створення постійного потоку відвідувачів, які приходять купувати.

Багато SEO-стратегії для онлайн-магазинів схожі на ті, що використовуються для просування інших сайтів, але для досягнення успіху необхідний нестандартний підхід до тривіальним, здавалося б, речей.

Ключові слова

Значення ключових слів в пошуковій оптимізації постійно змінюється! Коли люди шукають щось в Мережі, вони використовують певні ключові слова, покликані полегшити пошук. Вам важливо розібратися, що ж це за слова, і знайти найприбутковіші запити. Однак після поновлення Google Analytics і Яндекс Метрики це стало не так-то просто. Крім того, якщо ви невірно використовуєте ключові слова - наприклад, точний збіг ключа в анкорі або занадто висока щільність запитів - ви отримаєте більше шкоди, ніж користі.

При роботі з онлайн-магазином слід враховувати ще більше моментів. Наприклад, комусь може здатися привабливою ідея використання стандартних, узагальнених ключових слів, які призводять до великої видачі. Однак часто прив'язка таких ключових слів до вузькоспеціалізованої сторінці не виправдовує очікувань відвідувачів, які хочуть бачити щось більш конкретне.

Таким чином, вам слід працювати і з популярними, і зі специфічними ключовими словами. Насамперед слід зрозуміти саму суть і залучити тих користувачів, хто буде зацікавлений в конкретних продуктах на конкретній сторінці.

Вам також слід уникати одних і тих же ключових слів на різних сторінках. Це здається очевидним, але багато онлайн-магазини повторюють цю помилку, яка може обійтися дуже дорого, якщо кілька продуктів знаходяться на різних сторінках. Пропозиція товарів змінюється з плином часу, і магазину необхідні постійні відповідні зміни в ключових словах. Погодьтеся, вийде не дуже добре, якщо клієнт в пошуках продукту забреде на стару сторінку, на якій цього продукту вже і немає. Таким чином, ваш сайт втратить в очах людей релевантність і привабливість, і відвідувачі будуть йти в засмучених почуттях.

унікальний контент

Інша універсальна SEO-стратегія полягає в створенні унікального контенту. Пошукові системи дадуть вищу оцінку сторінці з унікальним і цінним контентом, відповідним потребам покупців. Цей принцип працює і для онлайн-магазинів. Однак застосовувати їх слід інакше, ніж до інших сайтів.

Багато Інтернет-магазини містять банальне опис продуктів. Звичайно, це теж вважається контентом, але ж точно таке ж або подібне опис такого ж продукту присутня і на сайтах інших магазинів.

Продаючи через Інтернет, вам слід приділити більше уваги опису. Звичайно, скопіювати текст, підготовлений виробником, куди легше, але це останнє, що вам варто робити. Добре, звичайно, якщо пошуковий робот не прийме це за плагіат і розпізнає опис, але і бонусів за такий підхід ви не отримаєте. Так чому б не спробувати інший, більш ефективний підхід?

(А тепер уявімо, що якщо на різних сторінках вашого сайту зустрічається один і той же опис, вважайте, що ви покарані.)

Опис продукту вважається контентом, і він повинен бути унікальним і цінним. Звичайно, якщо у продажу ви мали десять тисяч одиниць товару, створення унікального опису для кожного може виявитися скрутним. У такому випадку варто видалити ці сторінки з індексації пошуковими системами, додавши мета-тег noindex.

URL-адресу

Адреса, зручний для пошукових систем і користувачів, є дуже важливою складовою просування. Безліч потенційних покупців не захочуть переходити по підозрілої посиланням. І навіть якщо адреса не підозрілий, а просто ні про що не говорить, користувачі теж навряд чи перейдуть по ньому. Саме тому «людино-зрозумілий URL-адресу» так важливий для онлайн-магазину.

Кращим способом пояснити, що таке людино-зрозумілий URL, можна назвати приклад телефону на Мобі Гуру: mobiguru.ru/phones/nokia/nokia_lumia_720.html

Перевірте, наскільки URL-адресу відображає назва телефону. У людино-зрозумілому адресу користувач відразу ж прочитає всю необхідну інформацію, так як він збігається з назвою моделі.

Додавання ключових слів в URL-адресу вже не так ефективно при роботі з Яндекс і Google, як колись, проте в довгостроковій перспективі це може допомогти. Крім того, залишається можливість публікації вашого посилання на інших сайтах. Якщо вони будуть використовувати URL-адресу як посилання, а не вбудовувати його в анкор, це переконає багатьох користувачів клікнути і перейти на ваш сайт.

Використовуйте SEO собі на благо

Існує безліч різних SEO-стратегій для просування сайтів , І більшість з них універсальні. Звичайно, таку стратегію можна використовувати при роботі з Інтернет-магазином, але вам доведеться доопрацьовувати її, орієнтуючи на споживачів. Правильне застосування засобів пошукової оптимізації приверне більше трафіку, а ефективне використання забезпечить потрібні вам конверсію і дохід.

Обсяг продукції, щодня залишає склади Amazon, приголомшує, і у вас цілком може виникнути питання - що ж робить цей Інтернет-ресурс таким успішним, особливо в порівнянні з вашим?
Так чому б не спробувати інший, більш ефективний підхід?