Навигация по сайту

Популярные статьи

Поведінкові фактори сайту: накрутка, просування, ранжування

  1. Вплив поведінки користувачів
  2. Принципи дії алгоритмів пошукових систем
  3. Відмінності алгоритмів роботи систем пошуку
  4. Завдання і методи просування

Успіх інтернет-проекту залежить від популярності серед користувачів, яка забезпечується відвідуваністю. Тому важливо, щоб сайт був у списках лідерів по ключових запитах. Головне завдання просування ресурсу в списках результатів видачі - індексація, яка виконується пошуковими алгоритмами. Основними даними, які впливають на ранжування пошуковими системами сайту, є поведінкові чинники.

Основними даними, які впливають на ранжування пошуковими системами сайту, є поведінкові чинники

Вплив поведінки користувачів

Поведінковий фактор - це сукупність дій, що здійснюються відвідувачем. При цьому в список таких дій входять:

  • відвідування сайту, яке виражається в кількостях кліків на посилання в списку видачі;
  • час перебування користувача на сторінках ресурсу;
  • глибина відвідування інтернет-ресурсу, яка виражається в кількості переглянутих сторінок;
  • виконання дій на сайті (реєстрація, вибір, перегляд сторінок або інформації, вчинення зворотного зв'язку і так далі);
  • кількість повернень на сторінки, коли користувач через деякий час повертається на ресурс для виконання дій;
  • кількість відмов, коли користувач з тієї чи іншої причини в короткі терміни залишає сторінку (середній термін відмови становить менше 15 секунд).

Пошукові системи проводять аналіз поведінкових факторів сайту і на його основі оцінюють «вага» ресурсу, який вважається базовим умовою при проведенні індексації. Алгоритм такого аналізу постійно вдосконалюється, і його дані містяться в таємниці. Тому штучна накрутка поведінкових факторів з часом застаріває. В даному випадку, як і в разі вірусів і антивірусів, існує природний паритет (рівновагу). Штучне просування поведінковими чинниками з метою обходу системи викликає її удосконалення, що змушує шукати шляхи обману.

Прогрес у розвитку алгоритмів пошуку викликаний прагненням власників пошукових систем поліпшити якість своєї роботи. Оскільки від цього залежить популярність і успіх самої системи пошуку.

Принципи дії алгоритмів пошукових систем

Існуючі поширені пошукові системи Яндекс і Гугл мають схожі принципи організації роботи пошукових роботів, що визначають поведінкові фактори ранжирування сайту. Основні поведінкові фактори сайту залежать від наступних показників:

  1. Кількість відвідувань сторінок ресурсу. Свідчить про популярність сайту, збільшує його якість і забезпечує підвищення в ранжируванні.
  2. Більше число унікальних відвідувачів. Збільшує індексацію, оскільки вважається, що нові користувачі залучаються внаслідок позитивної рекомендації та реклами.
  3. Тривалість часу перебування відвідувача. Впливає на індексацію, оскільки це свідчить про наявність інтересу користувача, а значить, про якість веб-проекту.
  4. Чим більша кількість сторінок переглянув користувач, тим краще - очевидна його зацікавленість вмістом ресурсу.
  5. Висока кликабельность ресурсу (виконання дій). Збільшує ранжування, оскільки підтверджується релевантність запиту користувача.
  6. Кількість повернень на веб-проект. Вважається, що повернення відвідувача на ресурс свідчить про його якість і підвищує ранжування.
  7. Відмови від перегляду свідчать про низьку якість ресурсу. Також велика кількість відмов може бути причиною невідповідності запитів користувача і результатів видачі в пошуку, що теж вказує на наявність недоліків ресурсу.

Відмінності алгоритмів роботи систем пошуку

Принципи роботи алгоритмів в пошукових системах відрізняються. При цьому, наприклад, поведінкові фактори Яндекс при проведенні ранжирування віддають пріоритет оцінці асессоров і технології MatrixNet, оскільки власники системи вважають, що можлива накрутка поведінкових факторів (кількість кліків), а значить, автоматична оцінка не завжди адекватна.

Головна відмінність в роботі Яндекса і Гугла - використання відмінних один від одного інструментів, що дозволяють оцінювати і збирати дані про поведінкові фактори ранжирування сайту:

  • Гугл поведінкові фактори ранжирування сайту оцінює за допомогою інструменту під назвою Google Analytics ( «Гугл Аналітікс»);
  • Яндекс для це використовує «Яндекс.Метрику» , А так само надбудову «яндекс.браузер».

Завдання і методи просування

Алгоритми ранжирування пошукових систем дають можливість здійснювати просування поведінковими чинниками.

Для цього необхідно вирішити такі завдання:

  • поліпшити якість ресурсу за рахунок цікавого контенту, який можна замовити, наприклад, на Текстброкере ; привабливого дизайну і інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу;
  • головна сервіс-сторінка веб-проекту повинна відповідати пошуковому запиту за ключовими словами і не залишати ймовірності неправильного тлумачення введених «ключів»;
  • збільшити швидкість роботи сайту;
  • забезпечити постійну доступність і безперебійність роботи ресурсу.

Просування поведінковими чинниками використовує такі практичні методи:

  1. Оптимізація веб-проекту для коректного відображення мобільної версії і на інших пристроях. Оскільки збільшилася кількість користувачів, які застосовують для переглядів мобільні гаджети, необхідно забезпечити зручність і привабливість відображення веб-сайту на цих пристроях.
  2. Розміщення привабливого і інформативного сниппета при видачі пошукових запитів. Це збільшить естетичність і приємне образне сприйняття посилання, зменшить кількість відмов через неправильне відповідності меті запиту і контенту сайту.
  3. Оптимізація швидкості роботи ресурсу, зменшення часу завантаження сторінок за допомогою додаткових модулів, оскільки користувач бажає отримати швидкий результат за запитом, а повільний веб-сайт може і «не дочекатися» відвідувача, який віддав перевагу менш ранжувати, але високошвидкісного ресурсу.
  4. Оптимізація сайту під конкретні запити пошуку, щоб зменшити кількість відмов користувачів. Для цього необхідно чітко сформулювати і вузько спеціалізувати контент під ключові слова.
  5. Збільшення Type-in ​​traffic за рахунок впізнаваності бренду і доменного імені. Для цього підходять маркетингові та SEO-процедури (розміщення, покупка посилань , Рекламні акції, участь на спеціалізованих форумах тощо).
  6. Аналіз поведінки користувача на веб-ресурсі за допомогою спеціальних лічильників (наприклад, «Яндекс.Метрика») і внесення змін, що впливають на поліпшення поведінкових факторів.

На практиці поведінкові фактори пошукових систем грають провідну роль, а значить, дії по їх покращенню дозволяють оптимізувати роботу веб-проекту для підвищення його ефективності.