Навигация по сайту

Популярные статьи

Повний огляд операційної системи Google Android 7.1 Nougat

  1. Зміст:
  2. екран блокування
  3. Робочий стіл, організація багатозадачності і повідомлення
  4. Органи управління, клавіатура
  5. Пошук і додаток Google
  6. налаштування
  7. базові програми
  8. фірмові програми

Починаючи з шостої версії, розробники змінили принцип нумерації Android, тепер перша цифра змінюється раз на рік і між мажорними версіями немає кардинальних відмінностей. Перші прошивки Android N для розробників були випущені навесні 2016 року, а пізніше в серпні був офіційно представлений Android 7.0 Nougat. Забавно, але два головних для компанії смартфона, що прийшли на зміну Nexus'ам, Pixel і Pixel XL з коробки працювали на більш свіжої Android 7.1. Нового в сьомій версії операційної системи від Google не так багато, правда навіть ті нечисленні зміни, які є, серйозно змінюють призначений для користувача досвід і юзабіліті.

Увага: в огляді в основному розбираються особливості користувальницького інтерфейсу версії ОС для смартфона. Огляд написаний на основі прошивки з Android 7.1.1 встановленої на Google Pixel .

Зміст:

екран блокування

Робочий стіл, організація багатозадачності і повідомлення

Органи управління, клавіатура

Пошук і додаток Google

налаштування

базові програми

фірмові програми

висновок

екран блокування

Пристрій можна розбудити натисканням на кнопку Живлення, подвійним тапом по екрану або просто взявши його в руки, для останніх двох способів необхідна підтримка на апаратному рівні. Розблокування смартфона проводиться рухом пальця знизу-вгору в будь-якій частині екрану, що легко робити на ходу і не дивлячись. Від несанкціонованого доступу до пристрою себе можна убезпечити декількома способами: поставити розблокування по Графічному ключу; встановити пароль або PIN-код; або за допомогою функції Smart Lock, яка дозволяє розблокувати пристрій при підключенні до годинника, Bluetooth гарнітурі в машині, по NFC-мітки або по розпізнаванню особи або голосу власника. Починаючи з попередньої версії в Android є нативна підтримка сканера відбитків пальців. Якщо включено розблокування по відбитку, то пристрій навіть не потрібно попередньо будити, досить піднести зареєстрований палець до сканера і система минаючи екран блокування покаже робочий стіл. Так само можна розблокувати пристрій змінивши аккаунт на гостьовий, якщо такий заведений в системі (гостьовий аккаунт є за замовчуванням).

На екрані блокування відображаються: статусний рядок - в ній назву оператора, індикатори сигналу мережі, Wi-Fi і рівень заряду батареї (на жаль, без можливості відображення заряду у відсотках); інформація про користувача; годинник, день тижня і дата. У центрі екрана під годинником відображається список пропущених подій ранжируваних за важливістю на основі того, від кого вони прийшли і з якого додатка, повідомлення групуються по додатках. Якщо в смартфоні встановлений пароль, то потрібно буде вибрати один з трьох варіантів відображення інформації на заблокованому екрані: Показувати сповіщення повністю, Приховати особисту інформацію або Чи не показувати повідомлення.

З екрану блокування можна запустити Камеру або Голосовий пошук провівши пальцем від відповідних значків в сторону, або опустити шторку повідомлень рухом від верхньої межі екрану. Взаємодія зі списком повідомлень відбувається наступним чином: подвійне торкання щодо повідомлення відправить користувача відповідними програмами; змахування вліво або вправо видалить повідомлення; невеликий зсув вліво або вправо покаже кнопку установки оповіщень для даного конкретного застосування; ковзання вниз від повідомлення розкриває вікно попереднього перегляду події, яке може містити кнопки швидкого взаємодії з цією подією, наприклад: "Відповісти" - після натискання на цю кнопку можна не покидаючи список набрати на клавіатурі відповідь і відправити. У вікні попереднього перегляду, під списком розташована кнопка для видалення всіх повідомлень, тільки тепер вона представлена ​​не значком, а написом "ОЧИСТИТИ ВСЕ".

До змісту

Робочий стіл, організація багатозадачності і повідомлення

Основним робочим простором Android був і залишається робочий стіл, який може мати одну або кілька сторінок, сторінки перегортаються по горизонталі. В системі збереглося окреме меню додатків, в яке можна потрапити з будь-якого робочого столу ковзанням пальця від нижнього дока або натисканням на стрілку над нижнім доком. Нижній док може містити до п'яти ярликів додатків або папок з ярликами. Меню програм містить рядок пошуку, рядок обраних додатків і значки всіх встановлених і сторонніх додатків, тоді як робочий стіл містить тільки ті ярлики, які додав сам користувач.

Один робочий стіл може містити до 25 ярликів додатків по сітці 5 * 5, крім ярликів на робочому столі можуть розташовуватися віджети і папки з ярликами. Папка може містити необмежену кількість ярликів, але одночасно відображаються тільки 16 штук, в папку не можна помістити інші папки або віджети. В операційній системі з'явилася можливість міняти не тільки розмір шрифту, але і масштаб графічного інтерфейсу в цілому, при різних масштабах кількість ярликів та інших елементів поміщаються на одній сторінці робочого столу може відрізнятися.

В операційній системі з'явилася можливість міняти не тільки розмір шрифту, але і масштаб графічного інтерфейсу в цілому, при різних масштабах кількість ярликів та інших елементів поміщаються на одній сторінці робочого столу може відрізнятися

Зачепивши довгим дотиком пальця будь-якої ярлик, папку або віджет, його можна переміщати по робочих столів або видалити перетягнувши на кнопку "Прибрати". Щоб додати ярлик на робочий стіл, потрібно зайти в меню додатків і, зачепивши додаток тим же довгим дотиком, перемістити його на робочий стіл. Якщо перемістити додаток на що з'явився зверху значок "Видалити", то система запропонує користувачеві видалити цю програму. Тепер при довгому торканні по ярлику програми з'являється контекстне меню, якщо додаток підтримує відповідний API. Меню управління параметрами робочого столу викликається довгим дотиком будь-якій вільній області екрану. Також можуть бути доступними три пункти: творці - дозволяє змінити картинку робочого столу; Віджет - потрібен для додавання віджетів; і НАЛАШТУВАННЯ - ярлик провідний в налаштування робочого столу.

Меню багатозадачності викликається натисканням на відповідну кнопку. Список запущених додатків прокручується вертикально, а програми відображаються у вигляді карток розташованих один за одним, деякі додатки можуть бути представлені декількома картками. Додаток можна закрити натиснувши на відповідну кнопку або змахнувши в сторону, в поточній версії ОС з'явилася виділена кнопка очищення пам'яті, правда, в ній немає необхідності. Інтерфейс багатозадачності в Android виглядає дуже приємно, виклик меню проводиться в один дотик, по-перше, повернення до попереднього додатком, наприклад коли користувач покинув додаток Facebook перейшовши за посиланням, проводиться кнопкою Назад, при цьому меню багатозадачності викликати не обов'язково; по-друге виклик меню багатозадачності проводиться в один тап. До попереднього додатком можна повернутися двічі торкнувшись кнопки багатозадачності.

Одним з головних нововведень Android 7 стала нативная підтримка багатовіконності, якщо бути точним двовіконну. Довгий дотик кнопки багатозадачності ділить екран на дві рівні частини (за бажанням він може бути розділений в пропорціях один до двох), при цьому поточний додаток надає у верхній половині і закріплюється там, а в нижній буде відображений список запущених додатків з якого можна вибрати потрібне для нижньої половини екрану.

Принципи роботи з повідомленнями були серйозно перероблені ще в Android 5: на екрані блокування з'явився список інтерактивних повідомлень; класичний повноекранний інтерфейс вхідного дзвінка відображається тільки якщо пристрій заблоковано, у всіх інших випадках, при вхідному дзвінку, зверху з'являється невелика картка з інформацією про те, хто дзвонить і двома кнопками: "ВІДХИЛИТИ" і "ВІДПОВІСТИ". У інтерфейс додана можливість зміни гучності окремо для будильника і мультимедіа.

До змісту

Органи управління, клавіатура

Управління смартфоном в Android 7 має на увазі наявність кнопки харчування, кнопок регулювання гучності і трьох наекранной кнопок: Назад, Додому і Меню багатозадачності - допустимо, щоб наекранной кнопки були винесені на корпус у вигляді сенсорних або механічних кнопок; крім того активно використовуються жести ковзання пальцем і довгий дотик. Часто використовується управління голосом, користувач має можливість фразою "Окей Google" з будь-якого екрану, в тому числі з заблокованого (потрібна підтримка на апаратному рівні), ініціювати голосове управління і потім продиктувати свою команду чи пошук.

Важливу роль у взаємодії з пристроєм грає шторка повідомлень поєднана з панеллю перемикачів. Викликається вона жестом ковзання від верхньої кромки екрану або подвійним торканням по статусному рядку, якщо зробити ще одне ковзання зверху вниз, але вже в будь-якій частині екрану, то відкриється панель перемикачів; щоб відразу відкрити панель перемикачів, необхідно зробити жест ковзання двома пальцями. Панель перемикачів тепер багатосторінкова, за замовчуванням вона містить 10 перемикачів і повзунок регулювання яскравості екрану, але тепер її можна налаштовувати: міняти розташування перемикачів, додавати або видалити їх. При натисканні на деякі перемикачі відкриваються швидкі налаштування, при довгому торканні перемикача система відправить користувача до відповідного розділу Настройок. Місце системної клавіатури в Pixel займає Gboard, але нікуди не поділася можливість встановлювати клавіатури від сторонніх розробників. Номеронабирач залишився колишнім.

До змісту

Пошук і додаток Google

Традиційно система має глибоку інтеграцію з пошуком Google, а якщо бути точним з персоналізованих помічником, який видає інформацію в вигляді карток на основі контексту: де ви знаходитесь, інформації з календаря, історії пошукових запитів, історії переміщень, історії відвіданих сторінок і т.д. Помічник запускається перегортання вліво від основного робочого столу, а у верхній частині всіх робочих столів розташовується вбирається пошуковий рядок. Крім того пошук можна ініціювати з будь-якого екрану продиктувавши запит після фрази "Окей Google".

Починаючи з шостої версії Android сервіс обзавівся функцією "Now оn Tap": при довгому натисненні на кнопку Додому система шукає у вікна, в якому на основі його вмісту видає інтерактивні підказки. Підказки представлені у вигляді карток по одній на кожне ключове слово, картки містять кнопки або посилання на сайти, профілі соціальних мереж і т.п.

До змісту

налаштування

В додаток Налаштування можна потрапити: натиснувши на іконку в меню додатків (або на робочому столі) або через значок в панелі перемикачів. Основний вікні керування розділений на дві вкладки ВСЕ і ПІДТРИМКА, в останній можна виявити два посилання: Довідковий центр / Залишити відгук і Рекомендації і корисні поради. У деяких країнах у вкладці підтримка можна отримати допомогу і задати питання живій людині в чаті. Всі настройки смартфона зібрані в 4 групи: Бездротові мережі, Пристрій, Особисті дані і Система; і розбиті на 22 розділу. У верхній частині закріплений 5-я група яка називається Підказки, тут з'являються інтерактивні поради по налаштуванню системи. Ще одне нововведення полягає в наявності кнопки Довідка / відгук у всіх розділах / налаштуваннях. У всіх екранах Настройок крім головного є бічне меню для швидкого переходу в інші розділи.

  1. WI-FI - основний екран розділу містить перемикач W-Fi, список доступних мереж з кнопкою ручного додавання мережі, кнопку викликає додаткові настройки і кнопку викликає додаткові функції:
    • Збережені мережі - список збережених мереж з можливістю видалення;

      Збережені мережі - список збережених мереж з можливістю видалення;

    • Сповіщення мережі (перемикач) - повідомлення про наявність загальнодоступних мереж;

      Сповіщення мережі (перемикач) - повідомлення про наявність загальнодоступних мереж;

    • Wi-Fi в сплячому режимі - можна вибрати з трьох варіантів: "не вимикати", "тільки при харчуванні від мережі", "завжди вимикати";

      Wi-Fi в сплячому режимі - можна вибрати з трьох варіантів: не вимикати, тільки при харчуванні від мережі, завжди вимикати;

    • MAC-адресу і IP-адреса;
    • Установка сертифікатів;
    • Wi-Fi Direct - дозволяє знаходити пристрої підтримують дану технологію і підключати до них без використання роутера;
    • Кнопка WPS - дозволяє налаштувати підключення до роутера по WPS ;
    • Вхід по PIN-коду WPS.
  2. Bluetooth - основний екран розділу містить перемикач Bluetooth, список доступних пристроїв з можливістю пошуку за назвою і кнопку викликає додаткові функції:
    • оновити;

      оновити;

    • Перейменувати пристрій;

      Перейменувати пристрій;

    • Отримані файли.

      Отримані файли

  3. Передача даних - основний екран розділу містить: статистику споживання трафіку; підрозділ Економія трафіку; перемикач Мобільних даних; підрозділ Передача мобільних даних; підрозділ з настройками ліміту трафіку; статистика використання Wi-Fi; підрозділ обмеження трафіку за обраними Wi-Fi мереж; і кнопку викликає додаткові функції:

    Передача даних - основний екран розділу містить: статистику споживання трафіку;  підрозділ Економія трафіку;  перемикач Мобільних даних;  підрозділ Передача мобільних даних;  підрозділ з настройками ліміту трафіку;  статистика використання Wi-Fi;  підрозділ обмеження трафіку за обраними Wi-Fi мереж;  і кнопку викликає додаткові функції:

  4. Ще - додаткові налаштування бездротових мереж.
  5. екран:
    • Яскравість - настройка номінальною яскравості підсвічування екрану або калібрування Адаптивної яскравості;

      Яскравість - настройка номінальною яскравості підсвічування екрану або калібрування Адаптивної яскравості;

    • Адаптивна регулювання (перемикач) - активує підстроювання яскравості підсвічування екрану в залежності від рівня зовнішнього освітлення;
    • Нічний режим - нова функція дозволяє активувати фільтр синього примусово або за розкладом;

      Нічний режим - нова функція дозволяє активувати фільтр синього примусово або за розкладом;

    • Шпалери - дозволяє встановити шпалери на робочий стіл, вибравши з попередньо встановлених або з галереї;

      Шпалери - дозволяє встановити шпалери на робочий стіл, вибравши з попередньо встановлених або з галереї;

    • Сплячий режим - вибір періоду відсутності активності користувача, після якого пристрій піде в сон. Варіанти: 15 або 30 секунд, 1/2/5/10 або 30 хвилин;

      Варіанти: 15 або 30 секунд, 1/2/5/10 або 30 хвилин;

    • Заставка - дозволяє вибрати один з Трух варіантів заставки, налаштувати параметри обраної заставки і вказати подія, коли буде включена заставка. За замовчуванням заставка включається, якщо пристрій помістити в док-станцію;

      За замовчуванням заставка включається, якщо пристрій помістити в док-станцію;

    • Автоматичне включення екрану (перемикач) - включає екран коли приходить повідомлення;
    • Розмір шрифту - дозволяє змінити відносний розмір системного шрифту, вибравши один з чотирьох варіантів: невеликий, звичайний (по-замовчуванню), великий і максимальний;
    • Масштаб зображення на екрані - нова функція дозволяє змінювати масштаб всього графічного інтерфейсу системи, включаючи: ярлики додатків, значки, шрифти і т.д .;
    • При повороті пристрою - включає і відключає автоматичну орієнтацію екрана;
    • Трансляція - містить список спарених пристроїв для трансляції зображення з екрану;
    • Коли пристрій в VR-режимі - нова настройка дозволяє зменшити підсвічування або розмиття коли смартфон перебуває в VR-режимі.

      Коли пристрій в VR-режимі - нова настройка дозволяє зменшити підсвічування або розмиття коли смартфон перебуває в VR-режимі

  6. Повідомлення - в цьому розділі можна для кожного окремо взятого додатка настроїти повідомлення в залежності від обраного режиму сповіщень:

    Повідомлення - в цьому розділі можна для кожного окремо взятого додатка настроїти повідомлення в залежності від обраного режиму сповіщень:

    • Світловий індикатор (перемикач) - активує світлодіодний індикатор пропущених подій;
    • На заблокованому екрані - тут можна вказати чи будуть показувати повідомлення на заблокованому екрані.

      На заблокованому екрані - тут можна вказати чи будуть показувати повідомлення на заблокованому екрані

  7. Звук.
    • Звук - три повзунки гучності окремо для: мультимедіа, будильника і звуку рінгтона;

      Звук - три повзунки гучності окремо для: мультимедіа, будильника і звуку рінгтона;

    • Вібрація при дзвінку (перемикач)
    • Вимкнути сповіщення - це пункті можна налаштувати чи будуть в режимі "Не турбувати" проходити дзвінки, SMS і нагадування, налаштувати білі списки для викликів і SMS, вказати чи пройде вхідний дзвінок якщо абонент дзвонить повторно протягом 15 хвилин. Активацію режиму "Не турбувати" можна прив'язати до часу або місця, створити одне або кілька правил;
    • рінгтон

      рінгтон

    • Мелодія повідомлень за замовчуванням;
    • Сигнал будильника за замовчуванням;
    • Повідомлення про надзвичайні ситуації;

      Повідомлення про надзвичайні ситуації;

    • Інші звуки - список перемикачів для активації тих чи інших системних звуків;
    • Трансляція.
  8. Додатки - на основному екрані розділу розташований список всіх встановлених на смартфон додатків.
  9. Сховище - основний екран розділу містить статистику на повсякчасну пам'ять і кнопку Відкрити, яка відправляє в найпростіший файловий менеджер.
  10. Батарея - основний екран розділу містить: поточний рівень заряду у відсотках; передбачуване час, що залишився автономної роботи; основну статистику по використанню заряду акумулятора різними додатками і пристроями; і кнопку викликає додаткові функції:
    • Режим енергозбереження (перемикач) - після активації даного режиму знижується частота процесора, відключаються системні анімації, вібрація і фонова передача даних.

      Режим енергозбереження (перемикач) - після активації даного режиму знижується частота процесора, відключаються системні анімації, вібрація і фонова передача даних

    • Економія заряду батареї - тут для кожної програми можна вказати чи буде воно економити заряд в сплячому режимі. За замовчуванням включено для всіх додатків.

      За замовчуванням включено для всіх додатків

  11. Пам'ять - основний екран розділу відображає коротку інформацію про використання оперативної пам'яті. На додатковому екрані відображається більш детальна статистика за різні проміжки часу по додатках і сервісів.
  12. Користувачі - основний екран розділу містить список користувачів з можливістю додавання нових:
    • Додавати користувачів з заблокованого екрану (перемикач);
    • Дані для екстрених випадків - тут можна налаштувати те, які дані про власника будуть представлені на заблокованому екрані.

      Дані для екстрених випадків - тут можна налаштувати те, які дані про власника будуть представлені на заблокованому екрані

  13. Безконтактна оплата - в даного розділі можна налаштуваті оплату за помощью NFC.
  14. Рухи - жерсті для управління телефоном: Швидкий доступ до Повідомлень; Швидкий доступ до камери; швидке преключения между фронтальних и основною камерою; перегляд часу і повідомлень, двічі торкнувшись екрану; і пробудження телефону підйомом зі столу.
  15. Місце розташування;
    • ВКЛЮЧЕНО (перемикач);

      ВКЛЮЧЕНО (перемикач);

    • Режим - дозволяє вибрати джерела для визначення місця розташування: По всіх джерел (GPS, Wi-Fi, Bluetooth і Мобільні мережі), По мережеве (Wi-Fi, Bluetooth і Мобільні мережі) або тільки По супутникам GPS;

      Режим - дозволяє вибрати джерела для визначення місця розташування: По всіх джерел (GPS, Wi-Fi, Bluetooth і Мобільні мережі), По мережеве (Wi-Fi, Bluetooth і Мобільні мережі) або тільки По супутникам GPS;

    • Останні геозапроси - список додатків недавно зверталися до служби, із зазначенням того як сильно вони витрачали заряд акумулятора;
    • Моє місце розташування - тут можна управляти історією розташування на всіх прив'язаних до аккаунту пристроях, є можливість відключити ведення історію і видалити всі дані.
  16. Безпека:
    • Блокування екрану - вибір способу блокування екрану з чотирьох варіантів: провести пальцем, графічний ключ, PIN-код, пароль;
    • Pixel Imprint - менеджер відбитків пальців;
    • Smart Lock - тут можна налаштувати розблокування пристрою: при підключенні до заданого пристрою (смарт-годинах, Bluetooth в авто, мітці NFC); по прибуттю в заданий місце (додому, на роботу); по розпізнаванню особи або голосу власника;
    • Зашифрувати дані - після натискання кнопки зашифрує акаунти, настройки, викачані програми та їх дані, а також медіа-дані та інші файли на пристрої. За замовчуванням в Pixel шифрування активовано;
    • Установити блокування SIM-карти;

      Установити блокування SIM-карти;

    • Показувати паролі (перемикач);
    • Адміністратори пристрою - тут можна налаштувати віддалене управління пристроєм;
    • Невідомі джерела (перемикач) - дозволити установку додатків не з Google Play Market;
    • Сховище облікових даних - тут можна управляти сертифікатами безпеки;
    • Агенти довіри - управління системами ідентифікації;
    • Блокування в додатку - функція дозволяє заблокувати екран на окремо взятому додатку, розблокування зажадає PIN-код, графічний ключ або пароль;

      Блокування в додатку - функція дозволяє заблокувати екран на окремо взятому додатку, розблокування зажадає PIN-код, графічний ключ або пароль;

    • Додатки з доступом до даних - тут відображається перелік програм отримали доступ до інформації про пристрій, всередині кожного пункту є перемикач.

      Додатки з доступом до даних - тут відображається перелік програм отримали доступ до інформації про пристрій, всередині кожного пункту є перемикач

  17. Акаунти - містить список заведених в пристрій акаунтів з можливістю видалення і додавання нових:
  18. Google - розділ в якому зібрані всі настройки призначеного для користувача Google-аккаунта:

    Google - розділ в якому зібрані всі настройки призначеного для користувача Google-аккаунта:

  19. Мова і введення
  20. Відновлення та скидання - цей розділ існує для скидання налаштувань заводські з можливістю резервного копіювання всіх даних
  21. Дата та час:
    • Дата і час мережі (перемикач);

      Дата і час мережі (перемикач);

    • Часовий пояс мережі (перемикач);
    • Дата;
    • час;

      час;

    • Часовий пояс;
    • 24-годинний формат (перемикач).
  22. Спец. можливості - тут зібрані функції полегшення взаємодії з пристроєм для людей з обмеженими можливостями:
  23. Друк - відображає список служб друку і дозволяє додавати нові:
  24. Про телефоні:

до змісту

базові програми

Телефон - на основному вікні відображаються: рядок пошуку з кнопками голосового пошуку і виклику налаштувань програми, знизу, кнопка виклику номеронабирача. Вкладка Швидкий набір містить картки часто набираються контактів, вкладка Недавні містить список останніх дзвінків, вкладка Контакти - відповідно всі контакти. У налаштуваннях програми можна управляти шаблонами швидких відповідей і списком заблокованих абонентів.

Контакти - це додаток для роботи з контактами користувача. За функціональністю воно мало чим відрізняється від вкладки Контакти в додатку Телефон.

Повідомлення - додаток для роботи з SMS за умовчанням. Основний екран додатка містить список діалогів, кнопки пошуку, налаштувань і створення нового повідомлення. Додаток виглядає максимально просто і має примітивну функціональність. З незвичайного наголошу на тому, як додаток присвоює кожному діалогу свій унікальний основний колір.

Gmail - це додаток для роботи з електронною поштою за замовчуванням починаючи з п'ятої версії Android. У нього можна додавати поштові ящики не тільки від Google, але і від інших поштових сервісів. На основному екрані відображається список листів і кнопки пошуку і створення нового повідомлення. Свайпом від лівої краю екрану викликається бічна панель, яка містить список папок і ярлик налаштувань.

Chrome - є системним браузером за замовчуванням, до його плюсів можна віднести інтеграцію з сервісами Google і широкі можливості синхронізації вкладок, форм, паролів і т.д., до мінусів - неідеальний призначений для користувача інтерфейс і зайве навантаження на процесор і акумулятор.

Годинники - включає в себе наступні функції: будильник, світовий час, таймер і секундомір;

Камера. На основному екрані розташований видошукач і кнопки: спуску затвора, перемикання на фронтальну камеру, галереї, включення таймера, активації спалаху, перемикань режиму HDR +, включення сітки, вибору пресета балансу білого і Додатково. Перемикання між режимами зйомки фото і відео виробляється свайпом в сторону. Крім основного режиму зйомки є ще чотири: уповільнена зйомка - дозволяє знімати з чотириразовим або восьмиразовим уповільненням; Панорама - дозволяє створювати панорамні фотографії з кутом огляду до 360 °; Photo Sphere - створення фотосфери; Розумієте - дозволяє створювати фотографії зі штучним ефектом боке .

Фото - це додаток виконує роль системної галереї і одночасно з цим є клієнтом однойменного сервісу від Google.

Календар - основним поданням додатка є Розклад, де всі події йдуть одним списком, що цікаво: початок кожного місяця в цьому списку названо симпатичною картинкою відбиває основну суть цього місяця. Щоб подивитися на місяць, потрібно тапнуть на назвою поточного місяця в заголовку. Подання можна змінити на День, 3 дні, Тиждень і Місяць. У правому нижньому куті екрана, кнопка додати подію.

Калькулятор - володіє стандартною і розширеною функціональністю. У портретній орієнтації панель з додатковими функціями (sin, cos, tan, ln і т.д.) викликається свайпом від правого краю екрана, в альбомної ж орієнтації ця панель видно завжди.

Карти - це додаток-клієнт для Карт Google. Основний екран містить рядок пошуку і кнопки: кнопка виклику бокового меню, кнопка голосового пошуку, кнопка орієнтації на північ, кнопка визначення поточного місцезнаходження і кнопка створення маршруту. У бічному меню можна зберегти обрану ділянку карти в пам'ять телефону для подальшого користування додатком в оффлайн режимі. У розділі "Хронологія" ведеться журнал переміщень користувача. Розділ "Ваші враження" містить відгуки про публічних місцях: ресторанах, торгових центрах, салонах краси і т.д.

Завантаження - найпростіший менеджер завантажень.

до змісту

фірмові програми

Play Маркет - це клієнт магазину додатків і основне фірмовий додаток від Google. За допомогою нього здійснюється купівля, установка і оновлення сторонніх додатків. Розділ "Ігри та програми" представляє собою віртуальну вітрину, де відображаються різні добірки товару, наприклад, Новинки або Найпопулярніші ігри, у вигляді мініатюр додатків очолюють відповідну добірку і посилання на весь список. Розділ "Фільми, музика, книги" це теж віртуальна вітрина, але на ній представлений відповідний контент і преса також у вигляді добірок і банерів. Розділ "Мої програми та ігри" для зручності користувача складається з двох списків: Встановлені і Все. Розділ "Список бажань" показує всі товари коли небудь відмічені користувачем як бажані.

Play Ігри - це додаток клієнт однойменного сервісу. Розділ "Головна" відображає основні дані про користувача: ім'я, рівень, скільки очок досвіду потрібно набрати для переходу на наступний рівень. Нижче відображаються списки ігор: рекомендовані ігри, ігри в які грає користувач і у що грають друзі. Розділ "Мої ігри" містить три вкладки: останні, все і встановлені. Розділ "Повідомлення" в трьох вкладках відображає список запрошень, список подарунків і запитів, і список квестів. Розділ "Гравці" в двох вкладках відображає список додану гравців і список Рекомендованих - друзів друзів. Розділ "Знайти гри" так само містить три вкладки: Рекомендуємо, Популярні і Мережеві ігри.

Play Музика - це музичний плеєр і, одночасно, клієнт однойменного хмарного музичного сервісу. Розділ "Головна" відображає список останніх дій користувача: прослухані або куплені треки. Розділ "Фонотека" відображає всі треки користувача, куплені або закачані їм з комп'ютера, сортую у вкладках по списку Параметри, виконавцем, альбомом або жанру. Присутній цікава функція "АВТОМІКС", вона значно спрощує створення плейлистів з великої кількості треків, для створення АВТОМІКС досить вказати ім'я виконавця, альбому або жанру, і додаток само створить новий плейлист. У бічному меню так само присутнє посилання на Play Маркет, тому що покупка треків проводиться тільки з нього. Тепер в настройках є еквалайзер.

Play Фільми - це клієнт сервісу для покупки / прокату фільмів і перегляду на мобільному пристрої. Розділ "Головна" відображає фільми, серіали і мультфільми зібрані в плейлисти за жанрами і популярності. Розділ "Бібліотека" відображає список куплених або взятих в прокат користувачем фільмів. У бічному меню присутні посилання на Play Маркет.

YouTube - це клієнт однойменного сервісу. Основний екран розділений на чотири вкладки: Головна, В тренді, Передплати і Аккаунт. Остання вкладка містить розділи: Переглянуті, Мої відео, Сповіщення, Покупки та Переглянути пізніше; а так само список плейлистів. Вікно перегляду ролика зручне і функціональне, але має одну неприємну особливість: при відкритті ролика починається його автоматичне завантаження, навіть якщо пристрій для доступу до інтернет використовує мобільну мережу. Тому якщо ви відкрили відео не для його перегляду, а, наприклад, для перегляду опису або коментарів, приготуйтеся розлучитися з декількома десятками (��отнями?) Мегабайт трафіку.

Диск - це додаток для роботи з сервісом хмарного зберігання даних Google Диск. Основний екран відображає кореневу директорію сховища користувача і список недавно відкритих файлів. Розділ "Доступні мені" відображає список файлів інших користувачів, до яких відкритий доступ. Крім цього є розділи: Google Фото, Недавні, Помічені, Офлайн-доступ і Завантажені. У бічній панелі знизу показується який обсяг дискового простору зайнятий і скільки всього доступно користувачеві.

до змісту

Останні кілька років Apple і Google послідовно рухають свої операційні системи назустріч один одному, якщо бути точним, намагаються зайти один до одного у фланг. Apple з кожною версією iOS розширює функціональність і намагається зробити систему більш гнучкою для користувача і додатків. Google же намагається виправити традиційні слабкі місця Android: привести нарешті в порядок роботу з повідомленнями, зробити графічний інтерфейс однаковим і більш вивіреним і побороти витік заряду акумулятора. І вони, треба сказати, рухаються в правильному напрямку, шкода що іноді занадто повільно.

В Android 7.1 особисто мене підкуповують: більш дружелюбні в порівняння з iOS механіка багатозадачності і робота з декількома додатками; гнучкість у виборі інструментів для вирішення тих чи інших завдань; глибока інтеграція з сервісами Google, якими я активно користуюся; більш стрункий і логічний інтерфейс. Не можна не помітити як Google підчистив список встановлених додатків позбавивши користувача від мотлоху. Не влаштовує мене: зберігся дренаж заряду батареї; різнобій в UI переважної більшості додатків і менш ефективне використання поверхні екрану. Систему, не дивлячись на постійні поліпшення, до сих пір не можна назвати цілком безпечною, загальна оптимізація в iOS як і раніше краще. Підводячи підсумок, можна однозначно стверджувати, що Android до п'ятої версії і зараз це практично дві різні системи, радує, що Google намацали правильний напрямок і повільно і вірно рухаються по ньому.

Підводячи підсумок, можна однозначно стверджувати, що Android до п'ятої версії і зараз це практично дві різні системи, радує, що Google намацали правильний напрямок і повільно і вірно рухаються по ньому

?отнями?