Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Позовна заява про захист прав споживача, стягнення збитку та відшкодування моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг (зразок)

Опубликовано: 11.01.2019

До Хмельницького міськрайонного суду

29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 54

Позивач : Іванченко Петро Карлович,

29000, Хмельницька область, Хмельницький район,

м. Хмельницький, вул. Героїв, 14

тел.: **********

Відповідач : ТОВ «Орхіденозтур»

29000, Хмельницька область, Хмельницький район,

м. Хмельницький, вул. Героїв Чорнобиля 996

тел.: *****

Ціна позову: 11 800,00 грн.

Позовна заява  

про захист прав споживача, стягнення збитку та відшкодування моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг

В серпні 2012 року я звернулася до туроператора ТОВ «Орхіденозтур», який розташований за адресою м. Хмельницький, вул. Героїв Чорнобиля 906 з метою придбання туристичних послуг – з організації проведення відпочинку до Єгипта в п’ятизірковому готелі «Хорьїт», який повинен був відбутися в період з 01.09.2012 року по 21.09.2012 року.

В офісному приміщенні цієї компанії Сименюк Інною Аркадіївною мені були надані туристичні послуги,  пов’язані з бронюванням номера готелю.

25.08.2012 року я передав Відповідачу грошові кошти в якості передоплати в розмірі 11 800,00 грн. для бронювання зазначеного туру, а Відповідач – надав мені копію договору про надання туристичних послуг. В підтвердження передачі грошових коштів Сименюк Інна Дмитрівна надала мені квитанції про оплату туристичних послуг.

У зв’язку з тим, що за декілька днів до початку відпустки представники Відповідача зі мною не зв’язувалися, необхідні документи не передали, я самостійно намагався звернутися до Відповідача за поясненнями, але відповіді так і не отримав, оскільки телефонні дзвінки з мого боку ігнорувалися.

За п’ять днів до туру я додзвонився до Відповідача, та мені було сказано, що туристична подорож не відбудеться. В той самий день я особисто прийшов до офісу Відповідача з вимогою негайно повернути сплачені грошові кошти, але отримав відмову.

Підтвердженням договірних відносин є також договору про надання туристичних послуг від 25.08.2012 року, укладений зі мною та квитанції про оплату послуг. В цьому договорі перелічені всі істотні умови туристичного туру, а саме:

дата заїзду; дата від’їзду (кількість днів відпочинку); умови харчування та розташування; загальна вартість туру; ім’я, прізвища та паспортні дані клієнтів.

Відповідач взяті на себе зобов’язання не виконав, обумовлену договором послугу не надав, грошові кошти не повернув, у зв’язку з чим у ТОВ «Орхіденозтур» переді мною виникла заборгованість в розмірі 9 800,00 грн., яка до цього часу непогашена.

Крім того, мені завдано моральну шкоду, яка полягала в суттєвих емоційних стражданнях, пов’язаних з невиконанням договору про надання туристичних послуг, поглиблених відсутністю будь-якої інформації про причини невиконання своїх зобов’язань за договором. Моральні страждання збільшувалися тоді, коли працівники Відповідача неодноразово, протягом двох тижнів, в грубій формі відмовляли в поверненні грошей, а потім взагалі почали мене ігнорувати. Крім того, я так і не зміг відпочити протягом своєї відпустки у зв’язку із тим, що всі гроші, які я тривалий час збирав на відпочинок незаконно знаходяться у ТОВ «Орхіденозтур». Свої моральні страждання я оцінюю в розмірі 2000, 00 грн.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» послугою вважається діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб. Договором є усний чи письмовий правочин укладений між споживачем і виконавцем. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або інші документами (розрахунковий документ).

Згідно ч.1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов’язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

Згідно ст. 20 Закону України «Про туризм» за договором на туристичне обслуговування туроператор несе перед туристом відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору на туристичне обслуговування.

На підставі вищевикладеного, ст. ст. 1, 10, 22 Закону України «Про захист прав споживачів», ст. 20 Закону України «Про туризм», ст.ст.3, 118-120 ЦПК України,

Прошу:

Стягнути з ТОВ «Орхіденозтур» на мою користь суму матеріальних збитків у розмірі 9 800,00 гривень. Стягнути з ТОВ «Орхіденозтур» на мою користь моральну шкоду в сумі 2000,00 гривень. Звільнити мене від сплати судового збору.

Додатки:

«____»  ___________ 2012р.                          _________________ /Іванченко П.К./

До відома

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600,00 гривень.

Пільги щодо сплати судового збору (для активації потрібно натиснути на нього).

Матеріали за темою:

rss