Навигация по сайту

Популярные статьи

Повне видалення антивіруса Avast з ПК

 1. Стандартне видалення
 2. Avast Uninstall Utility
 3. чистка реєстру

Avast - безкоштовний антивірус, який багато користувачів встановлюють на свій комп'ютер, намагаючись вирішити проблему безпеки без фінансових вкладень Avast - безкоштовний антивірус, який багато користувачів встановлюють на свій комп'ютер, намагаючись вирішити проблему безпеки без фінансових вкладень. Однак на практиці часто виявляється, що цей пакет утиліт не справляється з поставленим завданням і не завжди може захистити систему від вірусів. Виникає питання, як видалити антивірус Аваст з комп'ютера, щоб потім поставити потужнішу, бажано ліцензійну, програму.

Стандартне видалення

Перед видаленням антивіруса необхідно відключити його самозахист. Зробити це можна в параметрах АВАСТ:

 1. Відкрийте налаштування антивірусу.
 2. Перейдіть в розділ «Усунення несправностей».
 3. Вимкніть модуль самозахисту.

Вимкніть модуль самозахисту

Після виконання цієї операції перейдіть в «Панель управління» і відкрийте розділ «Видалення програм». Знайдіть у списку Avast, виділіть її та натисніть «Видалити». Запуститься майстер деінсталяції, за допомогою якого ви приберете антивірус з системи.

Запуститься майстер деінсталяції, за допомогою якого ви приберете антивірус з системи

Зі стандартним видаленням все зрозуміло, але проблема в тому, що воно часто не допомагає: АВАСТ начебто немає в системі, але, наприклад, інший антивірус встановити не виходить з-за помилок. Як повністю видалити Аваст, щоб не зіткнутися з такою неприємною ситуацією? Розглянемо два варіанти.

Avast Uninstall Utility

Найпростіший спосіб видалити Аваст повністю - використовувати утиліту для деінсталяції від розробників антивіруса. Вона називається Avast Uninstall Utility; завантажити її безкоштовно можна з офіційного сайту програми.

 1. Скачайте утиліту для деінсталяції.
 2. Перезавантажте комп'ютер і зайдіть в систему в безпечному режимі.
 3. Запустіть Uninstall Utility і виберіть продукт, який потрібно видалити.
 4. Натисніть «Uninstall».

Натисніть «Uninstall»

У більшості випадків офіційна утиліта для деінсталяції справляється з файлами антивіруса, повністю видаляючи їх з системи. Якщо ж цей спосіб вам не допоміг вирішити питання, як видалити антивірус Аваст з комп'ютера повністю, то доведеться почистити комп'ютер вручну.

чистка реєстру

Цілком можливо, що при деінсталяції програми всі файли Avast були знищені. Однак в системному реєстрі могли залишитися записи, які стосуються антивірусу, які заважають встановити іншу захисну утиліту. Від них потрібно позбутися:

 1. Викличте меню «Виконати» за допомогою гарячих клавіш Windows - Win + R.
 2. Командою «regedit» запустіть редактор реєстру.
 3. Натисніть F3 для виклику пошуку по реєстру.
 4. Введіть в пошуковому рядку «avast» і натисніть «Знайти далі».

Введіть в пошуковому рядку «avast» і натисніть «Знайти далі»

Всі знайдені рядки і розділи, в назвах яких є слова «avast», ви видаляєте натисканням клавіші Delete. Продовження пошуку запускається функціональною клавішею F3 - ви її натискаєте і бачите наступний «хвіст» антивіруса, який потрібно знищити.

Продовження пошуку запускається  функціональною клавішею  F3 - ви її натискаєте і бачите наступний «хвіст» антивіруса, який потрібно знищити

здійснити чистку реєстру можна за допомогою утиліти CCleaner - це буде безпечніше, але менш ефективно, ніж при ручному редагуванні, так як при програмної очищення є ймовірність того, що деякі «хвости» залишаться в системі.

Як повністю видалити Аваст, щоб не зіткнутися з такою неприємною ситуацією?